Ruská Premier Liga

CSKA Moskva – FK Ural

4:0

konec (4:0)

03.12.2016, 12:00 • Arena CSKA. Moskva Kapacita: 30000 diváků. • 17. kolo • Matěj Karmazín (@matej_karmazin)

Tipsport: 1.43 4.35 7.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to z dnešního přenosu všechno, díky za pozornost, mějte se hezky. (13:54:04)
Čtyrgólová smršť CSKA během patnácti minut v první půli zcela rozhodla do té doby vyrovnané utkání. Moskevský celek splnil roli favorita a připisuje si důležité tři body. Důležitou roli sehrál útočník Traoré, který se dostal do dvou opravdu jasných šancí a obě dokázal s přehledem proměnit.

90+2

90

Rozhodčí nastaví dvě minuty.

90

Centr Kulakova ze strany v klidu odvrátil Schennikov, Ural se čestného úspěchu asi nedočká.

89

Domácí v klidu kombinují, poslední minuty už jsou spíš čekáním na závěrečný hvizd.

87

Ostrý centr Tošiće hledal Strandberga, ten na míč ale těsně nedosáhl.

85

Celý sektor fanoušků CSKA za bránou Akinfejeva je svlečený do půl těla, vedení svého týmu si užívají plnými doušky a na zimu neberou vůbec ohled.

84

Ural se ještě sympaticky snaží zaútočit, obrana CSKA je ale po celý zápas pozorná.

83

Naposled střídají i hosté, dohrál Lungu, místo něj nastupuje Chozin.

81

Po souboji Milanova s Fidlerem zůstávají oba hráči na zemi.

80

Odchází dvougólový střelec Traoré, na posledních deset minut jej nahradí Strandberg.

79

Domácí ligová neporazitelnost CSKA na novém stadionu bude platit i po dnešním utkání, o tom už není sporu.

78

Dzagojevův centr nikoho v červených dresech CSKA nenašel.

77

Traoré chtěl po průniku Golovina útočit na hattrick, ale trefil jednoho z beků Uralu, bude to roh.

76

Domácí fanoušci si ale vysoké vedení svého týmu užívají, atmosféra je solidní.

75

Míč je stále na domácích kopačkách, druhý poločas bohužel spíše nudí.

72

CSKA v klidu kombinuje, hosté na nějaké vysunuté napadání už zcela rezignovali.

70

Nějakou větší šanci jsme zatím ve druhé půli neviděli, je opravdu hodně zřejmé, že hráči obou týmu jsou si vědomi faktu, že o vítězi je už rozhodnuto.

69

Podruhé střídají i hosté, místo Pavlenka přichází Podoksenov.

68

Místo zraněného Fernandese naskočil Nababkin.

68

Rychlý průnik Traorého zastavil ostrým skluzem Fontanello, zasloužená žlutá karta.

67

Domácí hrají chvíli v deseti, Ural však krátkou přesilovku zatím nijak nevyužil.

65

To není hezký pohled. Fernandes je za potlesku tribun odnesen na nosítkách do šatny, utkání pro něj skončilo.

64

V souboji ve vápně se srazili Fernandes a Merkulov, především obránce CSKA nevypadá příliš dobře.

63

Kapitán Fidler zkusil všechno propálit prudkou ranou, ale trefil jen zeď.

62

Faulovaný byl Korobov, Ural bude rozehrávat přímák z nadějné pozice.

61

V druhém poločase se utkání bohužel spíše dohrává, čtyři góly CSKA za patnáct minut zápas zcela zlomily.

60

Teď už je však zpět ve hře a centroval do vápna, Akinfejev si však míč v pohodě sebral.

59

Lungu je ošetřován za postranní čárou.

57

Korobov jej ale nerozehrál vůbec dobře.

57

Sympatický průnik Lungua přinesl hostům roh.

56

Centr Tošiće odvrátili beci a Ural může jít do brejku.

54

Střídají i hosté, Novikova nahradí Merkulov.

54

Závar ve vápně ale ukončil útočný faul domácích.

53

Ze strany postupoval do další šance Traoré, akce nakonec končí rohem pro CSKA.

