7:5

konec (1:2, 3:2, 3:1)

21.02.2017, 18:00 • RT TORAX ARENA • 39. kolo • Soňa Molatová

Tipsport: 1.25 6.2 6.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V průběhu utkání to sice s Porubou vypadalo bledě, v poslední třetině se však povedlo Toraxu dokonat obrat, na čemž měl lví podíl svými třemi góly Zachar, a tři body zůstávají v Ostravě.

Od úvodního vhazování neuplynula ani minuta a Bobři šli do vedení, zvládli si vybudovat několikrát jednogólový náskok, na což ale Poruba vždy dokázala odpovědět. Valašskému Meziříčí pak nevyšla poslední třetina a domácí tak vyhrávají 7:5. Pro tuto chvíli je to ze zimního stadionu v Porubě vše, přejeme příjemný zbytek středečního večera. (20:20:17)

59:39

Patrně to nebude gól, ale spíše vyloučení, co uzavře dnešní utkání. Jak již v poslední třetině začíná být zvykem, opět současné. Za hákování putuje na trestnou Martiník (VAL) a Peslar (POR), který nafilmoval pád. Oba na dvě minuty.

59:27

Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
V posledních sekundách utkání se povedlo snížit DAVIDU VARGOVI, jehož střela z kruhu zapadla za záda Kubáně.
Asistence: Zbyněk Žabčík a Václav Studený.

58:39

Hlaváč s Jáchymem opustili trestnou lavici, porubského útočníka však vystřídal Martin Piecha (POR), který zůstane dvě minuty za podražení.

57:38

Hra se přelévá z jednoho konce hřiště na druhý, Bobři by ještě s výsledkem rádi něco udělali, kdežto Porubě stačí zápas už jen kontrolovat.

56:38

Hlaváč (VAL) se provinil sekáním, za což ho před vyloučením čekalo ještě ruční vyřízení ze strany Jáchyma (POR). Oba míří na trestnou lavici, kde stráví dvě minuty.

56:38

Poruba právě vstřelila branku!
MICHAL SZTEFEK využívá přesilovku a šikovnou střelou posílá kotouč za záda Oczadleho. Asistence: Ondřej Slováček.

55:38

Vyloučen je také Václav Studený (VAL), dostává dvě minuty za držení hole.

55:14

Po zastavení hry se do sebe u domácí brány pustili Jan Dresler (POR) s Tomášem Bruncem (VAL). Za oboustrannou hrubost posílá rozhodčí oba hříšníky na dvě minuty na lavici hanby.

54:57

Po Dvořákově nahození raději Kubáň uklidil kotouč za bránu.

53:41

Zachar nahodil puk do mezikruží, kde počítal s tím, že si jej přebere Jáchym. Obrana hostů ale byla rychlejší a z akce tak sešlo.

53:13

Nedbálkovu ránu od mantinelu si Kubáň přidržel na hrudi.

51:58

Dvořák poslal kotouč na Kubáně, který se po puku natáhl. Touš mu ale utekl a tak musela pomoci porubská obrana.

50:42

Zachar si v neutrální zóně přebral kotouč a uháněl za Oczadlym, ale obrana hostů se včas vzpamatovala a kotouč porubskému kapitánovi zabavila.

49:41

Dreslerovu ránu si strážce valašskomeziříčské svatyně pohlídal.

48:29

Zacharova dělovka zaduněla o mantinel za Oczadlym.

47:07

Vaněk sotva opustil trestnou lavici, nabral na hůl kotouč a spolu se Slováčkem zamiřil k bráně hostů. Střela rozjetého Slováčka ale minula svatyni Bobrů.

46:20

Bobrům se zatím nedaří porubskou bránu ohrozit.

45:04

Rostislav Vaněk (POR) se svým hákováním poslal na dvě minuty na trestnou lavici.

44:49

Ballner se prokličkoval obranou hostů, dostal se před kasu, kde nachystal kotouč DOMINIKU KAFKOVI, pro kterého pak nebyl problém doklepnout kotouč nad položeného gólmana.
Asistence: David Ballner.

