HC Sparta Praha – Rytíři Kladno

5:1

konec (2:0, 2:1, 1:0)

03.12.2016, 13:00 • Tipsport Aréna • 28. kolo • Petra Pilbauerová

Sparta si své čtyřbrankové vedení s jistotou pohlídala. Kladno sice doráželo, nebylo ale dostatečně nebezpečné na to, aby vysoký rozdíl dorovnalo. V poslední třetině se znovu prosadil Ondřej Šišolák, který dorazil Víznerovu přihrávku přímo do klece Altrichtera. Z dnešního utkání si tak asistent kapitána odnese chvályhodnou bilanci 2+2 a Sparta tak nejen jeho zásluhou ukončí základní část sezony výhrou. (15:03:37)

58:30

Kouba vypálil vysoko nad horní spojnici Škorpíkovy klece.

57:27

Vhazování ve středovém kruhu vyznělo lépe pro domácí.

57:18

Čech zůstal v útočné třetině úplně sám. U mantinelu jej ještě stačil tvrdě srazit jeden z hráčů Kladna, sparťan ale rychle vstává a bojuje dál.

56:38

Kvapil poslal z pravého kruhu dlouhou přihrávku na Haspekla, který kotouč odpaluje ze třetiny ven.

55:46

Zich se napřáhl na vrcholu levého kruhu. Škorpík jeho snahu odrazil hranou betonu.

55:16

Ondřej Bláha přenechal puk Veberovi, kterému se ale dorážka nezdařila ani v nejmenším. Čas pro Kladno se krátí.

53:43

Kladno vydolovalo puk u mantinelu a tři z jeho hráčů se jali kombinovat před Škorpíkem. Zakončení z otočky jednoho z nich nic nepřineslo a celá akce byla dost zmatená.

52:37

Nyní se hraje převážně před Škorpíkem, ten má ale situaci pod kontrolou a kladenské projektily pokaždé končí v jeho výstroji.

52:29

Jelínek se pokusil nahrát na Husarika. Sparťané ale jakoukoli šanci na založení útoku Kladna rychle rozebírají.

51:16

Kladno přidává na tempu. Škorpík si připisuje další úspěšný zákrok a puk raději kryje lapačkou.

51:11

Škorpíka vyzkoušel Veber, který ramenem vystřelil přímo do jeho náruče.

50:28

Haš zaváží puk do kladenské třetiny, ve které se sparťané očividně cítí jako ryby ve vodě.

50:03

Nacházel dorážel na Kvapila. Rytíř ale sparťanovi bleskurychle unikl.

48:42

Hráči opět dolují puk u zadního mantinelu. Kotouč se nakonec dostává na hokejky hostujícího Kladna, které se s obtížemi dere vpřed do útoku.

47:26

Sparta právě vstřelila branku!
Od modré čáry vystřelil kapitán týmu Vízner, který si našel připraveného ONDŘEJE ŠIŠOLÁKA. Tomu už jen stačilo dorazit puk za Altrichterova záda. Asistence: Tomáš Vízner.

47:21

Úspěšný zákrok si na druhé straně kluziště připisuje i Altrichter.

46:52

46:52

Z brejku zahrozil Ondřej Bláha. Škorpík ale puk včas vytěsnil.

45:50

Pavel se nyní dostal do vhodné pozice pro střelbu z bezprostřední blízkosti. Místo toho ale poslal puk do prázdného prostoru těsně vedle branky, kde se jej ujali hosté.

45:05

Hra nyní působí dost nepřesně. Puk se na dlouho neohřeje ani u jednoho z mančaftů a významnějších střel o poznání ubylo.

44:26

Vhazování po pravé straně Altrichtera vyznělo lépe pro domácí, sudí ale nařizuje opakování celé akce.

43:49

Haš s Pavlem vyrazili proti dvěma bránícím hráčům, kteří chránili předbrankový prostor. Tady moc dobré podmínky pro založení útoku nebyly.

42:33

Kladno prohrává boj o středové pásmo a je nuceno vrátit se do vlastní třetiny.

41:53

Od modré vypálil Haspeklo, jeho střela ale nabrala nešikovného směru a puk skončil kdesi v prostoru za brankou.

41:29

Vhazování po levé Škorpíkově ruce vyhrávají sparťané.

41:23

Haš se s pukem na holi dopracoval až na modrou čáru, kde mu touš vyrazil jeden z kladenských obránců.

40:02

Nyní bude pro změnu třetinu v početní nevýhodě rozehrávat Kladno.

40:01

Druhá třetina byla na góly o něco bohatší než ta první. Úspěšnější byla ale opět Sparta, která stejně jako v úvodním dějství vstřelila dvě branky. V součtu třetí gól Sparty vystřelil už ve dvaadvacáté minutě mladší dorostenec Marcel Čížek, kterému souhra s Čermákem a Šišolákem evidentně svědčí. Kluci měli ale tentokrát trochu namále, protože o brance rozhodovaly více méně centimetry.