52

Vstup do druhé půle je hodně ospalý, o vítězi je v podstatě rozhodnuto a na hře obou týmů je to dost vidět.

50

Faul na Lungua, hosté se konečně dostali po změně stran na chvíli k míči.

48

Domácí drží míč, Ural v hlubokém bloku brání, je znát, že hosté už nechtějí inkasovat další góly.

47

Je zřejmé, že CSKA už se asi nikam hnát nebude, čtyrgólový náskok z první půle je luxusním polštářem.

46

V kabině domácích zůstal Čalov, zahraje si Alan Dzagojev.

46

Hráči se vrací na hřiště, za okamžik začne druhý poločas.
Zprvu to vypadalo na vyrovnané a opatrné utkání, první gól Traorého ale obraz hry zcela změnil. CSKA dostalo na kopačky klid, ze kterého vznikly další góly. Ural výraznější šanci sice neměl, prohrávat o čtyři góly si však vzhledem k sympatickémuz vstupu do utkání asi nezasloužil. Moskevský celek však ukázal kvalitu ve finálním řešení situací, a i proto může jít do druhé půle naprosto v klidu.

45

45

Centr našel hlavu stopera Fontanella, zakončení ale bránu minulo.

44

Šance i na druhé straně, centr Korobova srazil Vasilij Berezuckij na roh.

43

Tentokrát si však s útokem CSKA dokázali poradit.

43

Roh pro CSKA, hráči Uralu už by se asi nejradši viděli v šatně.

42

Tohle je pro Ural kruté, v prvních dvaceti minutách vůbec nebyl horším týmem, teď se ale jeho obrana naprosto rozsypala.

40

40. Fjodor ČALOV - 4:0

40

CSKA právě vstřelilo branku!
Tak to je totální demolice! Za prostupnou obranu Uralu si naběhl Milanov, sklepl míč pro FJODORA ČALOVA a ten bez problémů uklidil míč do prázdné brány.

38

Za penaltový zákrok viděl žlutou kartu Novikov.

38

38. Bibras NATCHO - 3:0

38

BIBRAS NATCHO trestá faul na Golovina a posílá brankáře na druhou stranu. CSKA bleskurychle v podstatě rozhodlo celý zápas.

37

Faul ve vápně, penalta pro CSKA!

36

36. Lacina TRAORÉ - 2:0

36

To je one man show! LACINA TRAORÉ si našel míč ve skrumáži ve vápně a s pomocí teče jednoho z beků překonal bezmocného brankáře.

34

Jeho nepříliš prudký centr se ale snesl přímo do rukavic brankáře Uralu.

34

Zajímavá standardní stuace pro CSKA, za míčem stojí Natcho.

33

Z pětadvaceti metrů vystřelil Korobov, Akinfejev ale stál přesně tam, kde měl a míč chytil.

32

Z detailních záběrů na hrací plochu můžeme vidět, že trávník není v úplně dobrém stavu, sněžení mu zjevně neprospívá.

31

Už se ale vrací na hřiště, měl by být v pořádku.

30

Na zemi leží domácí Milanov a musí být ošetřen, drží se za nohu.

30

Zničehonic ale musel zasahovat Akinfejev, hlavička Pavljučenka však neměla potřebnou razanci.

29

Od gólu je CSKA viditelně klidnější a daří se mu držet míč.

28

Gólu předcházela opravdu parádní kombinace ofenzivních hráčů CSKA, vtipné přistřčení patou vytvořilo Traorému hodně snadnou pozici.

26

Jednoduchá práce pro LACINU TRAORÉHO, po pěkné kombinaci uvnitř pokutového území vystřelil z penalty přesně k tyči a domácí jdou zničehonic do vedení.

24

Traore fauloval Korobova, míč mají hosté.

23

Ural se řítil do rychlého brejku, nadějně vypadající situaci ale zazdila Lunguova nepřesná přihrávka na Pavljučenka.

21

Šance pro Milanova! Prudkou ránu k tyči z prostoru uvnitř pokutového území ale Zabolotskyj vyrazil do strany.

20

Po dvaceti minutách je stav nerozhodný, největší šanci měl Čalov, jinak je ale začátek spíš opatrný.

