Play-off DHL extraligy juniorů

HC Dukla Jihlava – HC Kometa Brno

5:2

konec (1:0, 4:0, 0:2) Stav série: 3:3

14.03.2017, 13:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Čtvrtfinále • Ondřej Terber

Konec zápasu. (15:22:46)

59:26

Berka si ještě sjel z levé strany kluziště na bránu Krčka a jeho rána pouze prosvištěla kolem levé tyčky Brna.

58:45

Hraje se u brány Komety a nikdo už nepochybuje o vítězi ndešního utkání.

57:16

Kometa právě vstřelila branku!
Nedáš dostaneš! Po slibné akci Dukly se dostali do útoku hráči Komety, kteří střílí záslouhou ROSTILSAVA ŠNAJNARA druhou branku svého týmu. Asistence: Filip Dvořák.

56:50

Dukla se dostala do přečíslení 3 na 1 a na konci akce byl Aleš Krtek, který se rozhodl vypálit. Jihlavský hráč ovšem netrefil zařízení, tak jak bych sám chtěl.

55:57

Jihlava hraje v plném počtu.

55:14

Brož si připisuje další úspěšný zákrok a Kometě už se krátí čas.

54:36

Dukla vyhazuj až k brankáři Krčkovi a jede ihned střídat. Naopak Brno musí založit novou útočnou akci od své branky.

54:12

Ofsajd Komety.

53:57

Jen co Dukla hrála v plném počtu, tak se dopustil Srnský krosčeku a i on dostává dvě minuty.

53:42

Kometa hraje v plném počtu a bude hrát krátkou přesilovku.

52:34

Hraje se převážně ve středním pásmu, kde si obě mužstva stále po menších chybách vyměňují kotouč.

51:56

Přesilovka Dukly skončila. Za vysokou hru je vyloučen Ladislav Pospíchal. Hra bude pokračovat ve hře 4 na 4.

51:18

Josef Berka nastřelil po zmatku před bránou tyč!

49:42

Dukla to nyní nezahrála příliš dobře a to využila Kometa, která se dostala do přečílení 2 na 1. To zakončil ránou zápěstím LUBOŠ HORKÝ. Asistence: Rostislav Šnajnar.

48:35

Brněnský Ferda nyní předvedl velmi zbytečný zákroka je po právem vyloučen na 5 minut + do konce utkání za vražení na hrazení. Duklu tedy čeká pětiminutová přesilová hra 5 na 4.

48:03

Další přerušení od jihlavského brankáře, který vychytal dělovku od modré čáry. Následuje buly vv obranném pásmu Dukly.

47:04

Jihlava přečkala oslabení a hraje v plném počtu.

45:37

Kratochvílova rána z bezprostřední blízkosti minula jen o kousek levý roh Brožovi brány. Hosté i nadále kombinují za brankou Dukly.

45:04

Jihlava si zahraje oslabení, když odjíždí na trestnou lavici Heinrich za sekání.

44:25

Jihlava zatím ve třetím dějství hraje přesně to, co potřebuje. Poctivě hlídá svůj luxusní náskok a nikam se nežene.

43:26

Brož zažívá výborný zápas, když i nyní zasahoval hbitě svým pravým betonem. Kometa pokračuje v obléhání jihlavské svatyně.

42:39

Zakázané uvolnění Dukly.

42:16

Berka se prodíral do zakončení z mezikruží, kde ho však stačila brněnská obrana dobruslit a zamezit mu v zakončení. Kotouč v ochranné síti a bude se vhazovat před Krčkem.

41:31

Kometa přečkala oslabení bez inkasované branky a už hraje v plném počtu.

40:47

Kometě se podařilo vyhodit a Dukla musí hledat jinou cestičku, kterou by se dostala do útočného pásma.

40:16

Dukla pokračuje ve třetí třetině početní v početní výhodě. Jihlava už kombinuje kolem branky Krčka.

40:01

Je za námi další část hry, ve které doslova dominovali hráči Dukly, když přidali další čtyři branky. Kometa po aktivní první třetině přestala hrát a na její hře můžeme vidět mnoho nepřesnotí.

40:00

39:31

Ještě před samotným koncem třetiny jde Kometa do čtyřech a bude hrát oslabení. Za držení jede pykat Šnajnar.

38:27

Dukla právě vstřelila branku!
Kometa je opět na ručník! Poté, co jeli hráči Komety přečíslení 4 na 1, ztratili kotouč a do samostatného úniku se dostal ALEŠ HEINRICH, který prostřelil Krčka k bližší tyči. Asistence: Tomáš Mejzlík a David Čermák.

