Portugalská Primeira Liga

Sporting Lisabon – Vitória FC Setúbal

2:0

konec (2:0)

03.12.2016, 19:15 • Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků) • 12. kolo • Adam Pavlíček

Tipsport: 1.18 7.3 14.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek víkendu! (21:19:23)
Sporting Lisabon si po dnešní pohodlné výhře připisuje do tabulky další tři body. Hned v sedmé minutě Martins poslal balón přímo na hlavu Carvalha a ten se zblízka nemýlil. Ve třicáté šesté minutě Bruno Cesar vyslal ze své kopačky skvělou ránu do růžku branky hostujícího gólmana. V druhém poločase mohl snížit Vasco Costa jehož pokus, ale skvěle vyrazil Rui Patricio. V druhé půli aktivita Lisabonu mírně upadla, ale bohatě to na dnešní výhru stačilo. V průběhu prvního a druhého poločasu nebyly správně Sportingu uznány dva góly. I přesto je konečný výsledek 2-0.

90+4

90+4

Patricio končí výkopem přes celé hřiště zápas.

90+2

Pereira si na závěr připisuje ještě jeden faul. Troufám si říct, že o vítězi dnešního zápasu je rozhodnuto.

90

Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

89

Tak přeci jenom ještě jedna šance! Campbell popostrčil míč na Markovice, který byl naneštěstí pro domácí dobře pokryt a míč tak tedy jen projel kolem branky Varely.

88

Lisabonští vybojovali balón a zbytečně se nikam neženou.

87

Setúbal se snaží ještě něco s výsledkem udělat, jenže jejich přihrávky jim dnes nehrají do noty.

85

Fernandes zůstal po souboji se Silvou ležet na zemi a u sudího reklamoval faul. Sudí si však stál za svým a jeho píšťalka tedy zůstala němá.

83

Rui Patricio teď trochu zbytečně vyběhl proti dlouhému centru hostujícího celku a balón odrazil za brankovou čáru. S následným rohovým kopem si, ale domácí obrana pokryla.

81

Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Claro, přichází Edinho.

80

Joel Campbell napálil míč pouze do obránce Setúbalu.

79

Fernandes sklepl míč do náruče Varely. Agresivně šel do souboje Campbell, který trefil hostujícího gólmana do nohy a na řadu přišlo menší ošetřování Verely.

77

Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Elias, přichází Silva.

75

Bas Dost dostal přihrávku před branku a z první napálil balón pouze směrem k divákům za bránou.

73

Amaral nabral rychlost, ale obrana Sportingu proti němu včas vystoupila a o míč ho obrala.

72

Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Cesar, přichází Campbell.

71

Hra se nyní hodně kouskuje a přelévá se ze strany na stranu, ale žádné výrazné šance momentálně nepřicházejí.

70

Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází M.G. Santos, přichází Arnold.

67

Sporting zahrával rohový kop, jenže Cesarovi se příliš nevydařil.

65

Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Costa, přichází Santana.

65

Agu k zemi stáhl Carvalha a od sudího vidí žlutý kartónek.

62

Domácí ubrali z velkého tempa, jenž nastolili v prvním poločase a spíše nechávají míč hostům. Těm se, ale prozatím domácí obrana nedaří překonat.

60

60. Costu skvěle vychytal Patricio

60

Vasco Costa nyní dostal přesný centr a hlavou nasměroval míč na Patriciovu branku. Ten se ale k radosti domácích fanoušků vytáhl skvělým zákrokem!

59

William Carvalho nyní nedovoleně zastavil Amarala a po právu, tak vidí žlutou kartu.

56

56. Branka Dosta uznána nebyla

56

Varela nyní nezachytl míč hned napoprvé a Dost ho protlačil za jeho záda. Rozhodčí, ale viděl útok na Varelu a třetí gól Sportingu se tedy zatím nekoná.

54

Hostům se nedá upřít snaha snížit skóre, ale mírné nepřesnosti je zatím připravují o vyloženější šanci.

