Ruská Premier Liga

FK Zenit Petrohrad – FK Krasnodar

1:0

konec (1:0)

17.05.2017, 18:30 • Stadion Petrovskij, Petrohrad. Kapacita: 21,570 diváků. • 29. kolo • Adam Dořák

Tipsport: 1.64 4.0 5.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Viděli jsme poměrně dobrý fotbal, i když nám přinesl pouze jednu brankovou příležitost. Avšak šancí bylo dost na to, aby nějaké další branky mohly padnout. Nestalo se tak a Petrohrad získává potřebné body a může ještě na dálku bojovat s CSKA Moskva o druhé místo v tabulce zajišťující kvalifikaci LM.

To je ode mě vše, na shledanou! (21:16:07)
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:16.

90+3

Zákroky brankáře Andrey Sinitsyn: 4
Zákroky brankáře Andrey Lunev: 5

90+2

Petrohrad na polovině soupeře a Krasnodaru již moc času nezbývá.

90+1

Rozhodčí nastavuje tři minuty, Petrohrad zahrával standardní situaci a míč skončil jen těsně vedle pravé tyče. Nicméně Sinicyn dobře odhadl svůj skok a kdyby šel míč do brány, tak by ho pravděpodobně vyrazil.

90

Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Jurij Žirkov, přichází Nicolas Lombaerts.

90

Poslední minuta řádné hrací doby a Petrohrad je s míčem na polovině soupeře.

88

S pohotovou hlavičkou doprostřed brány neměl Lodygin vážnější problémy a bezpečně chytá míč do svých rukavic.

88

Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Sergej Petrov, přichází Ricardo Laborde.

87

Domácím se nyní podařilo našetřit nějaké vteřiny, když kombinovali s míčem na polovině soupeře.

86

Podařilo se jim zaútočit, ale brzy přišli o míč a domácí již spěchali s útokem, který však nekončí brankou, střelecký pokus Dzjuby byl sražen na rohový kop.

85

Krasnodar má zhruba šest až osm minut na vyrovnání skóre a nyní drží míč na polovině hřiště.

83

Rohový kop od hostů nepřinesl velkou šanci a domácí se již nyní pouze brání.

82

82. Lodygin nyní podržel svůj tým od inkasované branky.

82

Hosté pokračují ve své kombinaci a pěkná střela od hostujícího hráče skončila vyražením Lodygina.

81

Danou situaci nevyřešili ideálně a skóre nám zůstává stále stejné.

80

Standardní situace pro hosty...

79

Avšak nyní se dostal domácí hráč, jménem Jusupov ke střele, ale ta mířila hodně vysoko nad bránu.

78

Uvidíme, zda pasivní hra domácích bude stačit a dokáží svůj jednogólový náskok ubránit.

76

Krasnodar kombinuje s míčem. Avšak přijde mně, že ho spíš soupeř nechává hrát. Zenit však svého soka drží daleko od své brány.

75

Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Charles Kaboré, přichází Joãozinho.
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Maurício, přichází Artur Jusupov.

73

73. Sinicyn měl nyní dobrý zákrok proti hlavičce soupeře.

73

Po povedeném centru dobrá hlavička a Sinicyn musel míč vyškrábnout nad břevno své brány.

72

Smolnikov se nyní hodně drze snažil dostat před branku soupeře a moc nechybělo, aby se k ní dostal, avšak nakonec podklouzl a to již obránce hostů stačil míč vzít.

71

A ten za faul vidí dokonce i žluté napomenutí.

70

Nyní dochází k faulu Kaboreho.

67

Nyní se na hřišti moc nic neděje a přijde mně, že Petrohrad již začíná taktizovat a jen co to jde zdržovat hru. Myslím, že je to hodně předčasné a tento způsob hry se mu může klidně vymstít.