44:14

Domácí jdou poprvé v utkání do vedení. Zasadil se o to MARTIN PIECHA, který bekhendovou střelou poslal kotouč nad Oczadleho rameno.
Asistence: Marek Kaluža.

43:20

Střela rozjetého Vaňka se zabrzdila přesně o gólmana Bobrů.

42:36

41:43

A vyloučení se nevyhne ani Martinu Piechovi (POR), který obdržel dvě minuty za podražení.

41:37

Kaluža se jal nahozeného kotouče u levé tyče valašskomeziříčské brány. Než si ale rozmyslel kam puk zasadí, tak se Oczadly stačil připravit.

40:36

Michal Nedbálek (VAL) si odjíždí za své hákování odpykat dvouminutový trest.

40:09

Piechovu střelu Oczadly bravurně schovává do lapačky.

40:01

Domácí kapitán by měl mít za tuto třetinu nejspíš v porubské hale svou sochu. David Zachar se totiž na začátku této třetiny postaral o snížení na 2:2. Porubský celek ale tento stav dlouho nedokázal udržet a inkasoval gól z hole Jakuba Pořického. Také na jeho branku odpověděl David Zachar a opět bylo vyrovnáno. Poté se zase dostali Bobři do vedení, tentokrát zásluhou Patrika Dalajky. Zachar však potřetí vyrovnal a na druhou pauzu se tedy odchází za nerozhodného stavu 4:4.

Následující třetina začne přibližně v 19:36.

40:00

39:27

Poslední sekundy druhé dvacetiminutovky se odehrávají kolem brány ostravského mužstva. Bobři kolem Kubáně sice mlsne krouží, do nebepečnějších střel se však nepouští.

37:29

Domácí tým dnes může být neskutečně rád za svého kapitána. DAVID ZACHAR totiž střelou z bezprostřední blízkosti opět překonal hostujícího strážce svatyně a vyrovnává na 4:4.
Asistence: Rostislav Vaněk a Marek Slavík.

36:56

Sztefkovi se povedlo zahrozit, Oczadly ale jeho střelu zneškodnil.

35:02

Peslar byl propuštěn z trestné lavice, Poruba je v plném počtu.

34:34

Bobři obklíčili bránu Poruby a pokouší se kombinovat. Ostravanům se ale několikrát povedlo kotouč vyhodit a ušetřit tak síly i čas.

33:02

Jakub Peslar (POR) míří za trestoměřiči, u kterých si odpyká dvouminutový trest za hákování.

32:03

Brunec je zpátky ve hře, Bobři jsou v plném počtu.

31:06

Hosté sice hrají v oslabení, přesto se dokázal ke Kubáňovi probojovat PATRIK DALAJKA, jehož dělovka prve rozezvonila horní tyč porubské brány a poté zapadla za záda domácího brankáře.
Asistence: Stanislav Báchor a Michal Hlaváč.

30:03

Hosté se v plném počtu dlouho neudrželi. Momentálně na trestnou lavici odjíždí Tomáš Brunec (VAL), který se provinil hákováním a tak s jeho zásahem do hry nebudou moci Bobři na dvě minuty počítat.

29:20

28:27

Poruba se snaží usadit v pásmu soupeře, obrana hostů ale šlape perfektně a tak střely na bránu Porubským nevychází.

27:20

Hlavní rozhodčí posílá Petra Dvořáka (VAL) do společnosti trestoměříčů, se kterými stráví dvě minuty za vysokou hůl.

26:13

Po závaru před brankou Bobrů měl ještě možnost dorážet Kafka, tomu však clonila obrana hostů.

24:56

Hru zastavuje ofsajd domácího celku.

23:23

Po přihrávce Tomáše Jáchyma se DAVID ZACHAR rozjel na bránu hostí, s ránou vyčkal a v poslední chvíli zasadil kotouč vedle tyče.
Asistence: Tomáš Jáchym.

22:03

Střídání v týmu HC RT TORAX Poruba 2011: ze hřiště odchází Čech, přichází Kubáň.

22:03

Přetahovaná pokračuje! JAKUB POŘICKÝ střelou nad Čechovo rameno posílá Bobry opět do vedení.
Asistence: Jan Podešva a Ondřej Martiník.