37:37

Kometa se snaží ještě něco udělat s nepříznivým stavem, ale kotouč jí příliš neposlouchá.

36:33

Nyní nesledujeme příliš pohlednou pasáž hry, na ledové ploše vidíme spoustu nepřesností. Důkazem toho je zakázané uvolnění Komety.

35:31

Jihlava si pomohla přihrávkou rukou, což je zakázané a hra je opět přerušená. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

35:12

Zblokovaná rána jednoho z obránců Komety končí až v ochranné síti a bude se vhazovat před Brožem.

34:19

Krček si připsal svůj první zákrok, když úspěšně kryl ránu aktivního Čermáka. Dukla zůstává u puku a tlačí se stále do útoku.

33:53

Zakázané uvolnění Jihlavy.

32:19

V bráně Komety dochází ke změně, když Dostála nahrazuje Krček.

32:19

Tak toto už je pro Kometu vážné! Další branku vstřelil DAVID ČERMÁK, který byl opět nehlídaný mezi kruhy a vymetl pavučinku v bráně Dostála. Asistence: Tomáš Mejzlík a Ladislav Pospíchal.

31:27

Dostál raději kryl kotouč ve své lapačce před dotírajícím Peschoutem. Jihlava zůstane v útočném pásmu, kde se bude vhazovat.

30:45

Kotouč mimo kluziště a hra je tak logicky přerušena.

30:01

Dukla mohla jet do nadějného přečíslení 2 na 1, ale v poslední chvíli nepřesně přihrál jihlavský Heinrich.

29:26

Rána Furcha opět skončila pouze ve výstroji Brože, který stále drží Jihlavu. Buly v obranném pásmu Dukly.

28:54

Jihlava raději žabičkou vyhodila a jede ihned vystřídat. Dukla se snaží neudělat žádnou větší chubu, kterou by pustila soupeře do hry.

28:09

Brož přerušuje hru po slabém nahození Komety od modré čáry. Nutno podotknout, že jihlavský gólman má velký podíl na dosavadním skóre hry.

27:17

Dukla rozehrála nepřesně a je pískáno zakázané uvolnění.

26:57

Další velká chyba v rozehrávce Komety, kterou mohl trestat domácí Heinrich. Ten ovšem ztroskotal na bezchybném Dostálovi!

25:49

Po delší době má i Kometa delší souvislý tlak, když se usadila v útočném pásmu a obstřeluje brankáře Brože.

24:36

Až nyní se dostala před Brože, kde se pokouší o kombinaci a zároveň snižující branku.

23:46

A Dukla i nadále doslova buší do svého soupeře, který má problém dostat se ze svého obranného pásma.

23:29

Hosté si vyžádali oddechový čas!

23:29

Tak to je neuvěřitelné, Kometa je nyní jak opařená a inkasuje další gól do sítě Dostála! Mezi střelce se zapisuje DAVID ČERMÁK, který dokázal prostřelit brněnského brankáře. Bez asistence.

22:32

Dukla má náhle křídla a dává pořádně zabrat brněnské obraně.

21:54

A pozor Jihlava se dostává do dvoubrankového vedení! Mejzlík se uvolnil po pravé straně kluziště a předložil kotouč nehlídanému DAVIDOVI VÁŇOVI, který střílí svůj druhý gól v utkání. Asistence: Tomáš Mjezlík a Ladislav Pospíchal.

21:04

Kometa má problém s rozehrávkou kvůli napadání jihlavských hráčů.

20:24

Dukla vybojovaa kotouč a může postupovat do útoku s kotoučem na čepelích.

20:01

Skončila nám první třetina, ve kterém diváci viděli jednu branku. O tu se v 17. minutě postaral jihlavský David Váňa a Jihlava tak jede do kabin spokojeněnjší.

20:00

19:34

Pražák se ještě cpal do zakončení, ale Brno ho bez problému odstavilo od kotouče.

19:22

Další úspěšné oslabení domácích a Jihlava je kompletní.

18:30

Jihlava posílá kotouč přes všechny čáry a může střídat.

18:03

Kometa se usadila po kratší prodlevě v pásmu Dukly a kombinuje.

17:22

A je tu možnost pro Kometu na vyrovnání. Za podražení jede pykat Hrabaň, pro kterého je to dnes již druhý trest.

16:41

Jihlava se dostává do vedení po úspěšné přesilové hře! Dlouho se zdálo, že Kometa přečká oslabení bez větší úhony, ale v tom se dokázal před brankou prosadit DAVID VÁŇA. Asistence: Tomáš Mejzlík.

