1:4

konec (0:1, 0:1, 1:2)

12.09.2017, 17:20 • Tipsport arena • 3. kolo • Marek Votke (@MaraVotke)

Tipsport: 2.55 4.2 2.37 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z minima maximum dnes vytěžili v Pardubicích hokejisté Chomutova, když dokázali i přes značnou převahu domácích trestat jakékoliv zaváhání Dynama a vítězi na východě Čech 4:1, čímž si upevňují první příčku s plným počtem bodů. Za Piráty dvakrát skóroval Michal Vondrka, gólem do prázdné branky potom účet zápasu uzavřel Vladimír Růžička ml. Jediným střelcem domácích byl Petr Sýkora. Z Pardubic se s Vámi loučí Marek Votke. (19:43:23)

59:37

Jordann Perret ještě v závěru zápasu trefuje po přihrávce do jízdy tyčku!

58:46

58:46 Vladimír RŮŽIČKA - 1:4

58:46

Piráti právě vstřelili branku!
VLADIMÍR RŮŽIČKA pečetí ze středního pásma vítězství Pirátů gólem do prázdné branky! Asistence: Jakub Sklenář.

58:10

Oba borci putují na trestnou lavici na dvě plus dvě minuty za hrubost. Hrát se bude v pěti.

58:10

Utkání je dnes trochu vyhrocené a do bitky se pouští Tomáš Rolinek s Ondřejem Dlapou!

57:55

Ondřej Kacetl zůstává na střídačce, Dynamo bude útočit v šesti.

57:55

Oddechový čas si vyžádaly také domácí Pardubice.

57:30

Tomáš Slovák vypálil od modré čáry, Ondřej Kacetl si ale s jeho střelou i následnou dorážkou poradil.

56:54

Piráti si vyžádali oddechový čas.

56:17

Dynamo buší na pirátskou obranu, ale Chomutov zuby nehty brání své dvoubrankové vedení.

55:51

Dlouhá přihrávka do útoku na Davida Tomáška znamená zakázané uvolnění domácích.

55:08

Michal Vondrka přistrčil kotouč na modrou Juraji Valachovi, jeho příklep byl nepřesný.

53:30

David Skokan ujel podél mantinelu a poslal žabičku do druhé vlny Michalu Vondrkovi, ten ovšem kotouč nezpracoval ideálně a nestihl zakončit.

52:44

Další spolupráce Poulíček – Perret – Petr Sýkora. Pardubický ostrostřelec tentokráte tečoval hodně mimo.

52:06

Pardubice pokračují v útoku. Střelu Marka Trončinského kontroluje Ján Laco.

51:31

51:31 Petr SÝKORA - 1:3

51:31

Dynamo právě vstřelilo branku!
Východočeši se konečně dočkali své první branky! Jordann Perret hezky našel najíždějícího PETRA SÝKORU, který procedil kotouč za záda Laca! Asistence: Jordann Perret a Patrik Poulíček.

50:09

Trončinský si tak dlouho hledal ideální pozici pro zakončení, až mu kotouč začal odskakovat od hokejky a jeho střela vůbec nebyla ideální.

49:38

Matěj Beran sám před Lacem jen těsně minul!

49:17

Petr Koblasa dojel puk za pardubickou brankou a posunul do šance najíždějícího Vojtěcha Tomečka, s jeho střelou si ale Kacetl poradil.

48:26

Patrik Poulíček přesprintoval celé hřiště, ale ztroskotal při otočce a čekání na spoluhráče na posledním obránci Pirátů.

47:28

Tentokráte pro změnu zakázané uvolnění Dynama Pardubice.

47:07

Vhazovat se bude po pravici Jána Laca. Chomutovští se totiž prezentovali dalším zakázaným uvolněním.

46:39

Hra je přerušena a probíhá komerční přestávka.

45:57

45:05

45:05 Michal VONDRKA - 0:3

45:05

Velká chyba na straně Pardubic znamená tříbrankové vedení hostů! Nepochopitelného zaváhání Dynama při rozehrávce využil MICHAL VONDRKA, který všem ujel a trochu se štěstím propasíroval kotouč za záda Kacetla. Bez asistence.

