po prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

11.08.2017, 15:30 • Břeclav • O 5. - 6. místo • Klára Petrásková

V tuto chvíli se s vámi již loučím. Přeji příjemný zbytek dne a u dalších on-line přenosů z Memoriálu Ivana Hlinky se těším na shledanou! (17:56:55)
Nejlepšími hráči jsou zvoleni Rasmus Kupari (Finsko) a Curtis Hall (USA).
Zápas je u konce, páté místo na letošním Memoriálu Ivana Hlinky patří Spojeným státům! Ty sice po většinu času dotahovaly skóre, ve třetí třetině se ale ujaly vedení. O to pak přišly 19 vteřin před třetí sirénou, v prodloužení ale o své výhře definitivně rozhodly. Amerika porazila Finsko 4:3 v nastavení.

62:14

62:14 Ryder DONOVAN - 3:4

62:14

Spojené státy právě vstřelily branku!
V prodloužení aktivnější Američané se prosazují a o osudu dnešního mače je rozhodnuto! RYDER DONOVAN stál prakticky na brankové čáře, přesto se rozhodl vystřelit. Americký hokejista zamíchal krátce pukem a milimetrově přesně procedil puk nad bližším ramenem finského gólmana. Asistence: Blake McLaughlin, Gavin Hain.

61:28

Jack Randl zakroužil v pásmu a rychle vypálil do levé části brány, Nurmiho vyrážečka ale předvedla hbitý zákrok.

60:53

Oba celky posílají na led čerstvé hráče. Kdo zaútočí teď?

60:21

Jako první se do útoku vrhli Finové, než však stihli zakončit, odebrali jim Američané puk.

60:01

Finům se ve třetí třetině povedlo na poslední chvíli vyrovnat a zápas tak ještě nekončí! Po krátké přestávce budeme pokračovat pětiminutovým prodloužením tři na tři.

60:00

59:41

59:41 Sampo RANTA - 3:3

59:41

Finsko právě vstřelilo branku!
A risk se vyplatil, Finsko vyrovnává na 3:3! Devatanáct vteřin před třetí sirénou dostal na pravou stranu puk na hůl SAMPO RANTA, jenž využil situace a rozvlnil americkou síť. Asistence: Leevi Aaltonen.

59:14

Kalle Nurmi ujíždí na střídačku a Finsko to zkouší v šesti!

58:44

Už jen něco málo přes minutu mají Finové na to, aby ještě zdramatizovali boj o pátou příčku.

57:36

Hra je nemastná a neslaná, pokud použijeme klasické české přirovnání. Vyložené šance téměř chybí a v bruslení taky není nastoleno závratné tempo.

56:57

Po dlouhé pasáži bez přerušení je nyní americkému mužstvu odpískán icing.

56:39

Pořád se puk nachází před brankářem Krawsem, nicméně místo střel vidíme jen boj o něj.

3:4

Branky a nahrávky: 8. Aaltonen (Utunen, Tanus), 22. Kotkaniemi (Kupari, Tanus), 60. Ranta (Aaltonen) – 15. Hall (Drury), 27. Jenkins (Drury), 41. Hall (Drury), 63. Donovan (McLaughlin, Hain)

Finsko: Nurmi (Annunen) – Kokkonen, Utunen (C), A. Honka, Rannisto, S. Salmela, Nousiainen, Räsänen – Maccelli, Tanus, Kotkaniemi – Aaltonen, Kupari, Killinen – Salonen, Moilanen, Ranta – Mäki (A), Petman (A), K. Kapanen.

USA: Kraws (Saville) – Demin, Krygier, Semik, Samuelsson, Mackinnon (A), Ch. Krygier, Ferrandino – Lapointe, Haskins, Randl (A) – Hall, Drury (C), Meyer – Caponi, Donovan, Jensen – Savage, Hain, Jenkins – McLaughlin.

Rozhodčí: Kika, Šír – Gebauer. Lederer

04:16 FIN 2 S. Salmela, držení protihráče
07:15 USA 2 Krygier, faul kolenem
07:37 USA 2 Drury, podražení
07:46 FIN 1:0 Aaltonen (Utunen, Tanus)
14:03 FIN 2 Räsänen, nedovolené bránění