14.09.2017, 18:00 • TatNeft Arena • Radomír Fukala

Tipsport: 1.5 4.8 5.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (20:27:18)

Jiří Sekáč (KZN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:21
Julius Hudáček (CER) 29 zák., 2 góly, 61 minut, 93,55%
Petr Holík (CER) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:00
Matěj Stránský (CER) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:00
Právě skončilo utkání mezi týmy Ak Bars Kazaň a Severstal Čerepovec. Po bezbrankové první třetině se v závěru prostřední periody dostali domácí do vedení. Přihrávku Andreje Markova si v oslabení srazil za vlastního brankáře Adam Masuhr. Ve 45. minutě již však bylo vyrovnáno. Postaral se o to Dmitrij Kagarlickij, jenž po pěkné akci rozesmutněl domácí fanoušky. Jelikož nám základní hrací doba vítěze nepřinesla, muselo rozhodnout až prodloužení. V něm nejprve oba týmy zahodily výborné šance, ale domácí to zas tak mrzet nemusí. Anton Lander v 61. minutě využil přihrávku Roba Klinkhammera a rozhodl tak o výhře svého týmu 2:1 po prodloužení.

60:47

60:47 Anton LANDER - 2:1

60:47

Kazaň vstřelila branku!
A je rozhodnuto! Rob Klinkhammer adresoval z levé strany přihrávku před bránu, kde byl připravený ANTON LANDER, před kterým zívala odkrytá brána. Švédský útočník dostal puk bez problémů za brankovou čáru, čímž rozhodl o zisku jednoho bodu navíc ve prospěch svého týmu. Asistence: Rob Klinkhammer, Albert Jarullin.

60:29

I na druhé straně mohlo být vymalováno! Gluchov ovšem Hudáčka tvrdou ranou nepřekonal. To je panečku vstup do prodloužení.

60:16

Hosté mohli toto utkání rozhodnout ve svůj prospěch! Dmitrij Kagarlickij nabil do šance svému kolegovi, ale jeho ránu Garipov vyrazil.

60:01

60 minut je za námi a i přesto vítěze neznáme. Domácí nedokázali v poslední periodě své vedení udržet, protože se ve 45. minutě prosadil po individuální akci Dmitrij Kagarlickij, který procpal puk mezi tyčku a Albertem Jarulinem. Utkání tedy dospělo do prodloužení, které za malou chvíli začne.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:30

Po Glinkinově střele vypadl Hudáčkovi puk, který se snažil dotlačit za brankovou čáru Andrej Popov. Hudáček se svými spoluhráči situaci zvládl.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí periody.

58:29

Hosté mají nyní kotouč za vlastní bránou a čekají na dostřídání. Toho využívá i Kazaň, která posílá do hry rovněž nové síly.

57:40

Glinkin se svými parťáky znovu v akci. Jejich příležitost ovšem znovu zastavil pozorný Julius Hudáček. Buly po levici hostujícího brankáře.

56:59

Lander se chtěl protáhnout podél pravého hrazení, ale proti dvojnásobné přesile neměl naději na úspěch.

56:22

Hra je nyní přerušena kvůli posunuté bráně hostů. V ní si ocitl právě Hudáček po střetu s jedním z hráčů Ak Bars.

55:19

Kagarlickij přišel v souboji za bránou Kazaně o přilbu a ačkoliv se diví neodpískání nedovoleného zákroku, tak mu nezbyde nic jiného než odjet na střídačku.

54:29

Andrej Markov prověřil Hudáčka od modré čáry. Slovenský brankář měl dobrý výhled a ránu bez problémů zlikvidoval.

54:05

Garipov nadvakrát ztlumil pokus z mezikruží, čímž přerušuje hru. Vhazovat se bude v útočné třetině Severstalu.

53:44

Azevedo hned po buly ve středním pásmu vjel do útočné třetiny, kde přenechal puk Sekáčovi, kterému ovšem střela vůbec nesedla, a tak z nadějné pozice pro domácí sešlo.

53:02

Karlin sice ztratil kotouč, ale ještě stačil čistě zastavit rodící se protiútok Kazaně.

52:39

Kokujov se sice dostal ke střele, ale ta nemohla Garipova zaskočit. Vhazovat se bude následně po levici domácího brankáře.

51:58

Domácí bek ještě stačil zastavit puk před modrou čarou, ale pouze na malý okamžik. Severstal dostává znovu hru do neutrální zóny.

51:20

Sekáč byl v rohu kluziště čistě zastaven svým protihráčem, ale Kazaň i přesto pokračuje s pukem na svých holích.

50:02

Nyní to již vypadá, že se hosté osvobodí na trochu delší dobu. Puk je mimo jejich pásmo a oba celky střídají.