44:18

Dělovku Petra Čáslavy vyrazil Ján Laco a hosté následně dostali kotouč ven ze třetiny.

43:57

Dynamo bude hrát přesilovku. Proti pravidlům se provinil Ivan Huml a dostává dvě minuty za hákování.

43:26

Petr Sýkora a po něm Jacob Cardwell trestuhodně minuli branku z dobrých pozic!

42:44

Rychlík Ján Sýkora znovu sprintoval před Laca, ale ani tentokráte na něj nevyzrál.

41:37

Martin Kaut to po narážečce se spoluhráčem zkoušel taháčkem od mantinelu, kotouč byl ale sražen vysoko nad branku.

40:37

Ivan Huml příklepem přes celé hřiště vyzkoušel pozornost Ondřeje Kacetla.

40:01

Čtyřicet minut je za námi. Jasně aktivnějším celkem byly domácí Pardubice, Chomutov ovšem i přes to dokázal navýšit své vedení, když ve třiatřicáté minutě rozvlnil síť po přesné přihrávce Michal Vondrka. V úplném závěru třetiny Dynamo sehrálo dvě přesilovky, během kterých si vytvořilo několik zajímavých šancí, ale na kontaktní gól to nestačilo. Uvidíme, co třetí třetina, která začne asi v 19:04.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:43

Dlouhá přihrávka na z trestné lavice vyjíždějícího Ondřeje Dlapu končí na zakázaném uvolnění.

39:39

39:15

Zákrok lapačkou si v oslabení připisuje Ondřej Kacetl.

38:45

K příklepu se dostal Petr Sýkora, ale Laco jeho střelu viděl.

38:07

Druhé oslabení ale už Chomutov zvládá o mnoho lépe a domácí zatím k ničemu nepustil.

37:39

V závěru třetiny si domácí zahrají přesilovku ještě jednou. Ondřej Dlapa putuje znovu na trestnou lavici, tentokráte za podražení.

36:56

36:22

Úplně volný Petr Sýkora dostával přihrávku do dobré pozice, ale kotouč mu ve finální fázi přeskočil hokejku!

35:57

Quenneville pálil z první přímo doprostřed.

35:30

Další poslal od modré čáry Marek Trončinský, Rolinek ji tečoval jen těsně mimo.

35:16

Domácí v útočném pásmu. První střelu kryje Laco.

34:56

Dynamo si zahraje přesilovku. Na dvě minuty za držení protihráče odjíždí na trestnou lavici Ondřej Dlapa.

34:26

Po Cardwellově chybě se hosté dostali v útočném pásmu ke kotouči a Marek Tomica jen těsně netrefil puk přímo před Kacetlem!

33:59

Rozhodčí píská další zakázané uvolnění Chomutova, vhazovat se bude před Lacem.

32:24

32:24 Michal VONDRKA - 0:2

32:24

K velké nevoli domácích příznivců Chomutov odskakuje do dvoubrankového vedení. Jeden z pardubických hráčů byl totiž za Kacetlovou brankou poslán k zemi a Chomutov poté pokračoval ve hře, když se ke kotouči dostal MICHAL VONDRKA a podruhé rozjásal své spoluhráče. Asistence: Marek Tomica a Ivan Huml.

30:22

Jordann Perret ze sebe rychlým pohybem setřásl dva chomutovské obránce, jeho přihrávka před branku ale adresáta nezastihla.

29:33

Matěj Beran vyslal na Laca střelu z otočky, chomutovský brankář ji však vyrazil betonem.

28:23

Vladimír Růžička se objevil v další šanci, když se dokázal protáhnout mezi pardubickými obránci. Jeho střela z poměrně velkého úhlu ale gólem neskončila.

28:00

Růžička to zkoušel od mantinelu, neúspěšně.

27:47

Za dalším nahozeným kotoučem spěchal Michal Vondrka, kotouč si před ním ovšem pohlídal Ondřej Kacetl.

27:27

Další nepovedená přihrávka hostů – další zakázané uvolnění.

27:18

Před Jánem Sýkorou se otevíral volný prostor, ale kotouč mu při zpracování odskočil. Chomutov vyhazuje na zakázané uvolnění.

