Mistrovství světa žen

Česko – Švýcarsko

1:2

po s.n. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

31.03.2017, 18:08 • USA Hockey Arena 1, Plymouth, Michigan • Skupina B • Marek Kratochvíl (@marekratochvil)

Úvodní zápas světového šampionátu pro českou reprezentaci žen skončil těsnou prohrou se Švýcarkami, které zvítězily po samostatných nájezdech. Češky sice od 35. minuty a gólu Vanišové vedly 1:0, na konci závěrečné dvacetiminutovky ale inkasovaly a v US Hockey Areně následovalo prodloužení. V něm se ani jeden z týmů nedokázalo prosadit a o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se trefila pouze Švýcarka Meierová a zajistila svému celku triumf. (20:34:39)

Christine MEIEROVÁ - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Švýcarsko.
Jedinou branku dala v samostatných nájezdech CHRISTINE MEIEROVÁ a Švýcarky se radují z vítězství.

Klára HYMLÁROVÁ

5. série 0:1

Hymlárová svůj pokus naopak v branku nepřetavila a Švýcarky si tak díky Meierové zajistily výhru.

Christine MEIEROVÁ

Meierová svůj nájezd proměnila.

Kateřina MRÁZOVÁ

4. série 0:0

Na druhé straně neproměnila Mrázová.

Alina MÜLLEROVÁ

Ani v dalším samostatném nájezdu se Müllerové nepovedlo Schelllingovou překonat.

3. série 0:0

Müllerová svůj samostatný nájezd také nepřetavila v gól.

Michaela PEJZLOVÁ

Pejzlová také neproměnila.

Nicole BULLOVÁ

2. série 0:0

Bullová rovněž svůj nájezd nedala.

1:2

Branky a nahrávky: 35. Vanišová – 57. Raselliová (Müllerová), rozh. náj. Meierová