18

U míče je teď po delší době Ural, všechny pokusy o překvapení soupeře ale končí před hranicí velkého vápna.

17

Po rychlé protiakci roh na druhé straně. Centr Kulakova ale nadvakrát pokryli domácí obránci.

16

Celé obléhání ukončila slabá střela Tošiće.

15

CSKA teď soupeře zatlačilo před jeho bránu, série centrů ale výraznější šanci nepřinesla.

14

Další roh v rychlém časovém sledu už žádné nebezpečí neznamenal.

13

K hlavičce se po centru dostal Vasilij Berezuckij, míč letěl nad.

12

Přímočará akce CSKA, končí obranným zákrokem hostů, z kterého plyne další roh pro domácí.

10

Teď jsou u míče hosté a snaží se o postupný útok.

9

S ním si obrana Uralu poradila.

8

Pěkná akce CSKA! Parádním volejem vystřelil z hranice vápna Čalov, Zabolotskyj vyrazil na roh.

6

Po průniku Korobova se dostával do šance Pavljučenko, míč mu ale uskočil.

5

Ural se v prvních minutách snaží být aktivní a favorizovanému CSKA je zatím naprosto rovnocenným soupeřem.

3

Hosté zahrávali roh, obrana CSKA jej ale bez problémů odvrátila.

3

Volání po odpískání faulu zůstalo rozhodčím nevyslyšeno.

2

Po výborné přihrávce postupoval téměř sám na bránu Traoré, jeden z beků mu ale míč na poslední chvíli čistým skluzem vypíchl.

1

Dlouhý pas za obranu hledal naběhnutého Milanova, brankář Uralu Zabolotnyj ale včas vyběhl a situaci vyřešil.

1

Výkop měli domácí.

1

CSKA na svém novém stadionu od jeho otevření ještě v lize neprohrálo, to je určitě série, kterou domácí budou chtít protáhnout.
Oba týmy jsou na hrací ploše, utkání za okamžik začne. Na trávník se snáší mírné sněžení, uvidíme, do jaké míry to zápas ovlivní.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Fernandes, V. Berezuckij, A. Berezuckij, Ščennikov – Natcho, Golovin – G. Milanov, Čalov, Z. Tošić – L. Traoré.
Náhradníci: Čepčugov – Dzagojev, Gordjušenko, Nababkin, C. Strandberg.

FK Ural: Zabolotnyj – Novikov, Dinga, Fontanello, Dancev – Fidler (C) – Kulakov, Korobov, Pavlenko, Lungu – Pavljučenko.
Náhradníci: Arapov, Timofejev – Chozin, Bougouhi, Konaté, Merkulov, Pankov, Podoksenov, Serčenkov, Ščerbakov, Stavpec..
Vzájemné zápasy

Od návratu Uralu do nejvyšší soutěže se oba celky střetly v Premier lize sedmkrát, šestkrát vyhrálo CSKA, jedno utkání skončilo nerozhodně. V říjnu 2015 navíc moskevský klub Ural přehrál i v domácím poháru.

Poslední výhra Uralu nad CSKA se datuje do července 2009, kdy tehdy druholigový tým vyřadil slavný armádní celek ve druhém kole ruského poháru po výhře 1:0.

Poslední vzájemný zápas

13. 8. 2016 (3. kolo Premier ligy): Ural – CSKA Moskva 0:1

Gól: 93. Milanov

Ural: Zabolotnyj – Dinga, Fontanello, NovikoV, Dantsev – Emeljanov, Fidler – Kulakov, Korobov (72. Zukov), Lungu (79. Stavpets) – Pavlyuchenko

CSKA Moskva: Akinfejev – Fernandes, Ignaševic, Berezutski V., Schennikov – Dzagoev (62. Natcho), Wernbloom – Tosić (71. Milanov), Eremenko, Golovin (66. Ionov) – Traore
FK Ural (13. místo, 3-5-8 11:21 14)

Ural nepatří k tradičním celkům ruské nejvyšší soutěže. Po dlouhých sedmnácti letech se do ní dokázal vrátit v roce 2013 a od té doby se třikrát dokázal zachránit. Nejlepším výsledkem je konečné osmé místo z loňské sezony.

