02.06.2017, 15:00 • 3 • Skupina B1 • Petr Sumbal

Nejlepší hráči utkání:

Bermudské ostrovy: Christopher Hands Jackson
Francie: Tritan Dumont (16:56:53)
Utkání mezi Francií a Bermudami byl po celou dobu neuvěřitelně vyrovnaný. Ani jedno mužstvo nikdy nevedlo o více než jeden gól. Francie ve třetí třetině dokázala vyrovnat na 3:3 a proto musely o vítězi zápasu rozhodnout nájezdy. Ty trvaly velmi dlouho, dohromady diváci v Pardubicích viděli šest sérií. O jeden gól víc z nájezdů nakonec daly Bermudy, vítěznou branku si připsal Jacob Amlong.

V samostatných stříleních zvítězil tým Bermudské ostrovy.
Autorem vítězné branky je JACOB AMLONG.

6. série 3:2

Amlong je nakonec hrdinou utkání! Provedl nájezd skvěle, brankáři Lionovi nedal šanci.

6. série 2:2

Na druhé straně neuspěl Domain drama pokračuje.

5. série 2:2

Estey provedl nájezd nadějně, ale nakonec trefil břevno!

Martel trefil jen beton brankáře.

4. série 2:2

Bailey také proměňuje a prodlužuje nájezdové drama.

4. série 1:2

Nyní se mění pořadí nájezdníků a jedou opět Francouzi. Znovu se proti Leclercovi rozběhl Dissegna a opět byl úspěšný.

3. série 1:1

Dissegna je prvním francouzským úspěšným střelcem z nájezdu.

3. série 1:0

Estey nájezd neprovedl dobře. Dlouho s míčkem míchal na hokejce a nakonec ani nezakončil.

2. série 1:0

Ani Martel nebyl úspěšný, a tak nájezdy pokračují dál.

Bailey na druhé straně ale také neuspěl.

1. série 1:0

Abramov přestřelil branku Leclerca. Bermudy jsou ve výhodě.

Amlong ukázal rychlé ruce. Vymíchal brankáře Liona a vstřelil úvodní gól nájezdů.

Samostatná střílení začínají.
Protože 45 minut hry o vítězi utkání nerozhodlo, ke slovu se dostanou samostatné nájezdy. Ty rozhodnout, kdo získá z tohoto utkání bod navíc.

45:00

44:40

Z pravého kruhu vypálil ostře Martin Domain, Leclerc míček dokázal škrtnout vyrážečkou.

44:19

Necelou minutu před koncem se hra po zakázaném uvolnění Francie přesune před Stephaneho Liona.

43:35

Ve velké šanci se ocitl Dominic Martel. Z blízka však nedokázal překonat Yana Leclerca, který předvedl vynikající zákrok.

41:39

Remi Colotti se snažil florbalově nahrnout míček na čepel své hokejky a dostat jej zpoza brány za záda Leclera. Tento kousek mu ale nevyšel.

40:41

Střela Trembaye byla velmi nepřesná, zaduněla o plexisklo za brankou Liona.

40:21

Po zakázaném uvolnění francouzské reprezentace se hra vrátí před Liona.

39:33

Francouzi jsou již také kompletní.

39:00

V době, když již vyloučený Amlong naskakoval do hry byla střela Proutata z pravé strany sražena do ochranné sítě.

37:33

Hrát se bude čtyři na čtyři, vyloučen je totiž také Francouz Favarin za nedovolené bránění.

37:00

Vyloučení v týmu Bermudské ostrovy (Amlong – 2 min., napadení).

36:18

Francouzi jsou sice aktivnější, ale vázne jim kombinace, takže si nedokáží vypracovat střeleckou pozici.

35:11

Francie je opět kompletní.

34:35

Bermuďané nestihli zachytit míček ještě před červenou čarou, takže musí vyklidit útočnou třetinu hřiště.

33:45

Od modré vypálil Worthington-White. Lion však na jeho střelu viděl a dokázal balónek vyrazit.

33:11

Před chvíli vstřelil Hugo Dissegna branku, nyní je vyloučen za sekání.

31:25

Francie právě vstřelila branku!
Francouzi opět srovnávají krok! Tvrdou ranou z pravé strany dokázal HUGO DISSEGNA propálit vše co mu stálo v cestě včetně brankáře Leclerca. Asistence: Benoit Proutat, Marc Slupski.

30:58

Z levého kruhu vypálil Domain, branku však trefit nedokázal.

30:01

Druhá třetina byla na góly skoupější, ten jediný vsítil do francouzské branky Christopher Merritt. Rozhodčí v průběhu prostřední části rozhodně nešetřili vyloučeními, obě mužstva si zahrály přesilovky, ale ani jedno je nedokázalo zužitkovat.

