1:0 6:4, 4:0; 0-0

skreč Čepelová

22.08.2017, 18:10 • 1. kolo • Veronika Pancuráková (@PancurakovaVer) sk

Tipsport: 1.47 2.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jana Čepelová sa rozhodla zápas skrečovať! Na turnaji teda po úspešnej kvalifikácii končí už v prvom kole. Osudnou sa jej zrejme stala bolestivá noha, ktorú si nechávala počas zápasu ošetriť. (19:19:05)

4:0

Carla Suarezová-Navarrová využila sovj brejkbal a v druhom sete vedie už 4:0! To je z pohľadu Slovenky poriadne nepríjemná situácia.

40-30

Teraz to však slovenskej tenistke nevyšlo a Španielka získava brejkbal!

30-30

Slovenke sa dokonca podarilo aj vyrovnať. Čepelová bojuje aj napriek svojím problémom s pravým stehnom.

30-15

Jana Čepelová opäť skvelo podala, ale teraz už Španielke return nevyšiel. Poslala ho iba do siete.

30-0

Čepelová predviedla dobrý servis, ale jej súperka ešte lepší return, ktorý poslala presne na zadnú čiaru. Čepelová si myslela, že je to aut, preto nehrala.

15-0

Suarezová-Navarrová začala na príjme úspešne a ujala sa vedenia.

3:0

Slovenka sa napokon na kurt vracia s obviazaným pravým stehnom a duel môže pokračovať.

3:0

Jana Čepelová si vyžiadala medical time out a necháva si ošetrovať pravé stehno. Uvidíme, či bude môcť pokračovať v zápase.

3:0

Španielska tenistka dokázala svoj gembal využiť a získala aj tretí gem druhého dejstva. Carla Suarezová-Navarrová má duel plne pod kontrolou a smeruje za víťazstvom.

40-30

Carla Suarezová-Navarrová stála pri sieti a loptička jej dopadla priamo na raketu. Bol z toho nekompromisný smeč.

30-30

Skóre sa vyrovnáva, pretože loptička z rakety španielskej tenistky doletela iba do autu.

30-15

Čepelovej sa podarilo znížiť na rozdiel jediného fiftínu.

30-0

Čepelová returnovala iba pomocou pásky na sieti. Loptička bola pomalá, takže Suarezová-Navarrová mala veľa času na prípravu na sovj winner.

15-0

V treťom geme druhého setu sa vedenia ujíma podávajúca hráčka, pretože jej súperka nedokázala správne returnovať.

2:0

Suarezová-Navarrová vynikajúco útočila do pravého rohu na polovici svojej súperky. Čepelová dokázala dlho odolávať, ale napokon zahrala iba aut a prišla o gem s vlastným podaním.

A-40

Čepelová vo veľkej rýchlosti zakončovala zo základnej čiary, ale iba popri postrannej čiare do autu. Výhoda pre jej súperku.

40-40

Čepelová hrala od základnej čiary bekhendom, ale jej úder bol príliš silný a skončil v aute. Opäť je z toho iba zhoda.

40-A

Jana Čepelová si pripisuje úplne prvé eso tohto zápasu.

40-40

Carla Suarezová-Navarrová vybojovala prvú zhodu druhého setu po nevynútenej chybe svojej súperky.

30-40

Slovenke aj teraz výborne vyšiel forhendový úder a získala vďaka nemu gembal.

30-30

Čepelová si od svojej základnej čiary vychutnala forhend do protipohybu súperky a vyrovnala na 30:30.

30-15

Čepelová sa pri sieti snažila uspieť, ale v tesnom súboji loptičku na opačnú stranu nedostala. Vedenia sa opäť ujíma jej súperka.

15-15

Loptu získava Čepelová.

15-0

Suarezová-Navarrová výborne zachytila smeč jej súperky a zakončila do odkrytej časti kurtu. Vedenia sa vďaka tomu ujíma aj v druhom geme.

1:0

Podávajúca hráčka využila hneď prvý gembal, pretože jej súperka umiestnila loptičku až za základnú čiaru. Prvý gem druhého setu si teda berie španielska tenistka.

