po prodl. (3:0, 1:4, 0:0 - 1:0) Stav série: 2:1

06.05.2017, 16:00 • Hokejbalové hřiště na Lužinách • Finále • Vojtěch Filipiec

Já se s vámi pro tuto chvíli loučím a přeji vám hezký zbytek dne. Nezapomeňte sledovat také zítřejší onlajn přenos! (18:02:27)
O jasné herní převaze Alpiqu hovoří také poměr střel.
Střely na branku v zápase:

Kert Park – Kladno 25:50
Diváci ani hráči Kertu však z hřiště neodcházejí a to z jednoho nepříjemného důvodu. Vypadá to, že Tomáš Wróbel si přivodil nějaký zdravotní problém, zřejmě po té, co jej v euforii spoluhráči zalehli. Po delší chvíli se produktivní forvard nakonec zvedl a odešel po svých.
Na Lužinách se slaví! Kert Park dokázal i přes herní převahu Kladna první utkání zvládnout a to znamená, že série bude zítra pokračovat za stavu 1:0 pro Kert!

46:15

Kert Park právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! MARTIN KRUČEK se stává hrdinou tohoto utkání! Forvard Pražanů se dostal s míčkem až před Jirotku a takový útočník, jakým Kruček je, se v těchto situacích nemýlí! Asistence: David Roznberg.

45:54

Sudova střela z pravé strany mezi tři tyče nemířila.

45:15

Kladno se hned ze startu vrhá do útoku. Nahození Pospíšila nebezpečné nebylo.

45:01

Vše je připraveno k zahájení prodloužení!
Ani 45. minut nestačilo k rozuzlení tohoto zápasu. To znamená, že bude následovat desetiminutové prodloužení a případně samostatné nájezdy! I ve 3. třetině se hrálo v obrovském tempu a všichni hráči hráli na hranici svých sil – ideální reklama na hokejbal.

45:00

44:43

Fejfar se od mantinelu dostal až mezi kruhy, odkud vyslal na Jirotku štiplavou střelu zápěstím. Kladenský brankář úspěšný.

44:20

Hostující střídačka reklamuje sevření míčku, kterého se dopustil Wróbel. Domácí hráč díky této situaci nezískal žádnou výhodu, a tak se vylučovat nebude.

43:49

Rozhodčí si teď velmi dobře všimli, že nahození Pospíšila bylo provedeno ještě před červenou čarou a vykazují tak hru do obranného pásma Alpiqu.

43:27

Rejthar nahazoval míček na Mikla. Brankář Kertu toho moc neviděl a nakonec se tento pokus dá zařadit do kategorie nebezpečných!

42:34

Kladno se dokázalo dobře usadit v pásmu, hned za chvíli se ale vyhánějí a do pásma se budou muset znovu probít.

41:39

Pospíšil posunul na modré čáře míček na Hnízdila, který nebezpečně pálil z voleje!

41:05

Aktivní Potěchin vybojoval svému týmu přesilovou hru. Kladno má ideální příležitost k rozhodnutí zápasu!

41:05

Jiří Skalník (KER) – vyloučení na 2 minuty za držení.

40:13

Po Hnízdilově střele zápěstím už Mikl hru uklidní a umožní svému týmu v klidu vystřídat.

39:31

Další tutovka Kladna! Nyní střílel Barnošák, na jeho pokus si Mikl dobře vyjel a kladenskému útočníkovi tak zmenšil střelecký úhel!

38:47

Pražák se po pravé straně probil až před Mikla a střelou mířenou na vyrážečku domácí střídačku pořádně vylekal!

38:32

Další dobrý pokus Potěchina, tentokráte z otočky! S tímto pokusem měl Mikl mnohem více práce, než s tím předchozím.

38:17

Pospíšil od mantinelu nahrával úplně volnému Potěchinovi, který v dobré pozici netrefil míček ideálně a Mikl si připisuje úspěšný zákrok!

36:59

Dědičovu dělovku od červené opět sráží obrana Pražanů. Míček byl krátce poté na holích kladenských hráčů, to však už neplatí.

36:34

Současně vyloučeni:
David Vyskočil (KER) – vyloučení na 2+2 minuty za hrubost,

Martin Kohout (KLA) – vyloučení na 2+2 minuty za hrubost.

36:34

Hraje se v obrovském tempu! Strhující pasáž hry zastavuje až šarvátka v podání Vyskočila a Kohouta!

