Kvalifikace ME mužů do 19 let

Česko – Polsko

2:3

konec (25:19, 20:25, 22:25, 25:20, 13:15)

15.01.2017, 18:00 • Hala Wielofunkcyjna, Spala • Skupina A • Vít Schück (@VitSchuck)

0:0

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:16:40)

0:0

Dnešní zápas znovu odehrál ve výborné formě Filip Humler, který po dvaceti bodech proti Lotyšku a stejném počtu bodů proti Švédsku přidal další třiadvacet přesných zásahů a byl jednoznačně nejvíce bodujícím hráčem zápasu.

0:0

Výběr trenéra Zacha z dnešního zápasu vybojoval bod a je stále ve hře o postup. Nyní zaujímá český celek první postupové místo z druhých míst. To se však ještě může změnit po dohrání zbytku kvalifikačních skupin.

0:0

Český tým končí kvalifikační skupinu těsnou porážkou se silným výběrem Polska. Domácí celek ale nebyl tak dominantní jako v předcházejících zápasech. První set šel zcela jasně na českou stranu. Češi hráli výborně v obraně, hned několikrát zablokovali soupeře a tím si vytvořili rozhodující náskok. Další dva sety se vybojovali domácí volejbalisté. Maciej Zendel poslal na palubovku nové hráče a ti mu vynesli postup na Mistrovství Evropy. Především se dařilo Arturovi Slugockému, který se stal také nejužitečnějším hráčem zápasu. Po jistém postupu Poláci polevili v koncentraci a toho využila česká reprezentace, která si vybojovala pátý set. V něm se Češi dlouho drželi, ale na tlak především Slugockého a Grygiela na útoku již neměli odpověď.

13:15

13:15

Filip Humler na servisu. Druhý mečbol si museli Poláci vybojovat. Svoboda mohl útočit, ale jen odevzdal míč a poté již Artur Slugocki ukončuje zápas.

13:14

Kamil Kosiba na podání. Pavlíček nebyl přesný na přihrávce, ale Čechy dostává do hry blok Piskáčka. Polsko si bere ještě jeden oddechový čas.

12:14

Radim Šulc přišel na servis v důležitý okamžik zápasu. Poláci neměli s příjmem problémy, ale na druhý pokus se prosazuje Kosiba a jsou tu dva mečboly.

12:13

Šotola nedal bod. Ani Poláci se neprosadili z prvního útoku a to trestá povedeným blokem Pavel Horák.

11:13

Navíc tu je nepřesný příjem a Poreba zatloukl míč směřující na domácí polovinu. Jiří Zach potřebuje čas na poradu.

11:12

Je tu útok po lajně od Kamila Kosiby. Jeho útok končí přesně v kurtu. Poláci jsou o krok napřed.

11:11

Češi zatlačili servisem. Humler měl na ruce bodovku a proměňuje jí. Srovnáno!

10:11

Rajsner na podání. Humler dostal nahrávku na hlavní kůl a přesnou smečí snižuje.

9:11

Polsko se může radovat po útoku z hlavního kůlu od polského smečaře.

9:10

Nepřesné podání předvedl také Slugocki.

8:10

Piskáček na podání. Grygiel boduje po útoku z pozice univerzála.

8:9

Polský trenér se příliš radoval a dostává červenou kartu. Bod pro český celek.

7:9

Je tu další pokus českého nahrávače na druhou přes. Míč však končí po bloku na české polovině.

7:8

Pavel Horák na podání. Zatlačil soupeře, ale Češi se nedokázali ubránit a tak prohrávají o jeden bod při změně stran.

7:7

Poreba na servisu. Jan Svoboda dostal opět kratší nahrávku, ale český smečař si poradil.

6:7

Ani Filip Humler nepřehrál svým servisem síť.

6:6

Další nepřesné podání u polské strany. Boj může pokračovat.

5:6

Ani Češi si nepomáhají blokem. Naopak český blok vytlouká Kosiba.

5:5

Daleký aut z ruky polského univerzála. Srovnáno.

4:5

Šotola na podání. Skvěle si vede v útoku také Kosiba, který se objevil na palubovce.

4:4

Rajsner na podání. Tentokrát útočil Šotola ze zóny číslo dva. Jeho smeč končí po doteku bloku v autu.