49:33

Severstal dostává hru do středního pásma vysokým obloučkem, ale jen na malou chvíli. Kazaň už se opět hrne vpřed.

48:40

Kagarlickij znovu najížděl do pásma z levé strany, ale tentokrát jeho pokus srazil bránící soupeř mimo bránu Garipova.

48:01

Čtvrtá formace Kazaně sice pronikla do útočného pásma, ale na delší dobu se v něm nedokázali usadit. Kupředu tedy pospíchají znovu hosté.

47:15

Následuje reklamní přestávka, po které se bude vhazovat ve střední třetině.

46:22

Kazaň se snaží o rychlou odpověď, ale prozatím marně. Stav tedy zůstává nerozhodný.

44:45

44:45 Dmitrij KAGARLICKIJ - 1:1

44:45

Čerepovec právě vstřelil branku!
Hosté se také dočkali gólu, který znamená vyrovnání! DMITRIJ KAGARLICKIJ se ujal puku a svižně s ním projel přes napříč útočným pásmem. Garipov proti němu povyjel z brány, čímž mu zmenšil střelecký úhel. Kagarlickij ovšem pěkným manévrem objel domácího brankáře a zpoza brány propasíroval puk mezi tyčí a bránícím obráncem. Alexandr Bumagin.

44:32

Oddechový čas pro hosty.

44:11

Lander dostal nabito na levém kruhu. Jeho ránu z první Hudáček s velkými obtížemi vytěsnil mimo tři tyče. To byla opravdu nadějná šance Kazaně.

43:22

Domácí navíc dostávají hru ze své třetiny a posílají na led čerstvé síly. Čerepovec musí poté začínat od své brány.

42:10

Kokujov se snažil vytvořit příležitost pro své spoluhráče, avšak Kazaň se velice dobře ubránila.

41:13

Na druhé straně se zapotil také Garipov. Ten situaci v leže ovšem zvládl i za pomoci svých obránců.

40:33

Domácí mohli odskočit do dvoubrankového vedení. To by ovšem jeden z jejich hráčů musel lépe mířit. Hudáček totiž schytal tuhle střelu rovnou do masky.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:42.
I druhá dvacetiminutovka je minulostí. Aktivnější byla v této části hry domácí Kazaň, která svou aktivitu přetavila ve vedoucí branku. Ve 36. minutě dokázal s velkou dávkou štěstí využít Andrej Markov, jehož přihrávku si srazil bruslí za Hudáčka Adam Masuhr. Další branku jsme již neviděli, a tak si Ak Bars odnáší do kabin vedení 1:0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:55

Justin Azevedo ještě pronikal po pravé straně, ale zakončit se mu už nepodařilo. Druhé dějství je tedy u konce.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:41

Domácí hrají v plném počtu.

38:26

Garipov nyní utěsnil prostor u své levé tyče a přerušuje hru. Následuje buly po jeho levici.

38:01

Domácí ovšem vyhazují přes všechny čáry a posílají do hry čerstvé síly.

37:33

Hosté se usadili v pásmu, kde kombinují, zatím však Garipova ohrozit nedokázali.

36:59

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Markov – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Maxim Rybin – 2 min., sekání).

36:41

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stanislav Galijev – 2 min., držení protihráče).

35:48

35:48 Andrej MARKOV - 1:0

35:48

Domácí přeci jen využívají přesilovku a dostávají se do vedení! Fjodor Malychin přihrál zpoza brány na pravý kruh ANDREJI MARKOVOVI, který se snažil ještě o křižnou přihrávku na druhou stranu. Jeho pas si však srazil svou bruslí do vlastní brány Adam Masuhr.Asistence: Fjodor Malychin, Justin Azevedo.

35:22

Hudáček předvedl další úspěšný zákrok proti střele z pravého kruhu. Vhazování v obranném pásmu hostů.

34:50

A další vyhození přes všechny čáry a hosté ihned uhánějí na střídačku.

34:10

Severstal se hned úvodu oslabení osvobozuje a vyhazuje kotouč ven z pásma.

33:51

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jurij Trubačjov – 2 min., podražení).

32:33

Lukojanovovi se nepodařilo přihrát před bránu na volného spoluhráče, což bylo velké štěstí pro Čerepovec.

31:29

Hudáček s velkými obtížemi vyrazil ránu z pravého kruhu. Kazaň je v této třetině velmi aktivní.

30:33

Znovu v akci Glinkin a jeho parťáci z formace. S vyjetím jednoho z nich zpoza brány si ovšem Hudáček poradil.

