Filip Horanský – Pol Toledo Bague

1:2 6:4, 5:7, 3:6

15.09.2017, 10:09 • Čtvrtfinále • Tomáš Lengyel (@TomiLengy) sk

Tipsport: 1.56 2.44 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Filip Horanský dnes mohol dosiahnuť najväčší úspech svojej seniorskej kariéry. V premiérovom štvrťfinále na challengerovej úrovni ovládol prvý set pomerom 6:4, keď trikrát brejkol svojho súpera. Výborne mal rozbehnuté aj druhé dejstvo, v ktorom viedol 2:0 a 40:15 alebo 3:2 s brejkom. Náskok však neudržal a v dramatickej koncovke prehral 5:7. Štart do rozhodujúceho setu vyšiel zase lepšie Slovákovi, ktorý vyhrával 2:1 s brejkom. Od tohto momentu mal však navrch Pol Toledo Bague a Horanský napokon prehral tretie dejstvo 3:6. (12:21:40)

Koniec zápasu

3:6

Dnešný duel ukončila chyba slovenského tenistu. Pol Toledo Bague dosiahol prvé semifinále na challengerovej úrovni vo svojej kariére.

15-40

Pol Toledo Bague zahral parádny forhend, na ktorý Horanský nedosiahol. Sú tu dva mečbaly pre Španiela.

15-30

Filip Horanský zariskoval na returne a jeho úder dopadol presne do kurtu.

0-30

Slovenský tenista zase zaváhal z forhendu a Pol Toledo Bague je už len dve loptičky od víťazstva.

0-15

Možno najdlhšia výmena dnešného duelu dopadla lepšie pre Španiela, ktorý profitoval z chyby nášho hráča.

3:5

Pol Toledo Bague získava ďalší brejk v dnešnom stretnutí a bude podávať na víťazstvo v zápase.

30-40

Prvý brejkbal odvrátil s veľkým šťastím, pretože loptička sa odrazila nechytateľne od pásky.

15-40

Horanský bol od začiatku v pozícii brániaceho sa hráča a bude odvracať dva brejkbaly.

15-30

Pol Toledo Bague ovládol túto výmenu. Postupne si vytvoril tlak od základnej čiary, prešiel na sieť a predviedol presný smeč.

15-15

Podobne nepresný bol aj Filip Horanský, ktorého naopak zradil bekhend.

15-0

Španielsky tenista urobil nevynútenú chybu z forhendovej strany.

3:4

Je to zápas ako na hojdačke. Zdalo sa, že Pol Toledo Bague kráča za víťazstvom, ale Filip Horanský je späť v hre.

40-30

Pol Toledo Bague urobil ôsmu dvojchybu v zápase a daroval Horanskému brejkbal.

30-30

Horanský výborne zasiahol na sieti. Jeho presný úder prekvapil Španiela, ktorý nedokázal reagovať.

15-30

Forhend slovenského tenistu zapadol do siete. Pol Toledo Bague si vypracoval malý náskok.

15-15

Filip Horanský chce skomplikovať súperovi potvrdzovanie brejku a vyrovnáva stav.

0-15

Slovákovi nevyšiel obľúbený dropshot, ktorý mu fungoval najmä v prvej polovici stretnutia.