3:4

Humler si nepřišel na polský blok. Poláci se radují.

3:3

Je tu přímý bod po podání polského blokaře Wiktora Rajsnera.

3:2

Grygiel smečuje po lajně a přidává svému týmu druhý bod.

3:1

Svoboda na podání. Piskáček zasáhl v poli a poté přichází dělovka od českého univerzála. Češi vedou o dva body.

2:1

Slugocki na podání. Svoboda byl zablokován, ale Humler skvěle vykryl svého spoluhráče a poté boduje blokem Varous.

1:1

Tentokrát už Piskáček chybuje. Lehký bod pro domácí.

1:0

Pátý set rozehrál na podání český kapitán Ondřej Piskáček. A hned dává eso. Míč se zpomalil o pásku a končí u lajny.

0:0

Začal pátý set.

25:20

Čtvrtý set skončil.

25:20

Filip Humler poslal míč z hlavního kůlu do středu palubovky a Češi získávají bod z dnešního zápasu, který pro ně může mít cenu zlata.

24:20

Svoboda poslal svou plachtu jen do zámezí.

24:19

Slugocki na podání. Piskáček to zkusil ještě jednou na druhou přes a nyní již je úspěšný. Pět setbolů.

23:19

Piskáček na podání. Kapica vytlouká český blok a je tu ještě snížení.

23:18

Rajchelt přestřelil celý kurt tvrdým servisem.

22:18

Poreba se dostal také na palubovku. Horák na podání. Slugocki se prosazuje po útoku do dlouhé diagonály.

22:17

Baran na podání. Piskáček nebyl přesný na druhou přes, ale Češi boduje na bloku.

21:17

Kapica boduje po útoku do lajny. Pavlíček si sáhl na míč, ale neudržel ho nad zemí.

21:16

Czyrnianski chybuje na podání a Čechům se přibližuje čtvrtý set.

20:16

Čechům je odpískáno nepřesné postavení.

20:15

Šotola na podání. Kapica je zablokován jednoblokem Humlera. Pětibodové vedení.

19:15

Kapica na podání. Humler poslal jen rotovaný úder do středu kurtu, ale to na soupeře stačilo.

18:15

Czyrnianski se předvedl chytrým úderem po lajně a vytlouká blok.

18:14

A je tu navíc přímý bod z podání. Češi jsou blízko bodu z dnešního utkání. Polsko si bere oddechový čas.

17:14

Po oddechovém čase je na podání Varous. Humler si počkal na nepřesnou nahrávku a jen sklepl míč na zem.

16:14

Středem sítě se pomáhají také Češi. Jakub Varous poslal míč k postranní lajně ze středu sítě. Je tu druhý technický oddechový čas.

15:14

Humler měl nahrávku velmi nízko a z nedobré pozice je zablokován.

15:13

Jednoduchý útok pro Patryka Czyrnianskiho do dlouhé diagonály.

15:12

Svoboda poslal povedené podání a poté přichází chyba na straně Polska. Češi opět odskakují.

14:12

Humler to nyní zkusil ze zadní pozice, ale boduje až Svoboda technickým úderem.

13:12

Tentokrát útočil Svoboda, ale ani jeho útok není z nejpřesnějších.

13:11

Slugocki zatlačil servisem a Šotola je zablokován.

13:10

Piskáček trefil servisem jen pásku.

13:9

Piskáček na podání. Slugocki nedal bod a poté již Svoboda zatloukl hřebík do lajny. Čtyřbodové vedení pro Česko.

12:9

Svoboda si vylepšuje náladu po útoku z hlavního kůlu do lajny.

11:9

Svoboda útočil z nedobré pozici a je z toho jen nevynucená chyba.

11:8

Horák opět na podání. Rozhodil soupeře, ale Slugocki si pohrál s českým blokem.

11:7

Horák zasáhl v poli a poté boduje z hlavního kůlu Jan Svoboda.

10:7

Baran na servisu. Humler boduje také ze zadní pozice. Piskáček hledá ve čtvrtém setu výhradně českého smečaře.

9:7

Humler pokračuje na podání. Středem sítě to již Polákům vychází.

9:6

Filip Humler na podání. Grygiel je zablokován ze zóny číslo jedna. Je to už o tři body.

