Lucie Šafářová – Mirjana Lučičová-Baroniová (16)

1:2 5:7, 6:4, 3:6

15.05.2017, 13:18 • 1. kolo • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.78 1.94 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání končí vítězstvím zkušené Chorvatky Mirjany Lučičové-Baroniové. Lucie Šafářová bude litovat hlavně prvního setu, v němž vedla už 5:1, ale přesto ho ještě ztratila. Ve třetí sadě pak česká hráčka prorazila podání soupeřky jako první, ale od stavu 3:2 už neuhrála jediný gem. (15:21:57)

Konec zápasu

3:6

Smolně končí zápas pro Lucii Šafářovou! Mirjana Lučičová-Baroniová totiž trefila míček rámem rakety, ale ukázalo se, že to bylo to nejlepší, co se ji mohlo přihodit. Byl z toho totiž nechtěný dropshot, který se otřel o pásku a Šafářová už balónek doběhla pozdě.

30-40

Mirjana Lučičová-Baroniová má mečbol! Její forhend trefil roh dvorce.

30-30

Neskutečná obrana Lucie Šafářové, která vybrala dva míče, které již mohly být vítězné! Do výměny se pak vrátila vysokým balónem a dokonce zahrála vítězný volej!

15-30

Lucie trefila dva celkem solidní údery, co se týče délky. Lučičová-Baroniová však přesto po tom druhém švihla zápěstím a zahrála nechytatelný křížný bekhend!

15-15

Tentokrát vynikající return české tenistky! Lučičová-Baroniová se jen ohlédla.

0-15

Začala dobře. Return Šafářové míří do sítě.

3:5

Možná klíčový moment zápasu! Mirjana Lučičová-Baroniová bere soupeřce servis a jde podávat na vítězství v utkání!

15-40

Šafářová zahrála jen do sítě a bude čelit brejkbolům!

15-30

Lučičová-Baroniová dostává Šafářovou pod tlak svou agresivní hrou.

15-15

Šafářová se snažila prohodit Lučičovou-Baroniovou, která se vydala dopředu, ale poslala míč jen do sítě!

15-0

Šafářová si pomohla dobrým servisem a získala fiftýn.

3:4

Konec přestávky, podávat bude Lucie Šafářová.

3:4

Následuje přestávka a výměna stran.

3:4

Šafářová byla příliš dlouhá a Lučičová-Baroniová tak ve třetím setu vede!

30-40

Jenže Lučičová-Baroniová zase vytáhla parádní křížný bekhend!

30-30

Lucie Šafářová odpovídá křížným forhendem, který lízl boční lajnu!

15-30

Lučičová-Baroniová zahrála forhend, za kterým se Šafářová jen bezmocně ohlédla.

15-15

Následuje ale dvojchyba!

0-15

Servis na tělo Šafářové byl dobrou taktikou Chorvatky.

3:3

Lučičová-Baroniová si bere ztracený servis zpět a srovnává skóre rozhodujícího setu!

40-A

Lučičová-Baroniová se dokonce dostává k brejkbolu!

40-40

Tohle ale Lučičová-Baroniová zahrála výborně. Šafářová už z plného běhu netrefila kurt.

40-30

Přímý bod Šafářové, která má k dispozici gembol.

30-30

Šafářová zabodovala hned druhým úderem po servisu.

15-30

Lucie Šafářová roztleskala diváky křížným forhendovým winnerem.

0-30

Lučičová-Baroniová se nechce dát, opět byla úspěšná.

0-15

Lucie Šafářová si šla promluvit s empirovou rozhodčí, ale tenhle fiftýn je nakonec přisouzen její soupeřce.

3:2

3:2

3:2

Mirjana Lučičová-Baroniová končí gem dvojchybou! To je pro ni velmi nepříjemná situace. Ve třetím setu přichází o svůj servis jako první.

40-30

Return Šafářové končí v autu. Zbývá ještě jeden brejkbol.

40-15

Teď už ano. Hned dva má k dispozici Lucie Šafářová!

30-15

Lučičová-Baroniová zatím nedopustila brejkboly.

30-0

Lučičová-Baroniová udělala dvojchybu!