66

Snaha Krasnodaru již není tak velká jako na začátku druhého poločasu, uvidíme, zda s koncem zápasu se jejich aktivita opět probudí a budeme svědky nějakých šancí ze strany hostujícího celku.

65

Petrohrad zahrával rohový kop a hlavička letěla nad bránu Sinicyna. Lze to definovat jako takovou menší šanci.

64

Ten však nepřináší pro hosty kýžené vyrovnání a na potenciální branku v síti Lodygina si budou muset počkat.

63

Centr Petrova byl sražený na rohový kop.

61

Centr však nebyl vůbec podařený a míč opouští hřiště mimo hrací pole působnosti. Lodygin bude rozehrávat od své branky.

61

První žlutou kartu v zápase vidí Garcia a díky jeho faulu budou hosté zahrávat centr do pokutového území Zenitu.

60

Martynovič fauluje na polovině hřiště a Petrohrad bude rozehrávat.

59

Avšak jak rychle začal, tak i rychle skončil. Obránci Zenitu se stačili včas vrátit a zatavují svého soupeře ještě před šestnáctkou.

58

Ten hosté v klidu odvrací a dostávají se do rychlého útoku...

58

Další útok, Smolnikův centr z pravé strany mohl být poměrně dost nebezpečný, ale jeho pokus je sražen na rohový kop.

57

Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Mauricio Pereyra, přichází Francisco Wánderson.

56

Tlak, spíše aktivní hra Krasnodaru směrem dopředu, tedy nevydržela dlouho a Zenit je opět na koni.

55

Do úniku byl vyslán Giuliano, ale i tentokrát výborný čistý zákrok obránce zamezil ohrožení brány Sinicyna.

54

Petrohrad, jakoby se vracel ke své hře a další jeho útok vedený po levé straně nebyl vůbec špatný. Tentokrát vše dobře řešil vracející se hostující obránce a ten zahrává míč do bezpečí.

53

A následný útok přinesl menší pozdvižení před brankou soupeře, nicméně Sinicyn nemusel zasahovat.

52

Nyní budou mít domácí míč po jednom faulu hostujícího hráče.

51

Zenit se však po zisku míče nemůže dostat do své kombinační hry jako v poločase prvním a dlouhý míč neměl šanci na úspěch.

50

Zenit se však dobře brání, pokud nebudeme brát v potaz hrubku ihned v úvodu druhého poločasu.

48

No, hosté zatím budí sympatický vstup do druhého poločasu a jsou nyní hodně aktivní.

47

Z rohového kopu již hosté tak nebezpeční nebyli.

46

46. Claesson a jeho šance na srovnání skóre!

46

Ihned po rozehrávce hosté zahrozili! Chybu v obraně využil Claesson a Lodygin si připisuje první výborný zákrok od svého nástupu do brány na konci prvního poločasu, kdy střídal svého kolegu Luneva.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:38 .
První poločas nám přinesl jednu branku a to domácího týmu. Hosté se za první poločas nedokázali dostat vůbec do hry. Až v samotném závěru zahrávali standardní situaci a střela nebyla vůbec špatná. Lunev se však při zákroku zranil nárazem o pravou tyč jeho brány a musel chvíli před koncem prvního poločasu střídat.

45+4

45+4

Z avizovaného dvou minutového nastavení, byly nakonec čtyři minuty. Nicméně rozhodčí již ukončuje první poločas.

45+3

Domácí se ubránili i druhému rohovému kopu, kdy si Lodygin mohl poprvé sáhnout na míč.

45+3

Lunev nakonec nemůže pokračovat ve hře a ten jeho náraz do tyčky bude asi vážnější, možná je to z preventivních důvodů. Nicméně na hřišti ho nahrazuje jeho kolega Lodygin.

45+2

Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Andrej Lunev, přichází Jurij Lodygin.

45+1

Hosté rozehráli rohový kop na krátko a následuje ihned další...

45

Lunev na nohou a nyní se bude se svými spoluhráči bránit rohovému kopu hostů...