52

Vasco Costa zůstal stát hluboko za obrannou řadou Sportingu, tudíž přihrávka na něj nemohla být uznána.

51

Amaral se skoušel protáhnout do šestnáctky kolem Pereiry, ten ale jeho útočný výpad ustál a navíc byl Amaralem faulován.

49

Costinha chtěl vyslat Costu do úniku, ale jeho přihrávka byla velmi nepřesná.

48

Coates skluzem obral Clara o míč a Sporting začína kombinovat.

46

Bruno Cesar obral Santose o míč a řítil se obrovskou rychlostí na Valeru, ten ale neměl s jeho střelou výraznější problém.

Fauly 9:7
Po prvním poločase vede Sporting Lisabon nad svým dnešním soupeřem 2:0 a je nutno uznat, že zcela zaslouženě. Hosté nepředvádí dobrý výkon a na hřišti je zatím pouze jeden tým. Nejprve se trefil Carvalho a ve třicáté šesté minutě se parádní trefou prosadil Cesar. Hosté dokonce v prvním poločase nevyslali ani jednu střelu!

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

43

Parádní přihrávka na Cesara gólem nekončí! Přihrával Martins a na Cesara zívala odkrytá branka, ale domácí útočník netrefil! Nutno přiznat, že byl tísněn obránce Setúbalu.

42

S blížícím se koncem první půle se obrázek hry nijak nemění. Sporting Lisabon kontroluje hru a tlačí směrem dopředu.

38

Zeegelaar lišácky přenechal Martinsovi, který z dobré pozice poslal pozdrav pouze divákům za brankou.

36

36. Bruno CESAR - 2:0

36

Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení 2:0 po fantastické střele BRUNA CESARA! Akci předcházel faul na Martinse, po kterém se kopalo proti brance Varely a z úhlu Cesar prostřelil vše co mu stálo v cestě. Bez Asistence.

36

Po zmatcích u brankového praporku se míč dostal, až za brankovou čáru a hosté mohou založit akci od svého gólmana.

34

34. Rozhodčí branku nakonec neuznal

34

Adrien Silva vyslal nádhernou střelu do pravého růžku branky, ale Varela skvěle vyrazil. Následně se kopal rohový kop, který domácí proměnili, jenže sudí gól neuznává pro ofsajd.

33

Martinův Centr odkopává Venancio. Následně se k míči dostali útočníci Setúbalu, jenže opět si nepřihráli ideálně, a tak domácí opět zakládají akci.

31

Tato akce zaváněla penaltou, ale rozhodčí měl dobré oko a všiml si, že faul na Cesara se odehrál ještě před pokutovým územím.

29

Zeegelaar se vydal do útoku a dobře nacentroval. Pro míč si doběhl Varela, ale vypadl mu z rukou. Naštěstí pro Setúbal se v blízkosti nenacházel nikdo z domácích útočníků.

26

Domácí drží míč a v zápase zatím jasně dominují. Když se k míči dostanou hráči Setúbalu, tak obránci Sportingu zatím spolehlivě brání. Momentální statistika držení míče činí 73%-27% pro domácí celek.

24

Opět Pinto udělal faul na Cesara. Následuje další standartní situace pro Sporting.

23

Pedro Pinto nyní udělal faul v zajímavé vzdálenosti od branky hostujícího gólmana.

20

Domácím se po křídle snažil uniknout Costa, jenže byl vytlačen obráncem Lisabonu Zeegelaarem a ještě ztratil míč. Výborná práce od Zeegelaara!

18

Silvova přihrávka byla zblokována a Sporting má k dispozici rohový kop.

18

Faulem se nyní provinil domácí Zeegelaar.

16

Po dlouhé době se dostali k míči i hráči Vitórie jenže dlouhý nákop Cardosa končí v rukou Patricia.

14

Cesar se s míčem u nohou dostal až do pokutového území, v něm, ale nic zajímavého nepředvedl.

