2:0

konec (1:0)

12.03.2017, 10:30 • Patrik Ondrovič sk

Tipsport: 1.35 4.8 6.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je za nami 20. kolo skupiny západ, v ktorom si merali sily MŠK Žilina B – ŠK Slovan Bratislava B. Celky nastúpili do druhého polčasu za stavu 1:0 po góle Lukáša Jánošíka. V druhom polčase sme sa dočkali taktiež len jedného presného zásahu a to z kopačky striedajúceho Kristiána Valla, ktorý v 77. minúte zvýšil na 2:0. Žilina B tak potvrdila rolu favorita a doma vyhrala.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (12:19:30)

90

89

Cociuc sa nedokázal predrať cez dvojicu v belosom a tak uvidíme len vhadzovanie MŠK kúsok od rohovej zástavky.

88

Žilina zápas dohráva v blízkosti stredového kruhu. Momentálne je lopta v moci Libora Ďuratného, ktorý si ju vymieňa s Rastislavom Václavikom.

87

Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Jánošík, prichádza Mbah.

85

Jednalo sa o Lukáš Jánošíka, ktorý už stojí opäť na vlastných nohách.

84

Hra je prerušená. Vo vápne hostí ostal ležať jeden z domácich futbalistov.

83

Vyzerá to tak, že oba tímy chcú mať toto stretnutie už z krku. Slovan posledných 10 minút loptu len videl z veľkej vzdialenosti naopak Žilina sa kombináciou na jeden dotyk už nudí.

82

Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Michlík, prichádza Václavik.

81

Výborne to teraz skúšala čerstvá posila Slovanu bratislava B. Dávid Hrnčár. Ten sa predral cez dvojicu hráčov v žlto-zelenom, no lopta mu v najdôležitejšom okamžiku odskočila za postrannú čiaru.

80

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava B: z ihriska odchádza Dumas De Sa, prichádza Hrnčár.

79

Na lavičke hostí sa chystá posledné striedanie. Vyzerá to na Dávida Hrnčára.

77

MŠK Žilina B dáva gól!

Po rohovom kope sa lopta dostala na kopačku Jakuba Michlíka. Ten zo strednej vzdialenosti vystrelil, no zblokovaný pokus len poskakoval vo vápne Slovanu. K lopte sa ešte dostal KRISTIÁN VALLO, ktorý aj so šťastím pridáva druhý gól MŠK.

76

Radosť pozerať sa na kombináciu Žiliny. Pekne to teraz spravil Cociuc s Klecom, ktorý na jeden dotyk dostali loptu do vápna ŠK Slovanu.

75

Krásne si teraz spravil priestor Lukáš Jánošík, ktorému sa podarilo aj vypáliť. Jeho projektil však vykryl Dominik Greif, ktorý si dnes zaslúži veľké uznanie.

74

Tempo hry z minúty na minútu upadá. Slovan ukazuje množstvo nepresných prihrávok čo hrá v prospech Žiliny. Ten stačí už len udržať prípadne ešte nejaký gól vsietiť.

73

Hráč sa z priameho kopu pokúsil o ohrozenie, no lopta mu vôbec nesadla a letela veľmi vysoko nad bránku MŠK.

72

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava B: z ihriska odchádza Šefčík, prichádza Mašulovič.

71

Slovan má k dispozícii štandardku zo sľubnej pozície. Je možné aj priame ohrozenie.

70

Uroš Damnjanović to teraz zobral na svoje triko. Jeho tvrdý projektil z hranice vápna však nemal potrebnú presnosť a tak Mandous nemusel zakročiť.

69

Slovan trošku pritvrdil. K lopte sa na pravom krídle dostal De Sa. Ten skúsil loptu poslať na zadnú tyč, no žiaden z mužov v belasom sa k zakončeniu nedostal.

67

Domáci futbalisti sa nemajú kam ponáhľať. Loptu držia kúsok od poliacej čiary a čakajú na napádanie hráčov Slovanu.

66

Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Jankauskas, prichádza Vallo.

66

Po hlavičkovom súboji s Patrikom Pintem ostáva na trávniku ležať Bojan Letić. Ten do pádu pridal aj trošku herectva.

65

Domácim rohový kop vôbec nevyšiel. Loptu do bezpečia odhlavičkoval čerstvý muž na ihrisku a to František Lády.

