konec (1:3, 0:3, 0:2)

06.02.2017, 18:30 • ŠKOENERGO Aréna • 34. kolo • Lukáš Chuchválek

Tipsport: 2.15 4.5 2.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to vše, někdy příště na shledanou. (20:34:00)
K zápasu není, co dodat. Za rozhodnutého stavu přidalo Kladno ještě dvě další branky a Boleslav na svém ledě utržila debakl, o který se postaral hattrickem Bláha, dvěma trefami Michal Kučera s Jujou Okugawou, a jeden přesný zásah si připsal ještě Havelka. Za domácí vsítil čestný gól už v první třetině pouze Horský.

59:06

Kladno právě vstřelilo branku!
Asi až na pátý pokus se hostům podařilo propasírovat puk do brány za ležícího Haase, který byl ostřelován z bezprostřední blízkosti. Nakonec byl úspěšný až JUJA OKEGAWA, jehož zásah skončil někde v bránkářově výstroji, ale dostal se nakonec přece jen za brankovou čáru. Asistence: Dominik Havelka.

58:04

Vojtěch Svoboda a další spoluhráč byli před boleslavskou bránou, přestřelil.

56:37

Boleslavi se dvakrát po sobě nepovedla přihrávka na hráče ve středním pásmu a puk uletěl na hole soupeřů.

55:09

Havelka ze střední vzdálenosti nepřesný...

54:29

Nakonec krátce po uplynutí přesilovky hosté navyšují své vedení na 7:1, když se opět trefil MICHAL KUČERA, jenž bere Haasovi čisté konto. Asistence: Šimon Jelínek, Pavel Husarik.

54:17

54:07

Chládkovu střelu od modré někdo z jeho spoluhráčů tečoval, puk skončil v ochranné síti.

53:18

Křešimír Schildhabel napálil puk od modré do Haasovy výstroje. Haas ho pak ukryl a přerušila se hra.

52:17

Podobně dlouho signalizovanou výhodu měli i hosté. Tu ukončil až Haas, který překazil šanci Řepky číhajícího před bránou. Na trestnou usedá Matěj Tóth (MBL) za hákování.

51:11

Vhazování ve středu kluziště.

50:55

50:20

Boleslav v přesilovkovém postavení v útočném pásmu. Hráči si nahrávali, jenže zakončení překazili pozorní Kladeňáci.

48:55

Dlouho se hrálo v signalizované výhodě pro Boleslav, kdy Stahl v jeden moment musel vytáhnout zákrok, aby neinkasoval. Dominik Havelka (KLA) šel na trestnou na dvě minuty za hákování.

47:14

Kuncek přišel při přechodu do útočného pásma o kotouč, ale Bruslaři se včas vrátili, takže zabránili tomu, aby soupeř využil brejk.

46:52

Následně Haas krotí kotouč ve výstroji.

46:34

A málem zase, ovšem Bruslaři puk přenechali soupeři a z útočného pásma zmizeli.

46:22

Další ofsajd domácích, tentokrát posouzený jako úmyslný. Vhazování až před Haasem.

45:53

Vojtěch Svoboda se hnal vpřed k vysunutému puku, který získal jeho spoluhráč, a prověřil u pravé tyče Haase.

45:09

Prokopův pokus od kruhu byl zblokován, navíc Boleslav přišla o puk.

44:41

Další ofsajd domácích.

43:20

Lapačka Stahla se nyní činila. Z klidu ho však boleslavský výstřel nevytrhl.

42:50

Rozhodnutý zápas se očividně dohrává, Boleslav má více puk na holích, a Kladno se soustřeďuje na bránění modré čáry.

41:24

Ofsajd domácích.

40:34

Straka využil pádu jednoho ze soupeřů na led a vystartoval vpřed. Kladenský strážce brány skvěle zasáhl betonem.

40:01

Do brány domácích přichází Radek Haas, který střídá Michala Krofta.

40:01

Kladno nastřílelo během druhé třetiny další tři branky, které padly v rozmezí pěti minut. Bláha završil svůj hattrick ve vlastním oslabením, což srazilo domácí do kolen a další dvě branky už plynuly z toho, že byli domácí opaření, tedy Kladnu jen stačilo čekat na chyby, které přicházely, a ty pak protiútoky trestalo.

40:00

39:29

V podobné situaci před bránou se prezentoval Vojtěch Svoboda.

38:44

Jiří Veselý v šanci před bránou, v pádu zasáhl však jen gólmana.

37:48

V pohodě hrající Kladno opět získalo kotouč ve středním pásmu díky Havelkovi, ten poslal pas na YUYU OKEGAWU, který se rozjel a napálil kotouč nechytatelně cinknutím o růžek přímo do sítě. Asistence: Dominik Havelka, Daniel Malý.

37:04

Krejčík se sám hnal za pukem do útočného pásma, sám však měl málo šancí na úspěšné završení akce. O puk v tlaku soupeřových obránců přišel.

