World Junior A Challenge

Česko – USA

1:0

konec (0:0, 0:0, 1:0)

12.12.2016, 23:30 • R. J. Lalonde Arena, Bonnyville (kapacita 1800 míst) • Adam Lacek (@laci_17)

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám dobrou noc, pokud právě jdete spát, a u ostatních online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (01:52:03)
Nejlepší hráči zápasu:

Petr KVÁČA (CZE) – 30 úspěšných zákroků, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%, čisté konto
Cayden PRIMEAU (USA) – 34 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 97,1%
Statistiky dnešního zápasu:

Střely na branku: 35:30
Trestné minuty: 6:8
Přesilové hry: 1/4-0/3
Totálním zaskočením skončilo dnešní měření sil mezi juniorskými výběry Česka a USA na turnaji World Junior A Challenge. Kurzově jasný favorit z Ameriky za celý zápas nenašel recept na skvělou defenzivu českého týmu a výborného Petra Kváču v brance.

Nutno dodat, že Češi byli v zápase mírně lepším týmem, vytvořili si dokonce i více střeleckých příležitostí. O jedinou branku utkání se postaral v 45. minutě Kristián Reichel. Syn slavného otce se prosadil v přesilovce tvrdou ranou po přihrávce od Havránka.

Český tým si tak po včerejší porážce od Kanady východ připisuje důležitý skalp týmu USA. O konečném pořadí ve skupině B se rozhodne v zítřejším duelu mezi Amerikou a Kanadou východ.

59:58

Dvě vteřiny před koncem třetí třetiny se píská ještě zakázané uvolnění českého týmu, který si vybírá oddechový čas.

59:46

Puk sice létá kolem Kváčovy branky, Američané se ale nemohou dostat k vážnější střele!

59:20

Cayden Primeau míří na střídačku, Američané kombinují v útočném pásmu v šesti lidech v poli!

58:57

Češi nyní vyvezli puk až do útočného pásma soupeře, výbornou práci odvedl Marek Zachar.

58:33

Čechům se povedlo šikovně vyhodit, že se nebude pískat icing. Oba týmy střídají.

58:08

Američané sice drží kotouč v útočném pásmu, zatím se ale nedostali k nějaké kombinaci, spíše je to jeden souboj o puk za druhým.

57:30

Další postavení mimo hru v podání Čechů, vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:03

Američané přečkali další oslabení, už hrají znovu v plném počtu a mohou započít svůj závěrečný tlak.

56:27

Druhá polovina české přesilovky už bohužel nevypadá tolik dobře, Američané znovu vyhazují.

55:54

David Kvasnička při své střele doslova odpálil hokejku z rukou Tareku Bakerovi, Američanům se nicméně podařilo osvobodit.

55:29

Adam Kubík vypálil tvrdě z levého kruhu, Cayden Primeau jeho střelu dokázal zastavit!

55:03

Američané byli na ledě v šesti a Český tým si tak zahraje přesilovou hru.

54:50

Američtí mladíci stále nemohou najít recept na precizní obranu českého výběru.

54:16

Český tým v postavení mimo hru, vhazovat se bude v prostoru mezi modrými čarami.

53:45

Petr Kváča se svými spoluhráči v problémech před svou brankou, nakonec vše pro Čechy dopadlo dobře.

53:17

Američané se neprosadili z dalšího útoku a čas už výrazně plyne proti zámořským mladíkům.

52:51

Tomáš Vildumetz se vydal na útočný výlet a po objetí branky přihrávkou hledal Adama Kubíka, který byl obsazen.

52:25

Zakázané uvolnění na české straně. Vhazovat se bude před Kváčovou brankou.

51:57

Odpískána přihrávka rukou v podání českého týmu. Po reklamní přestávce se bude vhazovat před Kváčovou brankou.

51:32

Havránek se ihned po naskočení z trestné lavice zapojil do útočné akce, ze které se Češi nedokázali prosadit.

51:07

Tomáš Havránek skáče z trestné lavice zpátky do hry, Češi přestáli i další oslabení bez újmy na skóre.

50:32

Blake Lizotte úspěšně zavezl puk do útočné třetiny a Američané konečně mohou rozjet kombinaci.

50:00

Američanům se ani v této početní výhodě vůbec nedaří, čeští hráči už potřetí vyhazují.

49:28

Po obrovské chybě Priemaua při rozehrávce mohli Češi zvýšit vedení při vlastním oslabení, americký brankář se ovšem stačil včas vrátit mezi tři tyče!

