6:1

konec (3:0, 3:1, 0:0)

03.12.2016, 18:00 • 19. kolo • Ondřej Blaha

Tipsport: 1.05 11.0 12.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Domácí v pohodě poráží Vajgar 6:1 a připisují si do tabulky povinné tři body. Odčinili tak ostudnou pořádku 1:4 z minulého zápasu obou dnešních soupeřů.

Domácí od stavu 6:1 už hráli v klidu a nikam nespěchali. Hosté vystrčili růžky jen výjimečně.

U dalších onlajnů na počtenou. Hezký večer. (20:25:15)

59:40

Stadionem se nese "Hoši děkujem" .

58:20

Kýhos tečoval Liškovo nahození od modré jen těsně vedle levé tyčky.

Utkání sleduje 1128 diváků.

56:50

O tom, že domácí hrají na krásu nemůže být lepší ukázka. Jiří Severa byl úplně sám před Pírsem, ale ještě hledal zadovkou svého spoluhráče, ani ten už však přihrávku nečekal a vůbec puk nezaregistroval.

56:05

Hra je hodně neurovnaná. Domácí mají nahráno a nikam nespěchají.

53:45

Dominik Šalamoun byl sám mezi kruhy. Novák skvěle vyrazil ramenem.

51:50

Ani jeden z týmů se nikam nežene. Zápas se v podstatě dohrává.

50:33

Heršálkovu bombu zastavila lapačka hostujícího brankáře!

50:00

Tvrdou ránu vyslal na Pírse Blažek, ale jen těsně minul zařízení.

48:20

Hraje se v pěti. Puk mají na hokejkách domácí. V šanci byl opět Pechánek, ale Pírs je zatím přesný.

46:50

Aleš Krátoška projel celé hřiště s pukem na holi, ztroskotal až na brankáři Pírsovi.

46:16

Jiří Severa vystřelil svižnou ránu z pravého kruhu, Pírs vyrazil puk před sebe a pak pěkně lapil Hlavešovu dorážku.

45:22

Vyloučení v týmu KLH Vajgar Jindřichův Hradec (Beran Simon – 2 min.).

44:50

Na brankovišti byl zaparkovaný Radek Pechánek, ale ani nadvakrát Pírse nepřekonal.

43:48

Antonín Bastl prověřil Nováka střelou z kruhu. Ten kryje.

42:15

Hra teď není ve vysokém tempu. Nic výrazného se na ledě neděje.

40:36

Sám před brankou byl malou chvilku Jaša, ale Novák dobře zakročil.

40:01

Před polovinou zápasu dali hosté pěknou kontaktní branku. Domácí Kohouti pak trochu přidali a odskočili už na rozdíl pěti branek. Nutno říci, že o branku si domácí koledovali, protože hráli hodně lehkovážně. Rozdíl mezi oběma týmy je však znatelný.

Poslední část základní hrací doby začne přibližně v 19:52.

40:00

39:20

V oslabení ujel Dominik Kundrát, ale Novák předvedl zákrok jako Dominik Hašek a zatarasil puku cestu do branky.

39:00

Vojtěch Mrkvička obral o puk Pípala a jel sám na Pírse, ten opět dobře zakročil.

38:28

Osamocený Radek Seidl trefil z předbrankového prostoru jen betony Davida Pírse.

37:38

Mimo hru trefil slovenský forvard Jaša Marcela Dvořáka! Dostává dvě minuty za faul kolenem. Domácí bek se těžce zvedá z ledu.

37:30

Ota Lazorišák jel sám na Nováka, ale ten dobře zasáhl a nedostal druhý gól.

35:24

Smutného Michaela Formánka střídá David Pírs.

35:24

Tábor právě vstřelil branku!

Rozborka sborka hostů pokračuje. Matušík postupoval ze strany sám na Formánka. Ten jeho střelu zastavil. Domácí kapitán objel branku a nahrál úplně osamocenému Radku SEIDLOVI a ten uklidil touš do odkryté části branky

33:33

Tak teď už ne. Formánek to má neskutečně těžké. Chytil dvě rychlé střely domácích, ale proti třetí dorážce už nemohl nic dělat. Puk přes brankáře dopravil do branky Ondřej LIŠKA.

33:21

Minutu a půl teď drželi domácí Vajgar ve vlastním pásmu, ale hosté tlak přežili.

31:56

Vyloučení v týmu KLH Vajgar Jindřichův Hradec (Lazorišák – 2 min., sekání).

30:55

Druhá domácí využitá přesilovka! Tečovaná střela nejdříve orazítkovala břevno a pak puk do branky dopravil Jakub MATUŠÍK!

