1:3

konec (1:1, 0:0, 0:2)

30.01.2017, 18:00 • MEO Arena Přerov • 47. kolo • Aleš Novotný

Tipsport: 3.0 4.25 1.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Motor rozhodl dvěma góly ve třetí třetině o svém vítězství a z MEO Arény si tak odvezl plný počet bodů. Hezký zbytek pondělního večera. (20:20:42)

59:40

Pala do zkoušel modré čáry, ale kotouč minul bránu.

58:40

Horčička odjel na střídačku, domácí Zubři to zkouší se šesti hráči v poli.

58:11

Domácím je odpískán ofsajd, už běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:04

Jihočeši teď dobře brání a nepouští domácí do prostoru před Kváčou.

55:40

Motor se dostal k šanci až v závěru přesilovky. Nouza ale minul před bránou.

53:53

Přerov se bude muset bránit, dvě minuty za krosček dostal Procházka (PRE).

53:40

Procházka zaútočil společně se Sýkorou, jejich akce skončila střelou druhého jmenovaného, kterou Kváča schoval do lapačky.

52:30

Zakázané uvolnění Českých Budějovic. Zubrům se čas na možný zvrat v zápase krátí.

51:32

Pala trefil Kváču do masky, ale pokračuje se dál bez přerušení.

50:03

Zubři mají šanci snížit v přesilovce. Za držení hole je vyloučen vak (CEB).

49:35

49:35 Filip NOVÁK - 1:3

49:35

České Budějovice právě vstřelily branku!
Přerované se nadechovali k náporu, jenže inkasují hodně smolný gól. FILIP NOVÁK by se svou střelou minul bránu, jenže puk se odrazil od jednoho hráčů před kasou za Horčičku. Ten s tím nemohl nic dělat. Bez asistence.

48:33

Babka obešel Palu a kličkou pak oklamal i dalšího beka Zubrů, ale střelu namířil vedle. Teď měli domácí velké štěstí.

48:12

Zakázané uvolnění Motoru.

47:02

Hraje se teď nahoru – dolů a bez přerušení. Na domácích je vidět obrovská snaha smazat jednogólový náskok Jihočechů.

45:22

Domácí se hodně hnali dopředu a zapomněli na zadní vrátka, což málem potrestal najetý Žovinec. Brankář Horčička si ale povyjel z brány a kotouč vyrazil.

43:51

43:51

Goiš byl po Popelkově přihrávce zahákován, ale vylučovat se nebude. Hra plyne dál a Motor obrací do útočného pásma.

43:07

Obrovská šance Zubrů, která nekončí gólem! Domácí se utrhli do přečíslení dvou na jednoho, ale Plášek nedokázal zpracovat přihrávku od Sikory.

42:39

Zakázané uvolnění Zubrů vrací hru zpátky před Horčičku.

41:43

41:43 Roman VRÁBLÍK - 1:2

41:43

To je škoda, krátce po tom, co Zubři ubránili oslabení, tak inkasují. Ke střele se dostal ROMAN VRÁBLÍK a kotouč prošel za Horčičkova záda. Asistence: Martin Heřman, Jiří Fronk.

41:38

Zubři i tohle oslabení zvládli.

40:32

Fillman střílel na Horčičku, který kotouč vyrazil. Poté ho Sikora ve spolupráci s Pláškem dokázal vyvézt ven z obranné třetiny.

40:01

Ve druhé třetině měl Motor více ze hry, ale nedokázal své šance využít. Ani Zubři však se stavem nijak nepohnuli, proto hubené skóre 1:1 stále trvá. I třetí část zahájí Přerov oslabením.

Třetí třetina začne asi v 19:45.

40:00

39:37

Také v závěru druhé třetiny budou Zubři potrestáni. Vyloučen je Šimon Kratochvíl (PRE) za vysokou hůl.

39:22

Motor mohl jít na konci druhé části do vedení! Hezkou kombinaci ale zakončoval Heřman jen pár centimetrů vedle tyče.

38:05

Plášek šikovně přihrál na Malinu, který zkoušel střílel od modré čáry. Útočníci před Kváčou dobře clonili, jenže puk byl sražen do rohu.

37:05

Matouš Kratochvíl střílel z otočky, ale Kváča byl v hostující brance připraven.

36:53

Motor byl teď chvíli aktivnějším týmem, ale bude se muset bránit. Obránce Novák (CEB) totiž seknul Sýkoru.

35:49

Po buly a střele Muchy zůstal kotouč na chvíli před Horčičkou volný. Hosté mohli dorážet, ale pohotový Vágner nakonec puk dostal do středního pásma.

34:26

Fronk střílel z prostoru mezi kruhy a vyprášil Horčičkovy betony. O pár vteřin později je tu zakázané uvolnění Motoru.

