3:2

po s.n. (2:1) (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)

03.12.2016, 03:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 3.2 3.63 2.13 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sobotní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:06:52)
Československá stopa v utkání
Michael Frolík (CGY) 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:40
1. Mikael Backlund (CGY) 1+0
2. Mikko Koivu (MNS) 1+0
3. Matthew Tkachuk (CGY) 0+1
Utkání sledovalo 18 390 diváků.
Zápas je u konce a Calgary se raduje ze dvou bodů za výhru na samostatné nájezdy. Ty rozhodl Sean Monahan a je tak hrdinou tohoto večera.

Sean MONAHAN - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Calgary Flames.
Rozhodující nájezd proměnil SEAN MONAHAN a zařídil tak pro Calgary prémiový bod.

3. série 2:1

Coyle musel dát, podařilo se mu i rozpohybovat Johnsona, jenže ten se roztáhl na brankové čáře a betonem zastavil puk! Je rozhodnuto.

2. série 2:1

Sean Monahan si počkal na Dubnykův pohyb, a i když byl blízko, dokázal puk usměrnit nad gólmanův beton.

2. série 1:1

Jason Pominville zvolil střelu nad ledem a trefil se naprosto přesně.

1. série 1:0

Kris Versteeg vytáhl rychlou bekhendovou kličku a pověsil puk pod horní tyčku.

1. série 0:0

Niederreiter zkusil střelu, Johnson jeho pokus celkem bez problémů chytil.

Trestné minuty: 10:14
Utkání nerozseklo ani pětiminutové nastavení, i když domácí měli velkou příležitost. Přesilovou hru však promarnili, Minnesota se ubránila a my si tak dáme poslední část utkání – samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:48

Backlund se dostával do rychlé akce, jenže na modré čáře udělal kličku a sám se vystavil do ofsajdu.

64:36

Staal si hledal v útočném pásmu pozici na střelu, nakonec pálil z mezikruží, Johnson přikryl puk svou lapačkou.

63:31

Hostující Dumba pouze zavezl puk do útočného pásma a tam nahodil.

63:00

Obrovský závar na brankovišti Minnesoty, blízko rozhodujícího gólu byl po přihrávce D. Hamiltona Frolík, Spurgeon však Dubnykovi vypomohl a zabránil tak ukončení tohoto utkání.

61:58

Hosté přečkali své oslabení a chvíli se teď bude hrát čtyři na čtyři.

61:54

Do branky se nevešlo ani Brodieho nahození.

61:05

D. Hamilton těsně minul, domácí utahují smyčku kolem Dubnykova brankoviště.

60:39

Giordanova rána šla přesně doprostřed branky, tam byl připravený Dubnyk.

60:01

Šedesát minut rozhodnutí o vítězi nepřineslo. Calgary drželo vedení do 48. minuty, poté ale přišel menší zmatek před Johnsonem, Mikko Koivu svou umístěnou střelou srovnal a zařídil tak svému týmu bod a všem aktérům utkání prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:58

Bude se vylučovat a přesilovku si zahraje domácí tým. Jason Zucker dostal dvě minuty za vysokou hůl v souboji u mantinelu.

59:40

Johnson pouze vyrazil Pominvilleho nahození od modré a musel se rychle přemístit proti Haulově dorážce. Tohle mohlo pro Calgary skončit pohromou.

59:23

Versteeg nezpracoval vyhození z obranného pásma, hosté se vrací do útoku.

58:43

Tkachuk je zpátky na ledě, hraje se v pěti na obou stranách.

58:14

V oslabení se vydal na výlet Frolík, chtěl nahodit na gólmana, ale trefil pouze bránícího hráče.

57:43

Hostům utekl puk do středního pásma, v první minutě střela nepřišla.

56:43

No pozor, je tu vyloučení na straně domácích, dvě minuty za hrubost dostal Matthew Tkachuk. Před brankou si tento mladík vyšlápl na Scandellu a rozhodčím to neuniklo.

56:43

Po kratším obléhání hostující branky pálil od pravého mantinelu Dougie Hamilton, Dubnyk pro jistotu přerušil hru.

55:43

Je po přesilovce, Dumba se vrátil na led, hraje se v pěti na obou stranách.

55:35

Backlundova střela byla zablokovaná, hosté vzápětí vyhodili do středního pásma.

55:00

Domácí tlačí, ale chybí tomu klid v koncovce...

53:43

Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Matt Dumba. Začíná přesilovka Calgary.

53:41

Chiasson přihrál před brankoviště na Tkachuka, ten zblízka neskóroval, neboť na brankovišti jeho pokus srazil Koivu!

53:39

Rozhodčí signalizují vyloučení, přesilovka čeká na domácí tým.

