Pohár Billie Jean Kingové (krytý tvrdý povrch)

konec Slovensko – Nizozemsko 1:0

22.04.2017, 13:09 • Play-off • Jakub Kocourek (@kubikocourek) sk

Tipsport: 1.62 2.37 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:2

Podarilo sa! Jana Čepelová premieňa hneď prvý mečbal v zápase štýlovo – svojim prvým esom v zápase a druhý set získava na svoju stranu pomerom 6:2.

5:2

Výborne! Hogenkampová robí ďalšiu veľmi zbytočnú chybu, ktorú potvrdila znova aj empajrová rozhodkyňa a Jana Čepelová tak pôjde v nasledujúcom geme podávať na víťazstvo v zápase.

4:2

Tak toto bolo voči Jane Čepelovej aj trochu kruté. Richel Hogenkampovej totiž pri jej returne mimoriadne pomohla páska, vďaka čomu získava brejk a znižuje stav druhého setu.

4:1

Je to dobré. Čepelová na kurte v týchto momentoch absolútne dominuje a v druhom sete sa dostáva už do mimoriadne nádejného vedenia.

3:1

Jana Čepelová sa znova dostala z psychicky mimoriadne náročnej situácie a od radosti si mohla poriadne zakričať. V druhom sete vedie už 3:1.

2:1

Jana Čepelová už ale ďalšiu šancu na opätovný zisk výhodu jedného brejku neodmietla a v druhom sete sa tak znova dostáva do vedenia 2:1 a navyše pôjde podávať. Verme, že tento brejk už Slovenka dokáže potvrdiť aj pri vlastnom podaní.

1:1

Tak to je veľká škoda. Hogenkampová napokon ďalší brejkbal po chybe Jany Čepelovej využíva a berie si svoj stratený servis späť.

1:0

Tak to je ideálny vstup do druhého setu. Jana Čepelová hneď v úvodnej hre berie servis svojej súperke a dostáva sa do veľkej psychickej výhody. Tak verme, že ju dokáže využiť.

6:3

Tak to napokon vyšlo! Jana Čepelová tento setbal využiíva a získava prvý set na svoju stranu po výsledku 6:3. Zo strany našej hráčky to bol výkon ako na hojdačke. V niektorých výmenách pôsobila na kurte absolútne suverénne, no s postupom času začali na jej strane pribúdať aj zbytočné chyby. Napokon sa však dokázala skoncetrovať a prvý set získať na svoju stranu.

5:3

Hogenkampová pridáva aj ďalší víťazný úder a v prvom sete sa aj naďalej drží. Jana Čepelová však po druhý raz bude podávať na víťazstvo v prvom sete.

5:2

Tak to je veľká škoda. Jana Čepelová nedokázala v tomto geme využiť dva setbaly na ukončenie prvého setu a napokon po druhý raz v dnešnom stretnutí prichádza o svoj servis.

5:1

Tak si to predstavte! Ďalšia dvojchyba Hogenkampovej a vedenie 5:1 v prvom sete pre Čepelovú je na svete!

4:1

Tak sa to napokon po ďalšom dobrom podaní a úspešnom víťaznom údere podarilo a Jana Čepelová sa tak dostáva do vedenia už 4:1.

3:1

Výborne! Jana Čepelová ukázala, že je skutočne veľkou bojovníčkou a v zatiaľ najdlhšej a azda najkrajšej výmene zápasu dokázala uspieť! Stratený servis si tak berie späť a vedie 3:1.

2:1

Tak to je veľká škoda. Túto veľkú hru nervov v treťom geme zápasu napokon lepšie zvládla Richel Hogenkampová, ktorá si berie stratený servis späť a znižuje tak stav prvého setu na 2:1 v prospech Jany Čepelovej.

2:0

Výborne! Jana Čepelová si túto loptičku vybojovala kvalitnou hrou a veľmi rýchlo sa dostáva do vedenia 2:0.

40-40

Čepelová si situáciu zbytočne komplikuje, keď nedokázala využiť ani druhý gembal a hneď v prvej hre zápasu pôjdeme cez zhodu.