konec (0:1)

24.01.2017, 20:00 • Stade de Port-Gentil, Port-Gentil • Skupina C • Adam Dořák

Tipsport: 3.85 3.36 2.06 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 2:9. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 23:21. (22:03:26)
Kongo tedy v dnešním klání vítězí v poměru 3:1 a postupuje z prvního místa tabulky C do čtvrtfinále. Společně s Kongem postupuje ze druhého místa tým Maroko, který v souběžně hraném utkání nakonec porazil Pobřeží slonoviny 1:0.

Dovolím si Vás pozvat na zítřejší den, kdy se odehrají poslední dva zápasy ve skupině D. Konkrétně Ghana – Egypt a Mali – Uganda. Ghana má již postup po dvou výhrách jistý, avšak postup z druhého místa je stále otevřenou záležitostí. Onlajny budou samozřejmě u toho!

To je ode mě vše, mějte se hezky. Na shledanou.

90+5

90+5

Po ošetření brankáře Konga (spíše za zdržování) se nastavilo nakonec o nějakou minutku navíc. Kongo se ještě dostalo do útoku, avšak následná střela letěla hodně vysoko a rozhodčí tímto ukončuje zápas.

90+4

Žlutou kartu dostává Ley Matampi (Demokratická republika Kongo).

90+3

Rohový kop ubráněn. Škoda šance Adebayora, myslím si, že za dnešní výkon by si branku určitě zasloužil. Nyní k ní byl hodně blízko.

90+2

90+2.

90+2

Adebayor se dostal ke střele, Matampi již byl překonán, avšak míč se následně odrazil od obránce na rohový kop.

90+1

Roh nepřinesl šanci, rozhodčí nastavuje, stejně jako v prvním poločase, tři minuty.

90

Ayite zahrál míč do pokutového území, následuje roh....

89

Togo bude mít k dispozici na závěr ještě zajímavou příležitost v podobě standardní situace.

87

Rohový kop nic nepřinesl, naopak Kongo se dostalo do šance v následném protiútoku a Bolingi se dostal dokonce ke střele. Míč letěl mimo bránu.

87

V pokutovém území se to postrkuje a rozhodčí musí hráčům domluvit.

86

Rohový kop pro Togo...

86

Ale (ne)uvedli, pouze ho odevzdali soupeři.

85

Nyní je ale Kongu odpískán ofsajd, Togo bude moci uvést míč do hry.

84

Kongo kombinuje s míčem a vypadá, že nemají stále dost.

83

Střídání v týmu Demokratická republika Kongo: ze hřiště odchází Junior Kabaganga, přichází Jeremy Bokila.

80

80. Paul-José M'Poku (KNG) - 1:3

80

Kongo právě vstřelilo branku!
PAUL-JOSÉ M'POKU to trefil opravdu parádně. Míč se odrazil od břevna směrem do branky. Nádherná branka!

79

Standardní situace v blízkosti šestnáctky bude zahrávat po faulu Kongo.

78

Střídání v týmu Togo: ze hřiště odchází Razak Boukari, přichází Jacques-Alaixys Romao.

77

77.

77

Bolingi v šanci, míjí pravou tyč!

75

Hra v posledních minutách je nahoru a dolů. Sledujeme rychlé protiútoky do otevřených obran.

75

Mbemba střílel na bránu, mimo.

74

Togo se po rohovém kopu Konga rychle opět dostalo do útoku, tentokrát byli zastaveni ofsajdem.

73

Rychlý protiútok na druhé straně, Mensah připraven

72

Byl rozehrán na krátko a následoval centr, Matampi chytá.

72

Z té Togo nic nevytěžilo, ale Togo zůstane před bránou soupeře, bude zahrávat rohový kop.

71

Standardní situace pro Togo po faulu na Adebayora.

71

Bolingi v šanci, ale uklouzl a míč si tak bere Mensah.

70

70.

70

A už to mohlo být rázem 2:2, Adebayorova střela byla hodně nebezpečná. Matampi chytá.

69

69. Kodjo Fo-Doh Laba (TOG) - 1:2

69

Togo právě vstřelilo branku!
Dvě minuty stačí a střídající KODJO FO-DOH LABA zužitkoval přihrávku od Ayiteho a snižuje stav utkání.

67

Střídání v týmu Demokratická republika Kongo: ze hřiště odchází Firmin Ndombe Mubele, přichází Jordan Botaka.

67

Střídání v týmu Togo: ze hřiště odchází Mathieu Dossevi, přichází Kodjo Fo-Doh Laba.