49:07

USA si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici za nedovolené bránění míří Tomáš Havránek.

48:34

Američané v posledních minutách začínají více a více dobývat Kváčovu branku, Češi zatím odolávají.

47:55

Tlak Američanů zakončil nepřesným nahozením od modré čáry Hank Crone, po teči skončil puk v ochranné síti.

47:23

Collin Adams z mezikruží jen lehce nahodil puk směrem ke Kváčově brance, Američané se ale nadále drží v útočném pásmu.

46:56

Daniel Kurovský neprostřelil blok v podání amerického hráče, následný pokus Jakuba Siroty zlikvidoval Primeau.

46:29

Tvrdou ránu Brannona McManuse inkasoval nepříjemně do ruky Lukáš Doudera, český obránce i tak pokračuje ve hře.

46:00

Pavel Kousal ještě rychle spěchal za zdánlivě ztraceným kotoučem, i tak ho dokázal vybojovat a Češi tak mohou pokračovat v útočné třetině.

45:27

Kristián Reichel se svou elitní formací je opět na ledě, tentokrát se ovšem náš první útok dlouho v útočném pásmu neohřál.

44:52

Američané se snažili o rychlou odpověď, aktivní Collin Adams se svou individuální akci neuspěl.

44:18

44:18 Kristián REICHEL - 1:0

44:18

Česko právě vstřelilo branku!
Češi se ujímají vedení, když využívají přesilovou hru! Po vyhraném vhazování se česká pětice dostala ke kombinaci, která vyvrcholila přihrávkou Tomáše Havránka na KRISTIÁNA REICHELA, který tvrdou ranou propálil Primeaua! Asistence: Tomáš Havránek a David Kvasnička.

44:11

David Kvasnička se dostal ke střele, která byla sražena vysoko do ochranné sítě.

43:46

Američanům se podařilo nejen vyhodit, ale dokonce ušetřit několik vteřin s kotoučem v útočném pásmu.

43:20

Lukáš Doudera vyslal tvrdou ránu od modré čáry, která si ovšem cestu mezi tři tyče nenašla.

42:44

Americký kapitán Matt Hellickson míří dnes již podruhé na trestnou lavici, tentokrát za podražení. Český tým má tak k dispozici další přesilovou hru.

42:27

Třetí dějství se zatím hraje velmi svižně, přerušilo se zatím jen jednou.

41:46

Ethen Frank se pokusil prosadit individuálně přes obránce, byl zastaven na hranici faulu, rozhodčí ovšem vylučovat nebudou.

41:11

Radovan Pavlík pokračuje ve své aktivní hře, jeho další průnik do útočného pásma neznamenal žádné nebezpečí pro americkou defenzivu.

40:46

Petr Kváča si připsal důležitý zákrok proti štiplavé střele Blaka Lizotteho.

40:24

Kotouč skončil na české střídačce, vhazovat se bude v obranném pásmu evropského týmu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 1:09.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 25:19
Trestné minuty: 4:4
Přesilové hry: 0/2-0/2
Češi ve druhé třetině sice přidali na střelecké aktivitě, i američtí hráči si ale dokázali vytvořit slibné příležitosti. Na branku však i po 40 minutách hry čekáme.

Největší šanci na skórování měl v 34. minutě Alex Limoges, který v přesilové hře nastřelil brankovou konstrukci. Na české straně si vytvořili slušné příležitosti Kodýtek, Zachar a Vildumetz.

Český tým do 19 let tak i po druhé dvacetiminutovce hraje s americkým výběrem stále bez branek.

40:00

39:43

Cayden Primeau ještě musel lapit další střelu z hole Tomáše Vildumetze, který vypálil z levé strany.

39:19

Čeští junioři zastavili další útočné snažení USA a na druhé straně se ke střele odhodlal Petr Kodýtek, Primeau jeho pokus zlikvidoval.

38:46

Marek Zachar projel celým kluzištěm až do zakončení, jeho střelecký pokus byl sražen do ochranné sítě.

38:14

Další slibná příležitost českého týmu. Po pěkné přihrávce Pavla Kousala střílel z první Tomáš Havránek, Primeau vytáhl další výborný zákrok.

37:47

Tomáš Vildumetz se dostal k volnému kotouči po nepřesvědčivém zákroku Primeaua, českému útočníkovi se ovšem nepodařilo zasunout puk do odkryté části branky!

37:10

Češi mířili do přečíslení tří na jednoho, Američané se ovšem velmi rychle vrátili a zabránili zakončení.

36:41

Zakázané uvolnění na české straně. Vhazovat se bude po Kváčově pravé ruce.