8:6

Czyrnianski na podání. Humler dostal rychlejší nahrávku na hlavní kůl a do otevřené obrany zakončil. Následuje první technický oddechový čas.

7:6

Šotola na podání. Ale ani on nepřehrál servisem síť.

7:5

Druhý servis polského univerzála končí v síti.

6:5

Grygiel poslal míč velmi tvrdě servisem a Pavlíček nestačil reagovat.

6:4

Následuje přesný útok z hlavního kůlu od Patryka Czyrnianskiho.

6:3

Grygiel je zpět na hřišti. Další útok polského smečaře jen do autu. Poláci si berou oddechový čas.

5:3

Kapica útočil opět jen do anténky. Češi odskakují.

4:3

Varous na podání. Kapica na první pokus nebodoval. Humler měl na ruce bodovku a tu využívá po doteku bloku.

3:3

Humler útočil přes polský blok a drží český celek v kontaktu.

2:3

Šotola je zablokován z pozice univerzála. Jeho tok byl příliš lehký.

2:2

Svoboda na podání. Rajsner odpovídá středem sítě a vyrovnává.

2:1

Slugocki na podání. Šotola jen lehce přehrál síť. Varous si připisuje úspěšný blok.

1:1

Pavlíček skvěle vybral smeč Slugockiho. Následně ale přichází nečistý úder českého blokaře.

1:0

Ve čtvrtém setu začíná na servisu Ondřej Piskáček. Český blok nemusel zasahovat. Útok soupeře jde do anténky.

0:0

Začal čtvrtý set.

22:25

Třetí set skončil.

22:25

Třetí set končí. Jan Svoboda smečoval z hlavního kůlu jen do autu a Poláci se mohou radovat z postupu na Mistrovství Evropy.

22:24

Humler na servisu. Zatlačil podáním. Češi se na první pokus ubránili. Piskáček dokázal odrazit míč na polskou polovinu, ale na další útok polského smečaře již neměla česká reprezantce.

22:23

Grygiel přišel na palubovku na blok. Středem sítě si Češi pomáhají. Horák boduje.

21:23

Znovu české dvojstřídání. Šulc na servisu. Ale je z toho podání jen do reklam daleko za kurtem.

21:22

Kapica na podání také chybuje a je to znovu jen o jeden bod.

20:22

Varous přišel na podání a chybuje.

20:21

Rajsner na podání. Šotola měl kratší nahrávku, ale dokázal si seběhnou a vytlouká blok.

19:21

Czyrnianski z velké výšky jen posunul míč nad blokem do středu kurtu.

19:20

Fantastické podání českého smečaře. Jeho plachta končí v rohu kurtu.

18:20

Svoboda útočil po přesné obraně a byl přesný. Důležitý bod pro Čechy.

17:20

Piskáček zaškodil na servisu. Slugocki se opřel do smeče a přidává dvacátý bod své reprezentaci.

17:19

Následuje nepovedené podání z polské strany.

16:19

Nečistý úder českého kapitána a je tu už o tři body.

16:18

Horák na podání. Středem sítě to zkusili po dlouhé době. Rajsner smečuje do zadní části kurtu.

16:17

Baran na servisu. Svoboda znovu používá blok ve svůj prospěch a vytlouká ho.

15:17

Právě Humler na servisu. Češi se skvěle bránili nad sítí, ale na druhý útok polského smečaři již neměli.

15:16

Czyrnianski na podání. Humler jako stálice českého útoku přidává smečí do diagonály bod.

14:16

Velká škoda pro český tým. Szymura byl vynikající v obraně, ale odehrál míč jen nad pásku, kde měl míč na ruce Horák, který si ale nechal balon propadnout na českou polovinu. druhý technický oddechový čas.

14:15

Šotola na servisu. Poláci ale neměli s příjmem žádný problém a smečují přesně do kurtu.

14:14

Kapica na podání. Humler jen lehce přehodil míč na druhou stranu. Vše zachraňuje až Šotola na bloku.

13:14

Šotola měl k dispozici bodovku, ale z nahrávky daleko od sítě chybuje.

13:13

Podání jen do pásky od polského hráče. Vyrovnaný set pokračuje.

12:13

Jan Svoboda pokračuje na podání. Czyrnianski se štěstím procpal míč českým blokem na hlavním kůlu.

