Play-off NHL

New York Rangers – Ottawa Senators

4:1

konec (2:0, 2:1, 0:0) Stav série: 1:2

03.05.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York (kapacita 18006 míst) • Semifinále V. konference • Jan Prošek

Do zápasu nenastoupil český ani slovenský hokejista. (03:42:43)
1. Mats Zuccarello (NYR) 1+1
2. Henrik Lundqvist (NYR) 26 zák., 1 gól, 96,3%
3. Mika Zibanejad (NYR) 0+1
Domácí hokejisté dokázali vyhrát třetí zápas série, první na svém ledě, a tak snížili stav na 1:2. Spolehlivý výkon podal brankář Henrik Lundqvist. Další zápas se bude hrát znovu v New Yorku.

59:36

Derek Stepan vyhodil kotouč z obranného pásma do středního.

59:16

Derick Brassard se ještě pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale jeho snaha byla marná.

59:00

Poslední minuta hry.

58:48

Rangers už ví, že tento zápas vyhrají a sníží stav série.

58:22

V poklidném tempu se zápas dohrává.

58:09

Henrik Lundqvist kryje další střelecký pokus, buly před jeho brankou.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:30

Kyle Turris a Ryan Dzingel vybojovali útočné pásmo, domácí obrana je ale do zakončení nepustila.

57:10

Z pohledu hostujícího celku ubíhá zbývající čas velmi rychle.

56:56

Kyle Turris se probojoval do dobré střelecké pozice, brankář domácích Henrik Lundqvist podržel své spoluhráče.

56:30

Tři a půl minuty do konce třetí třetiny a domácí fanoušci začínají slavit výhru.

56:09

Hraje se ve středním pásmu, puk mají pod kontrolou hokejisté Ottawy.

55:45

Komerční přestávka.

55:37

V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí hokejisté vedou o tři branky a míří za výhrou v tomto zápase.

54:36

Henrik Lundqvist kryje střelecký pokus soupeře, nechybělo mnoho a Ottawa dokázala snížit. V dobré pozici se objevil Clarke MacArthur.

4:1

Branky a nahrávky: 6. Zuccarello (Zibanejad, Girardi), 14. Grabner (Zuccarello), 33. Rick Nash (Stepan, Vesey), 39. Lindberg (J. T. Miller, T. Glass) – 39. Pageau (B. Ryan, Ceci)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh, Girardi, M. Staal, Holden, Skjei, Br. Smith – Vesey, Stepan, Rick Nash – Kreider, Zibanejad, Zuccarello – Grabner, K. Hayes, Fast – T. Glass, Lindberg, J. T. Miller.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Claesson, Harpur – Stålberg, Turris, Mark Stone – MacArthur, Brassard, B. Ryan – Hoffman, Pageau, Burrows – Dzingel, Z. Smith, Wingels.

Rozhodčí: Rooney, StLaurent – Murray, Barton

Diváci: 18 006

05:31 NYR 1:0 Zuccarello (Zibanejad, Girardi)
13:24 NYR 2:0 Grabner (Zuccarello)
22:59 OTT 2 Dzingel, sevření puku rukou
23:41 NYR 2 Kreider, sekání