Švédsko – Rusko

4:3

po prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)

27.04.2017, 18:30 • Stockholm • Jan Prošek

Švédsko v tomto zápase vyhrává v prodloužení. Rusko sice vedlo o dvě branky, ale hokejisté ve žlutém dokázali ve třetí třetině vyrovnat a obrat dokonal v prodloužení Gabriel Landeskog. (20:59:34)

64:08

64:08 Gabriel LANDESKOG - 4:3

64:08

Švédsko právě vstřelilo branku!
Na nájezdy nedojde, je rozhodnuto. Po velmi dobré akci se probojoval do předbrankového prostoru GABRIEL LANDESKOG, který nikým neatakovaný překonal ruského brankáře. Asistence: John Klingberg.

63:18

Nikita Kučerov neuspěl.

62:50

Carl Söderberg to zkoušel samostatně, ale jeho pokus nebyl nejpovedenější.

61:34

Carl Söderberg se probojoval do útočného pásma, ale neuspěl. Na druhé straně Eddie Läck vychytal Sergeje Mozjakina.

61:05

Rusko se dostalo do útočného pásma, ale velké šance proměnit nedokázalo.

60:41

Sledujeme hodně opatrnou hru, ani jeden celek nechce chybovat.

60:01

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, uvidíme samostatné prodloužení.

60:00

59:30

Švédsko se ubránilo ruskému tlaku, vypadá to, že uvidíme prodloužení.

58:54

Sergej Mozjakin netradičně od modré čáry vypálil. Jeho pokus nebyl přesný, puk končí na zadním mantinelu.

58:29

Ivan Provorov se probojoval do střelecké pozice, jeho pokus z velkého úhlu švédského brankáře nepřekvapil.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:56

Čas běží velmi rychle, nepřerušuje se, šance k vidění nejsou, hra se přelévá ze strany na stranu.

56:34

Rusko se nyní dostalo do útočného pásma, ale ke střele se nikdo z jeho hráčů neprobojoval.

55:42

Švédsko hraje v plném počtu, Rusko nabídnutou přesilovku proměnit nedokázalo, nevytvořilo si ani výraznější šanci.

54:42

Minuta oslabení Švédska je pryč, žlutí hrají velmi dobře, byť jsou v početní nevýhodě podnikají útočné výpady. Jako teď Philip Holm.

54:13

Mnoho šancí si Sborná nedokáže vypracovat, švédská defenziva hraje zodpovědně a pomáhá ji také zodpovědný výkon brankáře.

53:42

Vyloučení v týmu Švédsko (Carl Söderberg – 2 min., podražení).

53:40

Bude se vylučovat, je ponechaná výhoda.

52:10

Elias Lindholm vypálil z dobré pozice, jeho pokus zablokoval obětavě obránce Ivan Provorov.

51:34

Rusko se pokouší co nejrychleji přispěchat s odpovědí, zatím se to ale nedaří.

50:30

50:30 Victor RASK - 3:3

50:30

V přesilové hře se Švédsko prosazuje, a tak je stav zápasu vyrovnaný. Tým vedený jako domácí si dlouhou dobu aktivní hrou připravoval šance a jednu z nich nyní využil. Elias Lindholm přihrál do míst, kde byl VICTOR RASK. Jeho rána prošla mezírkou v postoji brankáře až do branky. Asistence: Elias Lindholm.

50:21

Vyloučení v týmu Rusko (Ivan Tělegin – 2 min., nedovolené bránění).

50:04

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, aktivnější jsou nyní hráči Ruska, ale v jejich útočném pásmu hra končí.

49:26

Třetí třetina příliš velké množství šancí nenabízí, sledujeme klidnější pasáž hry.

48:02

Tým vedený jako domácí se snaží hrát aktivně, ženou ho fanoušci, ale hráčům ve žlutém se nedaří nátlaková hra.

47:19

Švédsko se po vstřelené brance snaží hrát dál aktivně, přečkalo oslabení, ale nyní se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.

46:12

Hraje se spíše ve středním pásmu, po nahození Johna Klingberga kryje kotouč ruský brankář, hra je přerušena.

45:17

Švédsko hraje v plném počtu.

45:09

Konec přesilové hry se blíží, Rusko pokračuje v obléhání švédské branky.