21:58

Nyní byl ale Oczadly na střelu DAVIDA ZACHARA krátký a porubský kapitán tak svou šikovnou dělovkou z mezikruží vyrovnává na 2:2. Asistence: Tomáš Jáchym.

20:46

Tak tohle bylo těsné! Domácí útok vyslel na Oczadleho střelu, která hostujícímu gólmanovi zaduněla o rameno, od kterého se odrazila za jeho záda. Do brány ovšem kotouč nedoplachtil.

20:16

Bobři vyhazují kotouč ze svého pásma až k Čechovi, rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

20:01

První třetina je za námi. Výborný vstup do zápasu se povedl hostujícímu celku, který se již po 33 sekundách hry dostal do vedení zásluhou Václava Studeného. V 8. minutě se pak povedlo nabízenou přesilovku využít Jakubu Peslarovi, který se postaral o vyrovnání. Jednogólový náskok pak Bobrům vybojoval zpátky svým gólem Martin Kývala a na první pauzu tak odchází spokojenější hosté.

Další třetina začne přibližně v 18:49.

20:00

19:12

Na dělovku Slováčka odpověděl Oczadly vystrčeným betonem, kterým střelu vytěsnil.

18:30

Hostující obrana se teď trochu zapomněla, čímž vytvořila prostor pro kombinaci Piechy a Slováčka. Domácí dvojici ale konečná střela nevyšla podle představ.

18:11

Adamík se pokoušel střelou z mezikruží vyzrát na Oczadlyho, ten ale perfektně zareagoval a střelu ostravského beka zneškodnil.

17:15

Rudl nahazoval puk do středního pásma, kde se jej ale nikdo z jeho spoluhráčů neujal a tak je Porubě odpískáno zakázané uvolnění.

15:54

Hra je v posledních minutách bohatá na ofsajdy. Dvakrát po sobě se jej nyní dopustili hosté.

14:43

Domácí dostali Bobry pod tlak, který vrcholí icingem hostů. Vhazovat se tedy bude před klecí valašskomeziříčského týmu.

13:42

Porubu inkasovaný gól nabudil k větší aktivitě, Ostravané teď dravě krouží ve třetině soupeře.

12:57

Dvořák připravil perfektně kotouč MARTINU KÝVALOVI, který z bezprostřední blízkosti propasíroval puk kolem betonu domácího brankáře. Asistence: Petr Dvořák.

11:59

Dalajka nahodil puk před bránu, jeho spoluhráč ale namísto kotouče trefil hokejkou pouze tyč porubské brány.

10:45

Hru zastavuje ofsajd hostujícího celku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:55

Porubští se chystali založit útočnou akci, ale obrana Bobrů byla velice pozorná.

08:20

Valašské Meziříčí se sice dokázalo probojovat do útočného pásma, po několika nepřesnostech však Poruba stěhuje soupeře ze své zóny pryč.

07:21

Domácí využívají nabízenou přesilovku a vyrovnávají na 1:1. Oczadly se v bráně nestihl přesunout a ránu JAKUBA PESLARA směřovanou do prázdné poloviny valašskomeziříčské brány tak nestačil zlikvidovat.
Asistence: Marek Kaluža a Tomáš Jáchym.

05:47

Sotva se Bobři dostali do plného počtu, opět budou muset počítat s absencí jednoho hráče. Do druhého oslabení posílá svůj tým Jan Podešva (VAL), který si odsedí dvě minuty za hákování.

04:20

Porubští se při přesilovce dostali před bránu Bobrů, jedovatou střelu z mezikruží zablokovala před Oczadlym obrana hostí.

03:46

Vrátka na trestné lavici se opět otevírají. Tentokrát ale na straně hostů. Za katr míří Patrik Dalajka (VAL). Pobude dvě minuty za vysokou hůl.

03:44

Peslar se vrací do hry, domácí jsou v plném počtu.

02:32

Přesilovka Bobrů zatím nenabízí atraktivní střely, spíše jen několik zajímavých kombinací.