26:51

Dynamo je v této pasáži hry opět o mnoho aktivnější než soupeř. Chomutov může načerpat síly při právě probíhající komerční přestávce.

26:03

Další obrovská šance domácích! Tomáš Vondráček uviděl před brankou stojícího Vladislava Bojka, a ten sám nechápe, jak to, že nedokázal vstřelit gól z bezprostřední blízkosti!

25:31

Aktivní Quenneville posílal před branku další nabídku pro Tomáška, ten ale na kotouč nedosáhl.

24:56

Chomutovským hokejistům pokus o založení útoku kazí zakázané uvolnění.

24:21

Ján Laco si připisuje další zákrok a hra je znovu přerušena.

23:40

Tomáš Rolinek pohlednou kličkou prošel přes obránce a zavezl kotouč do útočného pásma, v rohu hřiště ale jeho útočná akce skončila.

23:18

Tončinský vypustil střelu od modré čáry, Laco přerušil hru svým zákrokem a následně se za chomutovskou brankou spustila drobná rozmíška.

22:11

Dynamo promarnilo obrovskou šanci na vyrovnání! Peter Quenneville krásnou stahovačkou obelstil chomutovského obránce a přistrčil do druhé vlny Martinu Kautovi, jeho bekhend ovšem neměl razanci a Laco si jej znovu pohlídal!

21:38

Tomáškovo bekhendové nahození schoval do lapačky Ján Laco.

20:43

Jakub Sklenář po vyhraném vhazování zajel za pardubickou branku, odkud přihrával na modrou Valachovi, jeho příklep ale místo brankové sítě rozvlnil tu ochrannou nad Kacetlem.

20:32

Na úvod druhé třetiny rozhodčí píská zakázané uvolnění Pardubic.

20:01

První třetina končí. Začátek se lépe povedl domácím, ve třetí minutě byli před Lacem sami Tomášek s Quennevillem, ale skóre se neměnilo. Rozhýbal jej až Brett Flemming v samém závěru periody, když půl minuty před koncem skončila za Kacetlem jeho tečovaná střela z kruhu pro vhazování. Dynamo se ihned na to sice radovalo z vyrovnání, ale rozhodčí gól neuznal pro vysokou hůl. Druhá třetina začne zhruba v 18:11.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35

Je to tak. Gól neplatí a Chomutov je tedy ve vedení.

19:35

Ihned z dalšího protiútoku ovšem skórovalo domácí Dynamo! Rozhodčí má však podezření, že šlo o vysokou hůl a zkoumá videozáznam.

19:23

19:23 Brett FLEMMING - 0:1

19:23

Chomutovští jdou do vedení gólem do šatny! BRETT FLEMMING vypálil z kruhu pro vhazování a zřejmě tečovaná střela skončila až za Kacetlem. Asistence: Juraj Valach a Michal Vondrka.

18:50

Chomutov si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení inkasuje Matěj Beran.

18:50

Minutu a deset vteřin před koncem první třetiny probíhá komerční přestávka.

17:12

Juraj Vlach napřáhl k ostrému příklepu, ale obětavě skočil do střely jeden z domácích obránců.

16:22

A následně v pěti, ze strany Dynama to bylo bez střely.

15:38

Domácí v plném počtu, Chomutov ve čtyřech.

15:28

Dynamu ovšem početní výhoda nevychází podle představ.

14:22

Vladimír Růžička tedy odchází na dvě minuty a začíná domácí přesilovka.

14:22

Ján Sýkora byl při samostatném úniku poslán k zemi. Jasný zákrok na trestné střílení ovšem rozhodčí posoudil "jen" jako podražení.

13:38

Budeme sledovat hru ve čtyřech. Domácí Marek Trončinský a chomutovský David Skokan dostávají po dvou minutách za hrubost.

13:31

Na druhé straně Beran posílal před bránu nabídku na teč pro Bojka, ten ovšem netrefil puk ideálně.

13:00

David Skokan v útočném pásmu zpracoval odražený kotouč, ale i s jeho střelou si Kacetl poradil.

11:15

Michal Vondrka naznačil průjezd za branku a šikovně vrátil kotouč před branku najíždějícímu Tomicovi, Kacetl vyrazil!

