Mistrovství světa - II. B Divize

Izrael – Nový Zéland

2:5

konec (1:3, 0:2, 1:0)

07.04.2017, 10:00 • Paradice Ice Skating Rink Botany Downs, Auckland • 3. kolo • Jan Prošek

Nový Zéland vyhrává tento zápas 5:2. Vyšla mu první třetina, kterou vyhrál 3:1. Ve zbytku zápasu už tak aktivně nehrál a takřka celou třetí třetinu se bránit tlaku soupeře. Výborně zachytal brankář Richard Parry, který bude pravděpodobně vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu. (12:15:37)

59:40

Hraje se ve středním pásmu, už se nic nestane

59:00

Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině, už se pravděpodobně nic nestane.

58:32

Vyloučení v týmu Nový Zéland (Jacob Ratcliffe – 2 min., krosček).

58:10

Bude se vylučovat, je ponechaná výhoda.

57:03

Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Hraje se spíše ve středním pásmu.

55:00

Pět minut hry zbývá do konce zápasu. Nový Zéland hraje velmi dobře takticky, svůj výkon podepřel o perfektní práci gólmana.

Alexander Polozov je již na třetím mistrovství světa, ale předchozí dvě reprezentoval svou rodnou zem Estonsko, nyní Nový Zéland.

53:45

Richard Parry v brance Nového Zélandu musel znovu zasahovat po střele soupeře. Izraeli už mnoho času nezbývá na zdramatizování zápasu.

53:00

Dostáváme se do finální fáze zápasu, zdá se, že tým pořádající země si tříbrankový náskok pohlídá a vede zápas do vítězného konce.

52:12

Berton Haines se probojoval do zajímavé střelecké pozice, jeho ránu tak tak vyrazil brankář Maxim Gokhberg. Buly v útočném pásmu Nového Zélandu.

51:36

Nový Zéland hraje v plném počtu.

51:23

Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Optickou převahu dál mají "domácí" ale nemohou přidat další gól. Richard Parry chytá výborně.

Střely v této třetině 14:2.

50:34

Nejprve se do zakončení dostal Tomer Aharonovich, který branku minul. Pak z rychlé protiakce zahrozil soupeř, ale ani on nedokázal přesněji zamířit.

50:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, více ze hry má Izrael, ale nemůže se střelecky prosadit.

49:50

K první střele ve třetí třetině se dostali také "hosté". Rána Chrise Eadena nadělala brankáři soupeře pořádné problémy.

49:36

Aktivní hra týmu vedeného jako domácí může pokračovat dál.

2:5

Branky a nahrávky: 19. Spektor (Spivak), 45. Spektor (Kapulkin) – 2. Burns (Henderson), 4. Ratcliffe (Ellis, Jackson), 17. Ratcliffe (Eaden), 28. Lawrence (Eaden, Craig), 37. Heyd (Ratcliffe)

Izrael: Tichon (Gokhberg) – Kafri, Spivak, Vinitzki, Kozevnikov, Maaravi, T. Aharonovich, Rosenthal – R. Aharonovich, Mazour, Vernyy – Klein, Spektor, Kapulkin – Kozhevnikov, Krivobriukhov, Sherf – Greenberg, Ben Tov.

Nový Zéland: Parry (Brookes) – Lawrence, Jackson, Craig, A. Hay, Haines – Henderson, Heyd, Challis – Cox, Ratcliffe, Eaden – Polozov, Attwell, Burns – Soffer, Ellis, Harrop – O. Hay, Sandoy, Ruddle.

Rozhodčí: Kosaka – Cornell, Jamaguči