35:34

Daniel Hnízdil byl s míčkem na holi na modré čáře chvíli úplně sám. Dokázal i vystřelit, ale tento pokus zblokovala obrana Kert Parku.

34:49

Míček se po odrazu od mantinelu dostal až před Mikla, kde se jej snažil zahrát Štěpáník, ke štěstí domácích neúspěšně!

34:01

Roznbergův pokus sráží kladenská obrana. Kert je ale nadále usazen v útočném pásmu.

33:19

Pala bych chvíli mezi kruhy úplně sám. Toho si Suda všimnul, ale míček mu v rozhodující chvíli sjel z hole, a tak z této akce nic nebude!

32:48

M. Kruček hledal žabkou před bránou úplně volného Wróbela, který ale míček zkrotit nedokázal!

32:47

Snaha Martina Kručka o rychlou rozehrávku končí ke smůle domácích až na zakázaném uvolnění.

32:40

Šperl zůstává po tvrdém souboji na zemi. Rozhodčí se vylučovat nechystají, bude pokračovat přesilová hra Kertu 5 na 4.

32:18

Ihned po buly se do míčku opřel kapitán Kertu Nýdl a Jirotka opět musel zasahovat.

32:12

Šperlovu dělovku po zemi Jirotka kryje. Chvilku nevěděl, kde míček má, k jeho štěstí jej ale včas objevil.

31:37

Plzákova střela byla sražena. Právě k odraženému míčku se mezi kruhy dostal Suda, jenž se také neprosadil!

31:09

David Šrámek (KLA) – vyloučení na 2 minuty za hákování. Šrámek je zraněn, trest odpyká Patrik Novák.

31:09

Martin Kruček se krásně prodíral do brejku. Na poslední chvíli jej zastavuje vracející se kladenský hráč, avšak pouze za cenu faulu!

30:30

Bekhendová střela M. Kručka inhed po buly nebezpečná nebyla. Kert Park bude mít opět možnost ohrozit Jirotku, je tady další zakázané uvolnění Alpiqu.

30:26

Icing také na druhé straně. Hra se tedy stěhuje před Jirotku.

30:13

Míček se ihned dostává do obranného pásmu Kertu, odkud jej jeden z obránců posílá přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

30:01

Hráči obou týmů jsou již na hřišti. Přinese nám 3. třetina rozuzlení, nebo utkání dospěje až do prodloužení, či samostatných nájezdů? To vše se dozvíte v tomto onlajn přenosu!
Druhá třetina 3. finálového utkání je minulostí. I v této třetině se Kert Park prosadil, nicméně byli to hosté z Kladna, kteří v této třetině dominovali. 4 zásahy do branky Mikla znamenají vyrovnaný stav 4:4!

30:00

29:16

Kladno je vyrovnávací brankou povzbuzeno a Kert Park, pokud chce pomýšlet na vítězství, bude muset svou hru změnit!

28:47

Kladno právě vstřelilo branku!
A je to právě JAN POSPÍŠIL, který dokázal vyrovnat! Reprezentační obránce byl na levém kruhu úplně sám, toho si dobře všimnul Radim Štěpáník a Pospíšil už měl jednoduchou práci! Asistence: Radim Štěpáník, Tomáš Kudela.

28:11

Obrovská chyba M. Kručka! Zkušený útočník nedokázal v jednoduché pozici vyhodit míček a z toho pramení množství střel, které se řítí na brankáře Mikla! Střílel Kudela, poté Pospíšil!

27:48

David Šperl (KER) – vyloučení na 2 minuty za nedovolené bránění.

27:15

Další branka Kladenského Alpiqu! Mikl si vybral slabší chvilku. MARTIN KOHOUT totiž poslal míček z nouze do předbrankového prostoru a brankář Pražanů si srazil míček do vlastní klece! Asistence: Michal Potěchin.

26:22

Haismanovo nahození nebezpečné nebylo, to nic nemění na faktu, že je Kladno nadále usazeno v pásmu.

25:29

A je sníženo! DOMINIK BARNOŠÁK si počínal jako zkušený kanonýr. Krásně si vyjel od mantinelu až mezi kruhy, odkud poslal míček za bezmocného Mikla! Asistence: Petr Šícha.

24:49

Střelu J. Kručka Jirotka v pohodě chytá, nicméně míčku se opět zmocnili Pražané.

24:22

Současně vyloučení:
David Šperl (KER) – vyloučení na 2 minuty za hrubost,
Martin Kohout (KLA) – vyloučení na 2 minuty za hrubost.