52:37

A nyní se hra stěhuje po zakázaném uvolnění před Devana Dubnyka.

52:03

Výborné oslabení ze strany Calgary, hosté ani jednou nevystřelili.

50:46

Opět je puk u něj, Minnesotě zatím tato přesilovka nejde.

50:22

Domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry, Dubnyk puk zastavil a nachystal jej pro spoluhráče.

50:03

Přesilovka pro hosty, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Matthew Tkachuk.

49:54

Domácí tlačí, v pásmu Minnesoty doslova víří a do dobré střelecké pozice se dostával Frolík.

48:50

Dougie Hamilton si s pukem objel branku a sám si i zakončil. Dubnyk jeho nepříjemnou střelu vyrazil.

47:40

47:40 Mikko KOIVU - 2:2

47:40

Minnesota právě vstřelila branku!
Spurgeon sice ještě u tyčky neuspěl, ale akce Minnesoty pokračovala, puk se dostal mezi kruhy, odkud vypálil MIKKO KOIVU a jeho tvrdá střela skončila za Johnsonem. Asistence: Jason Zucker, Jared Spurgeon.

46:32

Dubnyk se má co ohánět, létá na něj jeden pokus za druhým. Zkusili to Giordano i D. Hamilton, brankář Minnesoty i nadále odolává.

46:16

Frolíkovo bekhendové nahození po Scandellově přiklepnutí přikryl u tyčky číhající Dubnyk.

45:43

Středem se neprotáhl Bennett, Minnesota může jít kupředu.

44:35

Už se zase hrálo před Dubnykem, kde dotíral Hathaway. Nedokázal ale za gólmana hostů dostrkat poskakující puk.

44:11

Spurgeon nasadil k velkému sólu přes celé kluziště, při přechodu přes modrou útočnou čáru jej ale zastavil hvizd čárového – postavení mimo hru.

43:23

Dobrou střelu vyslal Frolík, Dubnyk stále odolává a drží naděje Minnesoty na případný bodový zisk.

42:46

Hathaway tlačil puk zpoza branky do dobré střelecké pozice, hosté jeho přihrávku pokryli.

41:26

Na druhé straně si do pásma vjel Koivu a z levé strany napálil Johnosonovu tyčku! Tohle byla slibná šance na srovnání, ale chyběly centimetry.

41:14

Stewartova rána od modré už k brankáři dolétla, Dubnyk si připsal úspěšný zákrok.

40:38

Giordano napřáhl od modré, jenže u svého střeleckého pokusu pouze zlomil hůl.

Trestné minuty: 6:10
Skončila druhá dvacetiminutovka a stav je stejný, jako po té první. Tato třetina nepřinesla kdovíjak atraktivní hokej, moc se nestřílelo a co už prošlo, pokryli výtečně připravení Johnson a Dubnyk. Na definitivní rozhodnutí si tak diváci musí počkat do třetí třetiny.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:26

Frolík pouze nahodil puk, jeho bekhendový pokus prolétl pásmem a skončil v rohu kluziště.

38:32

Spurgeon si sjel z modré čáry, a ihned vystřelil. Johnson měl ale dobrý výhled a podařilo se mu výpad hostů zastavit.

37:35

Z levé strany vystřelil po Backlundově přihrávce Frolík, Dubnyk neměl s pokrytím této střely větší problém.

37:06

Hra se velice rychle přesunula na druhou stranu, dlouhý pas přebíral Staal, byl ale ve velice těsném ofsajdu. Brejk se tak nekonal.

36:47

Zakázané uvolnění hostů, hra se opět vrací před Dubnyka.

35:52

Ofsajd hostů, po odpískání se Haulovi nelíbilo přistrčení a už to vypadalo na další šarvátku. Nakonec se sudím podařilo celou situaci uklidnit.

35:44

Versteegův bekhendový pokus byl sražen Suterem a puk opustil ledovou plochu.

34:15

Po přerušení hry se u mantinelu strhla menší šarvátka a rozhodčí vylučovali. Na straně domácích byli vyloučeni Freddie Hamilton a Garnet Hathaway, na straně hostů Chris Stewart a Marco Scandella. Všichni za hrubost.

34:15

Nahození Dougieho Hamiltona skončilo u Dubnyka, ten měl co dělat, neboť mu před brankovištěm projel jeden z hráčů a on toho moc neviděl.

33:21

Haula dojel nahozený puk do pásma Minnesoty a dobrou poziční hrou nepovolil domácím rozvinutí útočné akce.

32:24

Konečně střela, na svědomí ji měl domácí Bennett. Mířil na první tyčku, Dubnyk byl připraven.