43

Lunev je mírně otřesena a probíhá jeho ošetřování.

42

42. Střela Pereyry ze standardní situace a zákrok Luneva.

42

A moc opravdu nechybělo, Ramirez sklepl míč na Pereyru a ten vyslal pěknou střelu k pravé tyči, Lunev si připisuje pěkný zákrok, při kterém se však nehezky udeřil do tyčky.

41

Standardní situace v podání hostů...dokáží z ní vyrovnat před koncem prvního poločasu?

40

Petrohrad a jeho jeden z dalších rychlých útoku, Giuliano se pokusil vystřelit, ale střela byla blokovaná obránci a nadějný útok je tak zmařen.

39

Krasnodar se dostal s míčem před šestnáctku soupeře a to bylo tak vše.

38

Jejich útočné snažení opět zastaveno ofsajdem.

37

Petrohrad drží míč, ale nyní se nehrne do žádného rychlého protiútoku, naopak se snaží o postupnou akci.

36

Avšak domácí jejich kombinaci brzy přerušili a nedovolují svému soupeři jakékoliv komplikace před brankou Luneva.

35

Mamajev byl nyní faulována a to je šance pro hosty, jak se možná udržet více na polovině soupeře.

34

Po půl hodině hry vedou domácí a hosté zatím nedokázali směrem dopředu vůbec nic vymyslet, naopak Petrohrad hrozí z každého útoku.

32

Následný útok přerušil ofsajd. Sinicyn může být rád, neboť přihrávka na střed hřiště a následná střela se opřela o břevno jeho brány. Nicméně zmíněný ofsajd celou akci přerušil.

31

Krasnodar opět na malou chvíli držel míč, ale jeho kombinace se odehrávala na polovině hřiště, odkud branky určitě nepadají.

29

29. Mauricio a jeho pokus o nůžky!

29

Pěkná akce od domácího celku, rychlý útok, přihrávka z pravé strany a jen škoda nepovedených nůžek Mauricia v pokutovém území!

28

Vypadá to, že bude vše v pořádku a hra se nám opět rozběhla.

27

Dzjuba nyní utrpěl menší šrám v souboji a nyní leží na zemi.

26

Smolov se dostal ke střele, ale ta neměla šanci na nějaký úspěch a míří hodně nepřesně mimo pravou tyč.

25

Ale do vážného útoku se domácí nedostávají, nicméně kombinují s míčem.

24

Sinicyn rozehrával míč, ale Zenit ihned míč získal a chystá se k dalšímu útoku.

23

...míč se snesl do pokutového území, ale Krasnodar se dokázal ubránit.

22

Z rohového kopu následuje ihned další...

22

A tu hosté zahráli velmi pěkně, míč šel sice jen kousek vedle pravé tyče, přesto Sinicyn neponechal nic v náhodě a skokem k tyči vyráží míč na rohový kop.

21

Avšak nyní bude muset dávat pozor! Domácí mají příležitost standardní situace.

20

Z protiútoku mohli opět zahrozit domácí, ale jejich útok byl přibrzděn a nakonec Sinicyn nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci.

19

Ano, Zenit výborně brání dlouhé centry do pokutového území, Krasnodar zatím bez vážnější šance na bránu soupeře.

18

Zenit se nyní stáhl na svou polovinu a dává prostor svému soupeři ke kombinaci, která se však zatím odehrává daleko od brány soupeře.

17

Snaha Krasnodaru o odpověď, nakonec z toho byl centr z pravé strany, ale bránící hráč Zenitu dobře hlavičkou daný centr ubránil a Lunev může být zatím v klidu ve své bráně.

15

Centr z levé strany a střela z penaltového puntíku míří mimo levou tyč. Před Sinicynem je poslední dobou hodně horko.

14

Rohovému kopu se Krasnodar ubránil bez větších problémů.

