konec (3:0, 2:1, 2:0)

18.01.2017, 18:00 • K&K PNEU Aréna Havířov • 42. kolo • Tomáš Vlček

Tipsport: 2.5 4.1 2.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to pro dnešek z Havířova vše, napočtenou u dalších onlajnů. (20:27:48)
Ve třetí třetině AZ přidal ještě dvě branky a nakonec tak Slavii poráží jednoznačně a zaslouženě 7:1.

Střely ve třetí třetině: 14:10 (celkem 37:27).

Domácí hráči si užívají děkovačku s fanoušky, také Slávisté se zdraví s hloučkem svých příznivců.

59:30

Utkání již za ovací domácích fanoušků, spěje do svého konce.

59:05

Boj o puk ve středním pásmu.

58:22

Domácí se usadili v obranném pásmu Slavie.

57:48

Domácí vyvážejí puk ze svého obanného pásma a zakládají útok.

57:23

Kurovský zavezl puk do útočného pásma.

56:39

Staněk odpaluje puk. Následně je tvrdě atakován a hra je přerušena.

56:05

Puk za Slávistickou brankou. Domácí tribuny už pomalu začínají oslavovat.

55:20

Útok hostů zakončoval Rys, ale přes obránce puk k Šafránkovi nedošel.

54:38

Na druhé straně domácí ťukec končí střelou Gřeše nad.

53:01

Hosté výrazně zabrali a jsou z toho jejich šance. Schleisse vychytal Šafránek. Kubicova dorážka končí na konstrukci branky.

52:13

Stankovu střelu tečuje Kurovský vedle.

51:47

Po střele Gřeše přerušuje Polívka svým zákrokem hru.

51:28

Hraje se ve středním pásmu.

50:14

49:59

Hosté hrají 5 na 4 Šafránek řeší bombu Nováka i dorážku útočníka Šafránka.

49:18

Vyloučení v týmu AZ Havířov (Marek Kalus – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

49:18

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Endál – 2 min. nedovolené bránění + 2 min. hrubost).

49:18

Šarvátka Kaluse s Endálem.

48:57

Hosté se usadili v útočném pásmu, ale jenom na chvíli.

48:20

Azet se osvobozuje.

48:14

Vyloučení v týmu AZ Havířov (Jan Maruna – 2 min., sekání).

48:14

Šafránek kryje střelu Beránka i dorážku Jankovského.

47:18

Havířovští jeli 2 na 1, finální přihrávku však zachytil poslední obránce, pokračující akci končí Chrobočkova střela od modré.

46:44

Rychlá akce AZetu končí střelou Hlinky, jeho střelu však tlumí hruď Polívky.

46:26

Ve slávistické třetině zůstal ležet zraněný Tomáš Gřeš. S pomocí spoluhráče odjíždí na střídačku.

46:21

Po nepřesné rozehrávce se hosté dostali pod tlak.

45:29

Icing hostů.

Oddechový čas pro hosty.

45:09

Havířov právě vstřelil branku!
AZet spustil brankovou střelnici, bleskově využívá přesilovku a máme tady jeho 7. gól. Štumpfovu střelu Polívka jen vyrazil před sebe a PETR KANKO bekhendem uklidil puk z blízka do sítě. Asistence Daniel Štumpf a Marek Kalus.

45:03

Hosté se dostali pod velký tlak, Polívka musel řešit 3 nebezpečné střely a nakonec to vyřešil Šafránek faulem.

Dnešní utkání sleduje 1810 diváků.

44:42

Nepřesná rozehrávka hostů znamená icing.

42:59

Už poněkolikáté dnes AZet skóruje po vyhraném buly v útočné třetině. Tentokrát napřáhl na modré MARCEL PETRAN a jeho bomba se zastavila až ve slávistické brance. Asistence Radek Hubáček

42:55

Rychle se dostali do zakončení, ale Polívka Kaluse vychytal.

42:49

Domácí rozehrávají z poza své branky.

