Lotyšsko – Kanada

1:4

konec (1:1, 0:2, 0:1)

13.04.2017, 15:37 • Aréna Poprad, Poprad • Skupina A • Zuzana Spurná

Ode mě je to pro dnešek ze zimního stadionu v Popradu vše. Od 19:30 odstartuje utkání mezi Slovenskem a Finskem.
Přeji příjemný zbytek dne. (17:55:22)
Střely na branku celkem: 19:54
Střely na branku po třetí třetině: 3:16
Nejlepší hráči utkání: Niklavs Rauza (LAT) – Mackenzie Entwistle (CAN)
Ve třetí třetině už padla pouze jediná branka, a to do sítě Lotyšska, když na konečných 1:4 upravoval skóre Mackenzie Entwistle.

59:20

Utkání se dohrává v útočném pásmu Kanaďanů.

58:53

Kanada šetří čas za lotyšskou brankou, ke střele na Rauzu se ale nemůžou dostat.

57:58

Sičevs vyvezl kotouč až ke Scottovi, neměl ale dost prostoru na zakončení.

56:57

Strome vyvezl puk k vlastní brance a kontroluje hru. Kanada už utkání spíše jen dohrává.

56:17

Kanaďané se snaží přidat další branku, Rauza tak znovu zažívá horké chvilky.

55:48

Andrejs Kostjuks (LAT) míří na trestnou lavici. Lotyšský obránce si odsedí dvě minuty za vražení na hrazení.

55:27

Zámořský výběr se i po uplynutí přesilové hry drží v útočném pásmu.

54:20

Lotyšsko se opakovaně osvobozuje vyhozením puku ze svého pásma a drží Kanaďany dál od své branky.

53:30

Kyle Olson (CAN) to s důrazem trochu přehnal, a tak je za naražení zezadu potrestán dvouminutovým + desetiminutovým trestem. Menší trest odpyká Matthew Strome.

52:43

Proti tvrdé střele Kanaďanů z levého kruhu Rauza včas nastavil betony.

52:05

Kanada se usadila v útočném pásmu a kombinuje, Lotyšsko ale obětavě brání.

51:35

Lotyšsko jde navíc znovu do čtyř. Emils Gegeris (LAT) si odpyká menší trest za sekání.

50:48

50:48 MacKenzie ENTWISTLE - 1:4

1:4

Branky a nahrávky: 19. Paškausks – 12. Mattheos (TS), 24. Comtois (Entwistle), 29. Ratcliffe (Schnarr), 51. Entwistle (Smith, Mitchell)

Lotyšsko: Rauza (Voris) – Karkls, Smons, Kostjuks, Žulevs, Bergmanis, Krollis, Barkans, Udris – Smirnovs (C), Gegeris (A), Paškausks – Egle, Berzinš (A), Sičevs – Opelts, Vjaters, Petrovs – Builis, Lapiks, Jašunovs.

Kanada: Scott (McGrath) – Mitchell, McIsaac, Brook, Smith, Chainey, Woo – Anderson-Dolan (C), Mattheos (A), Comtois (A) – Olson, Entwistle, M. Strome – Thomas, Hawel, Ratcliffe – Schnarr, Dellandrea.

Rozhodčí: DiPietro (SUI), Holm (SWE) – Caillot (FRA), Park (KOR)

02:09 LAT 2 Krollis, nedovolené bránění
05:31 CAN 2+10 Comtois, zásah do hlavy nebo krku+zásah do hlavy nebo krku, odpyká Schnarr
11:50 CAN 0:1 Mattheos (TS)
14:50 CAN 2 Hawel, hrubost