33:21

Sikora byl v útočném pásmu podražen, což se vůbec nelíbí domácím příznivcům. Celá MEO Arena píská.

32:06

Dostálek s Hřebejkem si dobře počínali před Horčičkou, který byl více vyjetý ze svého postavení, ale kotouč pohlídal. Sledujeme velký boj.

30:49

Pýcha těsně za útočnou modrou nabil Heřmanovi, jehož prudkou ránu Horčička vytěsnil mimo.

30:07

Malina si vyjel blíže k bráně, ale při jeho střele jeden z hráčů Motoru srazil puk na ochrannou síť. Buly v útočném pásmu Přerova.

29:06

Pala zkoušel dlouhou rozehrávkou najít najetého Kovaříka, ale ten kotouč nestačil dojet. Rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

28:03

Sýkora si počínal důrazně před bránou Motoru, ale nedokázal kotouč dostat za Kváčova záda. Ten skončil vedle pravé tyčky.

27:10

Přerov se zatím nedokázal udržet v útočném pásmu. Budějovice jsou hodně aktivní a díky vyhození Nouzy mohou vystřídají svoje bránící kvarteto.

26:26

Pýcha (CEB) před bránou podrazil Kovaříka a jde si na dvě minuty odpočinout. Zubry čeká přesilovka.

25:51

Hra je teď hodně rozbitá přerušeními. Zubři vyhodili na zakázané uvolnění.

25:16

Sýkora zkoušel vybídnout Procházku na teč, ale kotouč šel vedle Kváčovy brány.

24:21

Vak si vybruslil od mantinelu do prostoru mezi kruhy a vyslal na Horčičku hodně jedovatou střelu. Přerovský gólman zasáhl svou vyrážečkou.

22:45

Teď už jsou ale pro změnu vpředu Zubři a lajna jejich mladíků soupeře na chvíli zmáčkla. Ižacký však Kváču nepřekonal.

21:50

Zubři už jsou kompletní, ale Motor ještě zůstal v útočném pásmu. Vráblíkova bomba minula Horčičkovu klec.

21:03

Střela Pýchy byla ztečována do rohu a Zubři krátce poté znovu vyhodili.

20:22

Druhou třetinu zahajují hosté v přesilovce, ale domácí ihned využili možnost odpálit puk do bezpečí.

20:01

Po úvodních dvaceti minutách je skóre vyrovnané 1:1. Domácí Zubři se dostali do vedení, ale Motor dokázal poměrně rychle najít odpověď. Poté měl možnost skóre i otočit, avšak přesilovky nezužitkoval.

Druhá třetina začne asi v 18:55.

20:00

19:41

19:41

Akci budějovického mužstva zastavil těsný ofsajd. První třetina už odpočítává poslední vteřiny.

19:17

Na trestnou lavici zamířil Popelka (PRE), dostal dvě minuty za sekání.

18:51

Motor je v závěru třetiny aktivnější. Znovu se bude vylučovat, proto Jihočeši mají výhodu.

17:40

Zásluhou Maliny tým Zubrů znovu vyhodil a jeho oslabení tím končí.

16:55

Přerované už jsou ve čtyřech. Dostálkova rána si našla cestu jen do lapačky Horčičky.

15:58

Jihočeši kombinují v útočném pásmu, ale přerovská trojice dobře drží postavení. Střelu Nováka brankář Horčička vyrazil a domácím se poté podařilo i vyhodit.

15:41

Domácí Zubři budou hrát třiapadesát vteřin ve třech. Za podražení totiž usedl na trestnou lavici Procházka (PRE).

15:10

Nepříjemnou Šnajnarovu ránu se pokoušel dorazit Pšurný. Kváča skvěle zasáhl.

14:34

Při závaru před Kváčou vznikla menší potyčka, proto se bude poprvé vylučovat. Kovařík (PRE) a Pavlin (CEB) dostali menší trest za hrubost.

14:03

Obrovské zaváhání motorácké obrany teď mohl potrestat Procházka, kterého perfektně našel Pšurný před bránou. Domácí útočník zkoušel kličku, ale tu Kváča výborně pokryl.

12:54

Na druhé straně měl příležitost Fronk, ale také Horčička proti střele zasáhl lapačkou.

12:05

Zubři soupeře znovu krátce zatlačili. Dvě rány Šnajnara od modré ale úspěch nepřinesly.

11:25

Sýkora to zkoušel od modré, Kváča ukryl kotouč ve své lapačce. Vhazuje se v útočném pásmu Přerova.

10:02

Kváča teď nedůrazně rozehrál, proto se Zubři chvíli udrželi v útočném pásmu. Zakončovat z úhlu zkoušel Matouš Kratochvíl, ale gólman soupeře si prostor u tyče pohlídal.