12:12

Ani Kapica si nepřišel na Humlera nad sítí. Je srovnáno.

11:12

Svoboda na podání. Češi se připisují snad první bod z bloku ve třetím setu. Czyrnianski se neprosadil.

10:12

Artur Slugocki pokračuje na podání. Pavlíček byl nyní už přesný na příjmu a z toho těžil Svoboda útokem z pozice univerzála.

9:12

Znovu Slugocki za koncovou lajnou. Czyrnianski smečuje z velké výšky a Polsko znovu odskakuje. Jiří Zach reaguje oddechovým časem.

9:11

Slugocki na podání. Pavlíček nepřihrál a jen odpálil míč na tribunu.

9:10

Ondřej Piskáček na podání. Nyní jeho servis končí v síti.

9:9

Piskáček přidává bod po servisu a je znovu ve třetím setu vyrovnáno.

8:9

Svoboda otečoval konečky prstů na bloku a přidává bod.

7:9

Piskáček našel Šotolu, který útočí na druhý pokus jen do autu. Velká škoda pro český tým.

7:8

Horák na podání. Slugocki se může radovat po smeči do českého bloku. Míč končí v autu. Následuje první technický oddechový čas.

7:7

Šotola útočil ze zóny číslo jedna a jeho útok do diagonály končí v kurtu.

6:7

Filip Humler na podání. Slugocki si poradil s rychlou nahrávkou a vytlouká blok.

6:6

Další chyba na podání od polského týmu.

5:6

Svoboda nepřihrál přesně. Následně se dostal do útoku Kapica, který je mnohem efektivnější než jeho předchůdce na univerzálu.

5:5

Také Marek Šotola si nepřišel servisem na soupeře.

5:4

Kapica na podání. Jeho servis končí jen vedle levé postranní lajny.

4:4

Czyrnianski útočil přes blok a v poli již toho moc Češi nepředvedli.

4:3

Nepřesná souhra domácího týmu. Humler měl k dispozici bodovku a tu využívá přesným úderem po lajně. Češi jsou ve vedení.

3:3

Wiktor Rajsner na servisu. Humler smečuje přesně do bloku a od něj končí míč v autu.

2:3

Svoboda na podání. Czyrnianski si poradil s českým dvojblokem.

2:2

Svoboda s přehledem útočil z pozice univerzála a vytlouká blok.

1:2

A Marek Šotola napálil blok z hlavního kůlu.

1:1

Piskáček na podání. Český nahrávač zasáhl také v poli, ale spoluhráči se již nedohodli na dalším úderu.

1:0

Ve třetí sadě začínají na podání domácí. Češi měli problémy s příjmem, ale vše zachraňuje útokem Svoboda.

0:0

Začal třetí set.

20:25

Druhý set skončil.

20:25

A druhý set končí. Marek Šotola byl na hlavním kůlu, ale na blok soupeře si nepřišel. Je vyrovnáno.

20:24

Ondřej Piskáček opět na podání. Český kapitán poslal krátké podání. Slugocki se dostal do útoku, ale Češi se ubránili. Píská se až nečistý úder Poláka.

20:23

Piskáček na podání. Slugocki je sestřelen blokem Marka Šotoly. Je to jen o tři body a také polský trenér si bere oddechový čas.

19:23

Šotola měl proti době jen jednoblok a svou levačkou poslal míč do diagonály.

18:23

Nyní už to polskému nahrávači nevyšlo na druhou přes. Domácí se však dostali ještě k jednomu útoku a Slugocki přehodil jednoduše blok.

18:22

Svoboda technicky přelstil soupeře na bloku a snižuje náskok Polska.

17:22

Pavlíček opět nepřesný na příjmu a to trestá ze středu sítě znovu na druhou přes polský nahrávač. Jiří Zach ještě zastavuje hru oddechovým časem.

17:21

Filip Humler na podání. Tvrdé podání ale Polsko nezaskočilo a Slugocki boduje z hlavního kůlu.

17:20

Následuje dvojstřídání zpět. Šotola smečuje do dlouhé diagonály a boduje.

16:20

Piskáček a Šotola na lavičku. Místo nich Radim Šulc a Jiří Toman. Kapica se neprosadil, ale poté to vzal na sebe nahrávač Jezierski, který vytlouká blok.

