konec (1:1, 0:0, 0:3)

03.01.2017, 23:30 • Centre Bell, Montréal • O udržení • Marek Hedbávný

Tipsport: 16.0 15.0 1.06 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je od nás vše, do Česka přejeme z Montrealu dobrou noc.
Turnaj se pomalu chýlí ke konci. O sestupujícím už je jasno, ve čtvrtek a v pátek se rozhodne o třech medailistech.
Lotyšsko naopak sestupuje, v Buffalu jej nahradí Bělorusko.
Finsko obhajovalo na MSJ titul, v základní skupině však selhalo a po čtyřech porážkách spadlo do bojů o udržení. Ani v nich nehrálo dobře, Lotyšsko bylo vyrovnaným soupeřem, podle očekávání ale zůstává Finsko v elitní skupině MSJ i pro příští rok.
Lotyšsko odehrálo v barážovém dvojzápase pět dobrých třetin, ta poslední ale rozhodla o jeho sestupu. V čase 41:28 využil přesilovku Saarijärvi, o minutu později se trefil Välimäki. Ve zbytku utkání Lotyši ztratili nervy a fauly se připravili o možnost vyrovnání. Finsko kontrolovalo hru a přidalo čtvrtý gól.

59:52

Zato Finové jsou ve čtyřech – Vehviläinenovo vyloučení za hrubost ale Suomi mrzet nemusí.

59:52

Vhazování u Vehviläinena. Lotyši zůstávají v šesti, chtějí alespoň čestný úspěch v podobě druhého gólu.

59:34

Lotyšsko to zkouší bez brankáře, to už by byl ale velký zázrak, kdyby se mu podařilo vyrovnat.

59:27

Lotyši jsou kompletní. To je snad jediné pozitivum na jejich výkonu ze třetí třetiny.

58:23

Buly před Mitensem.

57:50

Pokračuje finská přesilovka, už ale v pěti proti čtyřem.

57:26

57:26 Juuso VÄLIMÄKI - 1:4

57:26

Finsko právě vstřelilo branku!
Je to jasné. Lotyšsko se v elitní skupině neudrží. V závěru utkání takticky selhalo, faulovalo a už je to 1:4 pro Finsko. Střelou s nápřahem se prosadil JUUSO VÄLIMÄKI, dnes už podruhé. Asistence: Aapeli Räsänen, Vili Saarijärvi.

1:4

Branky a nahrávky: 17. Krastenbergs (Čukste, Ponomarenko) – 2. Tolvanen (Räsänen, Saarijärvi), 42. Saarijärvi (Tolvanen, Juolevi), 43. Välimäki (Björkqvist, Kuokkanen), 58. Välimäki (Räsänen, Saarijärvi)

Lotyšsko: Egils Mitens (Grigals) – E. H. Jansons, Zile (C), Ponomarenko, Čukste (A), G. Jansons, Rubins, Zeile, Zeilis – Baranovskis, Klavinš, Dzierkals – Krastenbergs, Buncis (A), Balcers – Blugers, Tralmaks, Apfelbaums – Bernhards, Smirnovs, Puide.

Finsko: Vehviläinen (Kaarlehto) – Juolevi (C), Heiskanen, Välimäki, Saarijärvi (A), Je. Mattila, Vaakanainen, Rautanen – Vesalainen, Räsänen, Tolvanen – Luoto, Ju. Nättinen, Koivula – Björkqvist (A), Borgström, Kuokkanen – Ruotsalainen, Ju. Mattila, Väyrynen.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Šír (CZE) – David (USA), Palej (RUS)

00:07 LAT 2 Baranovskis, vysoká hůl
00:50 LAT 2 Čukste, podražení
01:31 FIN 0:1 Tolvanen (Räsänen, Saarijärvi)
03:23 FIN 2 Vaakanainen, držení protihráče
05:12 LAT 2 Krastenbergs, příliš mnoho hráčů