41:39

Havířovští jeli 2 na 1, zakončení na sebe vzal Kotala, Polívka opět neprůstřelný.

41:07

Na druhé straně v podobné situaci Endál, ale ani on na gólmana nevyzrál.

40:19

Po buly se dostal do zakončení Hlinka, ale zblízka neprocpal puk mezi Polívkovy betony.

40:10

AZ se hned po buly vrhl do utoku, z pravého kruhu zakončoval Kalus, ale trefil jen Polívku do výstroje.

40:01

Druhá třetina začala snížením Slávistů, ale AZ na to odpověděl dvěma brankami a tak vede s přehledem 5:1.

Střely ve druhé třetině 10:11 (celkem 23:17).

3.třetina začne v 19:45.

40:00

39:54

Icing hostů při vlasní přesilovce. Třetina už asi žádnou změnu nepřinese.

39:12

Obránce Holý dvakrát tvrdě pálil od modré, jednou netrefil bránu a podruhé trefil Šafránka a ten nadvakrát puk zkrotil.

38:45

Hosté se usadili v domácí třetině.

38:00

Vylučovat se bude, ale jen na havířovské straně, Holomek dostává 2 minuty za držení.

38:00

Následně se u havířovské branky strhlo pár potyček.

37:55

Endál se u tyče tlačil do zakončení. Šafránek udržel svůj beton tam kde měl být.

37:27

Kurovský si šikovně sklepl letící puk, ale je mu pískána hra vysokou holí.

36:50

Hostující Šafránek nahazoval před domácí branku a Jankovský tečuje mimo.

36:18

JAN MARUNA kompletuje svůj hattrick. Hned po buly střílel Doudera, havířovská ikona poslala tečí puk pod břevno. Asistence Lukáš Doudera

35:40

Chyba domácích v rozehrávce. Rys ani Šagát Šafránkovi puk u tyčky za čáru neprocpali.

35:03

Vhazování před Šafránkem.

34:40

Endál z pravého kruhu otřel svou střelu o Šafránkové rameno, pak se puk odrazil od tyče mimo branku.

33:25

Blesková akce na druhou stranu. Šmerha si zleva nabruslil před Šafránka, ale jeho pokus končí v lapačce.

33:16

Štumpf a poněm Hubáček se snažili dorazit volný puk před slávistickou branku, ale oba promáchli.

32:39

Rác dostal přihrávku do jízdy o mantinel, nabruslil si před Polívku, ale jeho střela končí na Polívkových betonech.

31:59

Velký zmatek na slávistickém brankovišti ukončil dorážkou do odkryté branky JAN MARUNA. Asistence Marek Kalus a Jan Kotala.

31:32

31:32

Kanko se dostal do zakončení z pravého kruhu a trefil Polívku do pravého ramene.

31:00

Domácí se opět osvobozují.

30:20

Haas s Rácem šli 2 na 1, ale přihrávka do zakončení neprošla přes posledního obránce.

30:01

Kotala zachytil puk a osvobozuje domácí.

29:32

Vyloučení v týmu AZ Havířov (Lukáš Doudera – 2 min., podražení).

29:15

Hlinka dorážel z mezikruží, ale netrafil bekendem branku.

29:06

Úmyslný ofsajd hostů, vhazování před Polívkovou brankou.

28:35

Pohl vystihl havířovskou rozehrávku a rychlou střelu z mezikruží prověřil Šafránka.

27:55

Hned po skončení oslabení se Slávisté vydali do přečíslení 2 na 1, zakočení vyšlo na Holého, ale Šafránek parádním zákrokem betonem AZ zachránil.

27:31

AZ v přesilové hře pěkně kombinuje, ale hosté se osvobozují.

27:07

Hlinkův pokus z mezikruží sice minul branku, ale od zadního mantinelu se odrazil do brankoviště a málem skončil za Polívkovými zády.

26:58

Kotalova střela po pěkném průniku, byla sražena do ochranné sítě.