44:33

Nikita Kučerov čekal na modré na přihrávku, jeho pokus nebyl přesný, poskakující kotouč netrefil podle představ.

43:53

Hra je nyní často přerušovaná, plynulost není velká, celkový dojem ze hry není tak dobrý jako v případě předchozích třetin.

43:17

Vyloučení v týmu Švédsko (Richard Gynge – 2 min., podražení).

43:10

43:10 John KLINGBERG - 2:3

43:10

Švédsko sice přesilovku neproměnilo, ale i tak snižuje náskok soupeře. Po výborném pasu Landeskoga se prosazuje nikým neatakovaný JOHN KLINGBERG. Asistence: Gabriel Landeskog.

42:26

Carl Söderberg vedl akci svého celku, dostal puk do útočného pásma.

42:00

Švédsko se stabilně usadilo v útočném pásmu, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně čeká na moment vhodný pro zakončení.

41:26

Vyloučení v týmu Rusko (Andrej An. Mironov – 2 min., nedovolené bránění).

41:20

Carl Söderberg se z ničeho nic probojoval do zakončení, jeho pokus vyrazil ruský brankář mimo branku.

40:56

Tým vedený jako hostující hraje aktivněji, snadněji přechází útočné pásmo a má více ze hry.

40:16

Zápas pokračuje třetí třetinou, do níž si hokejisté Ruska přinášejí dvoubrankové vedení.

40:01

Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Nejprve prosadilo Švédsko, a pak v přesilovce do odkryté sítě pálil Sergej Mozjakin Sergej Mozjakin.

40:00

39:40

Už se nic nestane, hraje se ve sice v útočném pásmu Ruska, ale k zakončení se nemůže probojovat.

39:00

Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:45

Vhazování ve švédském obranném pásmu vyhrál Vladislav Naměstnikov, pas na spoluhráče se ale nepovedl podle představ.

38:40

Valerij Ničuškin dobře vypálil, jeho pokus kryje brankář Eddie Läck.

38:25

Bogdan Kiselevič neudržel kotouč v útočném pásmu, a tak se hra vrací do neutrální zóny.

38:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, více ze hry mají hokejisté Ruska.

37:45

Po zakázaném uvolnění se hra vrací do obranného pásma hokejistů v červeném.

37:30

37:00

Poslední půlminuta hry v přesilové hře pro Rusko, které je sice aktivní, ke ránu na branku ještě v početní výhodě nevyslalo.

36:30

Ruští hokejisté sice kombinují v útočném pásmu, ale se zakončením mají velké problémy. Do střelecké pozice se totiž nemohou dostat.

35:52

Přesilovku hrají opět "hosté", kteří se probojovali do útočného pásma a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.

35:30

Vyloučení v týmu Švédsko (Gabriel Landeskog – 2 min., hrubost).

35:20

35:00

Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, Rusko sice vede o dvě branky, ale momentálně více ze hry mají hráči Švédska.

34:35

Bogdan Kiselevič se dostal do problémů za svou brankou, ale své drobné zaváhání následně dokázal napravit.

34:08

Švédsko už hraje v plném počtu, hra se nyní dostává do středního pásma.

33:45

Ivan Provorov to v posledních sekundách přesilovky zkoušel od modré čáry, jeho pokus ale přesný nebyl.

33:05

Rusko rychle získalo pozici v útočném pásmu, snaží se něco vymyslet, ale zatím marně. Bránící se celek hraje velmi dobře.

32:41

Švédský obránce Oliver Ekman-Larsson vyhazuje kotouč přes všechny čáry, on i jeho spoluhráči mohou vystřídat.

31:55

Vyloučení v týmu Švédsko (Carl Söderberg – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

31:23

Roman Ljubimov se probojoval do další ruské šance, tentokrát ale nedokázal přesněji zakončit.

31:07

Sledujeme rychlý hokej, který se musí divákům líbit.

30:16

Rusko právě vstřelilo branku!
Ruský tým využívá poměrně rychle přesilovou hru a navyšuje své vedení. Po výborné křížné přihrávce se prosazuje střelou do odkryté branky SERGEJ MOZJAKIN. Asistence: Vladimir Tkačjov.

29:53

Rusko hraje aktivně přesilovou hru.

