Mistrovství světa

Finsko – Francie

1:5

konec (0:1, 1:2, 0:2)

07.05.2017, 16:15 • AccorHotels Arena, Paříž • Skupina B • Vojtěch Drbohlav (@Vojta_Drbohlav), Jakub Borovský

52:59

Možná poslední šance pro Finy. Vyloučen je Roussel.

36:51

Přesilovka 4 na 3 pro Francii. Na dvě minuty jde pykat Filppula.

35:20

Oba týmy jdou do čtyřech, kdy jsou vyloučeni Roussel a Pyörälä za vzájemnou potyčku.

27:27

Francouzi si zahrají přesilovku po faulu Filppuly.

17:12

Obrovská šance pro Finy, kteří mají k dispozici 114 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3.

17:06

Druhá přesilovka pro Finsko a šance na vyrovnání. Bouveta vyloučili rozhodčí za sekání.

05:42

První přesilovka také pro Francii. Za držení jde na trestnou lavici Ohtamaa.

05:03

Tato akce má ještě dohru, protože Roussel za střelu po odpískání dostal osobní trest na 10 minut.

01:49

První přesilová hra zápas, na dvě minuty putuje na trestnou lavici Sacha Treille za podražení.

1:5

Branky a nahrávky: 22. Lehtonen (Pihlström, Rantanen) – 15. Bellemare (Rech, Hecquefeuille), 34. Roussel (Bellemare), 39. Claireaux (Janil), 49. Roussel (Rech), 58. Fleury (T. Da Costa)

Finsko: Korpisalo (Säteri) – Ohtamaa, Honka, Jaakola, V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen – M. Aaltonen, Aho, Filppula – Savinainen, Pihlström, Rantanen – Kemppainen, Pyörälä, J. Aaltonen – J. Lajunen, Hännikäinen, Puljujärvi – Osala.

Francie: Hardy (Quemener) – Auvitu, Hecquefeuille, Manavian, Besch, Raux, Dame-Malka, Janil – Roussel, Bellemare, Rech – Fleury, Treille, T. Da Costa – Bouvet, Douay, Perret – Meunier, Claireaux, Ritz – Lamperier.

Rozhodčí: Brett Iverson (CAN), Marcus Linde (SWE) – Gleb Lazarev (RUS), Peter Sefcik (SVK)

Diváci: 11433

01:49 FRA 2 Treille, podražení
05:03 FRA 10 Roussel, nesportovní chování
05:42 FIN 2 Ohtamaa, držení protihráče
14:17 FRA 0:1 Bellemare (Rech, Hecquefeuille)
17:06 FRA 2 Bouvet, sekání
17:12 FRA 2 Manavian, vysoká hůl
21:33 FIN 1:1 Lehtonen (Pihlström, Rantanen)