08:47

08:47 Vladimír ŠKODA - 1:1

08:47

Hodně šťastné vyrovnání ze strany Motoru. VLADIMÍR ŠKODA zkoušel střílet od mantinelu a kotouč prošel Horčičkovi od zadní tyčky do brány. Asistence: Jakub Babka, Štěpán Hřebejk.

07:51

Malina to zkoušel znovu na teč pro Bergera, ale tentokrát z toho nic nebylo. Kváča ani nemusel zasahovat.

06:25

Goišův průnik před bránou zlikvidoval Kváča. Přerovští podporování velmi pěkně zaplněnými ochozy touží přidat druhou branku.

05:46

Obrovská šance také na druhé straně. Zubři teď nedůsledně bránili a nechali natřikrát dorážet Hřebejka. Horčička však kotouč za svá záda nepustil.

04:46

Ferenc u mantinelu zboural Dostálka, který ještě nedávno hrál v dresu Zubrů. Vylučovat se ale nebude.

04:29

Už to mohlo být 2:0. Ižacký předložil puk na dobře postaveného Šimona Kratochvíla, kterého Kváča vychytal betonem.

04:12

Jihočeši se snaží o rychlou odpověď. Žovinec se tlačil před Horčičku, ale zakončení mu nevyšlo. Následně domácí vyhodili na zakázané uvolnění.

03:27

03:27 Milan PROCHÁZKA - 1:0

03:27

Přerov právě vstřelil branku!
Domácí Zubři vedou! Pšurný vybojoval v útočném pásmu puk, který předložil k modré čáře na Šnajnara, jehož ránu precizně tečoval MILAN PROCHÁZKA. Kváča byl bez šance. Asistence: Rostislav Šnajnar, Roman Pšurný.

02:30

Fillman to zkoušel na Horčičku z větší vzdálenosti, domácí brankář zasáhl vyrážečkou. Hraje se teď bez přerušení.

01:42

Ani další pokus založit útok moc Zubrům nevyšel. Pronikající Ižacký totiž skončil na Hřebejkovi. Zatím čekáme na vážnější šanci.

00:45

Šnajnar se pokoušel rychle rozehrát na Pšurného, ale ten kotouč nezpracoval. Vhazuje se ve středním pásmu.

00:16

Motor se rychle dostal do útočného pásma, což Ferenc řešil vyhozením puku přes všechny čáry. Zakázané uvolnění Zubrů.

00:01

Hezký podvečer z přerovské MEO Arény, kde za malou chvíli začne utkání 47. kola WSM ligy Přerov – České Budějovice. Oba týmy už nastupují na ledovou plochu.

HC ZUBR Přerov: Horčička (Klimeš) – Malina, Ferenc, Chmelíř, Šnajnar, L. Vágner, Pala, Padrnos, Běhal – Plášek, Berger, Sikora – Milan Procházka, T. Sýkora, Pšurný – Goiš, Popelka, Kovařík – Ižacký, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Bláha) – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Mucha, Vráblík – Dostálek, Vak, Čermák – Chovan, Nouza, Heřman – Hřebejk, Škoda, Babka – Fronk, Vlček, Žovinec.

České Budějovice – Ústí nad Labem 5:2

Jihočeši zatím splňují plány a již dlouhou dobu vedou tabulku WSM ligy. Před Jihlavou a Kladem mají náskok pěti bodů a dohrávku s Prostějovem k dobru. V posledním utkání si doma hladce poradili s ústeckým Slovanem, ale předtím dostali tvrdý direkt ve Frýdku-Místku. V případě plnohodnotného vítězství se Motor posune na hranici sta bodů.
HC ZUBR Přerov (9. místo)

46 – 15 – 5 – 9 – 17 (124:129) 64 bodů

Přerov – Ústí nad Labem 2:3
Přerov – Litoměřice 2:3 (PP)
Prostějov – Přerov 3:5

Přerovský tým čekal dlouhých deset zápasů na vítězství. Zubři nehráli špatně, neprohráli s žádným ze soupeřů vysokým rozdílem a k úspěchu jim chybělo i kousek pověstného štěstíčka. V minulém kole už to však vyšlo a modrožlutí se dočkali v ten nejlepší možný okamžik. Zubři totiž uspěli v hanáckém derby s Prostějovem a posunuli se zpět z jedenácté na devátou příčku. Bitva o desítku, která zaručuje postup do předkola play-off však bude ještě dlouhá. Další krok k její jistotě se budou snažit Přerované udělat v zápase s českobudějovickým Motorem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

1:3

Branky a nahrávky: 4. Milan Procházka (Šnajnar, Pšurný) – 9. Škoda (Babka, Hřebejk), 42. Vráblík (Heřman, Fronk), 50. F. Novák

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Bláha) – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Mucha, Vráblík – Dostálek, Vak, Čermák – Chovan, Nouza, Heřman – Hřebejk, Škoda, Babka – Fronk, Vlček, Žovinec.

Rozhodčí: Kašík – Kis, Špringl