64

Krásna strela z hranice vápna v podaní Eugeniu Cociuca. Lopta smerovala k pravej tyčke, no skvelý Dominik Greif loptu vytlačil na rohový kop.

63

Ďalšia prihrávka Cociuca na Mráza. Tento raz to bolo po zemi, no aj táto lopta bola pridlhá a Samuel sa k lopte ani teraz nedostal.

62

Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava B: z ihriska odchádza Ligeon, prichádza Lády.

61

Samuel Mráz bol na tento pas prikrátky. Cociuc to síce myslel dobre, no do lopty dal až priveľa sily. Uvidíme len vhadzovanie hostí.

60

Lukáš Jánošík mal na kopačke gól na 2:0 Sám proti Greifovi však neuspel a loptu napálil priamo do stredu bránky, kde stál pripravený gólman Slovanu Bratislava.

58

Zo strednej vzdialenosti sa po prihrávke Michlíka prezentoval strelou Michal Klec. Tento pokus taktiež nerozvlnil sieť za chrbtom Greifa.

57

Na opačnej strane sa technickou strelou prezentoval Lukáš Jánošík, no ani tento pokus nezakotvil za chrbtom gólmana hostí.

56

Samuel Šefčík operoval na pravom krídle pred vápnom MŠK. Skúsil to kľučkou na Libora Ďuratného, no bez úspechu.

55

Ani center Joana Herreru nenašiel adresáta v žlto-zelenom drese. Slovan sa oslobodzuje.

54

Mráz na seba zobral priveľké sústo. Na hranici 16-tky ho odzbrojil Ligeon, ktorý ihneď nakopáva na polovičku MŠK.

53

Konečne sa v druhom polčase dostal k lopte aj Slovan a ihneď z toho bola gólová príležitosť. Po kombinácii na jeden dotyk a následnom centri sa k hlavičke dostal Marek Rigo, ktorý žiaľ nedorovnal.

52

Michlík hľadal za obranou Samuela Mráza. Ten sa cez prehustenú obranu k lopte nedostal.

51

Krásna zakončenie Jankauskasa pätičkou za chrbát gólmana Greifa. Hlavný arbiter však tento gól uznať nemohol. Jednalo sa o ofsajdové postavenie.

50

Lukáš Jánošík si teraz pýtal penaltu po tom čo sa na neho nalepili dvaja hráči ŠK Slovanu. Bolo tam vidieť ruky na drese domáceho útočníka, no penalta by to bola prísna.

49

Vo vlastnom vápne sa teraz ukázal Samuel Šefčík, ktorý dvakrát vyhral súboj vo vzduchu a hlavou odvracal do bezpečia.

48

Krásna kombinácia Žilina, na konci ktorej boli Cociuc. Jeho center na zadnú tyč bol odvrátený na rohový kop.

47

Center z pravej strany sa MŠK nepodaril a my uvidíme len odkop od bránky Dominka Greifa.

46

Oba tímy začali druhý polčas bez zmeny. O výkop do druhého polčasu sa postarali futbalisti ŠK Slovanu, ktorí pár sekúnd po rozohrávke darovali loptu Žilinčanom.

46

Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne približne o 11:32.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45

Lopta preletela od vlajky až k druhej bez kontaktu a tak nasleduje vhadzovanie domácich futbalistov.

45

Po zblokovanej strele aktívneho De Saa uvidíme ďalší rohový kop hostí.

44

Žilina však nedovolila hosťom dlho kombinovať na svojej polovičke. Lopta sa už dostala cez poliacu čiaru a domáci znovu dominujú.

43

Jakub Michlík na seba zobral priveľké sústo. Cez trojicu v belasých desoch sa jednoducho predrať nedokázal a tak pokračujú hostia v nátlaku na Žilinskú obranu.

42

Slovan má z prvého polčasu veľmi málo. Žilina zatiaľ jednoznačne potvrdzuje rolu favorita.

40

Žilina mala k dispozícii rohový kop. K zakončeniu sa dostal Eligijus Jankauskas, no z hranice vápna to napálil len do jedného z hráčov hostí.

39

Svoje mohol do zápasu povedať aj Patrik Pinte. Ten z ideálnej pozície napálil len do Aleša Mandousa a tak sa zmena stavu na 1:1 nekoná.