16:19

Humler měl míč na útoku velmi daleko od sítě. Na druhý pokus již boduje Horák ze středu sítě. Ve druhém setu ještě není nic ztraceno.

15:19

Svoboda nebyl přesný na příjmu. Poláci se bránili po útoku Šotoly. Následně je i Marek Šotola zneškodněn blokem.

15:18

Kapica měl proti sobě dvojblok, ale dokázal míč poslat po lajně do hřiště.

15:17

Polák na podání. A znovu jeho plachtící podání končí a palubovce.

14:17

Znovu Humler na podání. Poláci se se štěstím ubránili, ale na druhý pokus Filipa Humlera již neměli.

13:17

Wiktor Rajsner na podání po oddechovém čase. Pavlíček měl problémy s příjmem a z toho pramenila chyba Humlera na útoku.

13:16

Jan Svoboda na podání. Kapica protlačil míč českým blokem a oba týmy odcházejí na druhý technický oddechový čas.

13:15

Slugocki na podání také dává přetažený úder a je to bod pro Česko.

12:15

Piskáček pokračuje na podání. Jeho plachta končí až za základní lajnou.

12:14

Piskáček na podání. Následně český nahrávač zasáhl i v poli a Šotola chytře poslal míč od bloku do autu.

11:14

Humler měl těžkou pozici z pipu a se štěstím boduje.

10:14

Horák na podání. Artur Slugocki vytlouká český blok z hlavního kůlu.

10:13

Opět Šotola v útoku, tentokrát již protlačil míč skrz polský blok.

9:13

Baran servíroval. Šotola měl nahrávku daleko od sítě a z těžké pozice chybuje do autu.

9:12

Svoboda dostal kratší nahrávku a proti dvojbloku nedává bod. Poláci unikají ve druhém setu české reprezentaci. Jiří Zach si bere oddechový čas.

9:11

Dobrý příjem podpořil smečí do ostré diagonály Slugocki.

9:10

Další aut od polského hráče za koncovou lajnou.

8:10

Marek Šotola na podání. I on zatlačil soupeře. Češi se dvakrát ubránili, ale nedostali se do útoku a Czyrnianski vytlouká blok.

8:9

Kapica kazí podání do sítě a pomáhá českému týmu.

7:9

Remigiusz Kapica pokračuje na servisu. Polský univerzál našel Svobodu v poli. Následně se ale dostal k lehkému úderu Humler, který ale nepřešel blok.

7:8

Znovu Kapica na servisu. Šotola napálil před prvním technickým oddechovým časem jen blok a je to bod pro domácí.

7:7

Kapica skákal servis a umístil ho mimo český dosah.

7:6

Češi se nedohodli v obraně a při vybírání míče končí na zemi.

7:5

Polák na servisu. Jeho plachtící podání končí přesně v rohu hřiště.

6:5

Filip Humler nyní táhne český tým. Útokem po lajně přidává bod.

5:5

A je srovnáno. Polák měl nalepenou nahrávku na síť a už se nestihl vyhnout bloku.

5:4

Rajsner na podání. Šotola hrál jen úder za blok a to si Poláci pohlídali. Následně boduje Czyrnianski.

5:3

Czyrnianski vytlouká český blok českého týmu a zastavuje sérii soupeře.

5:2

Grygiel znovu poslal svůj útok daleko do autu. Velmi nepovedený vstup do druhého setu od polského univerzála.

4:2

Svoboda pokračoval na servisu. Útok do autu od Filipa Grygiela.

3:2

Pavlíček opět zasáhl v poli a nyní již Humler pokládá bodovku na zem.

2:2

Jan Svoboda na podání. Humler skvěle přesáhl blokem a nedal šanci polskému hráči na útoku.

1:2

Další servis z polské strany již končí v autu.

0:2

Nyní ale české libero dostává přímý bod ze servisu. Míč se otřel o pásku.

0:1

Druhý set začíná na podání Ondřej Piskáček z liberecké Dukly. Pavlíček skvěle zasáhl v poli, ale Svoboda chybuje v útoku.

0:0

Začal druhý set.

25:19

První set skončil.

25:19

Filip Humler zakončil první set. Jeho útok z hlavního kůlu po lajně šel přesně do kurtu. První sada jde na konto svěřenců Jiřího Zacha.

