Kvalifikace ME mužů do 19 let

Lotyšsko – Česko

3:2

konec (22:25, 16:25, 25:18, 25:18, 17:15)

13.01.2017, 15:30 • hala Wielofunkcyjna, Spala • Skupina A • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 3.09 1.27 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

0:0

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (17:47:19)

0:0

Český celek vedl o dva sety, v tom třetím vedl i šestibodovým rozdílem, ale z dnešního zápasu odchází jako poražený. Od třetího setu se přestalo dařit především smečařům, Filip Humler s Janem Svobodou nedávali tolik bodů, kolik by český celek potřeboval. Z toho pramenilo nadšení soupeřů, kteří se dostali do laufu a velmi rychle získali další dva sety. V rozhodujícím setu se český celek dostal ke dvěma mečbolům, ale ani jeden nevyužil. Do druhého se ani nedostal po zkažené plachtě Pavla Horáka. Naopak lotyšský národní celek využil hned první možnost a velmi překvapivě vítězí v dnešním zápase.

Výběr Jiřího Zacha si velmi komplikuje případný postup na mistrovství Evropy.

17:15

17:15

A je konec! Češi nedokázali na dva pokusy ukončit výměnu a z dnešního zápasu odcházejí jako poražení.

16:15

Humler nepřesně přihrál a to trestá z pozici smečaře Lazdins, který vybojoval první mečbol pro svůj tým.

15:15

Šulc a Toman na palubovce místo Piskáčka se Šotolou. Horák poslal podání jen do sítě. Obrovská chyba českého blokaře.

14:15

Jan Svoboda si dokázal přihrát a také zaútočit. Český tým má k dispozici druhý mečbol.

14:14

Humler opět zatlačil servisem. Následně se ale prosazuje z nahrávky lotyšský tvůrce hry.

13:14

Právě Filip Humler na podání. Lotyšsko se jen ubránilo a Jan Svoboda přidává útokem do středu pole bod pro český tým. Mečbol.

13:13

Svoboda skvěle přihrál a Humler měl tak ideální nahrávku a vyrovnává.

13:12

Šotola chybuje v útoku a do vedení jde Lotyšsko. Jiří Zach si bere poslední oddechový čas v zápase.

12:12

Marek Šotola pokračoval na podání a je tu bod pro lotyšskou reprezentaci. Útok z hlavního kůlu šel do autu, ale byl tečovaný.

11:12

Šotola na servisu. Nyní přichází dlouhý úder na bezblok a Češi jdou do vedení. Nyní si bere oddechový čas také lotyšská lavička.

11:11

Češi měli problémy s příjmem a museli čelit bodovce. Ta však končí jen v pásce.

11:10

Šotola se neprosadil a poté boduje smečař soupeře. Lotyšsko jde do vedení a Jiří Zach na to reaguje oddechovým časem.

10:10

Češi si nechali spadnou míč do středu kurtu. To by se nemělo stávat v koncovce pátého setu.

9:10

Humler naznačil ránu, ale poté smečoval za blok. Je tu důležitý bod pro českého smečaře.

9:9

Pavlíček téměř vybral míč v poli, ale po úderu do sítě již nikdo z Čechů nereagoval.

8:9

Svoboda nyní zvolil ránu ze smeče a vyplatilo se.

8:8

Piskáček na podání. Šotola se nechal jednoduše vytlouct. Srovnáno.

7:8

Opět Svoboda v útoku, byl nepřesný, ale hrálo se dál. Nakonec přichází chyba z lotyšské strany a jsou to právě Češi, kteří vedou při změně stran.

7:7

Horák na podání. Lotyšsko kontruje povedeným útokem středem sítě.

6:7

Svoboda dostal kratší nahrávku, ale dokázal si s tím poradit a boduje.

6:6

Český smečař pokračoval na servisu. Tentokrát napálil jen síť.

5:6

Filip Humler na podání. Zatlačil servisem a poté už Šotola boduje útokem do diagonály. Lotyšsko si bere oddechový čas.

5:5

Nepřesné postavení lotyšského celku znamená bod pro českou reprezentaci.

5:4

Šotola na servisu. Nezatlačil soupeře a je tu pohodlný blok pro Lotyše.

4:4

Humler si pohlídal míč, který letěl přesně na pásku. Je srovnáno.

4:3

Humler se neprosadil proti dvojbloku, ale následně přichází útok jen do pásky. Velké štěstí pro české mladíky.

4:2

Šotola sice dostal nahrávku na bezblok, ale český nahrávač při nahrávce přesáhl.

3:2

Češi se neprosadili v útoku a to trestá Z hlavního kůlu smečař lotyšské reprezentace.

2:2

Lotyšský smečař si poradil s českým blokem a vyrovnává.

1:2

A Češi jdou dokonce do vedení. Z bodovky se prosazuje Humler.

1:1

Přichází nepovedené podání lotyšského hráče a je velmi rychle srovnáno.

1:0

Ani v pátém setu nezačínají Češi zrovna dobře. První bod jde ns stranu Lotyšů.