26:35

Kanko nabil Štumpfovi, ale jeho pokus trefil spoluhráče před brankou.

25:58

Marunova střela zblokovaná a následně se hosté osvobozují.

25:47

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Pohl – 2 min., podražení).

25:10

Dvojitá šance AZetu, ale Marunu i následně Kurovského vychytal Polívka.

24:45

Na druhé straně nepropálil obránce slávistický útočník Schleiss.

24:10

Staňkova střela od modré neprošla klubkem hráču.

23:30

Tvrdá Knotova střela se otřela o Šafránkův beton a skončila mimo.

23:10

Hosté na chvíli domácím pásmu, ale puk proklouzal kolem mantinelu ven.

22:42

Střelu Tomáše Gřeše krotí Polívka ve své lapačce.

22:20

Hraje se převážně ve středním pásmu.

21:20

Slavia právě vstřelila branku!
Hosté využivájí přesilovu a snižují na 3:1. Tvrdá střela RONALDA KNOTA zapadla Šafránkovi přesně k levé tyči. Asistence Pohl Jan a Beránek Petr.

21:13

Zákrok Šafránka proti Pohlovi.

20:01

Střídání v týmu HC Slavia Praha: ze hřiště odchází Dominik Frodl, přichází Patrik Polívka.

20:01

První třetina je za námi a domácí mohou být velmi spokojeni, neboť jednoznačně vedou 3:0. Slavia měla také pár nadějných momentů, ale jinak je vední AZetu naprosto zasloužené.

Sřely na branku v 1. třetině: 13:6

Druhá třetina začne v 19:52

20:00

19:45

Novákova bomba od modré hned po buly, Šafránek sice jen vyráží, ale Hubáček puk sebral a vyváží ven ze třetiny.

19:39

19:21

Tlak AZetu však pokračoval, hosté chybovali při rozehrávce, puk získal PETR KANKO a prudkou střelou ke vzdálenější tyči zvyšuje na 3:0. Bez asistence.

19:05

Haas se dostal k puku mezi kruhy, najel před Frodla, ale bekendovou kličkou si na něj nepřišel.

18:17

Kankova střela z pravého kruhu, Frodl tentokrát předvedl jistý zákrok.

17:48

Kurovský krásně pronikl po pravé straně, nebezpečně vystřelil, Frodl jeho pokus jen vyrazil do brankoviště a na poslední chvíli puk obránce odpálli do bezpečí.

17:28

Vhazování před Frodlem.

16:39

Trochu laciný gól Azetu, ale to domácím určitě nevadí. Krislovu střelu hned po buly Frodl jen vyrazil před DANIELA ŠTUMPFA a ten už neměl problém bekendovým blafákem puk uklidit zblízka do branky. Asistence Jiří Krisl a Radek Hubáček.

16:33

16:04

Tlak AZetu pokračuje, Dudek se napřáhl na modré, ale jeho bombu Frodl krotí ve své výstroji.

15:15

Rychlý přesun hry na druhou stranu, Maruna trefuje Frodla do výstroje.

14:50

Šmerha měl na holi vyrovnání, ale netrefil poloodkrytou branku!

13:38

Na druhé straně rychlá akce Slavie, Knot dostal puk na teč před branku, ale Šafránek holí vyráží.

13:16

Kalus si najel si pukem do třetiny a z levé strany prověřil pozornost Froda, ten odolal.

12:05

Tohle už bylo nebezpečnějčí, Šafránek musel řešit Knotovu střelu přes chumel hráčů, ale poradil si.

11:54

Beránek se dostal do střelecké pozice po chybě v domácí rozehře, Holomek jej však na poslední chvíli zablokval.

10:59

Štumpf ukryl svou střelu za obránce, pro Frodla ale nebyl přesto jeho pokus nebezpečný.

10:05

Müllerova prudká střela míří těsně nad.

09:10

Nahození před domácí branku, ale obránci si situaci pohlídali.