37

Herrera našiel za obranou Cociuca. Ten si loptu nedokázal pripraviť a tak sme sa strely nedočkali. Pochváliť treba Damnjanoviča, ktorý výborne odzbrojil žilinské krídlo.

36

Domáca Žilina hrá po strelenom góle o čosi aktívnejšie. Lopta sa stále drží na polke Slovanu a domáci sa pomaly ale isto dostávajú k vápnu.

34

Žilina sa ujíma vedenia po veľkej chybe ŠK Slovanu Bratislava. Jankauskas si výborne položil v 16-tke Dominika Griefa. Lopta smerovala naprieč vápnom, no dostal sa k nej LUKÁŠ JÁNOŠÍK, ktorý sa do prázdnej bránky nemohol netrafiť

33

Na trávniku boli pripravené aj nosidlá, no Ruben sa postavil na svoje a vyzerá to tak, že v hre bude môcť pokračovať.

32

Hra je prerušená. Vo vápne hostí ostáva ležať Jankauskas a jeden z hráčov hostí. Pravdepodobne sa jedná o Rubena Ligeona.

31

Krásna práca v podaní Michala Kleca, ktorý teraz dokázal oklamať dvojicu hráčov v belasých dresoch. jeho finálna prihrávka však nebola presná.

30

Žilina pokračuje v okupácii polovičky Bratislavy. Momentálne sa lopta drží na ľavej strane, kde si ju vymieňa Letić s Michlíkom.

29

Ďalšou strelou MŠK sa teraz prezentoval Lukáš Jánošík, no ani tento muž nedokázal zakončiť presne.

28

Samuel Mráz sa ocitol s loptou za obranou hostí. Už pred ním stál len gólman Slovanu, no útočník MŠK šancu zahodil a loptu poslal ďaleko od ľavej tyčky.

27

Podobný center prišiel aj z pravej strany. Tento raz v sklze poslal loptu do bezpečia Joan Herrera.

26

Pekný center do vápna MŠK posielal z ľavej strany Filip Molár. Lopta padala na biely bod, kde stál pripravený Minárik a loptu odkopol do bezpečia.

25

Michlík si loptu nedokázal ideálne spracovať a tá opúšťa hraciu plochu. Odkop si už chystá gólman hostí.

24

Pri lopte je znovu Žilina. Tá kombinuje kúsok od stredového kruhu a pomaly sa dostáva k veľkému vápnu ŠK Slovanu.

23

Chybná prihrávka Eugeniu Cociuca dostala dopredu Jedného z futbalistov hostí. Ten si loptu nedokázal pripraviť na strelu a tak ostal Mandous bez práce.

22

Prvý strelecký pokus MŠK na bránku likviduje gólman hostí Dominik Greif. Táto strela si vyslúžila potlesk domáceho publika.

20

Herrera výborne vybojoval loptu pre MŠK po chybnej prihrávke Filipa Molnára.

19

Žilina to skúsila rýchlou kombináciou po ľavej strane. Prihrávka od Bojana Letića nebola taká presná a tak sa Lukáš Jánošík k zakončeniu nedostal.

18

Strelecky sa prezentoval na opačnej strane Marco Morlacchi, no lopta letela vysoko nad bránku MŠK.

17

Michlík to skúsil dlhým nákopom na Bojana Letića. Ten sa síce k lopte dostal, no v hre pokračovať nemohol. Jednalo sa totiž o ofsajdové postavenie.

16

Slovan je pred vápnom MŠK Žiliny veľmi nepresný. Dokázal to teraz aj Patrik Pinte, ktorý prihrával veľmi nepresne na Ďuriša.

15

Herrerov center na Kleca zastavil včas Samuel Antálek. Ten nečakal a loptu razantne odkopol až k stredovému kruhu.

13

Rohový kop sme videli aj na opačnej strane. Ani tu sme sa však nedočkali zakončenia, ktoré by mohlo priniesť zmenu stavu.

12

Center smeroval na prednú tyč, no žiaden z mužov v žlto-zelenom sa k zakončeniu nedostal.

11

Lukáš Jánošík sa teraz výborne predral cez hosťujúcu obranu. Jeho tvrdá strela končí len na bočnej sieti a my uvidíme aspoň rohový kop MŠK.