15:33

Jihlavě se nedaří usadit před Dostálem.

15:08

Kometa šla v oslabení do slibného přečíslení 2 na 1, ale Jihlava nakonec celou situaci poctivě dobruslila a už má kotouč v moci.

14:48

A početní výhodu si zahraje také Jihlava. Za napadení si jede odpočinout Ferda.

13:41

Dostál zatím nedostáva přiliš zabrat, naopak gólman Dukly je v časté pernamenci.

12:39

Po závaru před bránou Dukly musel být Brož velmi ostražitý, neboť vůbec nevěděl, kde má kotouč. Naštěstí pro Jihlavu byl kotouč ještě před branovou čarou.

12:23

Tato přesilová hra se Brnu příliš nepovedla a domácí Dukla už hraje v plném počtu.

11:32

Nene, Kometě se nedaří usadit se v útočném pásmu a Jihlava zatím oslabení bez problému brání.

10:49

Dukla se osvobozuje a může vystřídat.

10:23

A Kometa si zahraje první přesilovou hru zápasu. Za nedovolené bránění jede pykat Hrabaň.

9:44

Jsme zhruba v polovině první třetiny a můžeme vidět aktivní hru Komety, které chybí vážnější šance.

8:54

Havránek nepřesně rozehrál svému spoluhráči a Jihlava může založit rychlý protiútok.

8:10

Další zákrok Brože, který tentokrát musel vykopávat pravým betonem tečovaný kotouč. Následuje boj o kotouč v rohu kluziště.

7:21

Kometa už opět v útočném pásmu a hledá cestičku, kterou by ohrozila zatím pozorného brankáře Jihlavy.

6:11

A Dukla se najednou dostala do velmi slibné šance, když se výborně vysmýkl brněnským obráncům Maštera, který bekendovým zakončením nedokázal přehodit Dostálův beton!

5:59

Mlynář se uvolnil po pravé straně kluziště a zakončil přesně do prostřed brány, kde už byl připravený domácí brankář.

5:21

Dukla má problém dostat se blíže k Dostálově bráně. Nyní je pískáno zakázané uvolnění Jihlavy.

4:32

Slabý vypálil od modré čáry, ale trefil jen před sebou postaveného obránce Dukly. Kometa pokračuje v mírném tlaku směrem na bránu Brože.

4:11

Brož si připisuje první zákrok, když přerušuje hru po lehkém nahození z kruhu. Buly v obranném pásmu Dukly.

2:52

Jihlavský obránce Ladislav Pospíchal se snažil najít rozjetého spoluhráče, ale přihrávka byla příliš rychlá a je pískáno zakázané uvolnění.

2:42

Další postavení mimo hru v podání hostující Komety.

2:26

Brno se při rychlém přechodu do útoku dopustilo ofsajdu a je pískáno. Následuje buly ve středním pásmu.

1:38

Krtek promáchl kotouč mířený na něj a vyhání tak domácí z útočného pásma.

0:59

Ani Dukle na druhé straně se nedaří usadit kolem branky Dostála a Kometa zakládá akci od své branky.

0:24

Kometa se pokusila ihned usadit v pásmu, ale moc dlouho jí to nevydrželo a do útoku už spěchá Jihlava.

00:01

Oba celky už krouží po ledové ploše a za malou chvíli vypukne zápas.

HC Dukla Jihlava: Brož (Juda) – Váňa, Pospíchal, Hrabaň, Pražák, Kadlec, Krtek, Srnský, Huňáček – Mejzlík, Heinrich, Čermák – Maštera, Adam, Peschout – Kraučuk, Ondráček, Berka. Trenér: Patrik Augusta

HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Furch, Slabý, Zábranský, Mikyska, Šnajnar, Trnka – Mlynář, Havlát, Horký – Dymáček, Gajarský, Havránek – Kratochvíl, Dvořák, Ferda – Čejka, Hasoň, Kabelka. Trenér: Pavel Pazourek

Rozhodčí: Horák – Komárek, Ondráček.
Šesté utkání série začíná ve 13:15 hodin z toho důvodu, že od 17:30 hraje A-tým Dukly Jihlava druhý semifinálový zápas WSM Ligy proti Kladnu. Zápas navíc koliduje s prvním semifinálovým utkáním extraligy staršího dorostu JIhlava – Plzeň, které se hraje od 13 hodin a je přesunuto na Zimáček (tréninkovou plochu HZS).

