31:30

konec (13:18)

28.01.2017, 20:45 • AccorHotels Arena, Paříž • O 3.–4. místo • Martin Petřek

Tipsport: 1.75 8.0 2.68 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Slovinci dosáhli na medaili přesto, že většinu zápasu ztráceli. Poločas prohráli o pět branek a po deseti minutách druhé půle byli zpět dokonce o osm gólů (16:24). Pak ale někdejší vicemistři Evropy zahájili i díky rychlým protiútokům málo vídaný obrat a v 57. minutě srovnali na 29:29. Chorvaté, kteří v pátečním semifinále prohráli po prodloužení s Norskem, se poté ještě naposledy dostali do vedení. Na Sebetičův gól ale zareagoval vyrovnáním z křídla Grebenec a vítěznou trefu zaznamenal v poslední minutě z dálky Blagotinšek. (22:58:00)

Konec zápasu. (31:30)

60

Ne, ne, ne! Chorvati už to nestihnou a ve slovinském táboře právě vytryskl mohutný gejzír házenkářské radosti! Slovinští házenkáři pod vedením bývalé jugoslávské superhvězdy, mistra světa, olympijského vítěze z Los Angeles, nejlepšího házenkáře planety z roku 1988 a nejlepšího sportovce bývalé Jugoslávie z roku 1986, Veselina Vujoviće, získávají po velkém obratu poprvé v historii medaili z mistrovství světa! (31:30)

60

V infarktovém závěru budou Chorvati zahrávat pravděpodobně svůj poslední postupný útok dnešního zápasu! Podaří se chorvatským házenkářům srovnat a vynutit si tak prodloužení? (31:30)

60

Slovinci obrací vývoj utkání na svou stranu a dostávají se v poslední minutě utkání do vedení! Tak to je opravdu famózní jízda slovinských házenkářů! Blagotinšek nyní dokázal, že se ničeho nebojí. Prezentoval se krásnou střelou z dálky, která i přes dvojblok bránících Chorvatů proplachtila mezi tři tyče! (31:30)

59

Na Sebetičův gól reaguje vyrovnáním z křídla Grebenec, který se nádherně uvolnil na křídle a svůj náskok nepromarnil! Dnešní dramatický zápas graduje na maximum! (30:30)

58

Luka Sebetić právě rozbušil tlukot v srdcích všech chorvatských příznivců! Zkušený člen chorvatského reprezentačního výběru prostě nesmí dostat prostor na svém postu spojky, protože pak je to velmi nebezpečné a často to končí brankou!K míči se nyní v chorvatském útoku dostal zmíněný Sebetić a ze své parkety spojky posílá Chorvaty do nejtěsnějšího vedení! (29:30)

57

A je srovnáno! Chorvatská obrana nedokázala na křídle uhlídat rychlonohého Marguče, který svůj náskok nad brankovištěm završil přesnou střelou! (29:29)

56

Tak to je neuvěřitelný závěr dnešního utkání, který bere všem dívákům dech! Slovinci totiž snižují na nejtěsnější rozdíl jediné branky! Mačkovšek dostal nádhernou nahrávku do volného prostoru a nemýlíl se! (28:29)

55

Slovinci dramatizují závěrečné minuty utkání! Na levé křídlo dostal míč Cingesar a bezpečně brankáře z náskoku překonal. Podaří se Slovincům otočit? (27:29)

54

Zarabec nyní získal dostatek střeleckého sebevědomí a vyslal ze své parkety spojky prudkou ránu, která nalezla umístění mezi chorvatským brankářem a jeho sítí. (26:29)

52

Za faul na střílejícího hráče byl proti Chorvatsku nařízen sedmimetrový hod, který zkušeně proměnil Janc. (25:29)

51

Chorvatské akce byla dohraná na nestárnoucího Zlatka Horvata, který z náskoku bezpečně překonal slovinského brankáře. (24:29)

50

Slovinci zpozorovali volného Marguče na křídle, který po obdržené nahrávce svůj let nad brankovištěm zakončil nádherně přetaženou ránou na kratší tyč. (24:28)

50

Duvnjak se po dobré kombinaci prosazuje a je z toho vedení 28:23. (23:28)

50

Slovinci si zahrají v početní nevýhodě. (23:27)

50

Slovinský brankář zlikvidoval nebezpečnou ránu z rukou nepřehlédnutelné postavy světové házené Domagoje Duvnjaka. Chorvati však zůstávají u míče! (23:27)

49

Chorvatská lavička reaguje na vývoj utkání oddechovým časem! Dokáží svěřenci Veselina Vujoviče otočit utkání na svou stranu? (23:27)

49

Nádherná klička na obou nohou a úspěšné zakončení Bezjaka přináší Slovinsku další branku! (23:27)

31:30

Slovinsko: Skok, Lesjak – Blagotinšek, Henigman, Marguč, Kavtičnik, Janc, Dolenec, Cingesar, Poteko, Kodrin, Gaber, Bezjak, Grebenc, Zarabec, Mačkovšek.

Chorvatsko: Stevanović, Pešić – Mihić, Duvnjak, Stepančić, Gojun, Matulić, Horvat, Kontrec, Mandalinić, Štrlek, Musa, Jotić, Mamić, Sebetić, Cindrić.

Rozhodčí: Raluy Lopez, Sabroso Ramirez (oba ESP)