Mistrovství světa

Německo – Rusko

3:6

konec (0:3, 0:2, 3:1)

08.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem (kapacita: 18 734 míst) • Skupina A • Ondřej Zoubek (@VondraZoubek)

59:09

Německo právě vstřelilo branku!
Němci na začátku poslední minuty ještě korigují výsledek! Puk se po pravé straně po hrazení dostal až k FREDERIKOVI TIFFELSOVI, který se vyhnul ruskému obránci, nabruslil si na střed a prostřelil Vasilevského mezi betony – 3:6! Asistence: Marcus Kink, Dennis Seidenberg.

51:40

Rusko právě vstřelilo branku!
Je to gól, Rusko je zpět ve vedení o čtyři branky! Panarin objel branku a přihrál bekhendem mezi kruhy na NIKITU KUČEROVA. Útočník Tampy Bay trefil první střelou levou tyčku, ale v pádu dokázal puk dorazit do sítě – 2:6! Asistence: Artěmij Panarin.

48:34

Nakonec ovšem domácí mužstvo proměňuje klasickou přesilovku ve druhý gól! PHILIP GOGULLA se postavil před bránu a tečoval Ehrhoffovu střelu mezi betony Vasilevského. Teč byla těsně pod úrovní horní tyčky – 2:5! Asistence: Christian Ehrhoff, Dominik Kahun.

45:53

Trochu se štěstím, ale přece. Němci skórují z první střely na branku ve třetí třetině. Vasilevskij neviděl dobře na Müllerovu ránu, protože před ním projížděla dvojice hráčů. Odražený puk si našel BROOKS MACEK a bekhendem jej dorazil do sítě -1:5! Asistence: Moritz Müller, Dennis Seidenberg.

35:16

Chyba Němců na útočné modré čáře je potrestána, Rusové vedou o pět branek! Krueger nezpracoval přihrávku od Y. Seidenberga a NIKITA KUČEROV pelášil sám na branku. Nádherný bekhendový blafák pověsil přímo pod horní tyčku – 0:5! Bez asistence.

31:10

Rusové střílejí třetí gól v přesilovce a navyšují náskok! První Panarinovu ránu ještě zablokoval Plachta, ale puk se k ruskému útočníkovi vrátil. Panarin přihrál před odkrytou bránu NIKITOVI GUSEVOVI, a ten z první překonal Greisse – 0:4! Asistence: Artěmij Panarin, Anton Bělov.

18:15

Po minutě a pěti sekundách využívají Rusové dlouhou přesilovku dokonce podruhé! Polovina haly slaví, ta druhá je zkroušená. Antipin přihrál na modrou čáru Provorovovi, jehož střelu před Greissem ještě tečoval SERGEJ PLOTNIKOV – 0:3! Asistence: Ivan Provorov, Viktor Antipin.

17:10

V Las Vegas si mnou ruce, ve VADIMU ŠIPAČOVOVI budou mít skutečně velmi cenného hráče. Panarin s Gusev dostali puk na Šipačova, který vypálil zprava z prvního doteku a propálil Greisse u první tyčky. Německému brankáři propadl puk trochu smolně – 0:2! Asistence: Nikita Gusev, Artěmij Panarin.

01:04

Po minutě a čtyřech sekundách se Rusové ujímají vedení! Druhá forma Rusů je prostě smrtící! Panarin přihrál za branku Dadonovovi, který bekhendem našel před bránou volného VADIMA ŠIPAČOVA. Greiss byl naprosto bez šance – 0:1! Asistence: Jevgenij Dadonov, Artěmij Panarin.

3:6

Branky a nahrávky: 46. Macek (Müller, D. Seidenberg), 49. Gogulla (Ehrhoff, Kahun), 60. Tiffels (Kink, D. Seidenberg) – 2. Šipačov (Dadonov, Panarin), 18. Šipačov (N. Gusev, Panarin), 19. S. Plotnikov (Provorov, Antipin), 32. N. Gusev (Panarin, A. Bělov), 36. Kučerov, 52. Kučerov (Panarin)

Německo: Greiss (Aus den Birken) – D. Seidenberg (A), Müller, Ehrhoff (C), Abeltshauser, Reul, Hördler, Krueger – Rieder, Macek, Kahun – Reimer, Ehliz, Tiffels – Hager, Schütz, Gogulla – Plachta, Y. Seidenberg, Fauser – Kink (A). Trenér: Marco Sturm.

Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), S. Plotnikov, Tkačjov. Trenér: Oleg Znarok.

Rozhodčí: Oliver Gouin (CAN), Anssi Salonen (FIN) – Libor Suchánek (CZE), Nathan Vanoosten (CAN)

Diváci: 18 734 (vyprodáno)

01:04 RUS 0:1 Šipačov (Dadonov, Panarin)
04:42 GER 2 Reimer, hákování
08:54 RUS 2 Panarin, hákování
13:27 GER 5+OK Hager, podkopnutí+podkopnutí, odpyká Macek