30:00

29:59

Skoro se závěrečnou houkačkou druhé třetiny ještě Bermudy zakončovaly, ale branku netrefily.

28:33

Bermudy si zahrají další přesilovou hru. Ballet je vyloučen za sekání a navíc ještě dostává Abramov osobní trest na 10 minut.

27:38

Bermudy právě vstřelily branku!
Přečíslení dva na jednoho Bermudám nevyšlo, to jim ale nakonec vůbec nemusí vadit. Obrana Francie se nestihla zkonsolidovat a tak mohl CHRISTOPHER MERRIT po chytré přihrávce Gosse v klidu usměrnit míček do prázdné brány. Asistence: Shannon Gosse.

27:24

Střela Favarina z úhlu nemohla Leclerca zaskočit.

26:41

Slupski dostal přihrávku před branku. Míček si zpracoval nohou, ale pak nepřesně zakončil.

25:47

Rychlá střela Jacoba Amlonga svůj cíl v podobě branky Francie minula.

24:36

Přečíslení Francie tři na dva zakončoval z levé strany Gael Benbekhti. Na Leclerca však nevyzrál.

24:10

Také Francie už má na hřišti pět hráčů.

23:25

Bermudy jsou kompletní a zahrají si zkrácenou přesilovku.

23:10

Střela Martela od pravého mantinelu proletěla vedle Leclercovy branky.

22:40

Dumont již naskočil ze trestné lavice a hraje se ve čtyřech na obou stranách.

22:08

Bermudy si zahrají krátkou přesilovku čtyři na tři. Vyloučen je Bornard za faul vysokou holí.

21:25

Za napadení je vyloučen střelec dvou branek Bermud Hands Jackson.

20:30

Poprvé se vylučuje na francouzské straně. Potrestaným hráčem je Dumont.

20:06

Z pravé strany tvrdě vypálil příklepem Christopher Merritt. Lion dobrým zákrokem svůj tým podržel.

19:16

Po zákroku Leclerca se branka vychýlila ze své pozice a hra musela být přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu Francie.

18:30

Rychlý přechod Bermudských ostrovů do útoku zakončil střelou z pravé strany Trembay. Lion balónek dokázal vyrazit.

17:58

Remi Colotti se snažil došťourat míček skrz betony Leclerca do brány, ten byl však ve svém postoji pevný,

17:45

Po ostrém střetu u hrazení je hra přerušena, vylučovat se však nakonec nebude.

17:29

Míček je opět na francouzských holích a obě mužstva mohou vystřídat.

16:50

Bermudy jsou v plném počtu.

16:04

Brankář Bermud Yan Leclerc předvedl výtečný zákrok! Proti střele Dominica Martela se dokázal přesunout a vyrazit ji.

15:35

Střela Norberta Abramova z levé strany byla sražena do ochranné sítě.

15:01

Začala druhá třetina a Francouzi ji začínají minutu a 50 sekund dlouhou přesilovou hrou.

15:01

Máme za sebou první třetinu utkání B-Poolu mezi Bermudskými ostrovy a Francií. Jako první šly do vedení Bermudy, které využili chyby brankáře Liona a Hands Jackson mohl pohodlně skórovat. Francouzi pak dokázali otočit stav na 2:1, ale ani oni si své vedení nepohlídali a tak se jde do šaten za nerozhodného stavu 2:2. Druhou třetinu začnou Francouzi v početní převaze.

15:00

14:49

Poprvé v utkání se vylučuje. Na trestnou lavici musí usednout hráč Bermud Tom Miller ze sekání.

14:40

Poslední sekundy první třetiny tráví Francouzi na své útočné polovině.

13:10

Přestřelka pokračuje, opět máme vyrovnáno. Bermudy dokázali využít přečíslení dvou na jednoho. Bailey našel přesným pasem hokejku CHRISTOPHERA HANDSE JACKSONA a ten nedal střelou do horní části branky Lionovi šanci. Asistence: Robert Bailey.

11:57

Ještě v první třetině dokázali Francouzi otočit skóre! Z pravého kruhu vypálil LUKAS BACUL a trefil přesně místečko pod břevnem branky Yana Leclerca. Asistence: Hugo Dissegna.

11:15

Do zajímavé střelecké pozice se dostal Martel, ale z blízka nedokázal brankáře Leclerca překonat.

10:25

Francouzské přečíslení bylo zakončeno jen nepřesnou střelou Domaina z levé strany.

09:45

Bermudy se osvobozují vyhozením míčku a jejich formace může vystřídat.

09:11

Bornardovu střelu z dálky zablokovala pozorná defenziva reprezentace Bermud.

08:26

Luck nahodil míček na branku z rohu hřiště. Tento jeho pokus nebyl nijak nebezpečný.