40-15

Suarezová-Navarrová predviedla tvrdý servis, ktorý Košičanka returnovala iba do pásky na sieti. Španielka má k dispozícii dva gembaly.

30-15

Čepelová sa na svojej základnej čiare oprela do forhendu, ale loptička cez sieť neprešla. Fiftín teda smeruje iba na konto Španielky.

15-15

Teraz sa Slovenke darilo lepšie a podarilo sa jej skóre úvodného gemu druhého setu vyrovnať na 15:15.

15-0

Druhé dejstvo začala Čepelová iba returnom umiestneným do siete. Vedenia sa teda ujíma jej súperka.

6:4

Jana Čepelová mala dostatok času na forhendové zakončenie, ale loptičku aj napriek tomu umiestnila iba do autu. Španielska tenistka vďaka tomu víťazí v úvodnom sete.

40-0

Čepelová poslala loptičku až za základnú čiaru na polovici svojej súperky. Znamená to, že Carla Suarezová-Navarrová má k dispozícii tri setbaly!

30-0

Slovenka musí doháňať už dvojfiftínovú stratu, pretože jej súperka zahrala forhend priamo na postrannú čiaru.

15-0

V dôležitom desiatom geme sa vedenia ujíma španielska tenistka.

5:4

Prvý z dvojice brejkbalov slovenská hráčka využila, pretože jej oponentka si vo veľmi nevhodnej chvíli pripísala dvojchybu! Jana Čepelová teraz bude podávať na udržanie sa v sete.

15-40

Jana Čepelová dlho odolávala bekhendovými údermi, až to napokon skúsila krátkym úderom za sieť. Bola úspešná, jej súperka za loptičkou ani nebežala!

15-30

Carla Suarezová-Navarrová sa pri svojom servise teší z prvého fiftínu.

0-30

Čepelová vynikajúco krížne returnovala do rohu. Suarezová-Navarrová sa aj teraz loptičku dotkla, ale zadnou stranou rakety ju cez sieť nedostala.

0-15

Čepelová sa na svojej základnej čiare oprela do forhendu, ktorý jej súperka ešte zachytila, ale cez sieť ho už dostať nedokázala.

5:3

Jana Čepelová zopakovala svoju chybu, zakončila do autu a jej oponentka vďaka tomu získala celý gem a teraz bude podávať na víťazstvo v sete!

A-40

Opäť aut v podaní slovenskej tenistky. Loptička doletela za čiaru a výhodu s brejkbalom získava Španielka.

40-40

Veľmi napínavý a vyrovnaný gem pokračuje, Čepelová totiž krížne zakončila iba za roh na súperkinej polovici.

40-A

Jana Čepelová zahrala loptičku tesne za sieť na súperkinej polovici a získala vďaka tomu výhodu. Tú by Slovenka už veľmi rada využila.

40-40

Suarezová-Navarrová teraz chcela gem ukončiť až príliš a loptičku napálila iba do siete. Nasleduje tretia zhoda tohto zápasu.

A-40

A Slovenke to opäť nevyšlo! Z výhody sa teší španielska tenistka, ktorá je na príjme. K dispozícii má teda zároveň aj brejkbal.

40-40

Čepelová prichádza o výhodu, od svojej základnej čiary totiž trafila iba sieť.

40-A

Prvú výhodu v tomto zápase získava podávajúca Slovenka, pretože jej súperka počas krátkej výmeny trafila iba sieť.

40-40

Čepelová sa na svojej základnej čiare oprela do bekhendu, ale bolo to až príliš silné. Jej loptička preletela až do autu.

30-40

Prvý gembal ostáva nevyužitý, pretože Suarezová-Navarrová predviedla vynikajúci bekhendový úder do protipohybu svojej oponentky.

15-40

Do tretice tu máme v ôsmom geme fiftín pre Čepelovú. Tá má terza k dispozícii dva gembaly.

15-30

Naša reprezentantka bola teraz pri sieti, kam Španielka opakovane zakončovala. Čepelová si napokon siahla aj na poslednú loptičku, ale odrazila ju iba do autu.

