2:3
konec (2:1)
06.07.2017, 18:00 • A. Le Coq Arena, Tallinn • 1. předkolo • Rostislav Králik
Flora Tallinn – NK Domžale
2:3
konec (2:1)
Branky: 2. Beglarišvili, 22. Ainsalu – 40. Firer, 86. Ibričič (pen.), 89. Balkovec
Karty: 45+1. Vihmann (FLT), 90+1. Sobšenko (FLT) – 45. Vetrih (DML), 45+1. Firer (DML), 68. Matjašič (DML), 85. Ibričič (DML)
Neproměněná penalta:
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 2:3. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 21:19.
Flora Tallinn:
Toom – Kuusk, Vihmann, Tamm (78. Gusev), Saliste – Alliku, Lepistu (C), Ainsalu, Miller – Beglarišvili (67. Lepik)– Sappinen (63. Sobšenko). Trenér: Arno Pijpers.
Náhradníci: Aland – Šlein, Lukka, Sobšenko, Gusev, Poom, Lepik.
Trenér:
NK Domžale:
Milič (C) – Balkovec, Blažič, Dobrovoljc, Širok – Husmani – Matjašič (69. Volarič), Vetrih, Repas, Bizjak (53. Ibričič) – Firer (80. Žužek). Trenér: Simon Rožman.
Náhradníci: Mulalič – Volarič, Klemenčič, Žužek, Ibričič, Žinko, Ožbolt.
Trenér:
Rozhodčí: Horatiu Fesnic – Valentin Avram, Alexandru Cerei (všichni Rumunsko)
Diváci: 818
První zápas: Domžale - Flora 2:0
Dacia Kišiněv – Škendija 16:00 0:4
AEL Limassol – St Joseph's 16:00 6:0
FK Sūduva – Soligorsk 17:00 2:1
Ordabasy – Široki Brijeg 17:00 0:0
Milsami – Fola 17:00 1:1
Tirana – M. Tel-Aviv 17:00 0:3
Pelister – Lech Poznań 17:00 0:3
Jelgava – Ferencváros 17:30 0:1
FK Rabotnički – Tre Penne 17:30 6:0
Riteriai – St. Johnstone 18:00 1:0
Seinäjoki – Reykjavík 18:00 0:2
Helsinki – Connah's Quay 18:00 3:0
Flora – Domžale 18:00 2:3
Gandzasar – Mladost Podgorica 18:00 0:3
Atlantas – Kajrat 18:00 1:2
FK Liepāja – Crusaders 18:45 2:0
AIK Stockholm – KÍ Klaksvík 19:00 5:0
Vaduz – Bala Town 19:00 3:0
Slovan Bratislava – Pjunik 19:00 5:0
Botev Plovdiv – Partizani 19:00 1:0
Dunav Ruse – Irtyš Pavlodar 19:00 0:2
Ružomberok – Vojvodina 19:00 2:0
Differdange – Zirä FK 19:00 1:2
Kutaisi – Trenčín 19:00 0:3
Keşla FK – Mladost Lučani 19:00 2:0
Bangor City – Lyngby 19:30 0:3
Runavík – Dinamo Minsk 19:30 0:2
B36 Tórshavn – Kalju 20:00 1:2
Priština – Norrköping 20:00 0:1
Sarajevo – Zaria Balti • po penal. (5:6) 20:00 2:1
Olimpija Lublaň – VPS 20:15 0:1
Rheindorf Altach – Čichura 20:30 1:1
Sant Juliá – Skënderbeu 20:30 0:5
Folgore – Valletta 20:30 0:1
Zeta – Željezničar 20:30 2:2
Floriana – CZ Bělehrad 20:30 3:3
Jagiellonia – Batumi 20:30 4:0
Vasas Budapešť – Beitar Jerusalém 20:30 0:3
Sutjeska – Levski 20:30 0:0
ND Gorica – Širak 20:30 2:2
Derry City – Midtjylland 20:45 1:4
Cork City – Levadia Tallinn 20:45 4:2
Ballymena – Odd 20:45 0:2
Coleraine – Haugesund 20:45 0:0
Osijek – UE Santa Coloma 20:45 4:0
Shamrock – Stjarnan 21:00 1:0
Valur – Ventspils 22:00 1:0
Lincoln – Larnaka 22:00 1:1
90+4
90+4
90+3
90+2
90+1
90
90
89
89. BALKOVEC - 2:3
89
88
86
86. IBRIČIČ - 2:2
86
85
85. Žlutá karta
85
84
83
82
81
80
79
78
77
76
75
73
72
71
70
69
68
67
65
63
63
62
61
60
59
58
57
56
55
54
53
52
51
50
48
47
46
46
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.