24:19

Wiktor Rajsner ještě přidává přímý bod z podání. Humler nepřihrál.

24:18

Marek Šotola měl první příležitost na ukončení setu, ale nepřešel přes blok.

24:17

Slugocki napálil míč ze servisu jen do sítě a je tu řada setbolů.

23:17

Kapica smečoval z velké výšky a útokem přes blok boduje.

23:16

Piskáček na podání. Také Poláci se dostali do souhry z pipu, ale ta jim nevychází podle představ.

22:16

Svoboda s přehledem vytlouká polský blok z hlavního kůlu.

21:16

Snížení přichází po útoku nového polského univerzála.

21:15

Baran na podání. Pavlíček – Piskáček – Humler. To byla souhra do zadní pozice a bod pro Čechy.

20:15

Druhé podání českého hráče již končí daleko v zámezí.

20:14

Filip Humler na podání. A také český smečař přidává bod přímo ze servisu.

19:14

Patryk Czyrniaknski znovu podával velmi tvrdě. Humler nedal bod na první pokus. Na druhý už přesnou smečí do zadní části kurtu zastavuje sérii soupeře.

18:14

Další podání polského smečaře končí přesně na zadní lajně. Jiří Zach musí poprvé zastavit první set oddechovým časem.

18:13

Pavlíček nepřihrál a je tu další bod pro polskou reprezentaci.

18:12

Právě Šotola na servisu. Czyrnianski otečoval blok českého týmu.

18:11

Na podání přišel na palubovku Slugocki. Šotola smečoval do diagonály, ale bod nedal. Až na druhý pokus vytlouká blok.

17:11

Opět povedené podání. Humler měl k dispozici bodovku, ale Poláci se zázrakem ubránili a je tu snížení.

17:10

Josef Polák na podání. Zatlačil soupeře plachtícím servisem. Czyrnienski chybuje v útoku.

16:10

Rajsner na podání. Humler musel po nepřesné nahrávce jen odevzdat míč. Češi se dostali ještě k jednomu útoku a Marek Šotola je dnes bezchybný. Následuje druhý technický oddechový čas.

15:10

Grygiel nyní již vytlouká Humlera nad sítí.

15:9

Jan Svoboda dal lehké podání. Grygiel měl proti sobě jen jednoblok Humlera. Šotola se prosazuje smečí do lajny.

14:9

Janikowski na podání a také kapitán Polska chybuje.

13:9

Piskáček poslal plachtící podání jen vedle postranní lajny.

13:8

Jednoduchý bod pro českou reprezentaci. Polák smečoval středem a polský blok byl přichycen v síti.

12:8

Pavel Horák na podání chybuje. Dlouhý servis od českého blokaře.

12:7

Piskáček skvěle rozhodil hru přes celé hřiště a Šotola smečuje do otevřené obrany.

11:7

Podání o pásu musel brát Horák. Svoboda dostal i přesto dobrou nahrávku. Na blok si však nepřišel.

11:6

Filip Humler pokračuje na podání. Nyní si ale už Grygiel poradil s českým blokem a vytlouká ho.

11:5

Právě Humler na podání. Horák si povyskočil na středu sítě a doslova sestřelil blokem soupeře.

10:5

Czyrnianski na servisu. Středem se neprosadil Horák, ale ani Poláci nebyli úspěšní. Až Humler zastavil soupeře blokem a připisuje desátý bod pro český tým.

9:5

Levoruký český univerzál chybuje na servisu.

9:4

Marek Šotola se poprvé představil na podání. Z hlavního kůlu se neprosadil Czyrnianski a to trestá položenou bodovkou Šotola.

8:4

Humler znovu na příjmu. Následně se dostal do útoku Marek Šotola, který dělovkou vytlouká blok polského týmu. Je tu první technický oddechový čas.

7:4

Právě Polák na podání. Filip Grygiel si poradil s vyšší nahrávkou a vytlouká blok.

7:3

Rajsner na servisu. Jeho plachta zaměstnala Humlera. Následně se Poláci ubránili, ale na smeč Josefa Poláka již neměli.

6:3

Nyní český smečař přetáhl servis do autu.

6:2

Jan Svoboda na servisu. Poláci to zkusili poprvé středem sítě, ale na Polákův blok si nepřišly. Skvělý start do zápasu.

