HBC Lev Litvínov – SHC Killers Litoměřice

5:4

konec (2:3, 2:0, 1:1) Stav série: 2:0

07.05.2017, 17:00 • A.N.S. Most • Semifinále • Jan Petržílka

Dnešní zápas byl neskutečný. Plný osobních soubojů, zvratů a překvapeních. Litoměřice byli po většinu zápasu lepším týmem, ale ani přes neskutečný tlak na konci zápasu nevyhráli. Litvínov naopak ukázal svojí nejsilnější zbraň, a tou jsou přesilovky, nakonec navíc, tu nejdůležitější, proměnil. Litvínov tak má sérii slušně rozehranou, když vede 2:0 na zápasy! (18:57:21)

44:56

Litvínov právě vstřelil branku!
Neskutečný závěr! Před pěti minutami Litvínov vedl a byl pod neuvěřitelným tlakem. Litoměřicím se povedlo vyrovnat. A nyní, čtyři vteřiny před koncem máme rozhodnuto o vítězi dnešního utkání! Král s Linhartem převedli klasickou přesilovkovou kombinaci a před brankou byl hodně důrazný HORA, který poslal svůj tým do euforie a do dvouzápasového vedení! Asistence: Linhart, Král.

44:30

Další vyhození Killers.

44:08

Hora pálí od modré! Sledujeme neskutečný zápas!

43:51

Vyhození Litoměřic.

43:37

Smolík je vyloučený za hákování a Litvínov má tak obrovskou příležitost ke skórování těsně před koncem zápasu!

42:15

Killers Litoměřice právě vstřelili branku!
Tlak Litoměřic byl opravdu neskutečný a zřejmě bylo jen otázkou času než bude srovnaný stav. Kauschict nastřelil míček na branku, kde vznikl obrovský závar, z kterého vyšel vítězně RYGL, který poslal míček za záda bezmocného Soukupa. Je opět srovnáno! Asistence: Kauschict, Haken J..

41:49

Zakázané uvolnění Lvu. Už minimálně páté ve třetí třetině.

41:32

Vhazuje se po pravici Soukupa, ten převedl další zákrok.

41:03

A znovu. Tlak Litoměřic je nyní přímo drtivý.

40:49

Další vyhození Litvínova.

40:15

Killers se sami vyhnali z pásma, ale na nic nečekají a hned zase nastřelují míček na Soukupa.

39:42

Soukup kryje míček a vhazovat se tak bude po jeho pravici.

39:37

Litoměřice útočí co to jde a Litvínov se ze všech sil brání. Nyní jde už o všechno.

38:29

Šanci si po delší době vytvořil i Litvínov. Hora ale na Bursu nevyzrál.

37:54

Zblokovaná střela končí až mimo hřiště. Vhazovat se bude v obranném pásmu Litvínova.

37:10

Lev se snaží nekomplikovat si hru a vyhazuje. Tentokrát to bylo od Ruse moc a míček končí až na zakázaném uvolnění.

36:10

Ofsajd Litvínova.

35:45

Killers se snaží o srovnání, ale nemohou si vytvořit souvislejší tlak.

34:51

Killers v plném počtu. Lev měl pár šancí na odskočení soupeři, ale nakonec žádná branka nepadla.

33:42

Litoměřickým se povedlo vyhodit.

32:51

Vyloučení v týmu SHC Killers Litoměřice (Grus – 2 min., držení protihráče).

32:35

Soukup kryje střelu do lapačky a vhazovat se bude po jeho levici.

31:40

Poprvé ve třetí třetině se podívali do útoku také domácí a hned z toho byla zajímavá šance. Rus vystřelil od modré čáry.

31:10

Vhazování u Soukupa.

30:30

Litomeřice potřebují vyrovnat. Nyní se o to pokoušel Brabec, byl ale zastaven bekem.

30:01

Ve druhé třetině se obrázek hry změnil. Zpočátku byli lepší Litoměřice, ale Lev začal více běhat, napadat a na konci třetiny byl odměněn nejprve srovnávací trefou a o chvíli později se dokonce dostal do vedení.
Střely ve třetině: 12:4
Střely celkem: 20:18

30:00

29:07

Litvínov otáčí vývoj zápasu! Němeček vyhrál vhazování, posunul míček na Ruse, ten vystřelil a před brankou se nejlépe zorientoval BAUMRUK, který tak posílá svůj tým do vedení! Asistence: Němeček, Rus.

28:58

Dlouhé nahození Lva končí v náruči gólmana.

27:49

Oba týmy v plném počtu.

26:43

BAUMRUK se protáhl mezi obránci, vystřelil, Bursa míček vyrazil pouze před sebe a poté již nebyl pro zmiňovaného hráče problém dorazit míček do odkryté branky. Je tedy vyrovnáno! Asistence: Hora.

26:15

Hraje se čtyři na čtyři, zatím bez větších šancí.

25:49

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu SHC Killers Litoměřice (Stibal – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Nameček – 2 min., napadení).

25:03

Zakázané uvolnění Litoměřic.

23:49

V souboji před brankou dostal jeden z litoměřických hráčů ramenem do obličeje, vylučovat se ale nebude.

22:33

Lev se dostal do přečíslení dvou na jednoho obránce, Hora ve vyložené šanci selhal!

21:44

Killers předvádí aktivní hru a opět vytvořili slušný zámek.

20:41

Po delší době se do útoku také podívali Killers. Vhazuje se po pravici Soukupa.