15-0

České hráčce ve výměně pomohla i páska. Lučičová-Baroniová nakonec hraje do autu.

2:2

Nyní si ale Lucie servisem pomohla a vyrovnává skóre.

40-30

Ještě se bude pokračovat. Krátká výměna od základní čáry skončila chybou Šafářové.

40-15

Return Chorvatky dolétl do sítě.

30-15

Lučičová-Baroniová poslala soupeřce return na tělo a Šafářová míč odehrála do sítě.

30-0

Eso Šafářové.

15-0

Lučičová-Baroniová se snaží hrát útočně, což přináší i chyby. Nyní vyhodila bekhend do autu.

1:2

1:2

1:2

Lučičová-Baroniová dokázala otočit skóre tohoto gemu a udržela si svůj servis.

30-40

Šafářová na síti neuspěla. Za prohozem soupeřky se sice natáhla, ale už míček nedostala za síť.

30-30

Lučičová-Baroniová byla trpělivější a dostala se na stav třicet obě.

30-15

Return Šafářové zamířil do autu.

30-0

Skvěle Lucie! Soupeřku si připravila a forhendem po lajně zakončila výměnu.

15-0

Lučičové-Baroniové ulétl forhend až za základní čáru.

1:1

Další bekhend už končí v autu. Lučičová-Baroniová se snažila dostat míč do odkryté poloviny dvorce, ale měla to příliš těžké.

40-15

Lučičová-Baroniová dostala nabito na bekhend a tak umístila míček nechytatelně po lajně.

40-0

Ve výměně od základní čáry chybovala jako první Lučičová-Baroniová .

30-0

Šafářová si otevřela kurt servisem ven z dvorce a pak už to měla na bekhendu jednoduché.

15-0

Return chorvatské tenistky skončil na síti.

0:1

Chorvatka si natáhla Šafářovou na síť dropshotem a následný volej hrála do odkryté poloviny dvorce.

15-40

Lučičová-Baroniová útočí na to, aby na úvod setu obhájila servis.

15-30

Lucii ulétl bekhend daleko do autu.

15-15

Další míč jde na stranu Šafářové.

0-15

Perfektní forhend Lučičové-Baroniové! Ten se otřel o boční lajnu.

6:4

Šafářová končí set čistou hrou! O vítězce zápasu rozhodne až třetí sada.

40-0

Lučičová-Baroniová zamířila na síť, kde mohla výměnu ukončit, ale Šafářová se ubránila a na druhý pokus soupeřka nedostala volej přes síť. Lucie má tři setboly!

30-0

Tohle vypadá pro Šafářovou už nadějně. Lučičová-Baroniová nedokázala returnovat.

15-0

Šafářová začala esem.

5:4

5:4

Lucie Šafářová bere soupeřce servis čistou hrou a je to ona, kdo je blíže zisku druhé sady. V dnešním zápase ale můžeme těžko něco předvídat...

40-0

Křížný úder Lučičové-Baroniové končí v autu a Šafářová má tři brejkboly!

30-0

Opět zabodovala returnující Češka.

15-0

Perfektní return Šafářové, který mířil pod nohy soupeřky!

4:4

Lucie Šafářová zakončila gem přímým bodem a vyrovnává.

30-30

Lučičová-Baroniová se snažila o forhend po lajně, ale zastavila ji páska.

15-30

Lučičová-Baroniová to opět trefila skvěle! S tím Šafářová nemohla nic dělat.

15-15

Lučičová-Baroniová se prezentovala naprosto přesným křížným returnem.

15-0

Šafářová vstoupila do dalšího gemu úspěšně.

3:4

3:4

3:4

Nyní returnovala Šafářová do sítě a Lučičová-Baroniová tak otáčí skóre druhého setu.

40-A

Opět příliš dlouhý return Šafářové. Byla to škoda, šlo totiž o druhý servis.

40-40

I druhý. Return Šafářové totiž skončil v autu.

40-30

První její soupeřka odvrací.

40-15

Lučičová-Baroniová se sice snažila ztlumit svůj bekhend, ale míč stejně spadl za základní čáru. Lucie Šafářová má dva brejkboly!