31:26

Ve hře obou týmů je teď plno nepřesností, puk pouze poletuje mezi oběma modrými čárami.

30:38

Minnesota se snaží o nahození a následné dojetí puku v útočném pásmu, na obranu Calgary to však zatím neplatí.

29:05

A další střela, mířící na Johnsona. Ten pokus od modré velice dobře viděl a nedělalo mu problém puk lapit.

28:41

Na druhé straně vypálil Spurgeon, jeho střelecký pokus pokryl Johnson, přerušil hru a dopřál spoluhráčům možnost oddechu.

28:00

Calgary je usazeno v útočném pásmu, o střelu se neúspěšně pokoušel Tkachuk.

26:56

Další Johnsonův zákrok, nyní to z pravého kruhu pro vhazování zkusil Stewart.

25:42

Blízko vyrovnání byl Haula, na brankovišti se snažil o dorážku střely od modré, puk vyskočil těsně vedle Johnsonovy tyčky!

25:34

Johnson přerušil hru, když pokryl střelu z mezikruží.

24:37

Frolík s Tkachukem vymýšleli ohrožení Dubnykovy branky, hosté nakonec dostali puk do středního pásma.

23:55

Ke slovu se dostali i domácí, od modré nahazoval Dougie Hamilton, puk skončil těsně vedle.

22:23

Od modré pálil Brodin, domácí gólman se v úvodních minutách druhé třetiny má co otáčet.

21:55

Se svou střelou neuspěl ani Haula, který si najel do pásma mezi dvěma obránci.

21:01

Domácí tým je již v plném počtu.

20:36

Do pravého kruhu pro vhazování dostal přihrávku Parise, jeho tvrdou ránu pokryl pohotový Johnson.

Trestné minuty: 2:6
Skončila první třetina a spokojenější mohou být domácí. Ti sice od čtvrté minuty prohrávali po teči Chrise Stewarta, jenže zvládli stav otočit. Ve 13. minutě dorazil za Dubnykova záda puk Kris Versteeg a ve 14. minutě Calgary využilo přesilovou hru a na brankovišti ukázal svůj důraz Mikael Backlund. Sledujeme zatím docela aktivní zápas, který diváky musí bavit. Na další akční momenty si počkejme po přestávce.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:54

Granlundovo nahození ze záporného úhlu zastavil jeden z obránců, puk se na brankoviště nedostal.

19:24

Od modré čáry pálil Brodin, jeho dělovku vyrazil Johnson do rohu.

19:01

Přesilovká hra i pro Minnesotu, sekáním se provinil Mikael Backlund.

18:42

Calgary zlepšilo obrannou hru a na modré čáře vybudovalo doslova neprostupnou zeď.

17:40

Minnesota dvakrát nahodila puk do útočného pásma, ani jednou se ale hráčům nepodařilo dojet a akci rozvinout.

16:33

Hosté jsou v plném počtu, Koivu se vrátil do hry.

16:30

Chtělo to střelu, domácí ale znovu zvolili rozehru s větším množstvím přihrávek. Minnesota vyhodila.

15:57

Brodiemu opět utíká puk přes modrou čáru...

15:28

Kostrbatá rozehrávka domácích znamená vyhození puku do středního pásma. Minnesota zvládla vystřídat.

14:33

Mikko Koivu už také míří na trestnou lavici, z celé akce si odnesl dvě minuty za hrubost.

14:33

Pískalo se zakázané uvolnění domácích, u mantinelu pak ale museli sudí řešit roztržku, kterou odstartoval zákrok Koiva na Tkachuka.

13:33

13:33 Mikael BACKLUND - 2:1

13:33

Calgary právě vstřelilo branku!
Tak tohle byla opravdu rychle využitá přesilovka. Po vyhraném buly přišla rána od modré, Dubnyk sice zvládl pokrýt tuto střelu i jednu z dorážek, puk se ale poté volně povaloval v brankovišti, k němu tak dojel MIKAEL BACKLUND a dorazil jej do odkryté branky. Asistence: Matthew Tkachuk, Mark Giordano.

13:23

Je tu navíc druhá přesilovka pro Calgary, dvě minuty za držení dostal Erik Haula.

12:26

12:26 Kris VERSTEEG - 1:1

12:26

Teď je už ale srovnáno. Dubnyk sice zvládl vyrazit střelu Jokipakky, puk se ale odrazil na hůl KRISE VERSTEEGA a ten jej bekhendovou střelou z ostrého úhlu dostal za brankovou čáru. Asistence: Jyrki Jokipakka, Sean Monahan.

11:53

Od modré vystřelil domácí Giordano, i tuto ránu zvládla srazit dobře hrající obrana Minnesoty.