0-30

Slovenskej hráčke opäť vyšlo podanie a jej oponentka returnovala iba za základnú čiaru. Ďalší fiftín pre Čepelovú.

0-15

Jana Čepelová začala na servise vynikajúcim podaním smerom von z kurtu. Jej súperka si na loptičku siahla, ale poslala ju iba do siete.

4:3

Siedmy gem napokon zakončila španielska tenistka nekompromisným forhendom do ľavého rohu na polovici svojej súperky. Carla Suarezová-Navarrová sa vďaka tomu ujíma vedenia 4:3.

40-15

Čepelová zahrala dobrý krátky úder za sieť. Jej súperka ho odbehla a úspešne odbila späť, ale potom predviedla Slovenka nekompromisné zakončenie a získala fiftín.

40-0

Suarezová-Navarrová zmenila smer hry vynikajúcim forhendom. Španielska hráčka má teraz k dispozícii tri gembaly.

30-0

Čepelová teraz zakončila loptičku z hry iba tesne za základnú čiaru na polovici svojej súperky. Slovenská tenista prišla o možnosť zisku ďalšieho bodíku.

15-0

Slovenka teraz returnovala iba do siete, takže úvodný fiftín siedmeho gemu smeruje na konto jej súperky.

3:3

Čepelová sa v žiadnom prípade nenechala zatlačiť, vybehla proti zakončeniu svojej súperky a poslala ho vynikajúco do ľavého zadného rohu! Stav prvého setu sa vyrovnáva na 3:3!

15-40

Kratučkú výmenu ukončila Suarezová-Navarrová úderom do pásky na sieti. Slovenka má teda k dispozícii dvojicu gembalov.

15-30

Jana Čepelová bola blízko pri sieti a loptičku poslala priamo za ňu, ale krížne na druhú stranu súperkinej polovice. Španielka sa len prizerala.

15-15

Suarezová-Navarrová zahrala loptičku až do autu, bodík preto smeruje aj na konto jej oponentky. Po 15 na oboch stranách.

15-0

Po krátkej prestávke vstúpila do šiesteho gemu úspešne španielska tenistka, ktorá je na príjme.

3:2

Carla Suarezová-Navarrová si na ľavej strane svojej polovice zbehla k sieti a bez zaváhania odtiaľ umiestnila loptičku priamo do odkrytého priestoru. Slovenka prehráva 2:3.

40-15

Ani teraz to našej reprezentantke nevyšlo a opäť neprestrelila sieť. Podávajúca tenistka má k dispozícii dva gembaly.

30-15

Slovenka mierila od svojej základnej čiary iba do pásky na sieti, odkiaľ loptička na opačnú polovicu neprešla. Bod pre jej súperku.

15-15

Čepelová teraz chytila raketu do oboch rúk a výborným krížnym bekhendom trafila presne na postrannú čiaru. Skóre piateho gemu sa vyrovnáva.

15-0

Suarezová-Navarrová si pri sieti počkala na vysokú padajúcu loptičku a nekompromisným smečom ju umiestnila na opačnú polovicu.

2:2

Carla Suarezová-Navarrová napokon zlomil aut z jej vlastnej rakety. Slovenke sa preto úvodný set podarilo vyrovnať na 2:2!

30-40

Suarezová-Navarrová teraz naznačila úder do stredu kurtu, ale napokon zamierila presne k pravej postrannej čiare na polovici svojej súperky.

15-40

Jana Čepelová prvý gembal nevyužila, pretože loptičku z hry poslala až za základnú čiaru na polovici svojej súperky.

0-40

Jana Čepelová predviedla skrátený úder, ktorý síce jej súperka dobehla, ale poslala ho iba do siete. Tri gembaly pre Slovenku!

0-30

Slovenská tenistka si zbehla na súperkin return a vynikajúco ho forhendom zakončila do opačnej strany. Suarezová-Navarrová nemala šancu.

0-15

Čepelová teraz dobre útočila forhendom, až napokon jej oponentka zakončila iba hlboko do autu.