10:40

Jacob Cardwell dostal nabito, ale jeho střela vůbec netrefila branku.

10:09

Prudkou přihrávku zase na druhé straně nezpracoval David Skokan.

09:29

Poulíček s hokejkou v jedné ruce dokázal dostat kotouč ze středního pásma do útočného, Perret ovšem na jeho přistrčení nedosáhl.

08:21

Dlouhá přihrávka při pokusu o založení útoku skončila až na zakázaném uvolnění domácích.

07:53

06:54

Teď už ale Dynamo kombinuje v útočném pásmu. Dvě střely od modré, respektive z mezikruží ovšem k Lacovi nedorazily.

06:26

Chomutov dobře brání a zatím nepustil svého soupeře do útoku.

06:06

Špatně zpracovaná přihrávka na modré znamená ofsajd Dynama.

05:53

Dynamo si jako první zahraje přesilovku. Chomutovský obránce Juraj Valach dostává dvě minuty za hákování.

05:33

Na Laca dotíral Jacob Cardwell, ale chomutovský brankář schoval kotouč do lapačky.

05:00

Pár chvil si teď oba týmy přehazovaly kotouč ve středním pásmu, ani jednomu se nepodařilo založit útok tak dlouho, až rozhodčí zapískal ofsajd Chomutova a hru přerušil.

03:28

Tentokráte se dopředu probíjel zase Vladimír Růžička, ale skončil na pardubické obranné modré.

03:08

Směrem dopředu to zkoušel také chomutovský kapitán Vondrka, ale nezpracoval přihrávku ve středním pásmu.

02:09

Před Davidem Tomáškem a Peterem Quennevillem se otevřel úplně volný prostor! Druhý jmenovaný se ovšem místo kombinace rozhodl střílet a Laco včas vystrčil svůj beton. Opravdu dobrý začátek domácích!

01:38

Dynamo znovu krouží v útočném pásmu.

00:55

Petr Sýkora zkoušel v útočném pásmu přihrávkou od mantinelu najít Perreta, ale kotouč skončil až za Kacetlem.

00:30

Do první šance v dnešním zápase se dostal Antonín Dušek, který to zkoušel přízemní střelou z mezikruží, při zakončení mu ovšem do hole klepnul hostující obránce a střela nebyla přesná.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Holland, Trončinský, Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, Voženílek – J. Sýkora, Dušek, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, Perret – M. Kaut, Tomášek, Quenneville – Vondráček, Bojko, Beran.

Piráti Chomutov: J. Laco (Š. Lukeš) – Flemming, Rašner, Valach, Mrázek, Slovák, Dlapa, Grman – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, V. Růžička, Sklenář – V. Tomeček, Lauko, Koblasa – Hlava, Chlouba, Poletín.

Rozhodčí: Pražák, Souček – Barvíř, Špůr.
HC Dynamo Pardubice

Východočeši získali padesát procent možných bodů, když v úvodním domácím souboji po mohutném závěru těsně podlehli pražské Spartě 2:3 a ve druhém kole se radovali z výhry 2:0 na ledě Zlína. V těchto utkáních slavili své úvodní soutěžní trefy za Dynamo Rhett Holland, Martin Kaut a Jordann Perret.
Piráti Chomutov

Severočeši zažívají velmi povedený start do sezony, když dokázali vydolovat šest bodů ze šesti v soubojích s Olomoucí a Mladou Boleslaví, které porazili 4:2, respektive 2:1. Zaslouženě jim tak patří průběžná první příčka extraligové tabulky a do Pardubic přijedou jako lídři soutěže.
Už třetí kolo má na programu Tipsport extraliga, v rámci kterého do Pardubic přijede aktuálně první celek tabulky Piráti Chomutov. Utkání, které neujde pozornosti televizních kamer, začíná v 17:20.

Z prvního gólu v extralize se ve druhém kole radoval Jordann Perret.

1:4

Branky a nahrávky: 52. P. Sýkora (Perret, Poulíček) – 20. Flemming (Valach, Vondrka), 33. Vondrka (Tomica, Huml), 46. Vondrka, 59. V. Růžička (Sklenář)

Rozhodčí: Pražák, Souček – Barvíř, Špůr