35:45

Domácí po šoku z posledního gólu nevěděli, co dělat, a nedokázali rozehrát. Toho využil soupeř, který díky Okegawovi získal puk, nahrál MICHALU KUČEROVI, který neváhal a napálil do boleslavské brány další gól. Asistence: Yuya Okegawa.

34:36

32:59

Tomu se říká využít brejk. ŠTĚPÁN BLÁHA ujel ve vlastním oslabení do útoku, byl přitom faulován, přesto zakončil efektně k protější tyči, čímž dosáhl v tomto zápase na hattrick. Signalizované vyloučení se tímto ruší. Asistence: Pavel Husarik.

32:36

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Havelka – 2 min., krosček).

32:36

Prokop od modré při signalizované výhodě pálil z dálky, pokusil se i jeden ze spoluhráčů.

31:53

Hru přerušuje zásahem lapačkou kladenský Stahl.

31:18

Krofta se při akci hostů roztáhl v brankovišti, aby schoval puk.

31:01

Marčekův pokus od modré končí v náruči kladenského brankáře.

30:36

Až nyní gólman sklapnutím betonů vyráží puk vysoko do ochranné sítě.

30:23

Hraje se v obranném pásmu Boleslavi, střel je pomálu.

29:41

Zakázané uvolnění domácích.

28:51

Kladno zahájilo útok a v nepřehledné situaci a při výstřelu z pravé strany zazněla tyč, jenže těžko říct, zda od puku, nebo od gólmanovy brusle.

28:24

Je naštěstí schopen odjet na střídačku sám po svých.

28:24

Po nárazu o mantinel zůstává na ledě ležet domácí Prokop.

27:08

Hra přerušena kvůli kotouči, který dopadl mezi střídačky.

26:17

Proti výpadu Bruslařů zasáhl Stahl skvěle betony.

25:25

A protiakce Bruslařů přináší vyloučení na obou stranách. Daniel Malý (KLA) na dvě minuty za hrubost, Kroni Musliu (MBL) na dvě minuty za sekání.

24:57

Řepka s Husarikem dělali bruslařským bekům potíže a jeden z nich poslal puk směrem na bránu.

24:28

Kroni Musliu nastřelil tyčku!!

23:32

Jindra v boji o puk v útočném pásmu nahrával, jenže kladenská obrana byla dobře rozestavena, takže příhra nenašla svého správného adresáta.

23:07

Akce Rytířů byla zastavena díky pozornému oku lajnového sudího, který si všiml ofsajdového postavení hráčů.

22:19

Veselý se pustil do brejku, jehož ale dostihli obránci rytířů, takže Kladno získalo puk zpět.

22:00

Pískáno zakázané uvolnění Bruslařů.

21:17

Tóthův pokus z úhlu skončil v lapačce kladenského gólmana.

20:01

Kladno vede po první třetině 3:1. Ačkoliv byly oba celky co do aktivity víceméně vyrovnané, v koncovce se ukázalo být efektivnější právě Kladno, jež skvěle trestalo chyby. Nejvýraznější byl zřejmě kiks brankáře pět vteřin před koncem. I přes tento nešťastný gól do šatny ještě vítěz nemusí být vůbec jistý. Uvidíme, co přinese další třetina.

20:00

19:55

Tohle jsem snad ještě nikdy neviděl. Krofta vyjel z brány, aby odpálil kotouč do bezpečí, protože ho stíhal DOMINIK HAVELKA, jehož zase stíhal jeden z domácích hráčů, jenže puk odpálil tak nešikovně, že se od Havelky odrazil přímo do sítě. Bez asistence.

19:30

Na druhé straně musel zasáhnout i Krofta.

19:09

Kuncek a spol, povzbuzeni kontaktní brankou, šli prudce vpřed a vypálili z blízkosti těsně mimo. Brankář pak vracející se kotouč zachytil do rukavice.

18:01

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
To byla blesková odpověď, když o něco více než minutu později po vhazování od modré napálil MATOUŠ HORSKÝ kotouč přímo do sítě. Asistence: Matěj Krejčík.

17:56

Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

16:51

A hosté bleskově využívají, když ležícího brankáře překonává znovu ŠTĚPÁN BLÁHA. Asistence: Dominik Havelka.

16:24

A stalo se to proto, že David Marček (MBL) seknul soupeře a jde na dvě minuty ven.

16:24

Následovala hra nahoru-dolů, kdy v situaci dvou na jednoho Řepka nenamířil do odkryté klece přesně.

15:59

Po boji u mantinelu hosté dostali kotouč ze třetiny.

15:07

Bruslaři zamkli soupeře. Zpoza brány šla přihrávka na volného Jindru v mezikruží, který však nedokázal pořádně vystřelit. Přesto tlak pokračuje dál.

13:48

Hosté v plném počtu. A domácí také v témže čase poprvé v přesilovce vystřelili.