30-15

Lučičová-Baroniová zahrála do sítě, fiftýn tedy jde na stranu Šafářové.

15-15

Nyní však udělala dvojchybu.

0-15

Lučičová-Baroniová se nakopla a umístila míč k boční lajně!

A-40

Dlouhá výměna od základní čáry přinesla Šafářové výhodu! Lučičová-Baroniová zahrála poslední bekhend do sítě.

40-40

Lučičová-Baroniová trefuje úder nečistě a opět jsme tedy na shodě.

40-A

Šafářová však vzápětí daruje soupeřce další brejkbol dvojchybou.

40-40

Šafářová sice na síti nezahrála ani jeden ze dvou volejů ideálně, ale ještě větší chybu udělala její soupeřka, která trefila prohoz do sítě! Shoda.

30-40

Páska zastavila return Lučičové-Baroniové.

15-40

Mirjana Lučičová-Baroniová si vybojovala dva brejkboly! Hrála agresivně a na její finální křížný forhend Šafářová nedosáhla.

15-30

Tentokrát returnovala Lučičová-Baroniová do autu.

0-30

Opět kvalitní return Chorvatky.

0-15

Lučičová-Baroniová trefila vítězný return!

3:2

3:2

3:2

Ano, čistá hra. Lučičová-Baroniová zakončila gem esem.

0-40

Lučičová-Baroniová v tomto gemu dobře servíruje a vypadá to, že ho získá.

0-30

Tentokrát se jednalo o příliš dlouhý return.

0-15

Return Šafářové zamířil do sítě.

3:1

Lucie Šafářová tento gem uhrála a potvrzuje tak předchozí brejk.

40-30

Return Lučičové-Baroniové kurt nenašel.

30-30

Šafářová tentokrát dobře zaservírovala a po přechodu na síť končí výměnu.

15-30

Šafářová se nevypořádala s returnem soupeřky.

15-15

Lučičová-Baroniová teď svou chybu napravila.

15-0

Lučičová-Baroniová se dostala do výměny dobrým returnem, ovšem následně kazí volej v momentě, kdy už Šafářová jen rezignovaně stála!

2:1

2:1

2:1

A hned první je využit! Šafářová je snad zpět.

40-15

Lučičová-Baroniová zahrála tentokrát do autu a Lucie Šafářová má dva brejkboly!

30-15

Lučičová-Baroniová zahrála nádherný křížný bekhend! Šafářová v té chvíli stála na druhé straně dvorce.

30-0

Lučičová-Baroniová mířila na síť, ale schytala od Šafářové prohoz.

15-0

Return zamířil na tělo Lučičové-Baroniové, která si ve složité situaci neporadila.

1:1

Lucie Šafářová prolomila sérii sedmi ztracených gemů v řadě a konečně se tak snad vrací do zápasu!

40-15

Čistá hra to nebude. Return Lučičové-Baroniové měl výbornou délku.

40-0

Dobře! Šafářová zatlačila soupeřku křížným úderem a ta už míč nedostala do kurtu.

30-0

Konečně trefila Šafářová pěkný úder. Byl jím forhend po lajně.

15-0

Return až do diváků teď zahrála Lučičová-Baroniová.

0:1

Return Šafářové zamířil úplně mimo kurt. Ani v tomto gemu si Lucie neškrtla.

0-40

Šafářová poslala return do sítě.

0-30

Lučičová-Baroniová dostala soupeřku pod tlak hned druhým úderem po servisu a Šafářová v obraně kazí.

0-15

Mirjana Lučičová-Baroniová vstupuje do druhé sady v dobré pohodě a vytáhla na soupeřku eso.

0:0

Lucie Šafářová ztratila první set poměrem 5:7, přestože v úvodu zápasu naprosto dominovala a vedla už 5:1. Pak se však nepochopitelně sesypala a nechala soupeřku získat šest gemů v řadě. Set dokonce zakončila dvojchybou. Bude zajímavé sledovat, jak se z toho Lucie v dalším průběhu zápasu oklepe.

5:7

Lucie Šafářová končí set dvojchybou. Sadu soupeřce vyloženě odevzdala...

30-40

To je neskutečné! Chorvatská veteránka trefila další dokonalý return a má setbol!