36:09

Češi nahodili puk do útočného pásma a povedlo se jim kotouč dojet, nedostali se ovšem k žádné střele.

35:35

Cayden Primeau se předvedl efektním zákrokem lapačkou proti střele jednoho z českých útočníků z levého křídla.

35:16

V útočném pásmu tentokrát Češi, Lukáš Doudera od modré čáry opět nedokázal propasírovat svou střelu až k Primeauovi.

34:40

Američané se i po skončení přesilové hry drží v útočném pásmu s pukem na hokejkách, početní výhoda zjevně zámořským hráčům pomohla.

34:08

Adam Kubík se vrací z trestné lavice, Češi přežili i druhé oslabení v dnešním zápase a hrají v plném počtu.

33:48

Na konci parádní kombinace Američanů byl Alex Limoges, který střelou z předbrankového prostoru nastřelil pravou tyč Kváčovy branky!

33:13

Další vyhození na české straně a naši mladíci mohou znovu občerstvit své defenzivní řady.

32:45

Američanům se zatím v početní výhodě vůbec nedaří, Čechům se nyní dokonce daří držet puk na svých hokejkách.

32:08

Adam Kubík inkasuje menší trest za hrubost. USA si tak zahraje druhou přesilovou hru v dnešním zápase.

31:50

Američané ze svého tlaku v útočném pásmu opět nic nevytěžili. Na druhé straně se Češi dostali do ofsajdového postavení.

31:17

Zakázané uvolnění na straně USA, hra se stěhuje zpátky před branku Caydena Primeaua.

30:44

Marek Zachar dostal výbornou přihrávku na pravou stranu, přesunujícího se Primeaua ovšem nedokázal prostřelit! Americký brankář si připsal výborný zákrok!

30:20

Radovan Pavlík patří dnes mezi nejaktivnější hráče. Nyní si nahodil kotouč do útočného pásma a spolu se svými spoluhráči z formace se usadili před americkou brankou.

29:52

Nick Swaney vypálil ihned po vyhraném vhazování, pro Petra Kváču žádný problém.

29:25

Americký tlak v útočném pásmu trval sice dlouho, ale nepřinesl žádný úspěch. Kváča po chvíli zalehl volný kotouč.

28:57

Američané přitápějí pod kotlem. Do další slibné šance se dostal Collin Adams, střelou z levé strany Kváču nepřekonal.

28:16

Petr Kváča vyrazil střelu Andersona z levé strany jen před sebe, kde číhal Zach Solow, který z dorážky z bezprostřední blízkosti minul branku!

27:45

Čeští mladíci se po vyhraném vhazování udrželi s kotoučem v útočné třetině, Primeaua nedokázali zaměstnat.

27:16

Tomáš Havránek vypálil z levého kruhu, Cayden Primeau byl připraven a připsal si další úspěšný zákrok.

26:41

Blake Lizotte s Tarekem Bakerem se dostali do přečíslení dvou na jednoho, zbytečně jej ale překombinovali a ani nezakončili!

26:12

Matt Hellickson je zpátky na ledě, Češi nevyužili ani svou druhou přesilovou hru v zápase.

25:35

Lukáš Doudera si vytvořil slibnou střeleckou příležitost, z mezikruží ovšem napálil prvního Američana před sebou.

25:09

Američtí junioři se osvobodili vyhozením alespoň do středního pásma.

24:40

Čechům se sice podařilo udržet puk v útočném pásmu, dlouhým bojem o kotouč ale ztratili několik vteřin při početní výhodě.

24:12

Vyloučení tentokrát na druhé straně. Za hákování je vyloučen americký kapitán Matt Hellickson.

23:56

Jakub Sirota se vrací z trestné lavice na led, Česko hraje v plném počtu.

23:14

Češi se opět dokázali osvobodit, ani při vlastním oslabení si Američané nedokážou vytvořit větší tlak.

22:47

Čechům se povedlo vyhodit, zámořští mladíci už ale znovu kombinují v útočném pásmu.

22:18

Petr Kváča musel řešit nepříjemnou situaci, když byla Adamsova přihrávka sražena přímo na jeho branku. Český brankář si poradil výborně.

21:57

První přesilovou hru si zahrají také Američané. Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici obránce Jakub Sirota.

21:28

Puk skončil sražen v ochranné síti, vhazovat se bude v obranném pásmu USA.

21:04

Po velké chybě americké obrany se dostal ke kotouči Radovan Pavlík a rychle našel před brankou Petra Kodýtka, který nedokázal prostřelit Primeaua!

