Portugalská Primeira Liga

Moreirense FC – FC Porto

3:1

konec (2:0)

21.05.2017, 19:00 • Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas, Moreira de Cónegos (kapacita:13.000 diváků) • 34. kolo • Ondřej Klos

Tipsport: 3.86 4.65 1.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na viděnou. (21:01:15)
Moreirense zvládlo dnešní utkání proti slavnému Portu a zachraňuje se v nejvyšší portugalské soutěži po výhře 3:1. Za domácí se prosadili Boateng, Frederic a Alex. Za Porto snížil stav Pereira, který předvedl krásnou patičku. Porto po sezóně končí na druhém místě, Moreirense na patnáctém.

90+6

90+6

Žlutou kartu dostává Brahimi (FC Porto).

90+5

Žlutou kartu dostává Boateng (Moreirense FC).

90+4

Standardní situace nepřinesla nic světoborného, Moreirense rychle spěchá zpět do obrany.

90+3

Faulem se provinil Telles, který může být rád, že nedostal žlutou kartu.

90+2

Nepřesná kombinace domácích končí v zázemí.

90+1

Na zemi leží pro změnu Boateng, který nejspíš jenom natahuje čas.

90

Rozhodčí Verissimo se rozhodl, že nastaví šest minut nad rámec základní hrací doby.

89

Žlutou kartu dostává Caue (Moreirense FC).

88

Na lavičce domácích hraje náhradní brankář Stefanovic auta na chytrém telefonu, neuvěřitelné.

87

Nepřesná střela Andreho letí nad domácí bránu.

86

Nepřesná kombinace domácích končí u Marcana.

85

Velká šance Porta! Silva krásným obloučkem našel za obranou Brahimiho, který se řítil sám na Makaridzeho, jenže ten jeho pokus krásně zneškodnil.

84

Žlutou kartu dostává Alex (Moreirense FC).

83

Outsider opět vede o dvě branky a vypadá to, že doma zůstanou všechny tři body.

82

82. ALEX - 3:1

82

Moreirense právě vstřelilo branku! Opět v tom měl prsty Boateng, který přihrál do druhé vlny na ALEXE DE FREITASE, který střílí již třetí branku domácích v utkání.

80

Hra opět pokračuje, Porto má držení míče.

79

Stále jsou u něho lékaři, kteří mu dávají na stehno obvazy a zpevňovače svalu.

78

Na zemi leží domácí brankář Makaridze, kterého trápí stehenní sval.

77

Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Ramirez, přichází Bouba.

75

Na zemi leží jeden z domácích hráčů, který se drží za kotník.

74

Domácí trenér za pár chvil pošle na hřiště svého posledního žolíka.

73

Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Frederic, přichází Schons.

72

Z rohu nic nebylo, protože útočným faulem se provinil Micael.

71

Rohový kop pro hostující Porto.

70

Moreirense začíná být unavené a Portu se začínají vyskakovat příležitosti.

69

Držení míče: 32%-68%

68

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Soares, přichází Rui Pedro.

67

I hostující trenér se rozhodl pro střídání.

66

Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Neto, přichází Alex.

65

65. PEREIRA - 2:1

65

Porto právě vstřelilo branku! Parádní kombinace Andreho s MAXIMILIANEM PEREIROU znamená snížení. Poslední jmenovaný obdržel přihrávku ve vápně a krásnou patičkou usměrnil míč do brány.

63

Domácí trenér za pár chvil pošle na hřiště svého prvního žolíka v utkání.

62

Rebocho dobrým obranným zákrokem odstavil Coronu od míče a odkopl ho do bezpečí.

61

Brahimi v druhém poločase nebyl moc vidět, teď ale vybojoval faul poblíž rohového praporku.

60

Stále stejný obrázek hry, kromě dvou šancí Porta jsou domácí v obraně téměř bezchybní.

59

Z rohového kopu nic nebylo, protože nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Felipe.

58

Další rychlý útok Moreirense, které nakonec vytěžilo rohový kop.

57

Sagna velice efektivním obranným zákrokem zamezil úprk Andrého Silvy.

56

Pereira dokázal na dvakrát vybojovat balón a hosté tak nadále pokračují v útoku.

55

Rychlý protiútok domácích zakončil velice nepřesnou ranou Boateng, který je dnes zatím nejlepším hráčem na hřišti, protože má branku a asistenci.

54

Obrovská šance Porta! K odraženému míči v pokutovém území se dostal Andre, jenže jeho rána letí nepochopitelně nad bránu.

53

Obranným faulem se prezentoval domácí Caue.

52

Moreirense se z ojedinělé šance dostalo k zakončení, jenže střela Petrolina jen těsně minula bránu Joseho Sa.

51

Roh nepřinesl žádné větší nebezpečí, neboť hlavička Marcana letěla přesně do míst, kde stál brankář Makaridze.

50

49

Stejný obrázek jako v poločase prvním, Porto dominuje v držení míče, jenže Moreirense je k ničemu nepouští.

48

Hostující trenér chce něco změnit a tak posílá na hřiště rovnou dva čerstvé hráče.

47

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otavio, přichází Corona.

46

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Silva, přichází Herrera.

46

Sledovali jsme velice překvapivou první půli, ve které outsider vstřelil dva góly. Jako první se prosadil Boateng a za pár minut se prosadil z rychlého brejku Frederic. Moreirense zbytek poločasu pozorně bránilo a nepouštělo Porto ke střele.
Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45

Rozhodčí Verissimo se rozhodl, že nastaví jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

44

Nepřesná kombinace hostů končí u Nilda Petrolina.

43

Standardní situace nepřinesla žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Felipe.

42

Faulem se tentokrát provinil Marcano. Moreirense bude rozehrávat standardní situaci.