19:52

Přesilovka Lvu je u konce. Litvínov pár šancí měl, ale nedokázal dotlačit míček do branky.

18:44

Litvínov hraje přesilovku jako obvykle velmi dobře, ale obrana Litoměřic zatím odolává.

17:52

Vyloučení v týmu SHC Killers Litoměřice (Haken – 2 min., podražení).

17:09

Linhart naskočil z trestné lavice rovnou do úniku a ačkoliv byl tísněn zezadu bránícím hráčem, dokázal udělat kličku, jenže Bursa byl proti!

16:03

Litoměřice začínají druhou třetinu přesilovkou. Až nyní se jim ale povedlo usadit v pásmu.

15:01

Litoměřice nastoupili na Litvínov s velkou parádou a zatím jsou jasně lepším týmem. Litvínov se snaží spíše bránit a čeká na okénka v obraně, což se jim ostatně dvakrát podařilo. Nicméně pokud chce Litvínov pomýšlet na vítězství, bude muset přidat.
Střely: 8:14

15:00

14:56

Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Linhart – 2 min., hákování).

14:38

Zakázané uvolnění Litomeřic.

13:42

Jeden z domácích schytal hodně tvrdý direkt a leží u mantinelu. Hra je přerušena.

13:12

Killers převedli hrubku v obraně, ale za obránce zaskočil Bursa, který nedovolil skórovat.

12:21

Série střel Litoměřic a stejně tak série zákroků Soukupa, který se zatím rozhodně nenudí.

11:38

Do šance se tlačil Vandas, ale obránce nepřetlačil a míček si tak v klidu sebral Soukup.

11:11

Litoměřičtí nemají dost a neustále útočí.

10:12

Zatím klasický obrázek hry. Opět dlouhý tlak Litomeřic, který vyústil až v to, že před Soukupem byli sami hned tři hráči, kteří si mezi sebou několikrát vyměnili míček, až zakončil PATRÁK a Soukup byl zcela bezmocný. Asistence: Gazsi, Ježek.

9:33

Linhart vběhl do pásma, přeběhl úplně celou třetinu, křižnou nahrávkou našel HORU, který pěknou střelou trefil přesně. Asistence: Linhart.

9:01

Oblouček do pásma končí až v náručí brankáře Litomeřic.

8:09

Až nyní se Litvínovu podařilo přerušit hru a vyhodit do bezpečí.

7:45

Další dlouhý souboj o míček u mantinelu a znovu Killers v tlaku.

6:53

Litomeřice jsou zatím jasně lepším týmem a dostávají se do slušných příležitostí. Zatím ale vedou pouze o gól.

5:32

BRABEC vyšel vítězně ze souboje u mantinelu, vyběhl si mezi kruhy a nad rameno Soukupa posílá svůj tým do vedení. Asistence: Pechan, Smolík.

5:20

5:05

Lev vyhazuje.

4:52

Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Pokorný – 2 min., podražení).

4:10

Hora se prodral do pásma, kde byl ale obrán o míček.

3:11

Litvínovští vyrovnávají! Po straně unikl NĚMEČEK a vymetl pavouky v růžku branky. Asistence: Pokorný.

2:13

Přečíslení sice brankou neskončilo, jenže Soukup míček vyrazil pouze před sebe, kde byl nejrychleji VANDAS a uklidil míček za záda gólmana. Asistence: Rygl, Kauschitz.

2:10

Přečíslení Litomeřic končí na Soukupovi.

1:20

V útočném pásmu chvíli pobyl i Litvínov, větší šanci si ale nevypracoval.

0:20

Litomeřice vyhráli vhazování a hned stříleli na Soukupa

00:01

I litomeříčtí Killers ve čtvrtfinále příliš neváhali, když svému soupeři dovolili vyhrát jedno utkání. Litomeřice zdobí tvrdá, aktivní hra, což by na kombinačně hrající Litvínov mohlo platit. Určitě nás čeká krásná série.

Litvínovští předvedli ve čtvrtfinále kvalitní kombinační hokejbal a po zásluze vyhráli všechna tři utkání, a propluli tak bez prohry. V semifinále narazí na Litomeřice, i tak by ale Lev měl být nejspíš mírným favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

5:4

Branky a nahrávky: 4. Němeček (Pokorný), 10. Hora (Linhart), 27. Baumruk (Hora), 30. Baumruk (Němeček, Rus), 45. Hora (Linhart, Král) – 3. Vandas (Rygl, Kauschitz), 6. Brabec (Pechan, Smolík), 11. Patrák (Gazsi, Ježek), 43. Rygl (Kauschitz, Haken J.)

HBC Lev Litvínov: Soukup (Hurych) – Král, Linhart, Rus, Kopýtko, Klíma, Švadleňák, Hora, Baumruk, Šimeček, Němeček, Varníček, Pokorný, Božek, Schnaubelt, Kretschman

SHC Killers Litoměřice: Bursa (Rechtorik) – Smolík, Krátký, Haken E., Haken J.,Stibal, Grus, Kauschitz, Pechan, Krejza, Vandas, Ježek, Rygl, Gazsi, Sýkora, Novák, Zimanzl, Brabec, Patrák

2:13 KLM 0:1 Vandas (Rygl, Kauschitz)
3:11 LLI 1:1 Němeček (Pokorný)
4:52 LLI 2 Pokorný, podražení
5:32 KLM 1:2 Brabec (Pechan, Smolík)
9:33 LLI 2:2 Hora (Linhart)
10:12 KLM 2:3 Patrák (Gazsi, Ježek)