0:0

Začal pátý set.

25:18

Čtvrtý set skončil.

25:18

Čtvrtý set jde na stranu Lotyšů. Češi neměli v tomto setu žádnou šanci. Ztráceli od začátku a vedení soupeře nedokázali stáhnout.

24:18

Tentokrát se prosazuje Jan Svoboda a snižuje na rozdíl šesti bodů.

24:17

Hned sedm možností na ukončení setu pro lotyšský výběr.

23:17

Humler ještě oddaluje sérii setbolu povedeným úderem do ostré diagonály.

23:16

Lotyšský univerzál se od třetího setu rozehrál k vynikajícímu výkonu, který nyní dokazuje.

22:16

Češi kontrují akcí podobně přesnou. Středem sítě se prosazuje Josef Polák.

22:15

Lotyšsko si pomáhá útokem středem sítě a má tři body do konce čtvrtého setu.

21:15

Druhý bod v řadě pro družinu Jiřího Zacha. Stále je to však velmi daleko k soupeři.

21:14

Češi snižují po pohledné kombinaci do hlavního kůlu.

21:13

Osmibodové vedení lotyšského týmu trvá i nadále.

20:13

Je tu ještě snížení po další chybě na servisu.

20:12

Po českém oddechovém čase přichází další bod Lotyšska. Češi si již chtějí co nejdříve vidět v pátém setu.

19:12

Už to vypadá, že se tento zápas bude muset rozhodnout v pátém setu.

18:12

Rychlá akce středem sítě a je tu znovu bod pro českého oponenta.

17:12

Přichází nepovedené podání ze strany lotyšského týmu.

17:11

Lotyšsko dál navyšuje svůj náskok. Čeští smečaři se v útoku trápí.

16:11

Lotyšsko si již útok pohlídalo a jde do druhého technického oddechového času s pětibodovým náskokem.

15:11

A je tu ještě jedno snížení před druhý oddechovým časem. Humler se prosazuje.

15:10

Nyní je zachraňuje nezdařené podání soupeře.

15:9

Navíc přichází také blok na Poláka na středu sítě. Češi jsou zcela mimo hru.

14:9

Ani středem to nyní Čechům nevychází a už to vypadá zle s týmem Jiřího Zacha.

13:9

Jan Svoboda musel hrát daleko od sítě a znovu je tu nevynucená chyba.

12:9

Polák se prosazuje středem sítě a snižuje vedení soupeře.

12:8

Svoboda měl nahrávku daleko od sítě a to trestá útokem středem sítě lotyšská strana.

11:8

Nyní dokonce zablokovali smečaře soupeře, ale byli přichyceni v síti.

10:8

Skvěle. Opět jsou Češi v kontaktu. Humler vytloukl blok z hlavního kůlu.

10:7

Lotyšsko boduje po oddechovém čase a jde do vedení o tři body.

9:7

A už to je jen o dva body. Humler se začíná znovu rozehrávat a přidává úspěšnou smeč.

9:6

Češi kontrují povedenou souhrou do středu sítě.

9:5

Zkažené podání českého týmu.

8:5

Právě český univerzál na podání. Humler se po dlouhé době prosazuje smečí a je to znovu nadějné.

8:4

Šotola měl proti sobě jen jednoblok. Ten však trefil, naštěstí se mí odrazil do autu.

8:3

Šotola napálil jen blok, následně mohl útočit Humler, ale ten je od druhého setu jako vyměněný. Následuje první technický oddechový čas.

7:3

Polák na servisu. Dokázal také zasáhnout v poli. Následně se Češi výborně bránili, ale Humler nabídl jednoduché sklepnutí soupeři.

6:3

Humler byl velmi vysoko a prosazuje se smečí do diagonály.

6:2

Právě Jan Svoboda na podání. Jeho servis končí jen v síti.

5:2

Svoboda byl ubráněn v poli, ale dostal druhou šanci a už dává bod.

5:1

Zablokovaný je také Šotola a to je velmi nepříjemný start pro český celek. Jiří Zach si bere oddechový čas.

4:1

Piskáček na palubovce. Svoboda měl k dispozici bodovku, ale napálil jen blok.

3:1

Až nyní boduje také česká reprezentace. Jan Svoboda propálil jednoblok.

3:0

Tentokrát se neprosadil Humler a Lotyšsko je v laufu.

2:0

A už je to o dva body. Češi nevstupují dobře ani do čtvrté sady.

1:0

Lotyšsko začíná čtvrtý set na podání. Šotola se hned z prvního útoku neprosadil a bodují soupeři.

0:0

Začal čtvrtý set.

25:18

Třetí set skončil.

25:18

Třetí set jde na konto Lotyšska. Filip Humler přihrál jen nad pásku a smečař si s míčem už poradil. Ve čtrvtém setu budou muset svěřenci Jiřího Zacha přidat.

24:18

Češi se dokázali ubránit, ale Toman nedokázal překonat blok a je tu hned několik setbolů pro Lotyšsko.

23:18

Toman napálil blok a míč končí daleko na tribuně.