29:45

Vyloučení v týmu KLH Vajgar Jindřichův Hradec (Patrik Červený – 2 min., podražení).

29:00

Vajgar právě vstřelil branku!

Teď už se však vylučovat mělo. Ale Tomáš TRŽIL prostřelil Davida Novák z prostoru mezi kruhy, kde byl úplně osamocený. Stalo se tak v ponechané výhodě.

28:26

Dominik ŠALAMOUN teď předvedl velké gesto fair. Rozhodčí signalizoval vyloučení Kanova, ale hostující útočník řekl, že faulován nebyl. Trest se neukládá.

27:00

Domácí jsou hodně lehkovážní hlavně ve vlastní třetině a Vajgar se dostává výrazně do hry.

26:12

Hosté jsou v plném počtu. Bastl hned prověřil Novákovu pozornost.

24:39

Jakub Matušík svojí pumelicí sestřelil Formánkovi masku z hlavy. Hrdina hostů je v pořádku.

24:31

Vynikající Formánek! Nejdříve vychytal Severu, pak Hlaveše a nakonec z téměř odkryté klece vytáhl Seidlovo střelu!

24:12

Vyloučení v týmu KLH Vajgar Jindřichův Hradec (Jindra – 2 min., podražení).

24:06

Jindřichův Hradec přinutil Dvořáka odpálit touš na zakázané uvolnění.

22:48

Hosté jsou na začátku třetiny aktivnější. Z mezikruží střílel Bureš, David Novák v domácí brance je však přesný.

22:12

Největší šance Vajgaru! Od modré vyslal bombu Straka, Novák ji vůbec neviděl a dresem ji vytěsnil na tyčku.

21:41

Domácí jsou kompletní.

20:49

Vajgar pokračuje v přesilovce ze závěru první třetiny. První a né příliš nebezpečnou Burešovu střelu od modré pokryl Novák lapačkou.

20:01

Domácí hokejisté na ledě jasně vládnou a jen zásluhou Michaela Formánka není rozdíl ve skóre ještě výraznější. Kohouti měli několik dalších vyložených šancí. Ze strany Vajgaru stojí za zmínku jen Bílkova možnost z úvodu třetiny.

Druhá perioda začne přibližně v 19:00.

20:00

19:42

Šalamoun si prohodil Kanova a chtěl ujet na Nováka. Kanov ho zastavil jen za cenu faulu.

18:26

Bratři Prchalové v další šanci. Už překonaného Formánka zachránil Straka, který vytáhl puk z brankové čáry.

17:40

Havran svojí jedovkou donutil Formánka k dalšímu zásahu.

16:25

Máme tu využitou přesilovku! Severa s Matušíkem si asi třikrát vyměnili kotouč a Jiří SEVERA konečně překonal Formánka! Byla to střela mezi betony z úrovně kruhu.

14:58

Vyloučení v týmu KLH Vajgar Jindřichův Hradec (Růžek Josef – 2 min., držení protihráče).

14:33

Pěkný zákrok pravým betonem předvedl Formánek proti Kýhosovo střele z mezikruží. Vše se odehrálo po kombinaci Kellnera s Mrkvičkou.

13:36

Domácí jsou v plném počtu. Vajgar byl v pásmu Tábora všehovšudy 15 vteřin.

11:55

Tutovku v oslabení vybojoval Krátoška pro Březinu. Neposedný puk letěl nad Formánkovo klec.

11:36

Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Kanov – 2 min., podražení).

11:28

V tutovce selhal Severa, Matušík ho našel krásnou nahrávkou. Domácí forvard však netrefil puk dobře.

11:00

Hra se trochu uklidnila. Domácí hrají stále více s pukem, ale už nepřichází vyložené šance.

09:04

Ofsajd i na straně domácích, Blažek nechal puk za sebou.

07:10

Severovu střelu z mezikruží vytáhl Formánek vyrážečkou. Hraje se pět na pět, obrázek na ledě však vypadá jinak.

06:36

V ofsajdu byl přistižen hráč Vajgaru.

05:11

Kohouti už opět vládnou a hladově krouží kolem Formánkovo klece. Šance měli Krátoška, Blažek i Březina.

04:15

Poprvé v pásmu Tábora byl Vajgar, jmenovitě Tomáš Bílek prověřil Davida Nováka.

03:20

Severe jel sám na Formánka po krásné nahrávce Matušíka, hostující brankář skvěle zasáhl.