20:35

Američané vstoupili do druhé části hry aktivně a zatím ještě nepůjčili Čechům kotouč.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 0:22.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 9:10
Trestné minuty: 0:2
Přesilové hry: 0/1-0/0
Český tým předvedl v první třetině proti favorizovaným Američanům velmi sympatický výkon. Naši mladíci drží se svými vrstevníky z USA krok i ve střelách. Slibné příležitosti neproměnili v úvodním dějstvím Adam Kubík a Lukáš Doudera, na druhé straně se neprosadil Hank Crone.

Česká devatenáctka tak hraje s USA v rámci druhého utkání na World Junior A Challenge po 20 minutách hry bez branek.

20:00

19:31

Američanům se sice nepovedla rozehrávka, rozhodčí ale icing nepískají a ve hře se pokračuje.

18:58

Matt Hellickson střílel od modré čáry, Kváča se sice natáhl po puku, který ovšem skončil nad brankou.

18:26

Další český útok zastavuje píšťalka čárového rozhodčího kvůli postavení mimo hru.

17:41

Američané po delší době v útočné akci, Brannon McManus se nedočkal přihrávky v ideální pozici před brankou.

17:10

Třinecký obránce Lukáš Doudera se vydal na útočný výlet, jeho střelu z mezikruží musel likvidovat Primeau!

16:44

Radovan Pavlík se pokusil prosadit individuálně, přes amerického obránce se ovšem nedostal.

16:07

Tomáš Vracovský posílal přihrávku na své spoluhráče před branku, pas byl ovšem sražen.

15:38

Cayden Primeau musel řešit další nebezpečnou situaci před jeho brankou. Češi se zatím prezentují velmi dobrým dojmem.

15:19

Hraje se delší dobu bez přerušení hry, Američané se vůbec nemohou dostat ke své útočné hře.

14:45

Marian Adámek nahodil puk od modré čáry před Primeauovu branku. Škoda, že nikomu z českých hráčů se nepovedlo kotouč tečovat.

14:17

Petr Kváča spolu se svými spoluhráči musel dávat pozor na nebezpečně letící kotouč před jeho brankou.

13:43

Alex Limoges se vrací z trestné lavice, USA hrají v plném počtu.

13:24

Jak začala přesilovka dobře, tak už se Čechům tolik nedaří. Mick Messner se nyní dokonce dostal k nebezpečnému zakončení, které musel řešit Kváča.

12:56

USA se znovu osvobozují vyhozením přes všechny čáry, speciální formace na početní výhodu musí rozjet novou akci.

12:25

Češi rozehráli přesilovou hru velmi slušně, Američanům se nicméně povedlo vyhodit.

12:02

Kristian Reichel si odstoupil na střelu a z velké dálky dobrou ranou provětral Primeaua!

11:44

Češi si zahrají první přesilovou hru v dnešním zápase. Za hákování je vyloučen americký útočník Alex Limoges.

11:08

Collin Adams je v první třetině zatím hodně aktivní, jeho další pokus z mezikruží skončil mimo tři tyče.

10:39

Cayden Primeau schoval potulující se kotouč do své lapačky, vhazovat se bude po levé ruce amerického brankáře.

10:13

Tečovaná střela Tomáše Havránka z levé strany končí až v ochranné síti za brankou. Následuje přestávka pro čištění ledu.

09:52

Elitní formace USA se delší dobu držela s kotoučem v útočné třetině, čeští junioři dokázali jejich tlaku odolat.

09:24

Hank Crone vypálil z nebezpečné pozice mezi kruhy, Kváča dokázal včas zasáhnout!

08:50

Collin Adams se snažil obejít jednoho z českých obránců, jeho pokus z levého kruhu byl sražen do rohu.

08:18

Na druhé straně pálil naopak ihned po přejetí modré čáry Chris Berger, branku minul.

07:49

Rozhodčí nyní odpustili Čechům zakázané uvolnění, ti se ale dlouho v útoku neohřáli.

07:15

Český tým zatím působí velmi dobrým dojmem. Předpokládaná dominance USA se zatím vůbec nekoná.

06:42

Češi si opět nevěřili na útok, kotouč poslali jen po hrazení do útočného pásma.

06:14

Petr Kváča schoval kotouč ve své lapačce a po přerušení hry se před jeho brankou strhla menší mela, kterou rozhodčí dokázali včas roztrhnout.

05:55

Adam Kubík se dostal do slibné příležitosti, když dostal přihrávku před branku, v tísni ale nedokázal překonat připraveného Primeaua!

