Itálie – Lotyšsko

1:2

konec (1:1, 0:0, 0:1)

09.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem • Skupina A • Daniel Kinc

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, ale my se z Kolína nad Rýnem přihlásíme opět zhruba za hodinu, kdy se společně v on-line přenosu podíváme na zápas Slovenska s Dánskem. Pěkný zbytek dne. (18:58:59)
Nejlepší hráči

Raphael Andergassen (Itálie) – Andris Džerinš (Lotyšsko)
Utkání je u konce! Lotyši se nakonec neskutečně natrápili se svým soupeře, ale minutu před koncem se dočkali, vstřelili kýženou vedoucí branku a nakonec zvítězili 2:1!

Rozhodnutí si na svou hůl připravil hradecký útočník Andris Džerinš, který zůstal sám mezi kruhy a nabídku od Robertse Bukartse proměnil střelou příklepem ve vítěznou trefu! Lotyši tak mají po třech zápasech tři výhry a vedou celou skupinu A.

59:59

A nakonec přišla ještě jedna střela, a to od Insama, ovšem jeho pokus brankář Lotyšska vytáhl ramenem!

59:55

Pět sekund před koncem je zde přesilovka pro Italy. Ronalds Keninš (Lotyšsko) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

59:40

Lotyši však dvakrát po sobě vyhodili a jsou nesmírně blízko cenným třem bodům.

59:20

Italové jsou bez brankáře a zkoušejí hru v šesti!

58:41

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Tak tohle je rána do vazu italského reprezentace, Lotyči poprvé v zápase vedou! Roberts Bukarts vybojoval kotouč za brakou, zleva si nabruslil na osu hřiště a poté nabidl ANDRISI DŽERINŠOVI, který z první příklepem propálil změť těl před sebou včetně brankáře Bernarda – 1:2! Asistence: Roberts Bukarts.

58:26

Miks Indrašis projel po pravém křídle, ale nic jiného, než nepřesnou přihrávku, která navíc byla sražena do ochranné sítě, ze svého repertoáru nevykouzlil. Buly před Bernardem.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:38

Pobaltský celek bojuje momentálně sám se sebou a hledá cestu nahuštěnou obranou soupeře, ta se však zatím neotevírá.

56:47

Lotyši už vrhají většinu svých sil do útoku a chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době, ale to se jim zatím nedaří, soupeři hrají velmi aktivně.

56:05

Ro. Bukarts projel do pásma a doslova napálil kotouč do chumlu těl, nikdo nevěděl, kde puk je, nicméně nakonec jej Italové vyvezli.

55:38

Utkání sleduje 6 332 diváků!

55:38

Kaspars Daugavinš nezpracoval prudký pas od spoluhráče z obranné třetiny, byl navíc přichycen ofsajdu.

54:50

Po vyhraném buly navíc vyvezli kotouč, nechali jej v rohu hřiště a spořádaně odjeli střídat. Čas běží dál.

1:2

Branky a nahrávky: 4. Insam (Traversa) – 13. Džerinš (Galvinš, Daugavinš), 59. Džerinš (Roberts Bukarts)

Itálie: And. Bernard (Cloutier) – T. Larkin, L. Zanatta, Hofer, Helfer (A), Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira – Scandella, Morini, Frigo – Insam, Ant. Bernard (C), Traversa – Andergassen, D. Kostner (A), S. Kostner – Gander, Goi, Lambacher.

Lotyšsko: Merzlikins (Punnenovs) – Sotnieks (A), A. Kulda, Cibulskis, Galvinš, Balinskis, Freibergs, Bindulis – Daugavinš (C), Džerinš (A), Roberts Bukarts – Sprukts, Rihards Bukarts, Indrašis – Skvorcovs, Girgensons, Keninš – Pavlovs, Meija, Bičevskis – Blugers.

Rozhodčí: Brett Iverson (CAN), Tobias Wehrli (SUI) – Ivan Dědulja (BLR), Alexander Otmachov (RUS)

03:38 ITA 1:0 Insam (Traversa)
11:48 ITA 2 Morini, nedovolené bránění brankáři
12:09 LAT 1:1 Džerinš (Galvinš, Daugavinš)
25:54 LAT 2 Indrašis, podražení
46:05 LAT 2 Blugers, držení protihráče
58:41 LAT 1:2 Džerinš (Roberts Bukarts)
59:55 LAT 2 Keninš, podražení