12:42

Marček na modré ztratil pásmo, Boleslav se musí dostat do útočného pásma znovu, a opět se moc nedaří.

12:19

Hosté se osvobodili, na chvíli.

11:48

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Chládek – 2 min., podražení).

11:24

11:08

Puk se doklouzal do obranného pásma Boleslavi, aniž by bylo zakázané uvolnění. Domácí rozehrávají.

10:20

Kladnu po vstřelení úvodní branky narostla křídla a jsou o něco aktivnější než domácí celek.

08:49

Nedáš-dostaneš. Hosté se po divokých boleslavských útočných akcích přesunuli před Krofta, a ten puk před brankovou čárou již neudržel, když jej překonal ŠTĚPÁN BLÁHA. Asistence: Křešimír Schildhabel.

08:03

Velice aktivně si počíná Milan Dančišin, který dvakrát vystartoval s pukem na bránu, v bezprostřední blízkosti však na gólmana nevyzrál. První jeho akce ale byla nadějná.

07:20

S obtížemi se Boleslav vymanila ze sevření Kladna a nakonec od modré střílel Prokop.

06:28

Akci Kladenských nakonec hasí lapačka Michala Krofta.

05:50

Ostrý boj o kotouč u mantinelu blíže k bráně Kladna, který nakonec vyhráli hosté a založili útok.

04:34

Pro hosty škoda, že se jim ve středním pásmu nezdařil brejk, když jeden z hráčů poslal přihrávku příliš pomalu na rozjetého a osamoceného spoluhráče.

04:06

Domácí sevřeli soupeře v jeho třetině a Mlčoch od modré pálil do lapačky brankáře.

03:19

Tuším, že to byl Kuncek, kdo nyní trefil brankáře do ramena, kterým kotouč vyrazil za sebe.

01:45

Jelínek se ocitl sám nehlídaný před Kroftou, ale i ten je pozorný.

01:23

Hosté nakonec získali kotouč, jenže při pokusu o průchod středním pásmem jej ztratili a Milan Dančišin si střihl sólo, jeho pokusu však brankář Kladna zabránil.

00:40

Po zahájení zápasu se Boleslavští nastěhovali do útočného pásma, kde se snažili vytvořit šanci.

00:01

BK Mladá Boleslav: Krofta (Haas) – Linhart, Mašek, Horský, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Straka, Dančišin, Krejčík, Flynn, Veselý, Kučera L., Planý, Jindra

Rytíři Kladno: Svoboda (Stahl) – Havelka, Veber, Cibák, Chládek, Kučera J., Malý – Vach, Bláha, Okegawa, Schildhabel, Řepka, Husarik, Svoboda, Kučera M., Jelínek, Čermák

Rozhodčí: Vokřál – Frodl, Horažďovský.
Vzájemné zápasy
Oba týmy hrají v jiných regionálních skupinách, potkají se teprve podruhé v sezóně. První vzájemné střetnutí ovládli domácí Rytíři z největšího města Středočeského kraje. Bruslaře zdolali v ČEZ aréně těsně 3:2.
Páté Kladno už má téměř jistou účast v play-off. Zato Mladá Boleslav, o které už se zdálo před několika týdny, že téměř nemá šanci se dostat do vyřazovacích bojů, chytla nový dech a zvítězila čtyřikrát v řadě. Na devátou (postupovou) příčku tedy ztrácejí Bruslaři najednou jen šest bodů. Je tedy jasný, který celek potřebuje nutně bodovat. I Rytíři však mají slušnou sérii – bodovali totiž hned čtyřikrát za sebou. Bude se tedy jednat nejspíš o velice těžký duel pro obě mužstva.
V dohrávce 34. kola DHL Extraligy juniorů přivítají boleslavští junioři Rytíře Kladno. Dobře se bavte při sledování našeho přenosu přímo z místa dění.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

1:8

Branky a nahrávky: 19. Horský (Krejčík) – 9. Bláha (Schildhabel), 17. Bláha (Havelka), 20. Havelka, 33. Bláha (Husarik), 36. Kučera M. (Okegawa), 38. Okegawa (Havelka, Malý), 55. Kučera M. (Jelínek, Husarik), 60. Okegawa (Havelka)

BK Mladá Boleslav: Krofta (41. Haas) – Linhart, Mašek, Horský, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Straka, Dančišin, Krejčík, Flynn, Veselý, Kučera L., Planý, Jindra

Rytíři Kladno: Stahl (Svoboda) – Havelka, Veber, Cibák, Chládek, Kučera J., Malý – Vach, Bláha, Okegawa, Schildhabel, Řepka, Husarik, Svoboda, Kučera M., Jelínek, Čermák

Rozhodčí: Vokřál – Frodl, Horažďovský

08:49 KLA 0:1 Bláha (Schildhabel)
11:48 KLA 2 Chládek, podražení
16:24 MBL 2 Marček, sekání
16:51 KLA 0:2 Bláha (Havelka)
18:01 MBL 1:2 Horský (Krejčík)