23:17

Svoboda se neprosadil a poté přichází další úderem českým blokem.

22:17

Lotyšům nyní vychází naprosto vše. Univerzál taženým úderem vytlouká český blok.

21:17

Humler se opřel do servisu, ale ten končí v síti.

20:17

Toman se štěstím vytlouká blok soupeře.

20:16

Humler musel jen přihrát blok a poté již přichází vytlučený český blok. Češi jsou ve třetím setu v problémech.

19:16

Toman a Piskáček na palubovce. Vynikající souhra do hlavního kůlu a Humler byl v poli bez šance.

18:16

Také Šotola měl proti sobě jen jednoblok a snižuje ránou do středu.

18:15

Polák na servisu. Útok univerzála šel přesně na boční lajnu.

17:15

Přichází nepovedené podání lotyšského hráče.

17:14

Svoboda na podání. Lotyšsko ale nyní hraje ve výborném tempu a přidává bod z hlavního kůlu.

16:14

Skvěle. Josef Polák se prosazuje středem sítě.

16:13

Před druhým technickým oddechovým časem se bojovalo o každý úder. Nakonec se prosazuje lehkým úderem lotyšský univerzál.

15:13

Radim Šulc znovu na podání. Nyní už to univerzál zvládl a vytlouká český blok.

14:13

Radim Šulc na podání. Zasáhl také v poli a poté Svoboda rotovaným úderem vrací Čechy do hry.

14:12

Skvěle. Šotola si pohlídal nahrávku a s přehledem zakončil do dlouhé diagonály.

14:11

Navíc Humler nepřihrál dělovku ze servisu a už to je o tři body. Lotyšsko ožívá.

13:11

Proti jednobloku si lotyšský smečař poradil úderem po lajně.

12:11

Šotola dostal míč na stranu soupeře, ale libero zasáhlo v poli. Následná smeč končí až za českou polovinou.

12:10

Ani ze středu to nyní Čechům nevyšlo. Následuje povedená smeč lotyšského smečaře a je tu už o dva body. Jiří Zach si bere již druhý oddechový čas.

11:10

Nyní exceluje lotyšský blok. Šotola měl dobrou nahrávku, ale poslal míč jen do bloku.

10:10

Svoboda měl míč za hlavou a musel hrát jen do bloku. Je srovnáno ve třetím setu.

9:10

Právě Humler na servisu. Český blok je vytlučený.

8:10

Šulc rozhodil obranu rychlou nahrávkou a Humler už měl jednoduchou pozici.

8:9

Ani Šotola to neměl jednoduché. Navíc Humler přidává nevynucenou chybu a už to je jen o bod. Jiří Zach si bere oddechový čas.

7:9

Na třetí pokus se již po Humlerově útoku pokračovalo. Lotyšský smečař smečuje do dlouhé diagonály.

6:9

A znovu Humler v útoku. Nyní jeho smeč končí jen na lotyšském bloku.

5:9

Šulc našel Humlera na hlavním kůlu, který ale netrefil míče přesně.

4:9

Nyní ale přichází tak nepovedené podání českého univerzála.

3:9

Marek Šotola na servisu. Český blok nyní dominuje. Znovu se neprosadil univerzál Lotyšska.

3:8

Český blok zastavil rychlou akci soupeře z hlavního kůlu. Češi jsou tak ve vedení o pět bodů při prvním technickém oddechovém čase.

3:7

Nepovedený servis končí jen v síti.

3:6

Další povedená plachta českého blokaře. Svoboda měl k dispozici bodovku, ale tu nevyužil a poté již přichází bod Lotyšů.

2:6

A je tu další přímý bod. Z podání se nyní prosazuje Josef Polák.

2:5

Šotola s přehledem ukončil výměnu svou levačkou.

2:4

Horák už se radoval z bloku, ale lotyšská obrana zabojovala poté se sama prosazuje blokem.

1:4

Středem sítě to Čechům vychází. Je to už o tři body.

1:3

Až nyní se prosazuje univerzál povedeným útokem do diagonály.

0:3

Nyní exceluje Jan Svoboda, který zastavil blokem útok univerzála.

0:2

Znovu Šulc na podání. Svoboda měl k dispozici bodovku a přesným úderem po lajně posílá výběr trenéra Zacha do dvoubodového vedení.

0:1

Ve třetím setu začínají na podání Češi, konkrétně Radim Šulc. Lotyšský nahrávač přidává nečistou nahrávku.

0:0

Začal třetí set.

16:25

Druhý set skončil.

16:25

Filip Humler proměnil závěr druhého setu ve svou exhibici. Nyní poslal přesnou roládu přes blok do středu kurtu a nikdo z bránících se po míči nevrhl. I druhý set jde na českou stranu.

16:24

Nyní Humler poslal útok jen za blok, ale s tím si Lotyšsko poradilo. Následný útok už ale končí na českém dvojbloku.

16:23

Perfektní české podání. Soupeři se však dostali ke smeči z hlavního kůlu a český blok nestačil.