14.04.2017, 18:00 • O 5. - 8. místo • Radomír Fukala

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na shledanou. (19:31:37)
HBC Ronal Jičín– HCB Karviná 30:25 (17:11)

Nejvíce branek: Šulc 4, Loskot 4, Král 4/1 – Monczka 6/2, Užek 4, Hanisch 4.
Rozhodčí: Lukáš Frieser, Radoslav Kavulič.
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2.
Vyloučení: 1:4.
Právě skončilo úvodní utkání o konečné umístění mezi HCB Ronal Jičín a HCB Karvinou. Po první půli si domácí vypracovali pohodlný náskok 17:11, který v průběhu druhého poločasu navýšili až na rozdíl deseti gólů. Poté však jakoby trochu polevili a hosté umazali manko na čtyři přesné zásahy. V závěru však byli často vylučování, a tak se již k dramatizaci výsledku nedostali. Těsně před koncem navíc domácí upravili skóre na jeho konečnou podobu 30:25. Pětibrankový náskok do odvety je sice nadějný, ale vzhledem k průběhu to může být pro Jičín zklamání. Uvidíme, co nám přinese odveta, která se bude hrát na palubovce Karviné.

Konec zápasu. (30:25)

60

Těsně před závěrečným klaksonem se prosadil Martin Hlava, který upravil na konečných 30:25. (30:25)

60

Oddechový čas pro hosty. (29:25)

59

Oddechový čas pro domácí. (29:25)

59

Vyloučení v týmu HCB Karviná (Marek Drzyzga). (29:25)

59

Ani toto nahození do brankoviště nekončí brankou. Witkowski totiž předvedl další vynikající zákrok. (29:25)

58

Gól vstřelil tým HCB Karviná (Libor Hanisch). (29:25)

58

Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Ondřej Šulc). (29:24)

58

Gól vstřelil tým HCB Karviná (Marek Monczka). (28:24)

57

Marek Drzyzga upravuje stav utkání na 28:23. Pokračuje oslabení jeho týmu. (28:23)

56

Jičín se v přesilovce bleskově dokázal prosadit. Ze středu nahrál jeden z domácích až na pravé křídlo, odkud se prosazuje Tomáš Kolc. (28:22)

56

Vyloučení v týmu HCB Karviná (Dominik Solák). (27:22)

55

Na středu se do vzduchu pověsil Jiří Užek a prostřeluje domácího brankáře. (27:22)

54

Také domácí trefili brankovou konstrukci. Z protiútoku však rovněž neuspěl Monczka a u míče jsou tak opět domácí. (27:21)

53

Martin Loskot toho využívá k sedmadvacáté brance Ronalu. (27:21)

53

Solák to možná nyní trochu uspěchal a z jedenácti metrů bránu domácích přestřeluje. (26:21)

30:25

O2xyworld HBC Jičín: Veverka, Babčaník – Šafář, Rychna, Drbohlav, Burda, Král, Kubík, Vítek, Hlava, Loskot, Bednář, Miľko, Šulc, Kolc, Čurda.

HC Baník Karviná: Mokroš, Witkowski – Monczka, Borys, Hanisch, Geist, Plaček, Radčenko, Drzyzga, Wozniak, Solák, Piwko, Frančík, Ji. Užek.

Rozhodčí: Lukáš Frieser, Radoslav Kavulič