66

Míč však pouze odevzdali brankáři a ten zakládá další útočnou snahu.

66

Již se hraje a Togo kombinuje s míčem.

64

Probíhá ošetřování Mubeleho.

63

A z útoku se jim podařilo dosáhnout branky! Avšak byl signalizovaný ofsajd, takže planý poplach.

62

62.

62

Togo se dostalo na polovinu soupeře, ale dlouho se nezdrželi a Kongo jde opět směr brána Mensah.

61

Nevymyslí, protože Kabananga získal míč a už si to „pelášil“ směr Mensah. Jeho střela šla mimo.

61

Bude v pořádku, Togo má míč, vymyslí něco směrem dopředu?

60

Kabananga při souboji špatně zřejmě došlápl a potřebuje ošetření.

59

Střídání v týmu Demokratická republika Kongo: ze hřiště odchází Neeskens Kebano, přichází Paul-José M'Poku.

58

Ten však Kongo nezahrálo ideálně.

58

Další střela Konga na bránu Toga, Mensah vyráží nad bránu, rohový kop....

57

57.

57

Kebano vystřelil a jeho střelu Mensah vyráží do autu.

56

Standardní situace Konga...

54

FIRMIN NDOMBE MUBELE si naběhl na dlouhý centr z poloviny hřiště, pohlídal si ofsajdové postavení a pak už jen míč poslal lobem přes vybíhajícího brankáře do branky.

54

54. Firmin Ndombe Mubele (KNG) - 0:2

53

Adebayor provedl útočný faul a Kongo zůstane u míče.

52

Jeden z hráčů Konga se dostával do úniku, avšak míč před ním odkopl vybíhající Mensah.

51

Mpeko centruje do vápna, ale nikomu a brankář si míč stahuje ze vzduchu.

50

Až nyní se dostali do vápna, avšak obránci Konga si poradili.

49

Nedaří se jim projít na polovinu soupeře.

48

Kebano provedl útočný faul, Togo bude rozehrávat.

47

Kebano střílí na bránu, ale z ofsajdu.

46

Togo začalo s míčem na svých kopačkách.

46

Sledujeme poměrně dobrý fotbal. Kongo vstřelilo branku a může být relativně v pohodě. Za tohoto stavu jim postup do dalších bojů nevyklouzne. Togo však nemá již co ztratit a určitě nesloží hlavu do klína. Druhý poločas začne přibližně v 21:04.

45+3

45+3

Po faulu na polovině hřiště ještě Tožané rozjeli útočnou akci, ale nic z toho nebylo a první poločas je minulostí.

45+3

Nevyrovná, Matampi má míč ve své moci a s rozehrávkou nespěchá.

45+2

Togo bude vhazovat na soupeřově polovině, vyrovná do konce poločasu?

45+1

Rozhodčí nastavuje tři minuty.

45

45.

45

Tak tento centr byl o něco lepší, u bližší pravé tyče hlavičkuje Kabananga a posílá míč na dolní pravou tyčku. No, Kabananga jen tak halvu nastavil a sám asi nevěřil, že míč trefil tyč.

44

Centr na bližší tyč odvrací znovu na roh Bebou.

43

Ndombe kličkoval ve vápně, Akakpo ho skvěle ubránil a odvrací míč na roh.

42

Standardní situace Togo....Matampi má dlouhý centr ve svých rukavicích.

41

Boukari se dostal do vápna, ale jeho přihrávku zablokoval obránce.

40

Togo se rohovému kopu snadno ubránilo.

39

Centr z pravé strany posílá obránce Toga na rohový kop.

38

Míč mají hráči Konga a kombinují s ním na polovině soupeře.

37

Togo se dostalo ke střele,ale ta neměla gólové parametry.

36

Pokud by zápas skončil výhrou Konga, tak bez ohledu na výsledek se souběžně hraným druhým utkání skupiny C, by Kongo postupovalo ze skupiny z prvního místa.

35

Togo se udrželo na polovině soupeře, ale nevytěžilo zhola nic a dopředu jdou hráči Konga.

34

Togo vystřelilo na brankáře, ale to byla pro Matampiho lahůdka.

32

Kongo je na koni a opět operovalo před pokutovým územím Toga, nakonec se provinili faulem a Togo bude rozehrávat od své branky.

31

Standardní situace Konga skončila hlavičkou hráče Konga, avšak letěla mimo bránu.

29

29. Junior Kabaganga (KNG) - 0:1

29

Mbemba přihrál z poloviny hřiště míč na JUNIOR KABAGANGA a ten svedl rychlostní souboj s Gakpem a pochopitelně zvítězil a střílí první branku v tomto zápase.