30-30

Lučičová-Baroniová trefila krásný forhendový return po lajně!

30-15

No vida! Následuje bekhendový winner české tenistky.

5:6

Další forhend Šafářové, který nebyl vydařený. Mirjana Lučičová-Baroniová obhájila servis čistou hrou a pátým získaným gemem v řadě otáčí skóre. Lucie se bude muset urychleně najít, jinak první set soupeřce doslova odevzdá.

0-40

Šafářová poslala forhend do sítě a Lučičová-Baroniová míří za poklidným ziskem gemu.

0-30

Lučičová-Baroniová zamířila na síť a za útočné pojetí je odměněna dalším fiftýnem.

0-15

Na dvorci je nyní jen Lučičová-Baroniová. Šafářová není schopna trefit dvorec.

5:5

Neskutečné. Šafářová útplně odešla z kurtu a ztrácí tak vedení 5:1...

15-40

Šafářová se teď trápí podobně, jako na začátku setu její soupeřka. Lučičová-Baroniová má dva brejkboly na 5:5.

15-30

Lučičová-Baroniová se prosazuje i ve výměně. Šafářová poslala míč do autu.

15-15

Dvojchyba české tenistky, které odešel první servis.

15-0

Bekhend Lučičové-Baroniové ulétl a míč končí v deblové části dvorce.

5:4

5:4

5:4

Mirjana Lučičová-Baroniová získává třetí gem v řadě a v příští hře bude mít Lucie poslední šanci set doservírovat!

15-40

Empirová rozhodčí potvrdila další lajnu Šafářové.

0-40

Lučičová-Baroniová v tomto gemu dominuje a tento set tak ještě může být zajímavý!

0-30

Ani teď nedokázala Šafářová returnovat.

0-15

Lučičová-Baroniová se do toho začíná dostávat! Gem zahájila esem.

5:3

No, Lucie Šafářová si trochu komplikuje situaci! Přichází o svůj servis a Chorvatka tak snižuje.

30-40

Empirová rozhodčí si přišla prohlédnout místo, kam dopadl balónek z rakety Lucie. Ta ale trefila lajnu.

15-40

Lucie Šafářová má poprvé v zápase na servisu problém! Její bekhend byl moc dlouhý a bude čelit dvěma brejkbolům!

15-30

Dvojchyba české tenistky!

15-15

Lucie Šafářová však odpověděla esem!

0-15

Lučičová-Baroniová zahrála krásný return, ze kterého vzešel dropshot!

5:2

Konec přestávky, Lucie Šafářová bude podávat na zisk prvního setu.

5:2

5:2

Lučičová-Baroniová tento gem zvládla velmi dobře a ještě se v první sadě udržela.

15-40

Eso Lučičové-Baroniové.

15-30

Přepálený forhend Lučičové-Baroniové. Míček skončil za základní čarou.

0-30

Return české tenistky byl příliš dlouhý.

0-15

Lučičová-Baroniová měla v této výměně přeci jen převahu. Šafářovou donutila běhat a nakonec je odměněna fiftýnem.

5:1

Return Lučičové-Baroniové zasáhl pouze síť. První set se rychle blíží ke svému konci.

40-15

Lučičová-Baroniová teď zahrála křížný forhend, který už Šafářová vrátila jen do sítě a odvrací tak další čistou hru.

40-0

Lucie zatím jasně dominuje. Tuhle výměnu ukončila druhým úderem!

30-0

Nádherně to trefila Šafářová! Bekhendem označila místo na boční lajně.

15-0

Lučičová-Baroniová returnuje daleko do autu.

4:1

4:1

4:1

Tenhle gem se Lučičové-Baroniové vůbec nepovedl. Šafářová vede už o dva brejky!

40-15

A dvojchyba Lučičové-Baroniové! Lucie Šafářová má dva brejkboly na 4:1.

30-15

Další fiftýn pro Šafářovou.

15-15

Nyní Šafářové return tak dobře nevyšel.

15-0

Další fiftýn pro českou hráčku. Chorvatka se nevypořádala s jejím returnem.

3:1

Lucie Šafářová získává další bod čistou hrou!