13

Petrohrad je očividně při chuti, Dzjuba se opět snažil o střelu z hranice šestnáctky, nakonec přihrává na pravou stranu hřiště a střelecký pokus je sražen na rohový kop.

12

12. Arťom DZJUBA - 1:0

12

Petrohrad právě vstřelil branku!
To však domácí nemusí mrzet, protože nyní dávají první branku tohoto utkání. Danny výborně přihrál na střed hřiště a ARŤOM DZJUBA již jen prostřelil Sinicyna. Asistence: Danny.

10

Aleee, Zenit měl možná zahrávat pokutový kop. Nyní z opakovaného záběru bylo značné, že v době, kdy Zenit zahrával svůj druhý rohový kop, tak následný nepovedený pokus o střelu mířil do rukou bránícího hostujícího hráče v šestnáctce.

9

Až nyní se dostal Krasnodar více do hry a kombinoval s míčem na polovině soupeře. Nakonec z toho nebylo nic vážného a Zenit má opět míč.

8

...ani tentokrát z toho nebyla žádná podařená střela na bránu a Krasnodar dokázal dostat míč až před bránu soupeře, kde ho však brzy ztratil.

7

Zenit vybojoval druhý rohový kop...

6

Naopak hosté zvolili vyčkávací taktiku a od samotného úvodu zápasu se jen brání. A zatím to dělají dobře, neboť Zenit si nevypracoval zatím žádnou vážnou situaci.

5

Zenit je od úvodních minut aktivní a přihrávka z pravé strany byla dobrá, avšak nedostala se až k adresátovi a hosté se pro tentokrát dokázali danému útoku ubránit.

4

Zenit nyní táhl útok po levé straně, přihrávka na střed hřiště a následná střela vysoko nad bránu.

3

Z nabídnutého rohového kopu Zenit nedokázal vystřelit a ohrozit tak Sinicyna.

2

Kokorin svou aktivní hrou na pravé straně získává první roh pro svůj tým.

1

Jako první se před brankáře dostal domácí tým, ale Sinicyn neměl žádné problémy, aby si míč vzal do svých rukavic.

1

FK Zenit Petrohrad: Lunev – Žirkov, Criscito, Neto, Smolnikov – Javi García – Maurício, Giuliano – Danny, Dzjuba, Kokorin.
Náhradníci: Lodygin – Aňukov, Hernani, Djordjević, Ivanović, A. Keržakov, Lombaerts, Mak, Mollo, Novoselcev, Callagov, Jusupov.

FK Krasnodar: Sinicyn – Petrov, Martynovič, Granqvist, Ramírez – Mamajev, Gazinskij, Kaboré, Pereyra, Claesson – Smolov.
Náhradníci: Abajev, Safonov – Bystrov, V. Kalešin, Laborde, Naldo, Podběrezkin, Joãozinho, Šiškin, Torbinskij, Wánderson, Žigulev..
Ruská Premier Liga finišuje do svého závěru. V předposledním kole na sebe narazí třetí celek se čtvrtým celkem v tabulce.

Zenit Petrohrad se nachází právě na třetím místě. Letošní titul již má s jistotou Spartak Moskva, nicméně Zenit může mít ještě ambici se posunout na druhé místo, které zaručuje kvalifikaci do LM. Na druhé místo ztrácí jen jeden bod, kde se nachází CSKA Moskva

Krasnodar je na čtvrté pozici s odstupem devíti bodů na Zenit. Bodově se již nemůže na dnešního soupeře dotáhnout. Nicméně i Krasnodar musí bojovat do posledního kola, pokud chce uhájit čtvrtou příčku, která zajišťuje kvalifikaci EL. A právě na čtvrtou příčku mají šanci se dostat hned dva týmy, a to Terek a FK Rostov.

Vzhledem výše popsaným skutečnostem mají tedy oba dnešní soupeři o co hrát a jistě to přinese zajímavé utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.