Sommerturnier

HC Sparta Praha – HC Ambri-Piotta

5:2

konec (0:0, 2:2, 3:0)

19.08.2017, 16:30 • Mercedes-Benz Arena Berlin • Info o důležitých událostech (Tereza Velikovská)

Tipsport: 1.85 4.6 2.83 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Sparťané porazili švýcarský celek 5:2 a v neděli je čeká zápas o první místo na turnaji proti domácím Eisbären Berlin. (19:02:19)

59:15

Sparta právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, LUKÁŠ PECH posílá puk do opuštěné klece a potvrzuje sparťanské vítězství. Bez asistence.

58:19

A Švýcaři nastupují do posledních necelých dvou minut bez gólmana se šesti hráči v poli!

58:19

Tým Ambri-Piotta si vyžádal oddechový čas.

54:11

Kapitán Ambri-Piotty Michael Fora je vyloučen na dvě minuty za držení.

52:33

Sparťané přece jen odskakují na dvougólový rozdíl. Pech zavezl kotouč do útočného pásma a posunul ho na Formana, který jej vrátil do druhé vlny na TOMÁŠE PAVELKU. Jeho střela švihem z kruhu zamířila do růžku branky. Asistence: Miroslav Forman, Lukáš Pech.

50:01

Petr Zámorský trefuje v pokračující početní výhodě Sparty bombou od modré čáry tyčku!

49:17

Rousek našel sparťanského kapitána Hlinku a Král se jen se štěstím dokázal přemístit proti jeho ráně.

48:20

Spartu čeká další přesilovka. Za zásah vysokou holí je vyloučen Marc Gautschi.

45:58

Sparťané jdou podruhé v zápase do vedení, a to po velké chybě defenzivy soupeře. Český gólman Král zastavil puk za brankou a jeho spoluhráč ho odpálil přímo na hokejku ROBERTA ŘÍČKY, který střílel z kruhu do odkryté branky. Bez asistence.

40:01

Ve druhé třetině šli jako první do vedení Švýcaři, ale Uher se Zámorským dokázali otočit skóre ve sparťanský prospěch. Ambri-Piotta ale zvládla těsně před přestávkou srovnat na 2:2. Na střely Sparta v této části vyhrála 16:13.

40:00

38:32

Ambri Piotta právě vstřelila branku!
JESSE ZGRAGGEN vyjel z trestné lavice a zapojil se do přečíslení dvou na jednoho. První střelu Aittokallio ještě chytil, ale poté už kapituloval. Asistence: Christian Stucki, Diego Kostner.

38:22

I druhý vyloučený hráč celku Ambri-Piotta je zpět na ledě, pokračuje se v plném počtu.

36:32

Jen deset vteřin trvalo, než sparťané dvojnásobnou početní výhodu využili. O gól se dělovkou od modré čáry postaral obránce PETR ZÁMORSKÝ. Asistence: Tomáš Dvořák, Alexander Reichenberg.

36:22

Sparťané si zahrají v početní výhodě pět na tři, a to plné dvě minuty! Za podražení je na trestnou lavici vykázán Franco Collenberg, za hrubost Jesse Zgraggen.

32:42

Velká šance Kostnera s Trisconim! Před brankou Sparty byl obrovský zmatek a puk se několikrát ocitl těsně před brankovou čárou, ale naštěstí pro Pražany za ni nepřešel.

5:2

Branky a nahrávky: 31. Uher (Černoch, Kudrna), 37. Zámorský (Dvořák, Reichenberg), 46. Říčka, 53. Pavelka (Forman, Pech), 60. Pech – 25. Müller (D'Agostini, Stucki), 39. Zgraggen (Stucki, Kostner)

HC Sparta Praha: Aittokallio (Honzík) – Dvořák, Zámorský, Pavelka, Kalina, Piskáček, Mikuš, Nedomlel – Říčka, Klimek, Reicheberg – Hlinka (C), Vrána (A), Rousek – Kumstát (A), Pech, Forman – Uher, Černoch, Kudrna – Komárek.

HC Ambri-Piotta: Král (Conz) – Jelovac, Plastino, Gautschi, Moor, Collenberg, Fora (C), Pinana, Zgraggen – Bianchi, Kostner, Trisconi – Zwerger, Chiriayev, Lhoták – Lauper, Taffe, D'Agostini – Berthon, Müller (A), Stucki – Hrabec.

Rozhodčí: Hunius, Westhaus – Müller, Höffer

Diváci: 1 617

9:37 AMB 2 Gautschi, hákování
24:48 AMB 0:1 Müller (D'Agostini, Stucki)
26:48 SPA 2 Černoch, vražení na hrazení
30:06 SPA 1:1 Uher (Černoch, Kudrna)