Mistrovství světa

Švýcarsko – Slovinsko

5:4

po s.n. (1:0) (4:0, 0:1, 0:3 - 0:0)

06.05.2017, 12:15 • AccorHotels Arena, Paříž • Skupina B • Vojtěch Drbohlav (@Vojta_Drbohlav)

Tolik pro tuto chvíli z pařížské arény, přeji pěkné odpoledne a opět u dalšího zápasu tohoto šampionátu se někdy těším na počtenou. Již za hodinu a půl odsud nabídneme přenos zápasu České republiky. (14:52:28)

Utkání sledovalo 4 922 diváků.
Nejlepší hráči zápasu
Mitja Robar (SLO)
Denis Hollenstein (SUI)

Na počest vítězů ještě zazní státní hymna Švýcarska.
Utkání je u konce, závěr nakonec vyzněl trochu lépe pro Švýcarsko, které zvládlo samostatné nájezdy. Klobouk ale dolů pro to, jak nováček elitní divize MS v hokeji zvládl vyrovnat čtyřgólové manko.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Švýcarsko.
DAMIEN BRUNNER byl v tomto utkání velice aktivní, jenže ke gólu mu mnohokrát trochu scházelo. V nájezdech už mu ale štěstí přálo a nakonec se tedy přeci jen prosadil. Navíc tím vystřelil Švýcarům bonusový bod.

3. série 1:0

Jan Muršak přestřelil branku, vítězí tedy Švýcarsko.

Tanner Richard zakončil do brankáře.

2. série 1:0

Rok Tičar nic moc nevymyslel, trefil brankáře někam do výstroje.

Denis Hollenstein trefil brankářův beton.

1. série 1:0

Robert Sabolič chtěl prostřelit brankáře mezi betony, jenže to se mu nepodařilo.

Damien Brunner těsně před gólmanem udělal jednoduchou kličku a pohotově zakončil.

Samostatné nájezdy začínají.
Nájezdy začne Švýcarsko, konkrétně Damien Brunner.
Ve třetí třetině strávil nejvíce času na ledě Žiga Jeglič, jedná se o velice slušných téměř devět minut (8:40). Obránce Švýcarska byl však ve stejné dvacetiminutovce dohromady na ledě ještě víc – 9:12. Připomeňme, že Slovinsko prohrávalo již 0:4, jenže se po první nepovedené třetině zlepšilo a dokázalo vyrovnat. Vliv na to měla zejména velká nedisciplinovanost Švýcarska.
První prodloužení části francouzského mistrovství světa v hokeji branku nepřineslo, ani přesto, že Švýcaři měli přesilovou hru. Diváci tedy v Paříži po úpravě ledu uvidí samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

5:4

Branky a nahrávky: 11. Ambühl (Suter), 12. Haas (Praplan, Genazzi), 17. Loeffel (Hollenstein, Praplan), 18. Bodenmann (Brunner), rozh. náj. Brunner – 39. Muršak (Tavželj), 46. Jeglič (Kranjc, Sabolič), 55. Urbas (Ograjenšek, Pretnar), 56. Sabolič (Tičar)