05:12

Postavení mimo hru zastavuje slibně se rozvíjející útok českých mladíků, vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:43

Petr Kodýtek posílá kotouč jen do útočné třetiny a druhá formace Česka míří střídat.

04:16

Marek Zachar výbornou přihrávkou posílal do samostatného úniku Radovana Pavlíka, kterého ovšem zradilo zpracování.

03:35

Tomáš Havránek se snažil uvolnit na levé straně Kristiana Reichela, puk se mu vrátil na hůl, a tak Havránek vyzkoušel Primeauovu pozornost.

03:06

Tým USA se znovu snažil prosadit v útočné třetině, nahození Matta Kierstada od modré čáry skončilo mimo branku.

02:28

Petr Kváča si připisuje úspěšný zákrok proti slabému nahození Claytona Phillipse z pravé strany.

02:05

V útočném pásmu se tentokrát po vhazování udrželi na malou chvíli i čeští hráči, kombinace podél hrazení ovšem nikam nevedla.

01:38

Z levého křídla se do útočného pásma dostal Marek Zachar a provětral Primeauovu lapačku.

01:03

Českým mladíkům zatím dělá problémy aktivní pohyb zámořských hráčů. Hraje se stále před Kváčovou brankou.

00:27

Američané vlétli do utkání hodně aktivně, po chybě české defenzivy se do šance dostal Brannon McManus, Kváču vyjetím před branku nepřekonal.

00:01

Hymny jsou za námi, nyní tak už nic nebrání úvodnímu vhazování dnešního utkání.
Slavnostního vhazování se zúčastnili kapitáni obou týmů Filip Dvořák a Matt Hellickson. Prořídlou halou právě zní česká státní hymna, ta americká je už za námi.
I český výběr se už objevil na ledové ploše. Za malou chvíli zazní hymna obou týmů. Ještě předtím moderátor zápasu představuje zahajovací formace.
Na led právě nastupují američtí mladíci, čeká se na nástup českého týmu.
Na led už nastoupili čtveřice rozhodčích, na ledě jezdí s vlajkami obou zemí dva mladí klučinové. Předzápasový ceremoniál právě začíná.
Utkání začne s několikaminutovým zpožděním oproti plánovanému začátku, jak je na zámořských kluzištích normální.

Česko: Kváča (J. Růžička) – Kachyňa, L. Doudera, Kvasnička, Adámek, Sirota, Novák – Havránek, Reichel, Kousal – Pavlík, Kodýtek, Zachar – Vracovský, Dvořák (C), Hanousek – Kurovský, Kubík, Vildumetz

USA: Primeau (Rasmussen) – Anderson, Ryczek, Hellickson (C), Green, Kierstad, Phillips, Aamodt – Crone, Lizotte, McManus – Adams, Limoges, Swaney – Messner, Baker, Frank – Berger, Washe, Solow – Johnson.
PRVNÍ UTKÁNÍ ČR

Češi začali turnaj v neděli proti Kanadě východ, na kterou ovšem nestačili a prohráli 1:4. O jedinou branku se postaral v 39. minutě kladenský útočník Adam Kubík, který v přesilové hře snižoval na 1:3.

Česko – Kanada východ 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Kubík – 3. Mucci (Keenan), 30. Levesque (Evans, Johnston), 37. Evans, 46. Chapleau (Keenan, Theocharidis).

Sestava ČR: J. Růžička (Kváča) – Kachyňa, L. Doudera, Kvasnička, Hanousek, Sirota, Novák – Kousal, Reichel, Zachar – Havránek, Kodýtek, Pavlík – O. Procházka, Werbik, Dvořák – Vildumetz, Kubík, Kurovský.
WORLD JUNIOR A CHALLENGE

World Junior A Challenge se hraje pravidelně od roku 2006, letos se tedy uskuteční 11. ročník. Předchozích deset ročníků našlo zatím jen dva vítěze. Šestkrát se z vítězství radovali USA, čtyřikrát pak tým Kanady západ.

Česká republika se turnaje zúčastnila celkem třikrát a ještě nikdy se nepodívali do semifinále. Při poslední účasti loni skončili mladí Češi na 5. místě, když v souboji o umístění porazili Švýcary 5:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje! Ještě než se po Vánocích rozběhne tradiční světový šampionát do 20 let, se v kanadském městě Bonnyville hraje turnaj s názvem World Junior A Challenge, na kterém se představí hokejisté do 19 let. V rámci druhého hracího dne se střetne Česko s týmem USA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:30.