Baráž o extraligu

HC Dukla Jihlava – Banes Motor České Budějovice

2:1

po s.n. (2:1) (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

02.04.2017, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 3. kolo • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

Tipsport: 2.3 4.0 2.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava vítězí v baráži i potřetí za sebou, když tentokrát skolila Motor České Budějovice 2:1 na nájezdy, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (21:42:22)
Za zmínku rovněž stojí i to, že oba týmy se utkaly popáté v sezoně a zápas opětovně skončil rozdílem jedné branky. Všech pět klání probíhajícího ročníku mají společného jmenovatele – ve všech vyhrála Dukla. Po jedné tříbodové výhře a třech vítězstvích v prodloužení tentokrát berou Jihlavští druhý bod v nájezdech. Jakub Škarek, který se zítra přesune jako gólman k reprezentaci do 18 let, se tak rozloučil s letošní sezonou Dukly dvěma barážovými vítězstvími.
Pořádné drama nakonec končí samostatnými nájezdy, ve kterých se raduje Dukla Jihlava. Ta se dostala v první sérii do vedení zásluhou Tomáše Čachotského, aby v druhé várce nájezdů srovnal střelou do šibenice Miloslav Čermák. Prakticky stejně ale odpověděl ve třetí sérii Adam Zeman a protože poté Štěpán Hřebejk nenašel recept na Jakuba Škarka, vyhrála Dukla Jihlava 2:1 po samostatných nájezdech.

Adam ZEMAN - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
Rozhodující nájezd zapsal ve třetí sérii ADAM ZEMAN střelou přesně do levé šibenice.

3. série 2:1

Štěpán Hřebejk před Škarkem prakticky zabrzdil, nicméně poté nevyzrál na nastavenou lapačku domácího gólmana – 2:1.

Adam Zeman vyšil prakticky stejný nájezd, jen do levé šibenice – 2:1.

2. série 1:1

Miroslav Čermák trefil nekompromisně pravou šibenici, milimetrově přesně – 1:1.

2. série 1:0

Filip Seman si v klidu zopakoval páteční únik, ale při zakončení mu puk sjel z hokejky – 1:0.

1. série 1:0

Vlastimil Dostálek tak dlouho míchal s pukem, ale Škarek prostě první pohyb neudělal a poté už neměl hráč hostí kudy poslat puk. Gólman Dukly zasáhl levým betonem – 1:0.

Za domácí jel jako první Tomáš Čachotský. Tentokrát to nebyl klasický blafák do bekhendu – jeho specialita – ale do forhendu a puk je pod horní tyčí – 1:0.

Samostatné nájezdy začínají.
Ledová plocha je připravena, pojďme na vyvrcholení dramatu v podobě samostatných nájezdů.
Nájezdy zahájí jako první tým HC Dukla Jihlava.
Samostatné nájezdy začnou po úpravě ledové plochy, a to zhruba za tři čtyři minuty.
Pět minut nerozhodlo, poprvé v sezoně uvidíme v utkání mezi Jihlavou a Motorem samostatné nájezdy.

65:00

Konec prodloužení.

64:31

Říha neměl moc jiných možností, než aby nahodil puk za branku Kváči. Tak si stalo.

2:1

Branky a nahrávky: 52. Kajínek (Bilčík), rozh. náj. Zeman – 42. Vlček (Hřebejk, Pýcha)