Letos ale klub na dobré výkony z uplynulého ročníku příliš nenavazuje. Pouhé tři výhry za celý podzim nejsou dobrou vizitkou. Podobně jako CSKA se Ural trápí v útoku, s jedenácti vstřelenými brankami se o vyšší příčky příliš hrát nedá.

Ve vloženém středečním kole si ale celek z Jekatěrinburgu připsal velice cennou výhru 1:0 nad Rostovem, která jej posunula před Orenburg na třinácté místo. Malou náplasti na nepřesvědčivé výkony v lize může být i postup do čtvrtfinále národního poháru, který bude pokračovat na jaře.

Kapitánem Uralu je třiatřicetiletý Rus Artem Fidler, trenérem zkušený šedesátník Alexander Tarkhanov. Nejznámějším hráčem je nepochybně útočník Roman Pavlyuchenko, který mimo jiné strávil tři sezony v anglickém Tottenhamu. Do Uralu přišel jako volný hráč před touto sezonou, zatím vstřelil tři góly a nasbíral už pět žlutých karet.
CSKA Moskva (3. místo, 8-5-3 17:11 29)

CSKA muselo kvůli dostavbě nového stadionu odehrát prvních pět kol letošní sezony na hřištích soupeřů a nevedlo si vůbec špatně, tři výhry a dvě remízy byly dobrým vstupem do nového ročníku. Desátého září klub oslavil otevření nového domácího stadionu pro třicet tisíc lidí výhrou 3:0 nad Těrekem Groznyj a výborně nakročil k obhajobě titulu.

Říjen ale vůbec nevyšel podle představ. Prohry v Rostovu i v městských derby na Spartaku a Lokomotivu znamenaly nečekané ztráty a právě dlouholetý rival Spartak odskočil CSKA po šestnácti kolech už na osm bodů. Na druhý Zenit Petrohrad chybí domácím už pět bodů, což je také manko, které se nebude dohánět snadno.

CSKA zároveň bojuje i v Lize mistrů, kde je však před posledním kolem už bez naděje na postup do osmifinále. Poslední utkání na Tottenhamu bude alespoň přímým soubojem o třetí místo zaručující jarní účast v Evropské lize, moskevský celek k tomu potřebuje v Anglii vyhrát.

Trenérem týmu je pětačtyřicetiletý Rus Leonid Sluckij, kapitánem brankář Igor Akinfejev. Důležitou roli hrají v obraně zkušení bratři Berezučtí, mezi tahouny ofenzivy patří Švéd Wernbloom nebo Srb Tošić. Právě útočná hra ale tvoří největší kámen úrazu CSKA, pouhých sedmnáct vstřelených gólů za polovinu sezony je na klub s těmi nejvyššími ambicemi hodně málo.
V utkání sedmnáctého kola ruské Premier ligy se dnes střetne moskevské CSKA s celkem FK Ural sídlícím v Jekatěrinburgu. Jednoznačným favoritem jsou domácí, kteří na třetím místě tabulky ztrácí na první Spartak už osm bodů a potřebují zvítězit. Každý bod by se ale hodil i Uralu, který se nachází na třináctém místě a v druhé polovině soutěže bude patrně především bojovat o záchranu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

4:0

konec (4:0)

Branky: 26. L. Traoré (Z. Tošić), 36. L. Traoré, 38. Natcho (pen.), 40. Čalov (G. Milanov)

Karty:   38. Novikov (URA), 68. Fontanello (URA)

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 1:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:9.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Fernandes (68. Nababkin), V. Berezuckij, A. Berezuckij, Ščennikov – Natcho, Golovin – G. Milanov, Čalov (46. Dzagojev), Z. Tošić – L. Traoré (80. C. Strandberg).

FK Ural: Zabolotnyj – Novikov (54. Merkulov), Dinga, Fontanello, Dancev – Fidler (C) – Kulakov, Korobov, Pavlenko (69. Podoksenov), Lungu (83. Chozin) – Pavljučenko.

Rozhodčí: Sukhoy A. – Koloskov, Petrosyan