29:42

Vyloučení v týmu Švédsko (Victor Hedman – 2 min., podražení).

29:33

Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

28:40

Pär Lindholm zkoušel za brankou soupeře udržet puk, ale nepodařilo se mu to.

27:38

Tým vedený jako domácí ucítil možnost s výsledkem něco udělat, začíná hrát aktivně, dere se do zakončení. Ruské zadní řady mají co dělat, aby dokázaly zastavovat soupeře.

26:45

26:45 Elias LINDHOLM - 1:2

26:45

Linus Omark přihrál na modrou čáru, tam byl Calle Rosén. Jeho obránce vypálil na teč a jeho pokus dokázal velmi dobře tečovat před brankou postavený ELIAS LINDHOLM. Asistence: Calle Rosén a Linus Omark.

26:03

Andrej Světlakov zkoušel před brankou najít spoluhráče, to se mu ale nepodařilo, a tak hrají soupeři.

25:00

Pět minut hry je pryč ze druhé třetiny, zatím jsme mnoho šancí neviděli.

24:46

Hra je přerušena, Sergej Mozjakin byl natlačen do branky soupeře, která opustila své postavení.

23:57

Rusko hraje v plném počtu.

23:36

Anton Strålman dobře vypálil od modré čáry, jeho ránu v pohodě kryje brankář ruského celku.

23:03

Elias Lindholm se probojoval přes útočnou modrou, ale nezakončil přesně, jeho pokus byl zablokovaný.

22:27

Přesilovou hru má k dispozic Švédsko, které se snadno dostalo do útočného pásma a snaží se něco vymyslet.

21:57

Vyloučení v týmu Rusko (Andrej Světlakov – 2 min., podražení).

21:03

Kotouč opustil hrací plochu, bude se vhazovat v obranném pásmu Ruska.

20:30

Sergej Mozjakin se zkoušel probojovat do útočného pásma, ale neměl komu přihrát.

20:01

Po úvodních dvaceti minutách mohou být spokojenější hokejisté Ruska, kteří přidali dvě branky a vedou 2:0.

20:00

19:50

Už se nic nestane.

19:27

Andrej An. Mironov se probojoval ke střele od modré čáry, jeho pokus snadno zastavil brankář Švédska.

19:05

Dostáváme se do finální fáze první třetiny, hraje se na polovině hrací plochy. Ani jeden celek se nikam nežene.

18:40

Oliver Ekman-Larsson se zkoušel probojovat do útočného pásma, ale puk vybojovali hráči Ruska.

18:13

Ruský tým pokračuje v aktivní hře, snaží se přidat další gól.

18:00

Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:34

17:34 Viktor ANTIPIN - 0:2

17:34

Rusko vede o dvě branky. Vladimir Tkačjov velmi dobře zadovkou našel VIKTORA ANTIPINA, jehož pokus propadl švédskému brankáři do branky. Eddie Läck kotouč ztlumil, ale nedokázal jej zastavit. Asistence: Vladimir Tkačjov.

16:04

Victor Hedman byl zastavený kousek za útočnou modrou, stopku mu vystavil Ivan Tělegin.

15:34

Anton Burdasov dlouho držel kotouč, ale nedokázal se prosadit proti dvěma soupeřům.

15:00

Carl Klingberg zkoušel založit útočnou akci, ale jeho dlouhý pas byl nepřesný. K puku se dostal ruský hráč, který rychle podniká protiakci.

14:30

Ivan Provorov od modré čáry nedokázal přesněji vystřelit. Jeho pokus v pohodě kryje brankář.

14:05

Oliver Ekman-Larsson nahazoval puk do útočného pásma, Dennis Everberg pokračuje v akci. Ale ke střele se Švédsko propracovat nemůže.

12:48

Po komerční přestávce hra pokračuje dál, mnoho šancí momentálně k vidění není.

12:30

Roman Ljubimov vypálil z dobré pozice, Anton Strålman výborně zablokoval jeho pokus.

12:05

Polovina třetiny je pryč, aktivnější jsou hráči Ruska, kteří se dokázali prosadit a vedou o jednu branku.

11:48

11:20

Vladimir Tkačjov udržel švédským hokejistou vyhozený kotouč. Akce Ruska tak pokračuje.

