03.02.2017, 15:00 • Traktor Arena, Čeljabinsk • Tomáš Reiner

Tipsport: 1.68 4.5 4.06 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jiří Novotný (TRK) 1+0, 3 střely, čas na ledě 16:09
Pavel Francouz (TRK) 26 zák., 0 gólů, 100,0%
Vojtěch Polák (SEV) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:23
Jakub Kovář (SEV) 24 zák., 1 gól, 95,8% (17:21:50)
Statistiky: Střely: 47-50; Střely na bránu: 24-26; Vhazování: 28 – 22; Zablokované střely: 14-13; Hity: 8-10; Fauly: 2-5; Trestné minuty: 6-12.
Utkání mezi Traktorem a Severstalem bylo velice vyrovnané a oba týmy se dostaly k obrovskému množství střel, ujala se ovšem jen jedna, když se v první třetině prosadil krásnou střelou z mezikruží český útočník Jiří Novotný a společně s Pavlem Francouzem, který vychytal čisté konto, se podepsal pod nejtěsnější možnou výhru Čeljabinsku. Konečný výsledek: Traktor Čeljabinsk 1 Severstal Čerepovec 0.

59:33

Nikolaj Stasenko dostal dvě minuty za nedovolené bránění, což zřejmě znamená konec naději Sevestalu.

59:20

Sergej Lapin se vrátil zpět na led a Traktor Čeljabinsk hraje v plném počtu.

59:00

Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:20

Sergej Lapin dostal v závěru utkání dvě minuty za vysokou hůl a Traktor má šanci rozhodnout!

55:34

Hosté se dostali během třetí třetiny k sedmi střelám, jenže Pavel Francouz dnes chytá skvěle a drží těsné jednobrankové vedení svého týmu. Vychytá nulu?

55:00

Čerepovec je stále mírně aktivnější, vyrovnávací gól je ale v nedohlednu. Střely na bránu: 4-7.

53:12

Derek Roy a na opačné straně Alexandr Avcin patří mezi nejaktivnější hráče svého týmu, když se během dosavadního průběhu utkání dostali shodně ke čtyřem střelám na bránu, zatím se ale ani jeden neprosadil.

52:37

Traktor Čeljabinsk vyrazil do rychlého protiútoku a Arťom Peňkovskij hledal pěknou přihrávkou rozjetého Jiřího Novotného, český útočník ale na puk nedosáhl.

51:28

Utkání mezi Traktorem a Severstalem se blíží neúprosně ke konci a zatím jsme byli svědky stále jen jednoho gólu, který vstřelil v první třetině Jiří Novotný.

50:59

Alexandr Černikov napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou zablokoval dobře postavený obránce hostujícího celku Nikolaj Stasenko.

49:05

Derek Roy se vzápětí dostal do zakončení znovu, jenže jeho střela byla nepřesná a zamířila mimo.

48:25

Derek Roy vyslal směrem na Jakuba Kováře nepříjemné nahození, český brankář byl ale připraven.

47:38

Maxim Jakuceňa se řítil do samostatného úniku, jenže na výtečného Jakuba Kováře vyzrát nedokázal! Útočník Traktoru Čeljabinsk nevyužil další obrovskou šanci a jeho tým vede 1:0.

1:0

Branky a nahrávky: 14. Novotný (Roy, Tridčikov)

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Borodkin, N. Bělov, Děnisov, Kolcov, Šinin, Žuldikov, Mamajev, A. Petrov – Jakuceňa, Szczechura, Kručinin – Pestunov, Šarov, Peňkovskij – Novotný, Roy, Tridčikov – J. Petrov, Černikov, Šolochov.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Masuhr, Kudako, Jevsejenkov, Stasenko, D. Ježov, Wilson, Sizov – P. Černov, Kagarlickij, V. Polák – Vovčenko, Trubačjov, Truňov – Avcin, Kodola, Lapin – Mons, Karlin, Monachov – Chacej.

Rozhodčí: Sergei Kulakov, Anton Lavrentjev. Čárový Dmitry Golovljov, Roman Šichanov