Autorem branky je LUKÁŠ ANDĚL. Asistence: David Váňa a Ladislav Pospíchal.

Autorem branky je TOMÁŠ MLYNÁŘ. Asistence: Robert Havlát.

HC Dukla Jihlava: Brož (Juda) – Pospíchal, Pražák, Srnský, Váňa, Huňáček, Hrabaň, Krtek – Maštera, Ondráček, Heinrich, Anděl, Mejzlík, Adam, Berka, Peschout, Geier, Čermák, Kraučuk

HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Furch, Sedláček, Zábranský, Šnajnar, Mikyska – Havlát, Dvořák, Hasoň, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Dymáček, Hroudný, Kratochvíl, Ferda, Havránek

Rozhodčí: Souček, Frodl, Hynek.

Útočník Dukly Aleš Heinrich před třetím a čtvrtým čtvrtfinále

Jihlavští hokejisté zatím drží s Brnem, které může využít zkušeností několika hráčů z první ligy či extraligy, čtvrtfinálový krok. Oba dva zápasy dospěly až do samostatných nájezdů. V prvním klání Kometa dvakrát vedla, ale Dukla dvakrát srovnala a nakonec prohrála až na nájezdy. Ve druhém klání Kometa opět vedla, ovšem Dukla otočila na 2:1 a vedení držela až do 53. minuty. V ní Brňané znovu srovnali a nakonec se opět radovali z výhry po samostatných nájezdech.
Druhý zápas: Kometa – Dukla 3:2 sn. (2:0)
Také ve druhém čtvrtfinále DHL extraligy juniorů mezi Kometou a Duklou se domácí ujali vedení, v sedmé minutě využil přesilovku Dalimil Mikiska. Jihlava také těžila z početní výhody, za dalších 85 vteřin srovnal Tomáš Mejzlík. Zkraje druhé třetiny hosté otočili v přesilovce stav zápasu a po gólu Aleše Heinricha poprvé v sérii vedli. Gólman Dukly Jan Brož poté hodně dlouho trápil střelce Komety, kterým likvidoval jednu šanci za druhou. Šest minut před koncem se domácím podařilo vyrovnat, jihlavské oslabení potrestal Libor Zábranský. Druhé čtvrtfinále tak skončilo po základní hrací době stejným výsledkem jako první zápas a prodloužení opět nerozhodlo. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých se znovu radovala Kometa a po výhře 3:2 vede v sérii 2:0 na zápasy. Nyní se série stěhuje na Vysočinu, třetí utkání se odehraje v Jihlavě ve čtvrtek 9. března od 18 hodin.

Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Zábranský, Šnajnar, Mikyska – Novák, Havlát, Dvořák, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Dymáček, Havránek, Kratochvíl, Ferda

Dukla Jihlava: Brož – Pospíchal, Pražák, Srnský, Váňa, Huňáček, Hrabaň – Maštera, Ondráček, Heinrich, Mejzlík, Adam, Peschout, Geier, Čermák, Kraučuk

Branky a nahrávky: . Mikyska (Dymáček, Kratochvíl), 54. Zábranský (Šnajnar, Havránek), rozh. náj. Dymáček – 8. Mejzlík (Heinrich, Pospíchal), 23. Heinrich (Pospíchal, Mejzlík).
První zápas: Kometa – Dukla 3:2 po sn. (1:0)
Úvodní gól prvního čtvrtfinále mezi Kometou a Duklou padl v deváté minutě, kdy domácí poslal do vedení využitou přesilovkou Tomáš Havránek. Jihlava kontrovala na konci první třetiny, kdy využil početní výhodu také David Váňa. Zkraje druhého dějství vstřelilo Brno druhou branku, ale i na ní stačili hosté odpovědět, když po polovině zápasu srovnal Vojtěch Maštera. Brno poté nevyužilo krátkou přesilovku pět na tři a neradovala se ani Jihlava, jejíž dvojnásobnou výhodu rozpůlila přestávka. Třetí třetina velký boj nerozhodla, takže se šlo do prodloužení. V něm měly oba týmy jednu slibnou šanci i po jedné přesilovce, ale vítěze dramatu určily až nájezdy. Dukla neproměnila ani jeden z pěti nájezdů, o výhře Komety rozhodl ve třetí sérii Tomáš Havránek – 3:2 po samostatných nájezdech.

Kometa Brno: Dostál – Trnka, Furch, Sedláček, Zábranský, Šnajnar, Mikyska – Novák, Havlát, Dvořák, Hasoň, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Dymáček, Havránek, Kratochvíl, Ferda

Dukla Jihlava: Brož – Pospíchal, Pražák, Srnský, Váňa, Hunáček, Hrabaň – Maštera, Ondráček, Heinrich, Mejzlík, Adam, Peschout, Geier, Čermák, Kraučuk

Branky a nahrávky: 9. Havránek (Havlát, Horký), 23. Čejka (Šnajnar, Trnka), rozh. náj. Havránek – 18. Váňa (Heinrich, Čermák), 33. Maštera

Foto-pozvánka k dnešnímu utkání

Dobrá den, ještě jednou vítejte u pokračování čtvrtfinálové série mezi HC Kometou Brno a HC Duklou Jihlava. Třetí utkání je na programu ve čtvrtek 9. března 2017 na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě a startuje přesně v 18 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5:4

Branky a nahrávky: 17. Anděl (Váňa, Pospíchal), 24. Čermák (Heinrich, Anděl), 52. Čermák (Anděl, Mejzlík), 60. Mejzlík (Pospíchal), 69. Peschout (Pospíchal) – 10. Mlynář (Havlát), 34. Kratochvíl (Havlát), 34. Ferda (Havránek), 36. Dymáček (Havránek, Zábranský)

Rozhodčí: Souček, Frodl, Hynek

07:26 KOM 2 Mlynář, hrubost
09:54 KOM 0:1 Mlynář (Havlát)
16:59 JIH 1:1 Anděl (Váňa, Pospíchal)
18:49 JIH 2 Váňa, držení protihráče
21:55 KOM 2 Dvořák, držení protihráče
23:51 JIH 2:1 Čermák (Heinrich, Anděl)
30:50 KOM 2 Havlát, podražení