23.09.2017, 15:00 • Skupina D • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.45 1.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

0:0

Z tohoto přenosu je to vše. Díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:35:56)

0:0

České volejbalistky jsou po klíčové výhře nad Belgií jednou nohou v playoff mistrovství Evropy. Vzhledem k tomu, že si Belgičanky v neděli zahrají se Srbkami, je vysoce nepravděpodobné, že by dokázaly postup Češek ještě ohrozit. Ale na skutečný stav věcí si přeci jen raději počkejme do zítřka. Situace však vypadá hodně nadějně.

0:0

Dramatickou koncovku nakonec vyhrály 28:26 a do čtvrté sady vstoupily s velkou psychickou pohodou. Vedení 8:4 při prvním technickém time-outu navýšily na 16:11 při druhém a nakonec si vypracovaly až sedmibodové vedení. V útlumu hrající Belgičanky nedokázaly s výsledkem už nic udělat.

0:0

Po jasně prohraném prvním setu to vypadalo, že nemusí přes mírně favorizované Belgičanky uspět. Potvrzoval to i druhý set, ve kterém Češky neudržely vedení 15:12 a náhle prohrávaly 19:21. Jenže druhý set nakonec vydolovaly a obdobně vydolovaly i třetí set. Ač prohrávaly už 14:19, dokázala se herně neskutečně zvednout a nejen, že srovnaly skóre, ale navíc se v koncovce jako první dostaly k setbolům.

25:19

Čtvrtý set skončil.

25:19

Útok na druhou přes rozhoduje o vítězství českého týmu! Vincourová nachytala soupeřky na švestkách a proměnila druhý mečbol.

24:19

Van Heckeová ten první odvrací.

24:18

Havelkové útok tečoval belgický blok do zámezí a Češky mají šest mečbolů!

23:18

Heyrmanová zatloukla na středu míč.

23:17

Česká obrana skvěle zapracovala a vynutila si na Belgičankách chybu v další pokračující rozehrávce. Dva body schází Češkám k vítězství.