24:22

Z kombinace Kladna v útočném pásmu vyplynula bekhendová střela Potěchina, se kterou Mikl neměl problémy.

23:50

Rodící se akci Kertu zastavuje milimetrový ofsajd. Sudí nyní tuto situaci velmi dobře posoudil.

22:51

Bureš dobře střílel z mezikruží! Míček se po zákroku Jirotky dostal do vzduchu, odkud div že nezapadl až do kladenské klece!

22:10

Hraje se stále ve vysokém tempu. V poslední příležitosti musel Mikl zasahovat lapačkou, konkrétně proti střele Hnízdila.

20:33

TOMÁŠ WRÓBEL se vrací z trestné lavice a střílí branku! Nejproduktivnější hráč základní části si krásně vyjel zpoza branky až do optimální střelecké pozice, ze které se nemýlil! Asistence: Martin Pala.

19:53

Nyní však Fejfar vyhození podcenil a Kladno tak zůstává nadále usazeno v útočném pásmu.

19:17

Tomáš Fejfar dokázal vyhodit přes všechny čáry a vyhnat tak Alpiq z útočného pásma.

19:02

Míček zůstává ihned po buly za brankou, kde o něj bojuje vícero hráčů. Z této skrumáže se míček nakonec dostává bezpečně na hole Kladenských, kteří mají možnost k ohrožení Miklovy branky.

18:15

Tomáš Wróbel (KER) – vyloučení na 2 minuty za sekání.

18:15

Po zákroku Wróbela zůstává na zemi Ondřej Pražák. Za tento nebezpečný zákrok se bude vylučovat.

18:11

Fejfar se i s Hasimanem na zádech dostal až mezi kruhy, odkud poslal na Jirotku nebezpečnou střelu! Stav zůstává nezměněn.

17:19

Michal Dědič se postaral o pěknou rozehrávku zpoza vlastní branky. Míček skončil až v útočném pásmu Kladna, kde jej dokázal směrem na Mikla poslat Barnošák a následně do poloodkryté branky dorážel MICHAL POTĚCHIN. Asistence: Dominik Barnošák, Petr Šícha.

16:30

Fejfar nahodil míček na zadní mantinel, kde jej opět sbírají kladenští obránci. Kert má s přechodem do pásma mírné problémy.

15:59

Hnízdil v tvrdém souboji s Blaškem. Míček se po této situaci dostal na hole Kladenských, kteří Mikla nebezpečně ostřelovali. Hra je nyní přerušena a vhazovat se bude právě před Miklem.

15:03

Plzák ihned nahazuje míček do útočného pásma, kde jej ale sbírají kladenští hráči.

15:01

Kladenští v čele s brankářem Jirotkou jsou již 2 minuty před koncem přestávky připraveni k zahájení druhé části. Následují je i domácí hráči a 2. třetina za malou chvíli začne!
První třetina mimořádně atraktivního utkání je za námi! Kladno bylo zejména v první půli této části jednoznačně aktivnější, ale byl to právě Kert Park, který dokázal vstřelit hned 3 branky! Kladenští mají v šatně o čem přemýšlet a my se můžeme těšit na další nálož pohledného hokejbalu.

15:00

14:32

Suda se vrhnul do útočného pásma jako tank. Kert Park nyní kombinuje v rohu a snaží se vymyslet další střelecké pozice.

14:09

Další pokus Wróbela, tentokráte zblokovaný! Poté střílel ještě Bureš, nicméně i kdyby střela mířila mezi tři tyče, tak by z toho nic nebylo – akci zastavuje postavení útočícího hráče v brankovišti.

13:50

Pražané ožili a Kladenští s tím mají velké problémy! Obraz hry se nyní vyrovnal.

13:18

Další střela Kert Parku. Následně došlo ještě k drobné rozmíšce, kdy kladenští hráči úplně bezdůvodně doléhali na Martina Palu.

12:54

Tak to byla rychle využitá přesilová hra! Nic nevymýšlet se rozhodl Tomáš Wróbel, jenž poslal směrem na Jirotku prudký projektil, který ještě tečoval DAVID ŠPERL. Asistence: Tomáš Wróbel, Jan Nýdl.

12:38

Dominik Barnošák (KLA) – vyloučení na 2 minuty za držení.

11:49

Kladno hraje hokejbal, Kert Park střílí góly! Po výborné práci Wróbela se míček po závaru dostal na hůl kapitána JANA NÝDLA, který si s touto situací věděl rady a z bezprostřední blízkosti poslal míček až za záda Jirotky! Asistence: Tomáš Wróbel.