45+2
45+1
45+1
45+1
45
45
44
42
40
40. FIRER - 2:1
40
39
38
37
36
35
33
31
30
28
26
25
23
22
22. AINSALU - 2:0
22
Aktivní Alliku si připisuje druhou asistenci, tentokráte našel MIHKELA AINSALU a ten zvyšuje na 2:0!
21
20
19
18
17
16
15
14
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
2. BEGLARIŠVILI - 1:0
2
Domácí bleskovou trefu z velké dálky povedenou trefou zařizuje ZAKARIA BEGLARIŠVILI – 1:0 po přihrávce Rauna Allika!
1
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.
FC Flora Tallinn: Toom – Kuusk, Vihmann, Tamm, Saliste – Alliku, Lepistu (C), Ainsalu, Miller – Beglarišvili – Sappinen. Trenér: Arno Pijpers.
Náhradníci: Aland – Šlein, Lukka, Sobšenko, Gusev, Poom, Lepik.
NK Domžale: Milič (C) – Balkovec, Blažič, Dobrovoljc, Širok – Husmani – Matjašič, Vetrih, Repas, Bizjak – Firer. Trenér: Simon Rožman.
Náhradníci: Mulalič – Volarič, Klemenčič, Žužek, Ibričič, Žinko, Ožbolt.
Rozhodčí: Horatiu Fesnic – Valentin Avram, Alexandru Cerei (všichni Rumunsko).
Flora patří stabilně ke špičce klubového estonského fotbalu a to již od svého založení v roce 1990.
Největší úspěchy:
10x mistr země – (naposledy 2015)
6x druhé místo – (naposledy 2008)
5x třetí místo – (naposledy 2014)
7x vítěz domácího poháru (2016)
Také Flora Tallin uspěla v domácím poháru, proto její fotbalisty uvidíme v Evropské lize.
Přes pravidelnou účast v pohárech se Floře Tallinn povedlo pouze jednou postoupit do druhého předkola poháru UEFA.
Jediným krajánkem je Gruzínec Zakaria Beglarišvili. V sestavě domácího celku je plno reprezentantů Estonska – Anier, Alliku, Lepistu, Sappinen, Kams, Gussev, Tamm.
NK DOMŽALE je klub jehož historie šahá až do roku 1921, nicméně úspěchy začali sbírat až po rozdělení Jugoslávie a s příchodem nového tisícletí.
Největší úspěchy:
2x mistr země – (naposledy 2007 – 08).
3x druhé místo – (naposledy 2010 – 11)
2x vítěz domácího poháru (naposledy 2016 – 17).
Jak je vidno vstupenku NK Domžale do evropské ligy zajistil triumf slovinského poháru.
Nejúspěšnější sezóna v Evropě byla ta minulá, kdy domžale poslalo domů Lusitanos z Andorry, Soligorsk z Běloruska, aby ztroskotal následně na věhlasném West Hamu United z Anglie, přičemž doma si připsal cenný skalp v podobě vítězství 2:1.
Tým je tvořen vesměs domácími hráči z nichž vyčnívají jména Firer, Repas, Žužek, Halilovič, Žinko.
NK Domžale prokazovalo celý zápas větší fotbalovou kvalitu, nicméně brankově se prosadili až v závěru utkání po trefách Repase a Žužeka.
NK Domžale - Flora Tallinn 2:0 (0:0)
Branka: 77. Repas, 90. Žužek
NK Domžale: Milič (C) – Širok, Dobrovoljc, Blažič, Balkovec – Husmani – Bizjak (67. Žužek), Repas (85. Ožbolt), Vetrih, Matjašič (81. Volaroč) – Firer.
Flora Tallin: Toom – Kuusk, Vihmann, Tamm, Saliste – Lepistu (C), Ainsalu – Aliku, Beglarišvili, Miller (83. Gussev) – Sappinen.
Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 7:2. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:10.