29:10

Veliká příležitost pro hosty! Po ztrátě kotouče ve středním pásmu se řítil Bumagin se svým kolegou do přečíslení dvou na jednoho. Bumagin se rozhodl sám pro zakončení, ale z bezprostřední blízkosti Garipova nepřekonal.

28:39

Nahození Sidorova Hudáček dobře viděl a kotouč lapil do své rukavice. Další vhazování v obranném pásmu Čerepovce.

28:22

A další zákrok Hudáčka. Tentokrát z levé strany pálil jeden z domácích, ale hostující brankář ji vykopl levým betonem.

27:23

Gluchov s Glinkinem opět se znovu snažili o kombinaci v útočném pásmu, ale Severstal si v obraně počínal znovu velice dobře.

26:33

Garipov nakonec musel zasahovat svým betonem proti tečované střele jednoho z hostů. Pokračovat se bude po reklamní pauze.

26:01

25:35

Domácí sice hrají přesilovou hru, ale ta se jim prozatím nedaří proměnit. Ještě jim zbývá necelá půlminuta.

24:45

Velká šance domácích. Jeden z kazaňských se snažil puk protlačit za brankovou čáru. V tom mu na poslední chvíli zamezili hostující obránci.

24:01

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Makar Chabarov – 2 min., hákování).

20:53

20:35

Domácí zbytek přesilové hry nedokázali využít a jejich výhoda pomalu končí.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:50.
Právě skončila úvodní perioda zápasu. Po opatrném začátku z obou stran se nejprve osmělili hosté, kteří si však větší příležitost nevypracovali. Poté se také Kazaň dostala do zajímavých pozic. Největší z nich měl asi střílející Glinkin, který však svůj celek do vedení neposlal. V závěru domácí měli výhodu přesilové hry, kterou však přerušila přestávková siréna. Druhou třetinu tedy začne Severstal v početní nevýhodě.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55

Kazaň se sice usadila v útočném pásmu, ale hosté se dobře brání a vypadá to, že se již do první sirény ubrání.

19:22

Tokranov měl před sebou hodně prostoru, ale ranou z mezikruží nepropálil klubko těl v předbrankovém prostoru.

19:00

Probíhá poslední minuta prvního dějství.

18:53

Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Ščerbina – 2 min., držení protihráče).

17:58

Klinkhammer kroužil s pukem za bránou Hudáčka, ale ani tentokrát se do větší šance nedostal.

17:08

Tokranov dostal nabito na vrcholu levého kruhu. Jeho ránu však Hudáček dobře viděl, a proto ji bez problémů ukryl do své výstroje.

16:15

Znovu to od modré čáry zkoušel Albert Jarulin, ale svým nahozením přestřelil bránu Čerepovce. Hudáček situaci pouze kontroloval.

15:29

Glinkin se svým spoluhráči z formace také nedokázal vážněji ohrozit Hudáčka. Hosté poté už s pukem spěchají ven ze svého pásma.

14:49

Galijev se pokusil dostat do lepší střelecké pozice. Jeho manévr mezi kruhy však neprošel přes pozornou defenzívu Severstalu.

14:26

Druhá reklamní přestávka první periody. Po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.

13:34

Albert Jarulin dal do své rány veškerou svou sílu. Jeho dělovku ovšem Hudáček vykopl pravým betonem.

12:55

Také Stránský prověřil svou střelou domácího brankáře. I s ní si však domácí brankář poradil a střelu vyrazil do rohu kluziště.

12:22

Bumagin si u mantinelu počínal velmi dobře a poté přihrál Černovovi, který se obtočil kolem brány Garipova a snažil se zakončit do horní poloviny brány. Garipov si však ten prostor pohlídal.

11:33

A další útočnou akci domácích zastavuje hvizd sudího, který si všiml ofsajdu kazaňských hráčů. Buly v neutrální zóně.

11:12

Hudáček si i tentokrát poradil s pokusem Azeveda. Slovenský brankář však musí zůstat v pozoru, protože se bude vhazovat po jeho levé ruce.

10:02

Glinkin připravil vyloženou pozici mezi kruhy pro Popova. Ten z této pozice ovšem trefil clonícího obránce a puk poté minul bránu hostů.

09:22

Dalekonosná rána nemohla Garipova zaskočit. Ten puk ukryl ve své výstroji a buly je znovu nařízeno v útočném pásmu Čerepovce.

08:40

Ofsajd Kazaně byl posouzený jako úmyslný. Hra se tedy stěhuje před Garipova.

08:24

Je zde první komerční přestávka duelu. Po ní se bude vhazovat v obranném pásmu Ak Bars.

07:55

Garipov si připisuje další zákrok. Z pravého kruhu vyslal ránu jeden z hostujících hokejistů, ale strážce domácí svatyně ji dokázal vyrazit.