Aleš Heinrich a Ladislav Pospíchal po obratu z 0:4 na 5:4

Pátý zápas? Kometě nestačilo ani vedení 4:0 po první třetině.

Brno tak stěhovalo sérii za stavu 3:1 na zápasy na svůj led a po první třetině pátého klání mělo nakročeno k semifinále. Kometa totiž vedla 4:0 a v tu chvíli by si na Duklu asi vsadil málokdo. Jenže jihlavští junioři znovu ukázali to, co je zdobí celou sezonu – charakter a týmová hra. Po polovině zápasu se karta začala obracet. Jihlava vstřelila první gól v přesilovce, poté druhý v oslabení. Třetí část hry přinesla kontaktní gól bývalého hráče Komety a nyní jihlavského útočník Aleše Heinricha (který v zápase dal branku a čtyři asistence), načež na 4:4 srovnal v přesilovce Ladislav Pospíchal. Zápas tak znovu dospěl do prodloužení a Jihlava tentokrát odmítla nájezdy již po 19 vteřinách, kdy se prosadil a vítězný gól zapsal David Čermák – 4:5 po prodloužení.
Třetí a čtvrtý zápas série se odehrál na ledě Jihlavy.

Duel s pořadovým číslem 3 opět rozehrála lépe Kometa, která se dostala do vedení 1:0. Jihlavští mladíci ale v první třetině srovnali stav a ve druhém dějství šli poprvé v celém čtvrtfinále do vedení. Jenže Brno v polovině zápasu během necelých tří minut otočilo na 2:4. Dukla ale znovu ukázala bojovnost. Sedm mnut před koncem snížila a v čase 59:25 vystřelil prodloužení Tomáš Mejzlík. Už se opět schylovalo k nájezdům, které ale domácí minutu před koncem zásluhou kapitána Richarda Peschouta odmítli – 5:4 po prodloužení. Kdo vstřelil úvodní gól čtvrtého duelu? Pokud tipujete, že znovu Kometa, tak tipujete správně. Góly tentokrát padaly jen do jedné branky – po první třetině Brňané vedli 2:0, ve druhé části Jihlava srovnala na 2:2 a třetí dějství přineslo rozuzlení zápasu – porážku Dukly 2:5 a brněnské semifinálové mečboly.
O jaké příběhy jde? Pojďme se prvně podívat na úvodní dva zápasy čtvrtfinále na ledě Komety.

Junioři Brna, kteří si na play-off stáhli šikovné mladíky z Třebíče či Přerova, neměli první dva domácí zápasy tak snadné, jak by asi očekávali. V prvním klání Jihlava dvakrát vyrovnala a nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, které vyhrála Kometa 1:0 a celkově 3:2 sn. Také ve druhém klání Brno vedlo, ovšem jihlavští junioři otočili zápas na 2:1. Domácí ale sedm minut před koncem srovnali stav a utkání se zase rozhodovalo v nájezdech. Mladí hráči Komety je vyhráli tentokrát 2:0 a opět zapsali vítězství 3:2 po nájezdech.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u šesté čtvrtfinálové bitvy play-off extraligy juniorů mezi týmy HC Dukla Jihlava a HC Kometa Brno. Tahle série je hodna Hitchcockova pera, jelikož přináší jeden působivý příběh za druhým. V úterý 14. března od 13:15 nabídne své šesté pokračování, a to na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

5:2

Branky a nahrávky: 17. Váňa (Mejzlík), 22. Váňa (Mejzlík, Pospíchal), 24. Čermák, 33. Čermák (Mejzlík, Pospíchal), 39. Heinrich (Mejzlík, Čermák) – 50. Horký (Šnajnar), 58. Šnajnar (Dvořák)

HC Kometa Brno: Dostál (33.Krček) – Furch, Slabý, Zábranský, Mikyska, Šnajnar, Trnka – Mlynář, Havlát, Horký – Dymáček, Gajarský, Havránek – Kratochvíl, Dvořák, Ferda – Čejka, Hasoň, Kabelka. Trenér: Pavel Pazourek

Rozhodčí: Horák – Komárek, Ondráček

10:23 JIH 2 Hrabaň, nedovolené bránění
14:48 KOM 2 Ferda, napadení
16:41 JIH 1:0 Váňa (Mejzlík)
17:22 JIH 2 Hrabaň, podražení
21:54 JIH 2:0 Váňa (Mejzlík, Pospíchal)
23:29 JIH 3:0 Čermák
32:19 JIH 4:0 Čermák (Mejzlík, Pospíchal)
38:27 JIH 5:0 Heinrich (Mejzlík, Čermák)