Ve třiadvacáté minutě Kladno předvedlo proměněnou přesilovku, kdy horní polovinu Škorpíkovy branky prostřelil Šimon Jelínek.

Hostím se tak podařilo upravit skóre na příznivějších 3:1, sparťané ale neztratili nic ze své kuráže a v šestatřicáté minutě se před Altrichtera přiřítil Ondřej Šišolák, který z brejku zakončil těsně nad gólmanovu lapačku. Po dvou nahrávkách si tak připisuje i jeden ostrý zářez.

40:00

38:46

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Rendla – 2 min. napadeníí).

38:43

Šišolák prchá s pukem na hokejce do útočné třetiny, kde končí ostře sražen jedním z kladenských beků na ledovou plochu.

38:14

Vhazování po levé ruce Škorpíka vyhrává Kladno.

38:14

Tržil přihrával z boku na dojíždějícího Bláhu, ten ale jeho nahrávku nestačil inkasovat.

36:38

Formace Kladna se směle vydala před Škorpíka. Rendla se pokusil založit útok, o puk ale po urputném boji přišel a sparťané rozehrávají do středního pásma.

36:00

ONDŘEJ ŠIŠOLÁK ujel z brejku přímo před Altrichtera, kterého prostřelil těsně nad lapačku.

35:45

Sudí přerušuje hru a oba týmy střídají.

31:49

Kladno právě vstřelilo branku!
Kladno se po probouzí a téměř okamžitě proměňuje přesilovou hru! Do svrchní poloviny brankové konstrukce prostřelil Škorpíka jako první ŠIMON JELÍNEK. Asistence: Pavel Husarik, Adam Penc.

31:17

Sparta s dalším vyloučením evidentně nesouhlasí. Hlavní rozhodčí ale hodlá bez diskuzí pokračovat ve hře dál.

31:17

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vízner – 2 min., podražení).

31:07

Hosté se po delší době osvobozují.

29:24

Nepříjemný závar před Altrichterem. Švarc se pokusil přehodit puk žabičkou přes beton kladenského gólmana, který v rozkleku ležel bezmocně na ledové ploše. Dorážejícího sparťana ale zpacifikovala defenziva hostí.

28:19

Pavel vyhrává další vhazování a ujíždí do kladenské třetiny, kde mohl inkasovat ideální přihrávku. Puk ale nabral příliš vysokou rychlost a končí až v rohu kluziště.

27:20

Kladno kombinuje v útočném pásmu. Jelínek se pokusil poslat puk těsně pod beton Škorpíka, ale bez úspěchu.

26:31

Problémy s připojením k internetu nyní trochu zbrzdily textový přenos. Hráči se aktuálně staví k dalšímu vhazování ve středovém kruhu.

22:00

Mladí dorostenec MARCEL ČÍŽEK posílá Spartu do vedení 3:0, když titěrnou dorážkou pokořuje Altrichtera i na druhé straně kluziště. Puk proklouzl těsně kolem betonu kladenského gólmana a útočná formace Sparty měla nyní na hokejkách o něco více štěstí. Asistence: Erik Čermák, Ondřej Šišolák.

21:01

Zichovi se podařilo ujet zpoza mantinelu. Dorážel na něj jeden z domácích obránců, který jej následně i obrazil o puk.

20:38

20:03

Sparťané rozehrávají druhou třetinu ve vlastním oslabení. Kladno si zahraje ještě třicet vteřin power play.

20:01

Máme za sebou první třetinu utkání, do kterého oba týmy naskočily v aktivním tempu. Hra ubíhala plynule, bez častých přerušení a síly na ledě se zdály vyrovnané. K vidění byly větší i menší šance Sparty i Kladna, ovšem první z týmů si v jedenácté minutě vytvořil o něco lepší tlak, když před Altrichterem začali kombinovat Ondřej Pavel s Nacházelem a Švarcem. Kombinace, při které Švarc poslal puk dozadu na Nacházela a ten jej přihrál čekajícímu Pavlovi, jenž z otočky pálil, klukům vyšla.

V sedmnácté minutě pak Erik Čermák vystřelil Kladnu jeden gól do kabiny a Sparta tak i díky jeho zásluze nastoupí do prostřední třetiny v pohodě a klidu díky dvoubrankovému vedení, o kterém si hosté mohou nyní nechat jen zdát. Zbývá však ještě čtyřicet minut čistého času, který může vyznít lépe pro góly střílející Spartu, anebo naopak – může přinést i nečekaný zvrat.

20:00

18:53

18:53

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Čermák – 2 min., vysoká hůl).

17:30

Hosté operují před Škorpíkem. Z hranice levého kruhu na vhazování pálí asistent kladenského kapitána Veber. Jeho projektil ale jen rozezvučí zadní mantinel.

16:31

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Gnusin – 2 min., podražení).