2:1

Favorizovaná Španielka brejkbalom neodolala! Slovenka nepustila svoju súperku od základnej čiary a práve odtiaľ Suarezová-Navarrová zakončila iba do pásky na sieti.

15-40

Carla Suarezová-Navarrová sa pokúšala o krátky úder, ale loptička jej cez sieť ani neprešla. Slovenka teda získava dva brejkbaly.

15-30

Čepelová najskôr výborne zvládla return, a potom skvele zapracovala pri sieti. Jej súperka narýchlo zakončila iba do autu.

15-15

Čepelová chcela prekvapiť krížnym bekhendom, ale prestrelila hrací priestor. Skóre tretieho gemu sa preto vyrovnva na 15:15.

0-15

Čepelová výborne zakončila na pravú postrannú čiaru na polovici svojej súperky. Suarezová-Navarrová sa tam oprela do forhendu, ale ten mieril iba hlboko do autu.

2:0

Jana Čepelová poslala krátky úder za sieť, no súperka ju prekvapila, dobehla loptičku a nekompromisne zakončila do odkrytej časti kurtu. Slovenka tak prišla o gem so svojím podaním.

40-30

Suarezová-Navarrová teraz útočila z jednej strany na druhú. Čepelová za loptami obetavo behala, ale jednu z nich napokon poslala až za základnú čiaru a musí čeliť brejkbalu.

30-30

Skóre sa opäť vyrovnáva, jeden zo svojich úderov teraz poslala do siete aj košická tenistka. Po 30 na oboch stranách.

15-30

Čepelová si výborne vybehla oproti returnu svojej súperky a zakončila na opačnú stranu. Španielka tam dobehla, ale ťažký bekhend umiestnila už iba do siete.

15-15

Krátku výmenu po dvoch pokusoch na servise zastavila Čepelová zakončením za základnú čiaru. Skóre druhého gemu sa vyrovnáva.

0-15

Jana Čepelová vynikajúco podala smerom von z kurtu. Jej súperka sa loptičky ešte dotkla, ale s ťažkosťami ju odrazila iba do siete.

1:0

Teraz už ale bola úspešnejšia podávajúca španielska hráčka. Suarezová-Navarrová sa iba pozerala, ako Čepelovej loptička dopadla do autu.

40-15

Čepelová dokázala prvý gembal odvrátiť úderom k základnej čiare svojej súperky. Úvodný gem pokračuje.

40-0

Podávajúca hráčka išla aj teraz cez dva servisy, no Čepelovej sa ani teraz nepodarilo dobre returnovať. Slovenská hráčka bude čeliť trom gembalom svojej súperky.

30-0

Španielka teraz nečakane zmenila smer zakončenia a namiesto ľavej strany si vybrala miesto po pravici našej tenistky. Suarezová-Navarrová získava ďalší fiftín.

15-0

Ako prvá začala na servise Carla Suarezová-Navarrová. Prvé podanie poslala do siete, ale potom už začala dobre. Čepelová síce returnovala, ale až za základnú čiaru.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.

Carla Suarezová-Navarrová po príchode do hotela

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní úvodného kola WTA New Haven. Slovenka Jana Čepelová v ňom v pozícii outsiderky vyzve favorizovanú Španielku Carlu Suarezovú-Navarrovú.

Obe hráčky sa už na kurte raz stretli. Stalo sa tak v januári tohto roku v prvom kole Australian Open, keď Suarezová-Navarrová vyhrala za hodinu a 15 minút hladko 6:2, 6:2. Aj dnes je španielska tenistka papierovou favoritkou duelu. V rebríčku WTA sa nachádza na 35. mieste, Čepelová je na 89. pozícii.

V neprospech Čepelovej navyše hovorí aj fakt, že sa do hlavnej súťaže musela prebojovať cez kvalifikáciu a v nohách má preto od soboty už tri zápasy. Košičanka však v kvalifikácii nezaváhala a nestratila ani set. Vo finále navyše zdolala domácu Američanku McHaleovú, ktorá má lepšie rebríčkové postavenie a bola miernou favoritkou.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.