4:3

konec (2:0, 0:2, 2:1)

27.01.2017, 18:00 • Nitra Aréna • 41. kolo • Miroslav Kováčik sk

Tipsport: 1.48 5.6 4.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hokejisti Nitry potvrdili výbornú formu z domáceho prostredia. V dramatickom zápase zdolali Zvolen 4:3, keď o ich triumfe rozhodol Eric Meland – gólom z poslednej minúty duelu. Najlepším hráčom hostí bol vyhlásený Samuel Baroš, na domácej strane si toto ocenenie vyslúžil Matt Cope. Zvolen dnes sympaticky bojoval, no prehráva už piaty zápas v rade. Nitra sa dostala už na druhé miesto, keďže zápas v Košiciach bol odložený. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (20:35:07)

59:47

Do konca zápasu zostáva ešte 13 sekúnd a vhadzovať sa bude v obrannom pásme Nitry. Hostia si samozrejme berú oddychový čas a budú sa snažiť vyrovnať.

59:32

Samuel Baroš putuje na hráčsku lavicu. Hostia hrajú absolútny vabank a posielajú na ľad šiesteho hráča. Dokážu ešte vyrovnať skóre dnešného zápasu?

59:02

59:02 MELAND - 4:3

59:02

Nitra dala gól!
V záverečnej minúte tretej tretiny domáci hokejisti zrejme rozhodujú o svojom dnešnom víťazstve. Samuel Baroš neudržal puk po strele z ľavej strany, Judd Blackwater ešte vypichol puk, ktorý následne upratal do siete ERIC MELAND.

58:35

Peter Zuzin získal puk na obrannej modrej čiare. Následne rozvinul prečíslenie Zvolenčanov, no tí sa do zakončenia nedostali. Bryndziari zahodili veľkú šancu.

58:18

Filip Bajtek prešiel po ľavej strane do útočného pásma. Jeho strela bola nenápadná, no neprekvapila brankára súpera.

57:37

Zvolenčania sú sformovaní v strednom pásme a teraz nepúšťajú svojho súpera do útočného pásma. Samuel Baroš môže byť pokojný.

56:57

Marek Slovák posunul puk na Judda Blackwatera. Ten vystrelil spoza obrancu, ale tesne minul bránu Samuela Baroša. Nitrania zvyšujú obrátky.

56:29

Mitch Versteeg sa teraz šikovne natlačil pred bránu súpera. Tá ale následne bola posunutá, a tak zakončenie Matta Copea platiť nemohlo.

55:00

55:00 MAJDAN - 3:3

55:00

Zvolen dal gól!
Obrovská chyba domáceho tímu je potrestaná. Pavel Klhůfek vystihol rozohrávku súpera, následne posunul puk na unikajúceho JURAJA MAJDANA a ten v samostatnom úniku nezaváhal. Asistencia: Pavel Klhůfek.

54:41

Samuel Baroš má puk vo svojej moci. Ten chytá strelecký pokus Mareka Slováka a upokojuje situáciu. Do konca tretej tretiny zostáva približne päť minút.

54:00

Domácim hokejistom zatiaľ táto presilová hra príliš nevychádza. Puk končí len na tribúne a dokonca sa bude vhadzovať len v strednom pásme.

53:21

Nitrania sa môžu výrazne priblížiť k zisku troch bodov. Na trestnú lavicu totiž za hákovanie putuje obranca Tomáš Valenta, ktorý hákoval Judda Blackwatera.

53:05

Marek Tvrdoň šikovnou bekhendovou prihrávkou našiel Mareka Slováka. Ten strieľal z prvej, ale trafil len pred ním brániacich hráčov súpera.

52:27

Eric Hartzell musel zasahovať po strele od modrej čiary. Puk ale schoval do svojej lapačky, a tak sa bude vhadzovať po jeho ľavej ruke.

51:43

So Zvolenčanmi to nevyzerá dobre v tejto presilovke. Domáci sa opäť oslobodili a do konca trestu Jamesona Milama zostáva ešte približne 20 sekúnd.

4:3

Branky a nahrávky: 10. Macík (Versteeg, Štefanka), 14. Slovák, 44. Cope (Milam, Slovák), 60. Meland – 21. Majdan (Klhůfek), 29. Zuzin (Majdan, Novák), 55. Majdan (Klhůfek)

HK Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Pupák, Mezei, Meland, Versteeg, Korím, Rais – Blackwater, Slovák, Tvrdoň – Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Štefanka, Bajtek – Cope, Šille, König.

HKM Zvolen: Baroš – M. Novák, Krejčí, Hraško, Valenta, Ivan, Plekhanov, Homér, Andersons – Zuzin, Puliš, Šišovský – Klhůfek, L. Jurík, Majdan – L. Novák, Síkela, Jurák – Dubeň, Iždinský, Habšuda.

Rozhodčí: Milan Novák, Peter Lokšík – Martin Krajčík, Peter Šefčík.

01:46 ZVO 2 Síkela, podražení
08:10 ZVO 2 Homér, vysoká hůl
09:20 NIT 1:0 Macík (Versteeg, Štefanka)
10:41 NIT 2 Slovák, nedovolené bránění