2:0 6:3, 6:4

17.08.2017, 23:15 • Osmifinále • Veronika Pancuráková (@PancurakovaVer) sk

Tipsport: 1.35 3.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:4

Johanna Kontaová využíva hneď prvý mečbal tohto zápasu! Slovenka totiž returnovala iba tesne za sieť, odkiaľ Britka nekompromisným volejom zakončila nie len výmenu, ale aj celý duel.

5:4

Cibulková to opäť skúšala od svojej základnej čiary, ale trafila iba sieť. Slovenská tenista tak prišla o gem so svojím servisom a teraz bude čeliť podaniu súperky, ktorá bude môcť zápas ukončiť.

4:4

Johanna Kontaová dobre podala, Slovenka returnovala iba do siete. Stav druhého setu sa vďaka tomu vyrovnáva na 4:4.

3:4

Kontaová sa na returne príliš oprela do loptičky a poslala ju až do autu. Slovenská tenistka sa vďaka tomu v druhom sete ujíma vedenia 4:3.

3:3

Cibulková zahrala loptu príliš silno až do autu, čo potvrdilo aj jastrabie oko. Slovenka tak prišla o gem, v ktorom mala k dispozícii tri brejkbaly.

2:3

Dominika Cibulková to zvládla a dokázala si udržať svoje podanie! V druhom sete vďaka tomu vyhráva 3:2.

2:2

Johanna Kontaová napokon získala aj posledný potrebný fiftín a v druhom sete vyrovnala na 2:2. Podávať teraz bude slovenská reprezentantka.

1:2

Cibulková zahrala k základnej čiare, odkiaľ je súperka odvrátila loptičku iba do siete. Slovenská tenista sa tak v druhom sete ujíma vedenia 2:1.

1:1

Johanna Kontaová zakončila druhý gem druhého setu dvojchybou. Skóre sa v druhom dejstve vďaka tomu vyrovnalo na 1:1.

1:0

Kontaová predviedla dobrý úder k telu svojej súperky. Cibulková to tam skúsila forhendom, ale ten smeroval iba hlboko do autu.

6:3

Johanna Kontaová podala na téčko, na čo síce Cibulková reagovala dobrým returnom, ale nasledujúcu loptičku už Slovenka odpálila do autu. Prvý set sa preto končí triumfom britskej tenistky.

5:3

Johanna Kontaová zázračne stihla loptičku na svojej základnej čiare. Skúsila to krátkym úderom za sieť a ten jej vyšiel famózne. Slovenka nemala šancu dobehnúť tam.

4:3

Dominika Cibulková vynikajúco returnovala k telu svojej súperky. Kontaová sa snažila rýchlo reagovať, ale loptičku odpálila iba do siete. Stav prvého setu sa teda výrazne zdramatizoval.

4:2

Dominika Cibulková zahrala k základnej čiare svojej oponentky. Kontaová tam loptičku síce trafila, ale odbila ju iba do siete.

4:1

Dominika Cibulková returnovala až za základnú čiaru na súperkinej polovici a prehráva už 1:4. Slovenská tenistka si takto úvod duelu rozhodne nepredstavovala.

3:1

Johanna Kontaová si pripísala aj posledný potrebný fiftín a súperke ukradla ďalší servis. Britská hráčka vyhráva už 3:1.

2:1

Dominika Cibulková si povybehla k sieti a nekompromisným volejom ukončila tretí gem úvodného setu. Zdá sa, že slovenská tenistka sa dostala do tempa, v posledných úderoch nedala súperke veľa šancí na úspech.

2:0

Opäť rovnaká chyba. Dominika Cibulková sa snažila trafiť pravý zadný roh na súperkinej polovici, ale prepálila hrací priestor a prehráva už 0:2.

1:0

Cibulková teraz úspešne rerurnovala, ale jej oponentka si na loptičku nabehla a bekhendom ju umiestnila k zadnej čiare. Kontaová zvládla prvý gem a ujíma sa vedenia 1:0.