11:23

Individuálně to zkusil Gabriel, jeho kličkovaná skončila kousek za modrou čárou čistým hitem.

10:28

Brodie pouze nahodil puk po mantinelu za branku, tam se jej zmocnili hosté a dostali hru do středního pásma.

09:15

Na druhé straně zničehonic pálil Pominville a Johnson si musel oddechnout, že útočník Minnesoty minul.

09:00

Calgary trpí na nepřesnou střelbu, rány si nemohou najít Dubnykovu branku.

07:49

Trochu divoká pasáž hry s nahozenými puky. Vše skončilo technickým prohřeškem domácích.

06:47

Tahle přesilovka byla v podání domácích hrůzostrašná, Dubnyk nemusel čelit žádnému střeleckému pokusu.

05:35

Puk letí až k Johnsonovi, hosté se mohou v klidu připravit na další nápor Calgary.

05:28

Přesilovka ale letos Calgary vůbec nejde a platí to zatím i dnes. Sledujeme problém dostat se vůbec do útočného pásma.

04:47

Domácí budou moci vyrovnat z přesilové hry, neboť Versteeg byl holí zasažen do obličeje. Dvouminutový trest, nakonec za hrubost, dostal Nate Prosser.

03:50

03:50 Chris STEWART - 0:1

03:50

Hosté jdou do vedení prakticky z první vážnější střely. Puk se dostal do druhé vlny, odkud nahodil Spurgeon a před brankou clonící CHRIS STEWART holí tečoval na Johnsona záda. Asistence: Jared Spurgeon, Ryan Suter.

03:16

Stewart si najel po pravé straně nasadil k tvrdému golfáku, puk pouze prolétl vedle Johnsonovy branky.

02:18

Giordanova střela se zastavila o bránícího hráče, ale ani následný výpad hostů k ničemu nevedl.

01:36

Domácí vyhození po pravém mantinelu se dokutálelo až na zakázané uvolnění, vhazuje se u gólmana Chada Johnsona.

00:45

Domácí vstoupili do utkání velice aktivně, hned se usadili v pásmu a na Dubnyka šly dvě střely. Nebezpečnější byla ta od Backlunda.

00:01

Calgary Flames: Ch. Johnson (Elliott) – D. Hamilton, Giordano (C), D. Wideman, Brodie, Engelland, Jokipakka – Frolík, Backlund, Tkachuk – Brouwer (A), Monahan (A), Versteeg – Chiasson, Stajan, S. Bennett – Hathaway, F. Hamilton, Ferland.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Prosser, Scandella – Coyle, E. Staal, Parise (A) – Niederreiter, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Pominville, Haula, Zucker – Stewart, Graovac, Gabriel.

Rozhodčí: Hanson, Walsh – Knorr, Heyer.
Máme za sebou hymny USA a Kanady, zápas může začít.
Zápas nám začne s mírným zpožděním, rozhodně nikam neodcházejte.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas ve Scotiabank Saddledome začne ve tři hodiny ráno, takže si nastavte budíky a nenechte si náš přenos ujít. Jste k němu všichni zváni.

Minnesota Wild

Hosté jsou na třetím místě Centrální divize s 25 body z 22 utkání. Zde jsou ale rozdíly trochu větší, vedoucí Chicago má už desetibodový náskok. Minnesota dnes třetím zápasem pokračuje ve výletu po venkovních kluzištích a zatím to není podle týmových předpokladů. Klub nejprve prohrál 4:3 po nájezdech v St. Louis a poté podlehl i ve Vancouveru a to v poměru 5:4. Góly za Minnesotu nasázeli Pominville, ten se trefil dokonce dvakrát, Zucker a Haula.

Calgary Flames

Domácí tým je na pátém místě Pacifické divize se ziskem 24 bodů z 26 odehraných zápas. Divize je to vyrovnaná, na vedoucí San Jose ztrácí tento kanadský tým pouhých pět bodů. Do dnešního utkání jde Calgary s výhrou v zádech, neboť v posledním zápase zdolalo na svém ledě Toronto 3:0. O branky se postarali už v první třetině Hamilton, Versteeg a Stajan.

Columbus – Calgary 0:2
Boston – Calgary 1:2
Philadelphia – Calgary 5:3
NY Islanders – Calgary2:1 pp
Calgary – Toronto 3:0
Dobré ráno u NHL. Společně se dnes podíváme na duel mezi týmy Calgary Flames a Minnesota Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

3:2

Branky a nahrávky: 13. Versteeg (Jokipakka, Monahan), 14. Backlund (Tkachuk, Giordano), rozh. náj. Monahan – 4. Stewart (Spurgeon, Suter), 48. M. Koivu (Zucker, Spurgeon)