24.01.2017, 01:00 • Verizon Center, Washington • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.9 3.9 3.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání sledovalo 18506 diváků. (03:45:34)
Střely na branku – 25:26 (12:6, 4:8, 9:12)
Zblokované střely – 20:11
Vyhraná vhazování – 36:25
Trestné minuty – 15:11
Hity – 19:27
Hokejisté Washingtonu dnes potvrdili skvělou formu a po vítězství 6:1 se vyhoupli do čela tabulky celé ligy! Capitals bodovali už počtrnácté v řadě. Ve třetí třetině si už domácí hlídali svůj náskok a v závěru ho ještě dvěma góly navýšili. Nejprve vyzval Ovečkin ke skórování T. J. Oshieho a v čase 57:13 uzavřel skóre duelu Lars Eller.

Po skončení zápasu se pustili do pěstního souboje Taylor Chorney a Joakim Nordström! Domácí obránce na body vyhrál.

59:35

Domácí v postavení mimo hru.

59:15

Rána Dmitrije Orlova z pravé strany skončila v lapačce Warda. Domácí bek myslí na hattrick.

59:01

Poslední minuta třetí třetiny.

58:20

Tohle už je exhibice! Alex Ovečkin nahrával z pozice, ze které by asi jindy střílel. Nicklas Bäckström ale trefil jen hruď brankáře Warda!

58:08

Bekhendovou střelu Jeffa Skinnera sebral Holtby svou lapačkou. Domácí gólman chytá v dobré pohodě.

57:13

57:13 Lars ELLER - 6:1

57:13

Washington právě vstřelil branku!
Carolina si odveze z Verizon Center solidní příděl! Obránce Nate Schmidt, který podpořil domácí útočnou akci, ještě Warda nepřekonal, ale LARS ELLER svou dorážku propasíroval mezi rukou gólmana Canes a bližší tyčkou do sítě – 6:1. Asistence: Nate Schmidt a André Burakovsky.

56:38

Po střele Rona Hainseyho si stáhl kotouč holí pod lapačku Holtby, jenž tak přerušil hru.

55:52

Z levé strany pálil Skinner, jeho rána byla sražena mimo.

54:58

Do konce třetí třetiny zbývá pět minut. O osudu zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto.

54:02

Vyloučení na obou stranách. Za hrubost byli odesláni na trestnou lavici Lars Eller a Matt Tennyson.

6:1

Branky a nahrávky: 12. Orlov (Kuzněcov, Burakovsky), 18. Williams (Alzner, Niskanen), 29. Orlov (Connolly, Burakovsky), 39. Kuzněcov (Alzner, Williams), 54. Oshie (Ovečkin, Bäckström), 58. Eller (Schmidt, Burakovsky) – 5. J. Staal (E. Lindholm, Aho)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Orlov, Orpik (A), Schmidt, Chorney – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Burakovsky, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Leighton) – Pesce, Slavin, Faulk (A), Hainsey, Tennyson (A), Hanifin – Rattie, V. Rask, Skinner – E. Lindholm, J. Staal (A), Aho – Stempniak, D. Ryan, B. McGinn – Stålberg, Teräväinen, Nordström.

Rozhodčí: Brenk, Meier – Berg, Nowak

Diváci: 18506

04:33 WSH 2 Oshie, držení protihráče
04:39 CAR 0:1 J. Staal (E. Lindholm, Aho)
10:16 CAR 2 Faulk, držení protihráče
11:49 WSH 1:1 Orlov (Kuzněcov, Burakovsky)
17:05 WSH 2:1 Williams (Alzner, Niskanen)