10

Ale predsa len ukázal aj hosťujúci Slovan svoju kvalitu. Po rýchlom brejku sa na ľavej strane dostal k lopte De Sa, ktorý z hranice vápna zakončil. Prízemná strela nenarobila Mandousovi problémy.

9

Žilina je v úvode stretnutia veľmi aktívna. Momentálne drží loptu pred vápnom hostí. Slovanu neostáva nič iné len sa prizerať.

8

Cociuc hľadal za obranou Jankauskasa, no gólman hostí nezaváhal ani teraz a loptu uchmatol skôr ako domáci záložník.

7

Ďalší útočný výpad Slovanu nekončí streleckým pokusom. Cez obranu sa nepodarilo predrať kapitánovi hostí – Filipovi Molnárovi.

6

Strely sme sa dočkali aj na opačnej strane. Prezentoval sa Lesley Dumas De Sa, no ani tento pokus nemal potrebné parametre.

5

Tentokrát so Mráz riešil strelou. Tá však letela vysoko nad bránku ŠK Slovanu B.

4

Samuel Mráz teraz výborne posunul loptu za obranu Slovanu. Na tento pokus však včas zareagoval Dominik Greif, ktorý vybehol a loptu si zobral do rúk.

3

K lopte sa dostali domáci. Cez stred ihriska to skúšal Dumas De Sa, no Klec ho za obranu nepustil.

2

Domáci dostali loptu do vápna. Samuel Mráz si loptu nedokázal pripraviť na silnejšiu nohu a tak si na úvodnú strelu budeme musieť ešte počkať.

1

O úvodný výkop sa postarali domáci futbalisti. Tí sa rozhodli pre kombináciu smerom k Alešovi Mandousovi. Slovan ihneď od hvizdu napáda prihrávky Žiliny

1

Stretnutie sa práve začalo.
Hráči oboch celkov sú pripravení na hracej ploche, stretnutie sa o pár okamžikov začne. Domáci nastúpia v tradičnej žlto-zelených a hostia v belasých dresoch.
Úvodné zostavy:

MŠK Žilina B: Mandous – Herrera, Minárik, Ďuratný, Letić, Michlík, Klec, Cociuc, Jankauskas, Mráz, Jánošík.
Náhradníci: Bajza F. – Mbah, Majdan, Kopas, Václavik, Vallo, Sluka

ŠK Slovan Bratislava B: Greif – Ligeon, Antálek, Morlacchi, Molnár, Šefčík, Damanjanovič, Rigo, De Sa, Pinte, Ďuriš.
Náhradníci: Plánička – Bajza J., Morócz, Hrnčár, Mašulovič, Lády, Ondrúš.

Rozhodca: Fajčík – Jekkel, Poláček – Libiak.
Vážení priaznivci futbalu! Vítam Vás pri seldovaní 20. kola druhej najvyššej súťaže. V dnešnom dueli si zmerajú sily domáca MŠK Žilina B proti ŠK Slovanu Bratislava B.

MŠK Žilina B sa momentálne nachádza na 7. priečke s 30 bodmi a so skóre 35:24. V prvom kole jarnej časti zavítali žlto-zelení na pôdu Sereďe. Druhý klub tabuľky potvrdil formu aj proti šošónom a doma tak ostali všetky tri body po výsledku 3:1.Gól za MŠK strelil v 39. minúte Bojan Letić. Jednalo sa o dorovnávajúci gól na 1:1. V doterajšom priebehu súťaže sa jednalo o 5. prehru Žiliny. Tej sa podarilo vyhrať 8 zápasov a 6 skončilo nerozhodne.

ŠK Slovan Bratislava B na opačnej strane máme tým, ktorý je na tom bodovo o čosi horšie. B-éčko Slovana má na svojom konte len 14. bodov so skóre 19:40. Počtom gólov sa jedná o druhý najhorší útok v skupine západ. Slovan odštartoval jesennú časť doma. Belasí, podobne ako Žilina, nedokázali bodovať a pred domácim publikom podľahli štvrtej Nitre 3:1. Gól však nepadol z kopačky domácich. Nešťastníkom zápasu sa stal v 56. minúte Richard Križan z FC Nitry. Slovan v doterajšom priebehu vyhral len 3 zápasy. 5 Skončilo remízou a až 11 prehrou.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.