28

Adebayor přihrál Ayitemu, ale ten si nepohlídal ofsajd.

27

Nakonec je jejich snaha zastavena útočným faulem Adebayora.

26

Togo kombinuje před bránou soupeře.

26

Avšak prach bídně s ní naložili.

25

Akoriko fauluje a Kongo má k dispozici standardní situaci.

24

Po delší vynucené pauze se opět hraje.

23

Střídání v týmu Togo: ze hřiště odchází Baba Tchagouni, přichází Cédric Mensah.

22

Togo střídá brankáře, Tchagouni není schopen pokračovat. Pravděpodobně si přivodil zranění na levé noze.

20

Centr Konga sbírá do svých rukavic Tchagounni, který opět leží na trávníku.

18

Kongo se snažilo zaútočit dlouhým nákopem za obranu Toga, ale s tímto si na obránce Toga nepřišlo.

15

15.

17

Togo na polovině soupeře, střela Adebayora se hrubě nepovedla a míč končí v autu.

15

Po faulu zahrávalo Kongo standardní situaci, centr poslaný do pokutového území ubránil sám Adebayor, který si tak vedle útočných povinností splnil nad rámec i obranné povinnosti. Z opakovaného záběru však jeho bránění vypadalo, že se mu míč otřel o ruku.

14

Ve 14.. minutě jsme se nedočkali žádné výrazné šance, hra se odehrávala převážně na polovině hřiště,

13

Ayite centroval z pravé strany na Adebayora, ale ten na míč nemohl v žádném případě dosáhnout.

12

Kabananga pospíchal za míčem, brankář včas vyběhl a ukryl míč do svých rukavic.

11

Slibný útok Toga zastavuje ofsajd.

10

Hra se nám opět rozběhla, míč na polovině Konga.

9

Tchagouni potřebuje ošetření, nyní se nehraje.

8

8.

8

A velmi rychle se dostalo do útoku, avšak centry, které směřovaly do pokutového území obrana odvrací.

7

Kongo drží míč na polovině hřiště.

6

Útok Konga odvrátila obrana a hráči ve žlutém rychle postupují dopředu.

5

Adebayor pronikl s míčem až do pokutového území, zde mu vystavil stopku obránce Konga.

4

Adebayor se mohl dostat do šance. Jen kousek chybělo, aby nadýchaný centr hlavičkoval před brankářem a poslal tak míč do brány.

3

Togo opět na polovině soupeře, ale v uctivé vzdálenosti od brány.

2

Nepodařilo se jim ohrozit bránu a dopředu jde tým Konga, který dnes hraje v modro-červených dresech.

1

Jako první zahájili útok hráči ve žlutých dresech – tj. hráči týmu Toga.

1

Togo: Tchagouni – Adebayor, Akakpo, Atakora, Ayité – Bebou, Boukari, Dakonam, Dossevi – Gakpé, Ouro-Akoriko.
Náhradníci: Agassa, C. Mensah – Agbégniadan, Atchou, Bossou, Eninful, Kouloum, Fo-Doh Laba, Mamah, Ouro-Sama, Romao, Segbefia.

Demokratická republika Kongo: Matampi – Bokadi, Bolingi, Kabaganga, Kebano – Mbemba, Mpeko, Mubele, Mulumbu – Lomalisa, Tisserand.
Náhradníci: Kiassumbua, Kudimbana – Bakambu, Bokila, Botaka, Ikoko, Maghoma, Mbokani, M'Poku, Mulumba, N´Sakala, Zakuani..
Dobrý den u dalšího on-line přenosu z Poháru afrických národů. Dějištěm letošního turnaje je Gabon, který již skončil ve skupině A na třetím místě a postup do čtvrtfinále mu unikl.
Ve skupině A dále postupuje Burkina Faso a Kamerun, ve skupině B Senegal a Tunisko. Dnes se dozvíme další jména postupujících ze skupiny C.

Togo má ve skupině C k postupu nejdále. Na svém kontě má pouze jeden bod za remízu 0:0 s Pobřežím slonoviny. Druhý zápas prohráli Tožané 1:3 s Marokem. Jejich reálná šance na postup je tehdy, mimo jiné, pokud porazí dnešního soupeře za tři body.

Demokratická republika Kongo je na tom výsledkově o mnoho lépe. Doposud získali čtyři body ( vítězství 1:0 nad Marokem a remíza 2:2 s celkem Pobřeží slonoviny).