11:25

Dlouhán Kudela se vydal na útočný výlet a nakonec z toho byla nahrávka a slušná střela od modré z hole Štěpáníka! Další zákrok pro brankáře Kertu.

10:23

Bekhendový pokus Soukupa byl hodně nepříjemný! Mikl zůstává nepřekonán i po této střele!

10:19

Kert se nyní opět musel osvobodit pouze za cenu zakázaného uvolnění, což tak znamená další možnost na vytvoření tlaku pro Kladno.

09:51

Rodící se šanci Kertu zastavuje nepřesná přihrávka. Míček opět na holích kladenských hokejbalistů.

08:59

Pěkně zahrané vhazování, míček na holi Rejthara, střela, pohotový zákrok Mikla, toť předchozí situace. Kladno obdržený gól očividně nerozhodil.

08:50

Kudela na červené mocně napřáhl, k jeho smůle tento pokus přizvedl jeden z bránících hráčů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:07

Vypadalo to, že si Kert zahraje první přesilovku. Tuto skutečnost se rozhodl nepotvrdit JAN NÝDL, který v signalizované výhodě prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Martin Kruček, Tomáš Fejfar.

07:23

Kladenská střídačka reklamuje zárkok hokejkou od Šperla. V tomto případě se však o podražení nejednalo.

06:57

Daniel Hnízdil si s touto možnosti neporadil vůbec dobře! Jak se říká, míček poslal přímo na desítku – tedy do břicha brankáře Mikla.

06:57

David Šperl (KER) – hákování, nařízeno trestné střílení.

06:57

Po faulu jednoho z hráčů Kertu bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch Kladna! To provede Daniel Hnízdil!

05:39

Čistě vyhrané buly znamenalo možnost ke střele pro Bureše. Tento pokus ale na bránu nemířil.

05:35

Hasimanovo nahození svůj cíl nenašlo. Míček nyní na holích Pražanů, kteří jej ihned poslal směrem na Jirotku, jenž hru přerušuje.

04:58

Rychlý přechod do pásma a Kladno má opět možnost dostat svého soupeře pod tlak.

04:15

Pospíšilova střela byla sražena, to nic nemění na tom, že Kladno zůstává usazeno v útočném pásmu.

03:58

Šícha střílel z ostrého úhlu a tato střela Mikla pořádně vylekala! Kladno má zatím více ze hry.

03:33

Aktivní Kohout si připisuje další střelu, Mikl stále výborný.

03:16

Kladno kombinuje v útočném pásmu a snaží se vymyslet další střelecké pozice. To se zatím nedaří.

02:58

Šperl byl nyní zřejmě zasažen a zůstává ležet na hrací ploše. Vypadá to však, že bude v pořádku.

02:41

Míček se po buly dostal na hůl Hnízdila, jenž také dokázal vystřelit. Mikl si připisuje další úspěšný zákrok.

02:31

Další závar před Miklem a opět v tom měl prsty produktivní útočník Barnošák! Brankář Kertu si nakonec poradil i s touto situací a stav zůstává bezbrankový.

02:10

Šícha po přihrávce Barnošáka trefuje tyč!

01:34

Další nepříjemná střela z hole Kohouta! Mikl zatím bezchybný. Míček se poté dostává do obranného pásma Kladna.

01:17

Pospíšil v přečíslení našel úplně volného Kohouta, který velkou šanci neproměňuje! Následně na druhé straně nebezpečně pálil Martin Kruček, Jirotka bezchybný!

00:40

Suda se dostával do zajímavé pozice, nicméně z této akce nakonec nic nebylo.

00:26

Hnízdilovu rozehrávku nezachytil žádný z jeho spoluhráčů a na míčku tak domácí Kert.

00:12

Hra je poprvé přerušena. Na míček si sáhl Mikl, který uklidní hru.

00:01

Na Lužinách je vše připraveno k začátku utkání!
Ještě další slavnostní momenty před začátkem utkání. Jan Jirotka přebírá individuální cenu pro nejlepšího brankáře uplynulého ročníku. Cenu pro nejproduktivnějšího hráče a nejlepšího střelce obdrží Tomáš Wróbel. Cenu pro nejlepšího nováčka získává Milan Sýkora z Rakovníku. V neposlední řadě je také představen maskot nastávajícího MS v Pardubicích.
Před začátkem utkání ještě zazní Česká národní hymna.
V Praze panuje nádherné počasí, které tak jenom napomůže kvalitě utkání. Na hřiště se dostavuje dvojice rozhodčích, hráči pomalu ukončují své rozcvičky, zápas za malou chvíli začne!

