3:2 4:6, 6:4, 7:5, 4:6, 6:4

16.01.2017, 09:12 • Margaret Court Arena • 1. kolo • Miroslav Kováčik sk

Tipsport: 1.06 7.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:4

Je koniec! Stan Wawrinka víťazí a na Australian Open postupuje do druhého kola. Martin Kližan v poslednej výmene zápasu nasmeroval loptičku len do siete. Napriek tomu podal skvelý výkon, bol päť loptičiek od senzačného triumfu, no tentokrát to nevyšlo.

30-30

Tak toto je skutočne nepríjemný moment. Stan Wawrinka mal celý dvorec na to, aby obhodil nášho hráča, no loptičku poslal priamo do neho...

4:4

Bohužiaľ, Martin Kližan nevyužil svoju šancu a prichádza o výhodu brejku. Stan Wawrinka sa vracia späť do zápasu a vyrovnáva na 4:4.

3:4

WOOOW! Martin Kližan sa to toho nebál a zo svojej rakety poslal na druhú stranu poriadnu forhendový bombu. Tá skončila presne na bočnej čiare a zaručuje slovenskému tenistovi tesné vedenie!

2:2

Skvelý Martin Kližan. Tento gem bol plne v jeho réžii a bratislavský rodák dokazuje, že dnešný zápas môže pokojne vyhrať! Teraz by však potreboval získať brejk.

4:6

Margaret Court Arena bude vidieť rozhodujúci set švajčiarsko-slovenskej bitky. Martin Kližan veľmi dobre zvládol náročné situácie a razantným smečom ukončil štvrté dejstvo vo svoj prospech.

3:5

Martin Kližan potvrdzuje brejk z predošlej hry a dostáva svojho súpera pod tlak. Stan Wawrinka podáva na udržanie v štvrtom sete.

3:4

Martin Kližan to dokázal! V správny čas predviedol dobrý return, z ktorého následne pramenila nevynútená chyba v podaní Stana Wawrinku.

7:5

Stan Wawrinka získava tretí set na svoju stranu. Opäť v ňom bol o brejk dole a Martin Kližan si teraz vyčíta, kde sa vlastne stala chyba. Bratislavčan ale dnes hrá veľmi dobre a rozhodne ešte nič nie je stratené.

0:1

Stan Wawrinka trafil loptičku len rámom rakety, a tak ju nasmeroval len do polovice siete. Prvý gem mal skvele rozohraný, no napokon ho stráca.

6:4

Švajčiarsky tenista bol v dôležitejším momentoch aktívny a prináša mu to zaslúžené ovocie. Forhendovým úderom zatlačil súpera do defenzívy a celý set ukončil volejom na sieti.

4:4

Stan Wawrinka prvýkrát v dnešnom zápase získava podanie svojho súpera. Tlak na nášho tenistu sa stále stupňoval a raz to jednoducho muselo prísť.

3:4

Totálny kolaps v podaní Stana Wawrinku! Ten stratil päť loptičiek v rade a vlastnými chybami daruje súperovi výhodu dôležitého brejku v závere druhého setu.

4:6

Martin Kližan musel v prvom sete odvracať sedem brejkbalov súpera, no ťažké situácie ustál na výbornú. Naopak, sám využil jednu ponúknutú šancu a štýlovo esom ukončuje prvý set dnešného stretnutia.

4:5

Tak toto je skvelé! Stan Wawrinka posiela loptičku len do siete, a tak stráca svoje podanie. Martin Kližan pôde podávať na víťazstvo v prvom sete.