40-0

Šafářová zatím velmi dobře servíruje a má k dispozici tři gemboly.

30-0

Také forhendový úder Lučičové-Baroniové se na druhou stranu sítě nedostal.

15-0

Lučičová-Baroniová returnovala jen do sítě.

2:1

2:1

Return Šafářové se nevešel do kurtu. Mirjana Lučičová-Baroniová tak snižuje skóre.

40-A

Šafářová chtěla hrát dropshot, ale míč spadl do sítě.

40-40

Lucie Šafářová trefila return, za kterým se její soupeřka jen ohlédla! Shoda.

30-40

Return Šafářové dopadl za základní čáru.

30-30

Nyní jsme viděli jednu z těch delších. Šafářová nakonec otřela bekhend o boční lajnu.

15-30

Lučičová-Baroniová hned po returnu soupeřky poslala křížný forhend do rohu dvorce. Tenhle zápas bude o kratších výměnách.

15-15

Lučičová-Baroniová se dopustila dvojchyby.

0-15

Do autu zahrála z forhendu Šafářová.

2:0

Bekhendový return Lučičové-Baroniové skončil těsně za boční lajnou. Lucie Šafářová tak potvrzuje brejk.

40-30

Return Chorvatky zamířil až za základní čáru.

30-30

Lučičová-Baroniová teď ukázala chytrost. Z výměny od základní čáry z ničeho nic zahrála dropshot a Šafářová se dostala na síť pozdě.

30-15

Lucie si to dobře připravila a křížným forhendem si zajistila další fiftýn.

15-15

Ze servisu na téčko je eso Šafářové!

0-15

Šafářová trefila míček rámem rakety a poslala ho do autu.

1:0

Bekhend Lučičové-Baroniové skončil na síti. Lucie Šafářová tak hned v prvním gemu získala brejk!

40-15

Lučičová-Baroniová první odvrací. Úspěšně přešla na síť a smečí ukončila výměnu.

40-0

Chorvatka se zatím nemůže dostat do tempa. Její forhend skončil za základní čarou a Šafářová má na úvod zápasu tři brejkboly!

30-0

Lučičová-Baroniová opět posílá míček do autu.

15-0

Šafářová dostala return na druhou stranu kurtu a hned přišla chyba její soupeřky.

0:0

Na kurtu již probíhá rozehrávka obou tenistek. Na podání začne Mirjana Lučičová-Baroniová.
Lucie Šafářová:
Deblový pár Šafářová – Mattekpvá-Sandsová patří k nejlepším na světě, ale Lucie by se stále ještě chtěla prosazovat i v singlu. Loni ji bohužel přibrzdily zdravotní problémy a tak se v této sezóně pokouší opět vrátit alespoň do světové dvacítky. Aktuálně ji na žebříčku WTA patří 38. pozice. Letošním nejlepším výsledkem je finále na turnaji v Budapešti. Za úspěch se dá rozhodně považovat i čtvrtfinále v Miami, kde Šafářovou zastavila Dánka Caroline Wozniacká.

Letošní zápasová bilance – 19:9
Mirjana Lučičová-Baroniová:
Už pětatřicetiletá Chorvatka stále dokáže prohánět i nejlepší hráčky světa. Na světovém žebříčku ji patří 21. místo a i letošní výsledky dokazují, že na to stále má. Na začátku sezóny dokonce prošla až do semifinále Australian Open, čímž vyrovnala své 18 let staré grandslamové maximum (Roland Garros 1999) a stejnou fázi turnaje si zahrála také v Acapulcu a Charlestonu. Na posledních turnajích ve Stuttgartu a Madridu se však poroučela už v úvodních kolech.

Letošní zápasová bilance – 17:9
Hned po Barboře Strýcové půjde na stejném kurtu do akce Lucie Šafářová. Ta do turnaje v Římě vstoupí duelem proti stále velmi dobře hrající veteránce Mirjaně Lučičové-Baroniové. Chorvatku favorizuje i žebříčkové postavení, ovšem bilance ze vzájemných zápasů zase jasně hovoří pro Šafářovou, která uspěla ve všech čtyřech předchozích měření sil.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.