HC Kert Park Praha: Mikl (Papranec) – Nýdl (C), Dulava, Šperl, Skalník, Bureš, Blaško, Bošák – Fejfar, Kruček M., Wróbel, Kruček J., Kovář, Plzák, Sitter, Postulka, Javorka, Vyskočil, Roznberg, Suda, Pala.

HBC ALPIQ Kladno: Jirotka (Hájek) – Kudela, Pospíšil, Dědič, Hasiman, Soukup, Rejthar – Šícha, Špaček, Štěpáník, Pražák, Kohout, Hnízdil, Ogurčák, Barnošák, Šrámek, Nosek, Novák, Potěchin, Majerníček.

Rozhodčí: Olesz, Černý.
Zdravím všechny příznivce extraligového hokejbalu! Letošní ročník CCM extraligy vrcholí a diváci na pražských Lužinách budou dnes svědky již 3. utkání finálové série, ve které proti sobě bojuje Kert Park Praha proti Alpiqu Kladno!

Stav série před dnešním utkáním:
1:1

1. utkání
Kladenský Alpiq, jakožto vítěz základní části, začínal finálovou sérii na domácím hřišti, resp. hokejovém ČEZ ZS v Kladně. Pražané již od úvodního vhazování na nic nečekali a ihned se vrhli do útoku, z čehož také pramenila první branka, která padla již ve 42 sekundě z hole Tomáše Fejfara. Přestože se Kert Park prezentoval pohlednou hrou, kterou nezužovala zbytečná vyloučení, tak právě Blaškův dvouminutový trest z 23. minuty se stal hostům osudný, jelikož Radim Štěpáník dokázal tuto početní výhodu využít a srovnat tak na 1:1. Ve zbytku základní hrací doby již branka nepadla, a tak přišlo na řadu prodloužení. To rozhodl reprezentační útočník Martin Kruček, kterého na pravém kruhu svou nahrávkou krásně našel Martin Pala.

2. utkání
V nedělním utkání dal kladenský Alpiq svému soupeři lekci z produktivity. Na trefy Martina Kohouta, Martina Špačka a Radima Štěpáníka dokázal ještě reagovat brankou na 3:1 Michal Kovář, ale ani tato branka Rysy nijak nerozhodila. I přes opticky vyrovnanou hru se kladenským hokejbalistům podařilo vstřelit další 3 branky, konkrétně zásluhou Jana Pospíšila, Ondřeje Pražáka a Dominika Barnošáka, což ve výsledku znamenalo na první pohled drtivé vítězství 6:1, které také znamenalo to, že se série bude stěhovat do Prahy za stavu 1:1. Tento stav série po 2 zápasech tipovalo v rozhovorech vícero hokejbalových expertů, a tak se jejich prognóza potvrdila.

Komu bude více vyhovovat lužinský plastový povrch a menší rozměry hřiště, než tomu bylo v Kladně? Poznáme již tento víkend hokejbalového mistra CCM extraligy? To vše se dozvíte v našich onlajn přenosech!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

5:4

Branky a nahrávky: 9. Nýdl (Kruček M., Fejfar), 12. Nýdl (Wróbel), 13. Šperl (Wróbel, Nýdl), 21. Wróbel (Pala), 47. Kruček M. (Roznberg) – 18. Potěchin (Barnošák, Šícha), 26. Barnošák (Šícha), 28. Kohout (Potěchin), 29. Pospíšil (Štěpáník, Kudela)

HBC Kladno: Jirotka (Hájek) – Kudela, Pospíšil, Dědič, Hasiman, Soukup, Rejthar – Šícha, Špaček, Štěpáník, Pražák, Kohout, Hnízdil, Ogurčák, Barnošák, Šrámek, Nosek, Novák, Potěchin, Majerníček

Rozhodčí: Olesz, Černý

06:57 KER TS Šperl, hákování
08:07 KER 1:0 Nýdl (Kruček M., Fejfar)
11:49 KER 2:0 Nýdl (Wróbel)
12:38 KLA 2 Barnošák, držení protihráče
12:54 KER 3:0 Šperl (Wróbel, Nýdl)
17:19 KLA 3:1 Potěchin (Barnošák, Šícha)