13

Domácí obránci opět rozjeli akci, jenže tu ukončuje Zeegelaar nepřesnou přihrávkou. Nicméně domácí opět vybojovali míč a mohou to zkusit znovu.

11

Ruiz se z levé strany rozběhl a míč přihrával směrem před bránu, ale tam se nikdo z jeho spoluhráčů neobjevil.

7

7. William CARVALHO - 1:0

7

A Sporting jde rychle do vedení! Po přesném centru Martinse z pravé strany, se hlavou prosazuje WILLIAM CARVALHO! Asistence: Gelson Martins.

5

Domácí drží míč a zkoušejí se dostat do nějaké šance. Přihrávky, ale rozdávají hlavně stopeři.

3

Cardoso hledal dlouhým nákopem někoho ze svých spoluhráčů, ale míč končí pouze za brankou Patricia.

1

1. Martins v první šanci selhal

1

Výkopu se zhostil domácí a zahrozili hned z první akce! Martins dostal přihrávku před Varelu a zblízka trefil pouze hostujícího gólmana!

1

Oba týmy již nastoupily na hrací plochu a zápas začne minutou ticha za oběti letecké nehody týmu brazilského týmu Chapecoense.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Zajímavost
V dnešním utkání si domácí obléknou speciální dres s logem týmu Chapecoense. Na dresu nebude chybět ani nápis #ForçaChape. Tímto gestem bude Sporting Lisabon chtít vyjádřit soucit všem obětem tragické nehody a také všem pozůstalým.
Sporting Lisabon
Sporting se tradičně pohybuje v horních patrech tabulky portugalské nejvyšší soutěže. Drží se na druhém místě a na první Benficu ztrácí pět bodů. Prohru tento klub nepoznal již šest kol, ale i přesto by se dalo říct, že body ztratil, neboť si připsal tři remízy v zápasech, kde byl jasným favoritem. I přesto je dnešní favorit utkání zcela jasný a bude si chtít připsat tři důležité body do tabulky. V případě zaváhání by se na Sporting mohli dotáhnout jeho dva pronásledovatelé – Braga a Porto. Oba týmy by ho dokonce mohly v případě zaváhání v tabulce přeskočit.
Vitória FC Setúbal
Vitória okupuje desáté místo v Primeira Lize a zatím prožívá sezónu jako na houpačce. Z třiceti tří možných bodů Setúbal získal třináct, konkrétně za tři vítězství a čtyři remízy. Nejhorší období tohoto celku přišlo mezi čtvrtým a devátým kolem. Z pěti zápasů si totiž Setúbal nepřipsal ani jedno vítězství,ale jen tři body za stejné množství remíz. Tuto nepříznivou sérii se podařilo prolomit, až v desátém kole, kdy si Vitória poradila těsně 2:1 s Moreirense FC. O kolo později, ale zase padla proti Rio Ave 0:1 a to na vlastním hřišti. Bude tedy zajímavé sledovat, zda se outsiderovi dnešního zápasu podaří zaskočit silný Sporting Lisabon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

2:0

konec (2:0)

Branky: 7. Carvalho, 36. Cesar

Karty:   59. Carvalho (SPL) – 24. Pinto (STL), 65. Agu (STL)

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 20:16.

Sporting Lisabon: Patricio – Pereira, Coates, Semedo, Zeegelaar – Cesar (72.min. Campbell), Carvalho, Silva (77.min. Elias) – Ruiz, Dost, Martins (85.min. Markovic).
Náhradníci: Beto – Oliviera, Ruiz, Elias, Andre, Markovic, Campbell.

Vitória FC Setúbal: Varela – Fernandes, Cardoso, Venancio, Pinto – Costinha, Agu – M.G. Santos (65. min. Santana), Costa (65.min.Santana), Amaral – Claro (81. min. Edinho).
Náhradníci: Trigueira – Bonilha, Arnold, Pedrosa, Edinho, Manuel, Santana.