07:05

První formace Severstalu se snažila ohrozit bránu soupeře, ale Bumagin ani žádný z jeho spoluhráčů se nedokázali vymanit od mantinelu.

06:22

Hosté se nyní bez větších problémů ubránili a vytlačili domácí ven ze svého pásma.

05:36

Na druhé straně už se musel činit také Garipov. I ten situaci zvládl a po jeho zásahu se bude vhazovat v obranném pásmu Kazaně.

05:15

Až nyní si první zákrok připisuje Julius Hudáček. Andrej Popov vyslal nepříjemnou střelu, kterou však hostující gólman vyrazil.

04:33

Prozatím sledujeme velmi opatrný hokej z obou stran. Ani jeden z brankářů nemusel vůbec zasahovat.

03:40

Severstalu se nepovedl přechod přes modrou čáru, ale i přesto zůstává na puku. Musí však začít až z vlastní třetiny.

02:58

Zakázané uvolnění se pískat nebude, a tak jeden z beků Kazaně musí rychle spěchat, aby byl u puku dříve.

02:25

Teprve teď Bars dokázali odebrat puk svému soupeři a mohou založit další útočnou akci.

01:34

Také Severstal se po své aktivitě střely nedočkal. Prozatím jsou tedy oba gólmani v relativním klidu.

00:55

Kotouč je nyní za bránou hostů a oba celky posílají na led čerstvé síly.

00:20

Jako první se snažili zahrozit domácí hokejisté, ale ke střele se nedostali. Na tahu je tedy Čerepovec.

00:01

Oba týmy jsou již nastoupeny na modrých čarách a Arenou v Kazani právě zní ruská hymna.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Markov (C), Jarullin, Tokranov, Abrosimov, D. Musin, Batyršin, Sidorov – Sekáč, Lander, Azevedo – Klinkhammer, Tkačov, Galijev – M. Gluchov (A), Glinkin, An. Popov – Malychin (A), Lukojanov, Jazkov.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Artamkin) – V. Vasiljev (C), Jevsejenkov, Višněvskij, Chabarov, Kudako, Masuhr, Kalašnikov – P. Černov, Kagarlickij (A), Bumagin – P. Holík, Stránský, Vovčenko – Rybin, Trubačjov (A), Mons – Monachov, Ščerbina, Karlin – Kokujov.

Rozhodčí: Spirin, Ibatulin – Nikolajev, Ponomarjov.

Matěj Stránský

Severstal je na tom o něco hůře než jeho dnešní protivník. Po devíti střetnutích mu se ziskem 11 bodů náleží 10. pozice v Západní konferenci.
Mizerně si Čerepovec počíná v útočné fázi. Dokázal totiž nastřílet jen 14 branek a v tomto ohledu je třetím nejhorším mužstvem celé KHL.
Nedaří se mu ani na ledech soupeřů. Ze čtyř utkání nevyhrál ani jeden a se dvěma body se krčí na 12. příčce v tabulce venkovních týmů v Západní konferenci.

Petr Holík 3 (1+2)

Po výborném vstupu do sezóny se stroj Kazaně malinko zadrhl, ale pořád jsou na tom velmi dobře. Z osmi zápasů získali 16 bodů a patří jim 5. místo ve Východní konferenci.
V dosavadním průběhu navíc obdržela pouze 20 gólů a řadí se tedy k těm lepším celkům v rámci její konference.
Navíc se může pyšnit slušnou formou před vlastním publikem. V TatNeft Areně odehrála šest duelů a vytěžila z nich 13 bodů. Právem je tedy v čele tabulky domácích týmů ve Východní konferenci.

12.9.2017 Kazaň – Spartak Moskva 3:4 pp.

Jiří Sekáč 7 (1+6)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:1

Branky a nahrávky: 36. Markov (Malychin, Azevedo), 61. Lander (Klinkhammer, Jarullin) – 45. Kagarlickij (Bumagin)

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Artamkin) – V. Vasiljev (A), Jevsejenkov, Višněvskij, Chabarov, Kudako, Masuhr, Kalašnikov – P. Černov, Kagarlickij (C), Bumagin – P. Holík, Stránský, Vovčenko – Rybin, Trubačjov (A), Mons – Monachov, Ščerbina, Karlin – Kokujov.

Rozhodčí: Spirin, Ibatulin – Nikolajev, Ponomarjov

18:53 CER 2 Ščerbina, držení protihráče
24:01 CER 2 Chabarov, hákování
33:51 CER 2 Trubačjov, podražení
35:48 KZN 1:0 Markov (Malychin, Azevedo)
36:41 KZN 2 Galijev, držení protihráče
36:59 KZN 2 Markov, sekání