Play-off NHL

San Jose Sharks – Edmonton Oilers

1:3

konec (0:0, 0:2, 1:1) Stav série: 2:4

23.04.2017, 04:40 • SAP Center, San Jose • Čtvrtfinále Z. konference • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

S konstatováním, že dnešní utkání v SAP Center v San Jose sledovalo 17 562 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (07:21:41)

3. Patrick Marleau (SJS) 1+0
Šesté utkání série mezi San Jose a Edmonton tedy přináší postupovou radost. Je to hostující celek, který dnes proměňuje svůj "mečbol" a po vítězství 3:1 jde do druhého kola play-off NHL.

Dnešní vítězství se rodilo až ve druhé třetiny, ve které se hned v úvodu z brejku prosadil Leon Draisaitl a chvíli po něm skóroval při úniku také Anton Slepyšev. Domácí celek sice v 53. minutě vykřesal kapku naděje, když se zaradoval po trefě Patricka Marleaua, ale to bylo ze strany Žraloků vše. Pavelski totiž v následné přesilovce trefil pouze břevno a nepomohlo ani odvolání brankáře. Naopak výhru hostujícího celku při powerplay domácích pečetil Connor McDavid.

Edmonton právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Hostující kapitán CONNOR MCDAVID byl ve středním pásmu faulován, ale rychle se zvednul a následně puk bekhendem poslal do odkryté brány domácích. Do konce třetiny zbývají jen tři desetiny, což Žralokům na dvě branky nestačí. Asistence: Andrej Sekera.

59:45

Domácím hokejistům je odpískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

59:39

San Jose se nemůže vrátit do útočného pásma. Naopak teď Vlasic musel bruslí zastavovat střelu Nugenta-Hopkinse, který zakončoval do prázdné brány.

59:00

Neuvěřitelné. Draisaitl mohl rozhodnout, ale při zakončení do prázdné brány na útočné modré čáře zlomil hokejku.

58:45

Kanadský obránce Brent Burns tentokrát pálil od modré čáry, ale jeho projektil byl zablokován.

58:26

Burns byl od modré čáry vytlačen jen k mantinelu, ale pak dokázal najít Donskoie. Jeho zakončení zblízka si Talbot pohlídal.

58:17

Znovu bylo odpískáno zakázané uvolnění Edmontonu a domácí odvolávají brankáře. Martin Jones na střídačce, šest hráčů v útočném pásmu.

57:51

Po zablokování Burnsovy střely se rodilo rychlé přečíslení dvou na jednoho, ale Schlemko pádem do přihrávky znemožnil dobrou šanci hostujícího celku.

57:41

Zakázané uvolnění hostujícího celku. Vhazovat se bude po pravici Cama Talbota.

57:03

56:54

Až teď se San Jose znovu vrací do útočného pásma, ale z přesilové hry domácích už moc času nezbývá.

56:16

56:16 Místo vyrovnání trefil Joe Pavelski (SJS) pouze břevno

56:16

Thornton teď kotouč dostal na Pavelského, jenž zakončoval z prostoru napravo od brány, ale bohužel pro domácí byla trefena pouze konstrukce brány.

1:3

Branky a nahrávky: 53. Marleau (Couture, Donskoi) – 21. Draisaitl (A. Larsson, Klefbom), 22. Slepyšev, 60. McDavid (Sekera)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Müller, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Marleau, J. Thornton (A), Pavelski (C) – Hansen, Couture (A), J. Ward – M. Karlsson, Hertl, Donskoi – Sörensen, Tierney, Bødker.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Benning – Caggiula, McDavid (C), Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins (A), Eberle (A) – Maroon, Letestu, Kassian – B. Pouliot, Desharnais, Slepyšev.

Rozhodčí: Brad Watson, Trevor Hansen – Derek Amell, Trent Knorr

Diváci: 17 562

14:19 SJS 2 J. Ward, hákování
20:54 EDM 0:1 Draisaitl (A. Larsson, Klefbom)
21:50 EDM 0:2 Slepyšev
36:47 EDM 2 Caggiula, sekání