16:20

Výborná souhra dvou posil z mladšího dorostu! Erik Čermák poslal puk na MARCELA ČÍŽKA, který se dvakrát nerozmýšlel a z první propálil strážce kladenské branky. Asistence: Marcel Čížek. Asistence: Erik Čermák, Ondřej Šišolák.

15:38

Čermák svádí boj o puk u mantinelu s Rendlou. Vyhrává nakonec sparťan.

14:47

Domácí nyní hosty přehrávají. Ti se po inkasovaném gólu osvobozují ze sevření Sparty s velkými obtížemi a když už, tak ne nadlouho.

13:39

Domácí zkouší stejnou taktiku jako u prvního gólu. Hanuš přenechává puk jednomu ze svých spoluhráčů, který se ale k zakončení už nedostane.

10:58

Po šikovné kombinaci domácích je skóre dnešního zápasu otevřeno! Nacházel nahrál dozadu na Švarce, který puk křížem poslal na ONDŘEJE PAVLA. Ten pak z otočky zakončil do levého růžku Altrichterovy svatyně. Asistence: Tomáš Nacházel, Michael Švarc.

10:12

Boj o střední pásmo vyhrávají sparťané a Dani ujíždí s pukem na hokejce až do prostoru za brankovištěm hostí.

09:25

Hadamczik posílá puk ostrou ranou na mantinel, odkud se kotouč dostává až do kladenské třetiny, kde se o něj ihned strhává souboj.

08:39

Vhazování před Altrichterem vyhrávají domácí, kteří ihned kombinují za jeho brankovištěm. Kladenský gólman si musí dobře hlídat prostor za svými zády, avšak prozatím vystupuje suverénně.

08:11

Kladenští chtějí udržet puk ve třetině Sparty. Haspeklo jej ale vyhazuje až na zakázané uvolnění.

07:24

Kladno se lehce osvobodilo a z brejku ujížděl Ondřej Bláha. Jeho střela ale Škorpíkovu klec minula o dobrý metr.

06:44

Hosté jsou nyní v ofenzivní činnosti o něco aktivnější.

05:34

Zich zamířil z nízkého úhlu na Škorpíka, který si pro projektil vyrazil z brankoviště ven. Uvolnil tak místo na případnou dorážku, která se ale mladému Rytíři nezdařila.

04:45

Nacházel se dostal až těsně před Altrichtera, kde chtěl zakončovat z otočky. Puk se ale odrazil od hrany betonu na hokejku hostujícího beka, který jej okamžitě vyhodil ven.

04:04

03:26

Vízner nyní zamířil od modré těsně nad lapačku kladenského brankáře.

02:07

Domácí se okamžitě rozestavují do přesilovkové formace a uzamykají Kladno v jeho obranném pásmu. Čermák pálil z pravého rohu kluziště, ale jeho projektil pouze zadunil o Altrichterovy betony.

01:54

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Zich – 2 min., držení protihráče).

00:54

Kladno si dvakrát vystřelilo od modré a nyní se hra přesouvá před Altrichtera, který vyjíždí z prostoru brankoviště a rozehrává na hokejky svých spoluhráčů.

00:18

Úvodní vhazování se na příkaz hlavního rozhodčího opakuje. Vyhrávají jej hosté.

00:01

Hráči obou týmů se staví na modré čáry k úvodnímu pozdravu. Utkání za okamžik začne.

KLA – SPA 2:7 (0:0, 0:2, 2:5)

Branky a nahrávky: 44. Müller (Haspeklo, Bláha), 53. Bláha (Kouba, Zich) – 36. Čermák (Pšenička, Vitouch), 39. Arnošt (Čermák, Havlín), 42. Pšenička (Vitouch, Čermák), 48. Haš (Dani, Pavel), 49. Čermák (Pšenička, Pika), 59. Arnošt (Šišolák), 59. Pšenička (Hadamczik, Pika).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

5:1

Branky a nahrávky: 11. Pavel (Nacházel, Švarc), 17. Čermák (Čížek, Šišolák), 22. Čížek (Čermák, Šišolák), 36. Šišolák, 48. Šišolák (Vízner) – 32. Jelínek (Husarik, Penc)

HC Sparta Praha: Škorpík (Mičán) – Haš, Vízner (C), Tůma, Hadamczik, Hanuš (A) – Čermák, Švarc, Šišolák (A), Čížek, Nacházel, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel. Trenér: Richard Žemlička.

Rytíři Kladno: Altrichter (Veselý) – Kvapil, Veber (A), Zich, Šmatlák, Haspeklo, Müller (A), Penc, Frimel, Březina, Svoboda, Tržil, Bláha M., Bláha O., Husarik (C), Rendla, Jelínek, Kouba. Trenér: David Čermák.

Rozhodčí: Jílek – Zháňal, Kučera.

01:54 KLA 2 Zich, držení protihráče
10:58 SPA 1:0 Pavel (Nacházel, Švarc)
16:20 SPA 2:0 Čermák (Čížek, Šišolák)
16:31 SPA 2 Gnusin, podražení
18:53 SPA 2 Čermák, vysoká hůl