41

Telles si poradil s dotírajícím Fredericem a nadále hosté drží míč.

40

Centr Otavia nepřinesl tížený efekt. Makaridze má míč v rukavicích a uklidňuje své spoluhráče.

39

Obrana domácích opět dobře zapracovala, konkrétně Micael, který
nakonec odkopnul míč do zázemí.

38

Domácí neuvěřitelně vedou 2:0, i když Porto naprosto ovládá držení míče.

37

37. FREDERIC - 2:0

37

Moreirense právě vstřelilo branku! Rychlý brejk Boatenga zakončil k levé tyči MACIEL FREDERIC a domácí celek již vede překvapivě 2:0.

36

Hosté nadále dominují v držení míče, jenže na góly stále prohrávají.

35

Nepřesná kombinace Otavia končí za brankovou čarou. Makaridze bude odkopávat od brány.

34

Porto přitlačilo svého soka, který se ale ubránil tím, že odkopl míč až na polovinu hřiště.

32

Hra už sice pokračuje, jenže Caue leží za postranní čárou.

31

Caue se stále drží za zraněné koleno. Uvidíme, jestli bude pokračovat v utkání.

30

Na zemi leží jeden z domácích hráčů, konkrétně Caue.

29

Žlutou kartu dostává Rebocho (Moreirense FC).

28

Frederic nepřesně přihrál. Porto bude vhazovat poblíž poloviny hřiště.

27

Obrovská šance Moreinrese! Boateng si už dokázal obhodit Joseha Sa, jenže dobrým obranným zákrokem se prezentoval Felipe.

26

Boateng fauloval v osobním souboji Danila.

25

K volnému přímému kopu se postavil Soares. Jeho střela ovšem míjí bránu Moreirense.

23

Porto bude mít zajímavou standardní situaci.

22

Pereira vykrokoval Rebocha u nakonec mu dokázal uzmout míč.

21

Soares se opět nedokázal dostat přes velice dobře bránicího Caueho.

20

Portu se nadále nedaří finální fáze a tak jejich maximum je zatím začátek pokutového území Moreirense.

19

Herrera se pokoušel lišácky lobovat míč přes půlku hřiště, jenže Makaridze se stihl vrátit a v pohodě lapil míč.

18

I druhý roh nebyl povedený, protože přistál přesně v rukavicích Makaridzeho.

17

Tellesův roh se bude opakovat, protože Boateng opět úřadoval ve vzduchu.

16

15

15. BOATENG - 1:0

15

Moreirense právě vstřelilo branku! Parádní centr Rebocha přistál přesně na hlavě EMMANUELA BOATENGA, který střílí první branku v utkání.

14

Pěknou akci Porta zakončil Andre, jenže Makaridze skvělým zákrokem podržel svůj celek.

13

Marcano dobrým obranným zákrokem zachránil rozvinutí dalšího rychlého brejku Moreirense.

12

Aktivní Brahimi opět dělá domácí obraně velké problémy, tentokrát je z toho pouze vhazování.

10

Rychlý brejk domácích zakončil dalekonosnou střelou Boateng, jenže rána neměla gólové parametry. Jose Sa neměl problém.

9

Soares si dobře pokryl míč tělem a vybojoval na své osobě faul.

8

Opět klasický portugalský fotbal, spoustu faulů a také přerušení.

7

Útočným faulem se provinil hostující Otavio.

6

Brahimi sice zlobil u pokutového území, jenže domácí obrana s velkým štěstím se ubránila a odkopla míč do zázemí zásluhou Sagny.

5

Na poslední kolo přišlo velký počet příznivců a můžeme sledovat skvělou atmosféru.

4

Tentokrát Moreirense nevyšla kombinace, která končí u dvojky slavného celku, tedy u Jose Saovi.

3

Porto se sice dostalo k míči, jenže dlouhý nákop na Soarese nevyšel, protože ho přehlavičkoval Ivo.

2

Domácí kombinují na útočné polovině a nepouští hosty k míči.

1

Domácí oblékli bílé dresy, hosté z Porta černé.

1

Hráči již přicházejí na hřiště.

Moreirense FC: Makaridze- Sagna, Ivo, Micael, Rebocho- Frederic, Caue- Nildo Petrolina, Neto, Boateng- Ramirez
Náhradníci: Stefanovic- Alex, Roberto, Oliveira, Bouba, Schons, Sougou

FC Porto: Jose Sa- Pereira, Felipe, Marcano, Telles- Andre, Herrera, Pereira- Otavio, Soares, Brahimi
Náhradníci: Casillas- Boly, Corona, Neves, Silva, Rui Pedro, Torres

Rozhodčí: Verissimo F. (Por).

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

07.02.15 Moreirense-FC Porto 0 : 2
Porto už má jisté druhé místo a zároveň základní skupinu Ligy mistrů pro příští ročník. Na svém kontě zatím mají 76 bodů a kladné skóre 70:16. Mají nejlepší útok i obranu v celé lize společně s mistrovskou Benficou. Z posledních pěti utkání dokázali vytěžit devět bodů za dvě výhry a tři remízy. nejlepší střelec týmu je s devatenácti góly Soares.
Moreirense se momentálně nachází na šestnáctém místě Primeira Ligy. Na svém kontě mají 30 bodů a záporné skóre 30:47. Na předposlední a zároveň sestupující místo mají ztrátu pouze jeden bod. Z posledních pěti utkání dokázali vytěžit devět bodů za dvě výhry a tři remízy. Nejlepší střelec týmu je s šesti góly Boateng.
Hezký den u sledování posledního kola nejvyšší portugalské soutěže. V dnešním utkání přivítá Moreirense slavné FC Porto. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.