5:2

Další nepřesné podání z polské strany.

4:2

Ondřej Piskáček pokračoval na podání. Tentokrát dostal Janikowski rychlejší nahrávku a již vytlouká Svobodu na bloku.

4:1

A Jan Svoboda přidává další blok pro český celek. Kapitán Polska je zablokován a hned po pět rozehrách je tu první oddechový čas.

3:1

Grygiel měl na hlavním kůlu dvě příležitosti, ale nepřešel blok.

2:1

Také český kapitán na podání. Ondřej Piskáček však příliš nezaškodil. Janikowski dostal druhou nahrávku v řadě a na český blok si nepřišel.

1:1

Rajchelt své druhé podání v řadě poslal jen do autu.

0:1

Můžeme začít. Jako první jsou na podání domácí Poláci. Češi měli problémy s příjmem a nedostali se do útoku a to trestá Janikowski.

0:0

0:0

Ještě jednou vítám všechny volejbalové nadšence. Hráči obou reprezentací jsou již na palubovce a rozcvičují se. Poslední kvalifikační zápas polské skupiny může za několik minut začít.

0:0

Trenér: Jiří Zach

Trenér: Maciej Zendel

Rozhodčí: Ivan Čumak (RUS) – Daniël Jettkandt (NED).

0:0

Jednoznačně nejúdernějším českým hráčem je smečař Filip Humler z Jihostroje České Budějovice, který dal za dva zápasy čtyřicet bodů s průměrem pěti bodů na set a je tak čtvrtým nejvíce skórujícím hráčem všech skupin kvalifikace.

Polskou reprezentaci táhne především dvojice Patryk Czyrnianski a Filip Grygiel. Oba jsou vysoko nad čtyřmi body na set. Těch hrálo Polsko jen šest a tak jsou v celkovém počtu bodů daleko za českým smečařem.

Češi by mohli těžit i z výborné obrany nad sítí. Josef Polák společně s Filipem Humlerem jsou v této činnosti velmi úspěšní. Také Jan Svoboda se dostal ještě před prvního blokaře polského týmu v tabulce úspěšných bloků. Tím je Mateusz Poreba, který zaznamenal čtyři bodové bloky ve dvou zápasech svého týmu.

0:0

Postupové šance

Na závěrečný šampionát do Maďarska a na Slovensko postupuje vždy vítěz kvalifikační skupiny a dva nejlepší z druhých míst.

Vývoj dalších sedmi skupin přináší českému týmu jedinou možnost k postupu. Nad domácím favoritem zápasu potřebuje tým trenéra Zacha vyhrát ve třech nebo čtyřech setech! V případě vítězství v pěti setech by musel český tým spoléhat na shodu výsledků v ostatních skupinách.

0:0

Poláci v prvním zápase podobně jako Češi zcela deklasovali Švédsko. Ve třech setech nedovolili soupeři ani v jedné sadě před dvacet bodů. Proti Lotyšsku museli domácí volejbalisté bojovat jen v prvním setu, který nakonec zvládli poměrem 26:24. Další dva sety už byly zcela v režii domácího týmu, který tak je v kvalifikační skupině stále bez ztráty setu.

0:0

Češi měli skvěle rozehraný první duel v kvalifikační skupině proti Lotyšsku, ale ani vedení ve třetím setu jim nepřineslo ukončení zápasu. Tým trenéra Zacha prohrál tři sety v řadě a musel se tak spokojit s porážkou v pátém setu. Druhý zápas byl velmi snadný pro českou reprezentaci. Švédové nekladli žádný odpor a Češi si s přehledem zajistili tři body.

0:0

Krásný nedělní podvečer, vítám všechny příznivce volejbalu. V závěrečném zápasu kvalifikační skupiny se český celek střetne s domácím výběrem Polska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:3

Česko: Šulc, Piskáček – Roháček, Humler, Drozen, Svoboda – Horák, Varous, Polák – Toman, Šotola – Pavlíček Trenér: Jiří Zach

Polsko: Rajchelt, Jezierski – Czyrnianki, Slugocki, Kosiba, Janikowski – Rajsner, Baran, Poreba – Kapica, Grygiel – Szymura Trenér: Maciej Zendel

Rozhodčí: Ivan Čumak (RUS) – Daniël Jettkandt (NED)