01:44

Na lavici hanby mezitím putuje Jakub Peslar (POR), který si nyní odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

01:44

Matoušek byl v bráně faulován. Hra musela být zastavena a k valašskomeziříčské brance přispěchal zdravotník. Jelikož hostující gólman není ve stavu, kdy by byl schopen utkání dohrát, míří za něj do brány Bobřů Oczadly.

00:33

Tak tohle byla rychlovka. Po vhazování před Čechovou bránou práskl do kotouče VÁCLAV STUDENÝ, na jehož prudkou střelu nestačil domácí gólman zareagovat a Bobři jsou do vedení.
Asistence: David Varga a Dominik Hladiš.

00:15

Domácí se zmocnili puku a zavezli si jej do svého pásma. S kotoučem ale neuměli správně naložit a tak první střela přichází z hole Tomáše Brunce, Čech ji ale zastavuje betonem.

00:01

Do brány porubského mužstva míří namísto Andrease Kubáně Jakub Čech.
Z tlampače už zní soupiska obou celků. Fanoušci domácích i hostů již mají rozvěšené vlajky a po kluzišti se prohání maskot domácího celku. Duel za malou chvíli začne.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (Čech) – Rudl, Dresler, Adamík, Puškár, Kaluža, Bail, Puzič, Peslar – Ballner, Kafka, Piecha (A), Seidler, Kuťák, Slavík, Jáchym, Slováček, Zachar (C), Sztefek, Vaněk, Tomčák

HC Bobři Valašské Meziříčí: Matoušek (Oczadly) – Nedbálek, Mikel, Hajda, Báchor (C), Žabčík, Baroš, Pernický – Kuchařík, Kývala, Dalajka, Pořický, Brunec (A), Dvořák, (A), Hlaváč, Martiník, Studený, Hladiš, Varga D., Podešva J.

Rozhodčí: Fiedler – Rychlý, Vengřín.
Pokud nemůžete shlédnout utkání na vlastní oči z tribun RT TORAX ARENY, zprostředkujeme Vám dění na ledě zde na onlajnech textovým přenosem. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.
Dohrávka je předposledním utkáním základní části a je možností doladit formu na playoff, které začíná v sobotu.
Podaří se Bobrům opět překvapit? Vyhrají své páté utkání v řadě a přeruší vítěznou šňůru Porubě, která čítá tři zápasy, dva z toho v prodloužení?
V kabině domácího týmu je v kanadském bodování nejlepším hráčem kapitán David Zachar s dvaceti brankami a dvaadvaceti asistencemi.
Elitním nahrávačem je ovšem Dominik Kafka s třiadvaceti nahrávkami.
Hosté v posledním utkání v Porubě překvapivě vyhráli a dost vysoko 6:2, což se jim povedlo po dlouhých pěti letech.

V řadách Bobrů jsou střelci Josef Fojtík s osmnácti góly na kontě a taky Petr Dvořák s šestnácti brankami a největším počtem asistencí – 26-ti.
Je večer před dohrávkou 39. kola druhé ligy skupiny Východ mezi HC RT TORAX Poruba 2011 a týmem na šestém místě HC Bobři Valašské Meziříčí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

7:5

Branky a nahrávky: 8. Peslar (Kaluža, Jáchym), 22. Zachar (Jáchym), 24. Zachar (Jáchym), 38. Zachar (Vaněk, Slavík), 45. Piecha (Kaluža), 45. Kafka (Ballner), 57. Sztefek (Slováček) – 1. Studený (Varga D., Hladiš), 13. Kývala (Dvořák), 23. Pořický (Podešva, Martiník), 32. Dalajka (Báchor, Hlaváč), 60. D. Varga (Žabčík, Studený)

Rozhodčí: Fiedler – Rychlý, Vengřín

00:33 VAL 0:1 Studený (Varga D., Hladiš)
01:44 POR 2 Peslar, nedovolené bránění
03:46 VAL 2 Dalajka, vysoká hůl
05:47 VAL 2 Podešva, hákování
07:21 POR 1:1 Peslar (Kaluža, Jáchym)
12:57 VAL 1:2 Kývala (Dvořák)
21:58 POR 2:2 Zachar (Jáchym)
22:03 VAL 2:3 Pořický (Podešva, Martiník)