10:56

Eddie Läck kryje pokus Sergeje Plotnikova. Hra je přerušena.

10:27

Tým vedený jako hostující se probojoval do útočného pásma, Vladislav Naměstnikov vystřelil z předbrankového prostoru, ale jeho pokus byl nepřesný.

09:48

První přesilovou hru si v zápase zahrají hokejisté Ruska.

09:48

Vyloučení v týmu Švédsko (John Klingberg – 2 min., podražení).

08:30

Mario Kempe se probojoval do výborné střelecké pozice, jeho pokus tak tak chytil ruský brankář. Obrovská šance Švédska.

07:12

07:12 Vladimir TKAČJOV - 0:1

07:12

Rusko se dostává do vedení. Sergej Mozjakin dobře vystřelil a jeho pokus tečoval mimo dosah brankáře Švédska VLADIMIR TKAČJOV. Asistence: Sergej Mozjakin.

07:05

Sergej Mozjakin zastavil postup Švédka to útočného pásma.

06:20

Victor Rask vedl kotouč do útoku, ke střele se následně probojoval Anton Strålman, jehož pokus kryje brankář Ruska.

06:01

Anton Bělov zaváží kotouč do útočného pásma, tam ale neměl komu přihrát, a tak akce Švédska končí.

05:30

Na vyloženou střeleckou příležitost stále čekáme, oba týmy hrají hodně opatrně.

04:50

Anton Strålman zavezl kotouč do obranného pásma, kde čeká na dostřídání spoluhráčů.

04:30

Andrej Vasilevskij si dokázal poradit se střelou soupeře, Richard Gynge to myslel dobře, ale nedokázal se prosadit.

03:20

Švédové se nyní probojovali do útočného pásma, Dennis Everberg zkoušel vystřelit od modré čáry, ale jeho pokus zablokoval soupeř.

02:38

Hosté vstoupili do zápasu aktivně, snadněji se dostávají do útočného pásma.

02:14

Nikita Gusev zakončoval z levé strany, branku Švédska byl pozorný a nenechal se překonat.

01:33

Vladislav Naměstnikov se dostal v mezikruží do výborné střelecké pozice, ale jeho pokus končí mimo branku. První výraznější šance.

01:07

Oliver Ekman-Larsson se pokusil vybojovat kotouč za brankou soupeře, ale jeho přihrávka nebyla přesná.

00:10

Ivan Tělegin se dostal do útočného pásma, ale k zakončení se probojovat nedokázal.

00:01

Za malý moment zápas začne.

Švédsko: Svedberg (Läck) – Hedman, Strålman, Ekman-Larsson, J. Klingberg, C. Rosén, Holm, Tömmernes – Omark, V. Rask, E. Lindholm – Everberg, P. Lindholm, Kempe – Landeskog, Söderberg, Gynge – C. Klingberg, J. Lundqvist, Nordström.

Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Bereglazov, Zub, Kiselevič, Gavrikov, Provorov, Mironov, A. Bělov, Antipin – Ljubimov, Světlakov, Burdasov – Tělegin, Andronov, Ničuškin – N. Gusev, Naměstnikov, Mozjakin – Tkačjov, S. Plotnikov, Šipačov..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

4:3

Branky a nahrávky: 27. E. Lindholm (C. Rosén, Omark), 44. J. Klingberg (Landeskog), 51. V. Rask (E. Lindholm), 65. Landeskog (J. Klingberg) – 8. Tkačjov (Mozjakin), 18. Antipin (Tkačjov), 31. Mozjakin (Tkačjov)

Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Kiselevič, Gavrikov, A. Bělov, Antipin, Provorov, Mironov, Zub, Bereglazov – Tělegin, Andronov, Ničuškin – Mozjakin, Tkačjov, S. Plotnikov – N. Gusev, Naměstnikov, Kučerov – Ljubimov, Světlakov, Burdasov.

07:12 RUS 0:1 Tkačjov (Mozjakin)
09:48 SWE 2 J. Klingberg, podražení
17:34 RUS 0:2 Antipin (Tkačjov)
21:57 RUS 2 Světlakov, podražení
26:45 SWE 1:2 E. Lindholm (C. Rosén, Omark)
29:42 SWE 2 Hedman, podražení
30:16 RUS 1:3 Mozjakin (Tkačjov)