08:49

Po nepříliš pohledné pasáži je tu jako blesk z čistého nebe první branka. JAN MARUNA se dostal k puku na levém kruhu a rychlou střelou po zemi překonal Frodl. Asistence Daniel Kurovský.

07:53

Dvořáček vybojoval na chvíli puk rohu hostující třetiny, pak se o něj urputně bojovalo, vše končí vhazováním na slávistické modré.

07:20

Npřesná rozehra AZetu znamená icing.

06:52

Oboustranně opatrná nepřináší šance ani žádné výrazné momenty

06:04

Haas nahodil puk do útočného pásma, ale tam se jej ujali hostující hráči.

05:35

Icing AZetu.

05:14

Dlouhá přihrávka hostů doputovala až k Šafránkovi, ten puk raději před Šagátem pokryl.

04:25

Dlouho sešívaní rotovali a přihrávali si, nakonec vše končí Knotova střela opět do Šafránkovy lapačky.

03:40

Hosté se usadili v útočném pásmu.

03:21

Prvním opravdovým střelcem Slavie je mladíček Šmerha, Šafránek zasahuje lapačkou.

02:45

Bačou nahozený puk s přehledem tlumí Šafránek a rozehrává.

02:10

Staňkova bomba od modré neprošla klubkem clonících hráčů.

01:43

Až nyní je puk u domácí branky, ale na havířovských hokejkách.

01:04

Dobrý forčekink AZetu, hosté se nemohou dostat ze svého pásma.

00:37

Prvním střelcm utkání je domácí Dvořáček, jeho pokus z hranice kruhu míří do hrudí gólmana Frodla.

00:22

Nahození Slávistů vede k jejich icingu.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu.

42. kolo WSM ligy přivede dnes na havířovský led hokejisty pražské Slavie.

Mírně favorizovaní hosté jsou v tabulce 4. se ziskem 72 bodů. V posledních kolech střídají pravidelně výhry s prohrami, úspěšnější bývají na domácím ledě. Tady také v posledním kole porazili Benátky 2:1.

Havířov hrál doma naposledy před dvěma týdny. Od té doby byl na návštěvách u tří soupeřů a přivezl si z nich 6 bodů. Celkem jich má 51 a v tabulce zůstává na 12. příčce. Naposledy vyhrál v sobotu na ledě kladenských Rytířů vysoko 5:1.

Předchozí tři vzájemné zápasy dopadly takto:
3. kolo: Slavia – Havířov 2:1
16. kolo: Havířov – Slavia 2:3
29. kolo: Slavia – Havířov 0:4

Kdo se bude radovat tentokrát, uvidíme. Utkání začíná v 18:00.

7:1

Branky a nahrávky: 9. Maruna (Kurovský), 17. Štumpf (Krisl, Hubáček), 20. Kanko, 32. Maruna (Kalus, Kotala), 37. Maruna (L. Doudera), 43. Petran (Hubáček), 46. Kanko (Štumpf, Kalus) – 22. Knot (Pohl, P. Beránek)

AZ Havířov: Šafránek (Matoušek) – Petran, L. Doudera, Chroboček, Krisl (A), D. Seman (C), Holomek, Staněk, Dudek – Kanko, Hlinka, Kalus – Štumpf, Hubáček, Dvořáček – Kotala, Maruna, Kurovský – Rác, Haas (A), Gřeš.

HC Slavia Praha: Frodl (21. Polívka) – Pohl, J. Novák (A), Bača, J. Holý, Knot (C), A. Růžička, Andrlík – Jankovský, Šafránek (A), P. Beránek – Schleiss, Kubica, Endál – Rys, Šagát, Krliš – Šmerha, J. Müller, Tejral.

Rozhodčí: Trombik – Adamec, Konvička

Diváci: 1.810

08:49 HAV 1:0 Maruna (Kurovský)
16:39 HAV 2:0 Štumpf (Krisl, Hubáček)
19:21 HAV 3:0 Kanko
19:39 HAV 2 L. Doudera, podražení