07:30

Střelu Martina Domaina, autora první branky Francouzů, z pravého kruhu dokázal Yan Leclerc vyrazit svým betonem.

06:33

Nahození Favarina na brankáře Leclerca neprošlo, ten tak mohl zůstat v naprostém klidu.

06:12

Těžiště hry se nyní přesune na opačnou stranu po zakázaném uvolnění Bermud.

05:39

Rozhodčí posoudil ofsajd Francie jako úmyslný, vhazovat se tedy bude před Lionem.

05:23

Utkání se zatím hraje ve velmi živelném tempu, hra se přelévá ze strany na stranu.

03:13

Francouzi zareagovali nejlépe jak mohli. Bleskově vyrovnávají skóre! Střelou z předbrankového prostoru se dokázal prosadit MARTIN DOMAIN. Asistence: Remi Colotti, Marc Slupski.

01:06

Brankář Lion špatně odhadl nahození Bermud na zadní mantinel. Míček se odrazil zpět před jeho bránu a on na něj již svou holí nedosáhl. Autorem gólu je CHRISTOPHER HANDS JACKSON. Asistence: Jean-Michael Tremblay.

00:40

Martin Domain jako prví z Francouzů otestoval pozornost brankáře Leclerca pokusem z blízka.

00:10

Bermudy vyhrály úvodní buly a jako prví se vrhly dopředu. S jejich útočnou akcí si však obrana Francie poradila.

00:01

Bermudské ostrovy: Leclerc (Holmes) – Rowat, Coleman, Worthington-White, Miller, Smith, Gosse, Katzsch, Estey, Merritt, Luck, Hands, Cundliffe, Dzurus, Rufiage, Amlong, Beaudion, Talbot, Tremblay, Bailey, Farmer, Bilodeau, Calko

Francie: Lion (Laferte) – Ballet, Bornand, Colotti, Dissegna, Dumont, Favarin, Proutat – Abramov, Bacul, Benbekhti, Capet, Domain, Leroux, Martel, Peltier, Slupski, Tanguy, Wallet

Rozhodčí: Martin Černý, Martin Kralovič.
Francie

Francie už má první zápas na turnaji za sebou, včera si dokázala zaskočit Velkou Británii a porazit ji po velmi vyrovnaném průběhu utkání 4:3. Vítězná branka padala 18 vteřin před koncem po fatální chybě britské defenzivy. Tímto nečekaným vítězstvím udělali Francouzi první důležitý krok k postupu do vyřazovací části turnaje.

Na mistrovství světa v Zugu 2015 země Galského kohouta skončila na 3. místě základní skupiny B-Poolu a celkově obsadila na turnaji 16. příčku z osmnácti zúčastněných států. V elitní skupině Mistrovství světa se Francouzi objevili naposledy v roce 2013 v Kanadě, kde obsadili poslední 10. místo s šesti porážkami na kontě a ani jedním vítězstvím.

Předchozí zápasy na turnaji:
Francie 4:3 Velká Británie
Bermudské ostrovy

Pro Bermudy se bude jednat o jejich utkání do turnaje. Na minulém šampionátů v roce 2015 Bermudy hrály v elitní divizi, tedy tzv. A-Poolu. V základní skupině však prohrály všechny své zápasy a poté, co prohrály také s Indií, byly odsouzeny k pádu zpět do B-Poolu pro tento šampionát. Nakonec si alespoň spravily chuť vítězstvím v zápase o 11. místo proti Pákistánu.

Cílem Bermudských ostrovů pro pardubický šampionát by tedy měl být návrat zpět do elitní skupiny. Skupina s Libanonem, Velkou Británií a Francií však nebude vůbec jednoduchá.

Jedná se o první zápas Bermudských ostrovů na turnaji.
Mistrovství světa hostí Pardubice. V Tipsport areně se odehrává elitní část A-Pool a budou tam probíhat boje o medaile. V Malé hale pak zápolí celky B-Poolu, motivací je jim postup do elitní divize.

V České republice se již tato vrcholná hokejbalová akce konala dvakrát a pokaždé se nakonec slavilo zlato domácích hrdinů. Čeští fanoušci tak doufají, že také v Pardubicích Národní tým naváže na úspěchy z Litoměřic 1998 a Plzně 2009.
Zdravím a vítám všechny fanoušky hokejbalu u sledování on-line přenosu utkání Mistrovství světa v Pardubicích mezi Bermudskými ostrovy a Francií. Utkáním vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

4:3

Branky a nahrávky: 2. Hands Jackson (Tremblay), 14. Hands Jackson (Bailey), 28. Merritt (Gosse), rozh. náj. Jacob Amlong – 4. Domain (Colotti, Slupski), 12. Bacul (Dissegna), 32. Dissegna (Proutat, Slupski)