02:29

Tábor je nadále jasným králem na ledě. Formánka nejprve prověřili bratři Prchalové a z následného útoku se prosadil střelou z úhlu Ladilav HLAVEŠ.

01:28

A je tu první gól! Účet otevírá po krásné střele mezi betony ALEŠ KRÁTOŠKA!

01:13

Další dvě obrovské šance! Severa i Saidl však zatím Formánka nepřekonali.

00:40

Ihned po buly vysílá domácí Matušík dvě nebezpečné střely na Formánka. Formánek připraven

00:27

Hned v úvodu se snažili domácí vyslat první gólové střely na Formánka, ale hosté nakonec vyhazují na zakázané uvolnění.

00:01

V brankách se staví za HC Tábor David Novák a za Jindřichův Hradec Michael Formánek.
Hráči již nastupují na led a připravují se k úvodnímu vhazování.
Čerpá se čekací doba, která může trvat maximálně 1 hodinu. Rolba je však již opravena a probíhá úprava ledové plochy.
Utkání zatím nezačalo, na táborském zimním stadionu se vyskytly neočekávané problémy s rolbou.
Dnešní sestavy

HC Tábor: Novák (Klestil) – Havran, Liška, Hlaveš, Kanov, Žáček, Dvořák, Heršálek – Kellner, Mrkvička, Kýhos, Severa, Matušík, Seidl, Blažek, Pechánek, Krátoška, Březina, Prchal Vojtěch, Prchal Václav

KLH Jindř. Hradec: Pírs (Formánek) – Tržil, Pípal, Straka, Růžek, Bureš – Bastl, Beran, Bílek, Jaša, Lazorišák, Šalamoun, Červený, Jindra, Vantuch, Hotař, Pichler, Kundrát
Vzájemné zápasy

V letošní sezoně se dnešní soupeři potkali vlastně jen jedenkrát, jelikož první utkání bylo z ekonomicky-provozních důvodů ze strany Vajgaru zrušeno a kontumováno ve prospěch Kohoutů se skóre 5:0.

Druhý vzájemný zápas se odehrál na táborském ledě. Ke smůle všech táborských fanoušků ještě v době nevyrovnaných výkonů. A tak se podařilo jindřichohradeckým barvám zvítězit 4:1.
Domácí

Domácí celek se po ne příliš povedeném vstupu do sezony konečně naladil na notu loňských a předloňských výkonů, kdy budil respekt u každého soupeře a v posledním utkání deklasoval na domácím ledě Medvědy z Pelhřimova vysoko 9:4.

První polovinu soutěže tak zakončili na krásném druhém místě s bilancí 10 výher, 1 výhra v prodloužení, 2 prohry v prodloužení a 5 proher v zákl. hrací době. I skore je celkem příznivé. Táborští střelci rozvlnili síť celkem v 68 případech. Jejich golmani lovili puk zpoza svých zad celkem 48krát.
Hosté

Tak jako loni, i v letošní sezóně je jindřichohradecký Vajgar jasným vládcem posledního místa tabulky.
Z prozatím odehraných utkání mají na svém kontě pouze 4 body s nelichotivou bilancí 1 výhry, jedné prohry v nájezdech a neuvěřitelných 16 porážek! Celkem dokázali vajgarští hokejisté vstřelit 42 branek. V jejich síti skončil gumový nesmysl celkem 121krát.

Ve středu 30.11. vyrazili hráči z Jindřichova Hradce na návštěvu do Kolína, odkud si přivezli jasnou porážku 5:2.
A je to tady! Další kolo jihočeského derby se odehraje právě dnes na zimním stadionu v Táboře, kam zavítá KLH Vajgar Jindřichův Hradec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

6:1

Branky a nahrávky: 2. Krátoška (Blažek, Žáček), 3. Hlaveš, 17. Severa (Matušík, Kanov), 31. Matušík (Hlaveš, Kanov), 34. Liška (Kellner, Kýhos), 36. Seidl (Matušík) – 29. Tržil (Bílek, Červený)

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Pírs (Formánek) – Tržil, Pípal, Straka, Růžek, Bureš – Bastl, Beran, Bílek, Jaša, Lazorišák, Šalamoun, Červený, Jindra, Vantuch, Hotař, Pichler, Kundrát

Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Štětina

01:28 TAB 1:0 Krátoška (Blažek, Žáček)
02:29 TAB 2:0 Hlaveš
11:36 TAB 2 Kanov, podražení
14:58 JHR 2 Josef, držení protihráče
16:25 TAB 3:0 Severa (Matušík, Kanov)
19:42 TAB 2 Kanov, sekání